0 oy
512 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
Ek gıdaya kaçıncı ayda başladınız neler verdiniz

14 Cevaplar

0 oy
(25,223 puan) tarafından
Daha başlamadık biz ama 5 bucuk aylıkken kısmetse tattırmaya başlıcam yogurt ile 
(21 puan) tarafından
Başla canım ben kızımı,6ayda başladım şimdi 1bck ama küçüğüm 2 ay 15 gnlk doymuo mamada alior erken baslicam
(25,223 puan) tarafından
Bende mamaya alıştırmaya calışıyorum ilaca başladım bugun arada mama içinde ilacın arası geçsin diye inşallah sütten geçip zarar vermez
(21 puan) tarafından
Anladm canm en geç ne zaman veriyim acaba doymuor cnku
(25,223 puan) tarafından
4 aydan sonra geçen var öyle bebeklerde canım 4+ kaşık mamaları falan var
(21 puan) tarafından
Harbi ya unutmuşum ben onlari
-Reklam-
0 oy
(4,292 puan) tarafından
180 gün dolunca yani 6. Ayda
(21 puan) tarafından
,5bck da da baslayablrsn benim kız küçük mama da alior doymadigi için kaçta başlasam acaba diğer kızımı 6aylkken bsldm
0 oy
(44,800 puan) tarafından

4 ayda yogurtla 5 ayda purelerle 6 ayda yumurta corbayla 9 aylik sofrada allah ne verdiyse  ayni biz ne yersek oda yiyo:D

(25,223 puan) tarafından
Aradığım yorum. Anne sütü alırken mi 4 ayda başladın cnm ben bir nokta kadar yogurt sürdüm ağzına bugun yalandı durdu
(44,800 puan) tarafından
Kizz yok 3 ay erken bi 4 aylik olsun
(44,800 puan) tarafından
Evet canim halende emiyo ama yemeye megilli baya halende olee istahli bende mahrum etmedim yogurttan  bisey olmaz diyerek basladim direk corba yemekten baslamadim  mazlumca bi yogurttu sadece:))
(44,800 puan) tarafından
4 aylikken 2 tatli kasigi kadar verdim so ra baktim bu bildigin hapur hupur yiyo 2 yemek k.kadar yemeye basladi zamanla
(21 puan) tarafından
Anldm cnm maşallah size
0 oy
(1,583 puan) tarafından
4de başladım süt bisküvi verdim tabi kabızlık oldu ama yemeklerden yavaş yavaş verdim hep 
(21 puan) tarafından
Ne gzl 3de başkanırmi peki
(21 puan) tarafından
Süt 1yas verin Dior doktorlar sancı yapmadimi
(1,583 puan) tarafından
Yok tabi o dönemde başlanmamali ama ben suyla karıştırıp vermstim dediğim gibi kabızlık oldu zaten ama yemeklerden falan tattirdim doycak kadar vermedim smdi yemeğe çok düşkün
(21 puan) tarafından
Anldm cnm
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Canım anne sütü alan cocukla mama yiyen cocuk bir baslamıyor ek gidaya. 
(21 puan) tarafından
Benim anne sütü alıyor ama mama da alior yetmior die mama veriom kaçta baslamaliyim
(1,094 puan) tarafından
Canım Dr danısmalısın. Benim kızım hem mama hem Süt alıyordu Dr 5.ayda bastalmıstı.
(21 puan) tarafından
Tm cnm tsk
0 oy
(1,720 puan) tarafından
4 bucuk aylıkken meyvenın sularını tattırdm
(21 puan) tarafından
Benim mama da alior emziriorum da foymadigi için mama veriom ek gıda en geç ne zaman başlamalıyım şuan 2ay 15 gnlk
(1,720 puan) tarafından
6 ayda baslaman lazım tadımlara 5ci ayda başla 3 kural ile
(21 puan) tarafından
Anldm cnm tsk
0 oy
(1,595 puan) tarafından
5aylıkken ufak ufak tattırmaya başladım çünkü çok hevesliydi ve biz yemek yerken ağzını oynatıyordu  kaşığa uzanıyordu. Şu an 6,5 aylık yeni yeni öğün oluşturmaya başladım. 
(21 puan) tarafından
Benim kız 6ayda başladı şuan 1bck yaşında
Diğer kızım 2ay 15, gnlk. Emziriyorum doymuor mama veriom kaç ayda başlamalıyım sence
(1,595 puan) tarafından
Bende hem mama veriyordum hem beni emiyordu. Ama yazdığım gibi çok istekliydi. Bebeğinin durumuna göre sende tadımlara 5,5 aylıkken başlayabilirsin. Zaten tadımlara neredeyse 15 gün falan sürüyor
(21 puan) tarafından
Anladm cnm saol
0 oy
tarafından
6. Ayda başladım önce yoğurt sonra havuç püresi sonra patates puresi sonra kabak puresi sonra meyvelerle devam ettim 3 gün kuralıyla 
(21 puan) tarafından
Anldm cnm
0 oy
tarafından
5 buçuk aylıkken yoğurtla başlamıştım canım 3 çay kaşığı felan azar azar veriyordum 
tarafından
Kaç aylık ki bebeğin sütün az mı
(21 puan) tarafından
Sütüm az dolmuor 2ay 15, gnlk
tarafından
Daha çok küçükmüş kuzum sende 5 buçuk 6 aylıkken başla ek gıdaya
(21 puan) tarafından
4de başlanır mi
tarafından
Hayır çok küçük daha bağırsakları tam olarak gelişmez daha
0 oy
(202 puan) tarafından
Şuanda kizim 4aylik yoğurt ve meyve veriyorum haftaya çorbalara başlıcam ek olarakta bebe bisküvili irmikli princ unu yapiyorum
(21 puan) tarafından
Anladım canm iyi yaoiosn brnm kız 2ay 15gnlk mamada alior yetmior ondn sordm
(202 puan) tarafından
Hangi mamayı kullaniosun
(21 puan) tarafından
Bebevita veya Bebelac
0 oy
(528 puan) tarafından
6. Aydan önce meyve veriyodum bi kac kere yogurt vermistim. Tam 6. Ay dolduğunda sebzeleri yumurtayi peyniri 3 günle denedim. Bi sikinti olmadi. Simdi bi sabah bi de öğlen ikindi arasi corba tarzi veriyorum 1 cay bardagi kadar. O da kendi yemeklerimden tuzunu yağını salçasını azalttim o kadar. Sadece kahvaltiya özel hazırlıyorum o kadar. Severekte yiyo kizim. 
(21 puan) tarafından
Kahvaltı ne veriyorsun
0 oy
tarafından
Benim kızımda 5 ay 18 günlük 1 hafta önce yogurt verdim arada peynir tatdırdım kırmızı benekler çıkmaya başladı napcamı şaşırdım alerji testi yaptırıcam
(21 puan) tarafından
Alerji olmuştur kesin
tarafından
Yüksek ihtimal canım bıraktım şimdilik
0 oy
(2,634 puan) tarafından
ben 5 buçuk aylıkkken 3 kaşık kuraliyla başladım. 6 ayda çorbalar püreler verdim ama azar azar yükselttim. Herşeyden tattırdım. Yoğurdu direkt verdim seker falan karıştırmadım. 10 aylik oldu herseyi yiyor çok şükür elhamdülillah 
(21 puan) tarafından
Masalh size benim 2ay 15,gnlk mamada yiyor sütüm az
(2,634 puan) tarafından
Bende hamile oldgum için 7 aylikken sütten kesip mamaya başladım. Ama 6 ayda sütüm baya azalmıştı.
Şimdi sütüm az diye düşünme psikolojik olarak bile etkileniyor süt. Süt arttırıcı çaylar var onlardan kullan. Hem mama hem süt ver gene devam et üzülme de bebe mis gibi besleniyor işte :D 5 aylıkken falan başlayabilirsin ek gıdaya ama 1 yaşa kadar önemli olan anne sütü yada devam sütü (yani mama)
(21 puan) tarafından
Anldm cnm ssgol
0 oy
tarafından
Ben 3-3.5  buçuk aylıkken başladım vermeye eskiden devam sütü mama yoktu yediklerinden veriyordu anneler babaanneler benim bebeğim mama yemedi beni de emmedi o yüzden açlıktan ağlıyordu bende yoğurt peynir verdim az az bı sorun olmadı çok şükür bin şükür şimdi 5 aylık çorba veriyorum yoğurda ekmek katip veriyorum çorba veriyorum yemek suyu salata suyuna ekmek batiruyorum seviyor yemek yemek istiyor mamayı ağlayarak içiyor memeyi uykuda emiyor sadece o yüzden ben çok erken vermek zorunda kaldım mecbur 
(21 puan) tarafından
Bende öyle yapicam mama yiyor sütüm yetmior 3ay  veya 3bck sancı birşey fln yapmior demi
tarafından
Bebeğe göre değişir bizde yapmadı

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 540 göst.
+1 oy
8 cevap 285 göst.
16 Eylül 2023 Aile kategorisinde Linkin (15,789 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 168 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Sadevatandas (2,132 puan) tarafından soruldu
+3 oy