0 oy
438 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Ne olur bana dua edin maddi manevi çöktüm  ... babam düğünüme 5 ay kala vefat etmişti şimdi 14 aylık evliyim ama gelin bana sorun ne düğünümü ne kınamı anladım kızım oldu babam yok diye ağladım ... eşim de yetim benim .. 1 ay önce iş yerinde kaza geçirdi köprücük kemiği kırıldı  ... tam doğumuma denk geldi dedem babannem corona oldu annemler gelemedi karantinaya girdiler .. tam eşim düzeldi bugün ayağı kaymış kuleye çıkmış düşse 25 metre yüksekliği düşmemek için demirlerin üstüne atlamış gözünün altı yarıldı ... başımız da hep bir dert var .. maddi olarak babası olmadığı için düğünü borç ile yaptık sonra kardeşi evlendi tek altını mecbur yine biz yaptık düzelmedi battık hep kızımız oldu sağlık sorunları vs iş yerine borçlandık bazen kendimı bir yerden aşağı altibitmak istiyorum o kadar bunaldum ki neye üzüleyim bilmiyorum neye heves etsem kursağımda kalıyor ne olur bana dua edin  sürekli kafam da vesvese var 

8 Cevaplar

0 oy
(78 puan) tarafından
Canm belki şu an zor ama sıkıntılardan kurtulmak için Bi. Kurban kestrsenz iyi olur ve iyi gelir bence 
(20 puan) tarafından
Bugün konuştuk eşim ile ama maddi  durumumuz yok :(  kirada yiz borçlar taksitler bebeğin masrafları faturalar derken kendim için 10 TL bile atamıyorum ki kenara
(78 puan) tarafından
Haklısın canm o zmn az da olsa sadaka ver sadaja belayı defi eder ne kadar vereblrsen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sakin ol once kalk bir abdest al otur bi namaz kıl arkasından dua et tesbih  çek  yani once manevi olarak kendini rahatlat 
(20 puan) tarafından
Ah logusayim ki sadece dua edebiliyorum tesbih çekiyorum ama hep ölmek istiyorum sonra kızımı kucağıma alınca geçiyor öyle yorgunum ki
tarafından
Iste bir yandan da lohusa depresyonu yaşıyorsun belli ki geçecek bu günler kızınla ilgilen bol bol allah onu sana vermiş düşün ki senden başka kimsesi yok sana muhtaç sen olmasan ne yapar o minik
tarafından
Ölmek istemek nedemek sakın bir daha düşünmeyin öyle şeyler o yavruyu düşünün annesiz ne yapar düşünemiyorum bile ağlamaklı oluyor insan sabredin isyan asla etmeyin Rabbim kuluna kaldıramayacağı yükü vermezmiş
(20 puan) tarafından
Öyle de eşim geceleri çalışıyor tek başıma kalıyorum annem gelemiyor kaynanam kendi derdin de öyle içim yanıyor ki hem yetim hem öksüz gibiyim bazen de kızım hiç durmuyor kollarım kopuyor artık dayanamiyorum onla bir oturup ağlıyorum
tarafından
Allah yardımcınız olsun
0 oy
(4,987 puan) tarafından
Bir sadaka bin belayı def eder 1 tl dahi olsa sadakaya devam edin 

Bizde ilk evlilik zamanımızda çok dardaydık inan hamileydim aserdigimi eşime demezdim yok yani 

Oğluma sadece 1 tane 15 tl lik hastane çıkışı aldım 

Hamd olsun sabrettik feraha kavuştuk 
tarafından
Siz en güzelini söylemişsiniz bende bunları yazacaktım sadeka belayı def eder
(20 puan) tarafından
Dedem kızım için para yollayacakmis onunla kurbanlık bula bilirsem kestirince İNSALLAH borç kapatırız diye düşünmüştüm ama ne canımdan önemli nede eşimden kızımdan beterin beteri var biliyorum ama insan bazen ağlayarak da atamiyor
0 oy
(468 puan) tarafından
Canım ya eşine çok üzüldüm adam size bakabilmek. İçin neler yaşıyor allah yar ve yardımcınız olsun.tez vakitte şifa versin inşallah.
(20 puan) tarafından
Bazen de hakediyor ishyerinde kimse makinelere bakmıyor herşeyi tek başına yapıyor ama patronu gezen de çalışana da aynı ücreti veriyor ne hakkını arıyor ne birsey bazen ona da kızıyorum akşam 8 de ise gidiyor ertesi gün gündüz 4 de geliyor diğer arkadaşları eşleri çocukları ile uyurken biz burda tek kalıyoruz ... eşimi de anlıyorum ama böyle bir dönemde daha 1 aylık kızım tek kaldım
(468 puan) tarafından
Eşine söyle hakkını arasın böyle olmaz canm
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Çok üzüldüm gerçekten insan belli dönemlerde zor şeyler yaşıyor inşallah her şey yoluna girer dua et isyan etme Allah büyük çok geçmiş olsun
(20 puan) tarafından
Aminnn İNSALLAH  :(  isyan değil de dayanamak gibi neden ben demiyorum ama neden hep peşpeşe bilmiyorum
(2,323 puan) tarafından
Evet haklısın insan soruyor vardır bir hayır dicez biz de çok zor şeyler yaşadık peşpeşe daha yeni hep dua et
0 oy
(677 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm maddi manevi tum ihtiyaclarini gidersin.sakin aklıma kofu şeyler getirme.herkesin farklı farklı imtihanları var.bol bol tövbe edip namazını kılmaya çalış sabah namazında dua et mümkünse ağlaya ağlaya.ama sakın isyan etme.Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermez sıkıntıyla sinaniyorsan bilki Allah seninle.insirah süresi oku bol bol ya rezzak diye zikir çek.
(20 puan) tarafından
Bazen elimde değil herşey üst üste geliyor öyle yoruldum  ki
0 oy
(9 puan) tarafından
Dertlerine derman olacak bi kapı bir anda açılsın sana inşallah 
(20 puan) tarafından
Aminnn Rabbim razı olsunn
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Sabret canım. Rabbimin imtihanı de. Öyle ya da böyle bir şekilde geçecek yeter ki sabırlı ol. Bol bol dua et oku. 
(20 puan) tarafından
Ediyorum da işte bazen insan toplayamiyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 171 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Buket masal (2,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 490 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 192 göst.
13 Ocak 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,105 puan) tarafından soruldu