0 oy
829 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bu sene kış için menemen turşu sos yapayım diye baya bi gaza geldim normalde annem yapar gonderir bize ya da gelirken getirir uzaktayim gondersede kargoda mahvolur diye kendi işimi kendim halledeyim dedim biberlerin birkaçı aciymis ama öyle boyle bir acı değil ellerim kac saattir alev alev yanıyor herşeyi denedim yok gecmedi tombalakima da dokunamiyorum gecer diye eldiven taktim mamasini verirken altini alirken ama daha cok yakti evlat ugruna cayir cayir yansan bile gikin cikmiyor inanki 7 sise yaptim biraktim valla amaaann bana gore degil bunlar oglumla arama girdi bir menemen :angry: tursuyu da yapsam mi yikayip yesem mi diye düşünüyorum simdi :D ne zormus yaa kışlık hazirlamak kazanlarla yapanlara helal olsun valla :silly:

image

15 Cevaplar

0 oy
(442 puan) tarafından

Allah baska dert vermesin:D

tarafından
Aammiinnn allah  bi daha aci biberle karsilastirmasin inşallah :)
-Reklam-
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Kazanlarda hemen olup bitiyor ya evde yapmak hele bebekle yapmak zorluyor insani
tarafından
Valla su kadarcık şey bile kaç saatimi aldı kazanlari gorunce dedim 1 gunlerini cok rahat aliyordur çok zormuş evde bebisle yapmak
0 oy
(4,237 puan) tarafından

Tursuyuda yapiver seneye yapma artik:D

tarafından
Yok yok seneye hic bisey yapmam bu sene yetti bana :))
0 oy
(7,127 puan) tarafından
Burdan okumuştum sıcak su ile sabunlayinca iyi geliyormus . Allah yardımcın olsun
tarafından
Amin canim denedim ama fayda etmedi cok ya kipkirmizi elim hala
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Elini limonla yada limon suyuyla yıka acısını alır
tarafından
Yikadim canim biraz sizisini aldi ama tamamen gecmedi
(7,935 puan) tarafından
Belirli aralıklarla yıka onun tek çözümü limon, limon suyu
0 oy
(249 puan) tarafından
Yanık kremi varsa sür iyi geliyor
tarafından
Aaa var dolapta hic aklima gelmedi hemen suruyorum cok teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
Valla bende 12 kavanoz yaotiim büyük çok yoruldum bittim resmen 
(7,935 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsunuz onu kaynatıyormusunuz , sonra dolaptamı muhafaza ediyorsunuz
tarafından
Neyi canım
tarafından
Büyük koca tencere gibi kazan da önce yağ ini koyuyoruz sonra biberi kavuruyoruz sonra domates in i atiyoruz suyunu çekene kadar pişiriyoruz kavanozlara koyuyoruz dolapta da olur çok serin bı kiler de de muhafaza edilebilir canım çok güzel oluyor kışın
(7,935 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım.Buzluğa bir kaç kez domates rendesi koydum ama taze domates tadı vermedi
tarafından
Domates i halka halka doğrayıp kurutur koyarım kurusunu seversenoda güzel olur canım
0 oy
(2,591 puan) tarafından
Domates ovala canım acısını alır 
tarafından
Domates kabuklarinin icinden cikaramadim ellerimi domatesin icinde hayat varmis sagolasin canim :)
(2,591 puan) tarafından
Rica ederim canım benim :) genelde bende öyle yaparım yemekten sonra kızıma değmesin diye :)
tarafından
Ben ilk defa menemen yaptim ilk defa basima boyle bisey geldi napacagimi bilemedim resmen :)
0 oy
(586 puan) tarafından
Çamaşır suyu yada Domestos kulan elinle hemen geçer 
tarafından
Kiz korkarim ben camasir suyundan daha once zehirlenmisligim var da en son ihtimal onu da denerim cok teşekkür ederim :)
(586 puan) tarafından
Kız elin yanıyor biraz eline sürücen birden ateş gibi yanar elin sonra birden soğur bitti
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kiz ne var 2 bebeyken 45 sise yaptim ilk defa yaotigin icin zorlandin galiba ben evlendigimden beri hep kendim yaparim 
tarafından
Azmin sabrin gücün icin seni tebrik ediyorum canim valla helal olsun ilk ve sondu benimki :)) çocuk olmasa bi nebze ugrasilabilir de cocukla yok olmuyo ben beceremiyorum
0 oy
tarafından
Annesi büyüyünce oğluna anlatmaya ne güzel anı oldu size  güle güle tüketin turşuyuda yapın tam gaza gelmişken afiyetler olsun
tarafından
Aynen canim her gün soylicem ogluma bir aci biber seninle bizi ayirdi diye :)) sagolasin canim insallah yarina yapicam tursuyu da bugun bittim
0 oy
(6,827 puan) tarafından

Bn de yaptım ama eldiven taktım keşke taksaydın. Cnm:)

tarafından
Ah canim ne.bileyim biberin kazik atacagini ilk defa yaptim bundan sonra yapmayi dusunmuyorum da yaparsam kesinlikle eldivenle yapacagim :)
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ketil turşusu yap cnm köy hepsini bibkavanoza köy sirkesini tuzunu şekerini köy sıcak suyu kapat bunkadr basit 
tarafından
Aaa dur ben bunu deneyeyim canim cok basit geldi ay ne guzel seyler ogreniyorum sayenizde sagolasin :)
0 oy
tarafından
Buzlu suyun içine sok ellerini dursun geçer 
tarafından
Soktum yok bana misin demedi su 1 dakikada sicacik oldu :) yine de etkisi oldu ama canim sagolasin
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Kız eline agri kesici surup yok mu cocugunun onu sür krem gibi o ağrıyı gideriyor 
tarafından
Valla mi kiz olmaz olur mu oglusumun suruplari duruyor hep kenarda asi icin vermislerdi hemen onu da deniyorum :)
(1,073 puan) tarafından
Inş geçer canım benim oyie surup sayesinde gecmisti

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 185 göst.
0 oy
15 cevap 262 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 191 göst.
9 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Alfa anne. (687 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 276 göst.
16 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu

374,671 soru

11,206,950 cevap

34,510 kullanıcı

...