0 oy
530 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
çamasır deterjanım bitti çamaşırda var eşim ayın birinde maaş alıcak makinanın deterjan bölümüne durununun lavantalı kalıp sabunu var rendelesem koysam makineyi bozar mı yada herhanqi bişi olurmu

15 Cevaplar

0 oy
(2,479 puan) tarafından
Bi kaç kereden bişi olmaz kuzum ama hep yaparsan tıkar makineyi 
-Reklam-
0 oy
(788 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz canım yıka minik minik rendele makina eritmez yoksa
0 oy
(294 puan) tarafından
Hayr canım sabunla camasır yıkayan cokkkk
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Yok bşy olmaz bnce canım sonuçta sabun tozu kullanıyoz ya da sulandr onu bi kapta ben oğlumunkini öyle yıkıyom sabun tozuna su katıp çalkalıyom boş bi kapta sıvo deterjan gbi onu kullanıyom kuzum 
0 oy
tarafından

Ben sıvı el sabunu ile yıkıyodum deterjan bitince sende öyle yap ama sabun rendesi atma içine bozarsın

0 oy
tarafından

Kalıp sabunu rendele ama deterjan gözüne koyma canım makineye çamaşırları  attıktan sonra sabunu çamaşırların üstüne makinenin  içine serp 

Eğer deterjan gözüne koyarsa sabun makinenin giderlerinde kalıntı yapar bozulur 

0 oy
(2,323 puan) tarafından
Sıvı sabunla yikamisti kardeşim öğrenci evinde sabun yani bsey olmaz herhalde
0 oy
tarafından
Kuzum rendele ocakta erit sivi hale getir oyle kullan sivi deterjan gibi 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Birşey olmaz canım birkaç defa dan
0 oy
(16,143 puan) tarafından
Rendele ten çorabın içine doldur çamaşırların arasına koy deterjan bölümüne koyma tikayabilir
0 oy
tarafından
Eşim issizken hep öyle yıkadım ben 
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Rende degılde rendeleyin ocakta eritin sogusun sıvı sabun seklınde kullanın beyaz sabunu harıka olur 
tarafından
Ya onu nasıl sabun yapıyor sunuz banada tarif veririmisiniz çok temiz yapıyor ama bende rende yapıyorum sıvısını nasıl kaynatıp ne kadar sabun ne kadar su koymam lazim
(1,657 puan) tarafından
Canım olcu bılmıyorum da youtubda goruyorum ya oraya yazarsan cıkar
0 oy
tarafından
Sabun yerine değilde direk makinenin içine koy rendeleyeceksin sonuçta makinenin içine almayabilir sen direk makinenin içine at ben daha az önce rendeledim içine koydum yıkıyor şimdi bide bulaşık sabunu da koyabilirsin sabun yerine birazcık çok koyma ama fairy dökerim ben hep 
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Sarimsak rendesiyle rendele canim yada rendenin cok ince taarafi varsa onla rendele 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ben şimdi ikibkalip beyaz sabun rendeleyin doldurdum kutuya yıkadım havluları yumuşatıcı bile koymadım miss gibi beyaz sabun kokmuş kullanıyorum ben bide mavi sabundan okyanus kokulu olandan sıvı deterjan yapicam 7litre çıkıyor bı kalıp sabundan ve avantajlı yani kullan hiç bişey olmaz
(3,527 puan) tarafından
Ocakta eritip mi yapıyorsun canım
(2,330 puan) tarafından
Sıvı olanı evet suda kaynatiyorum rendeleyip   eriyo iyice sonra blendirdan geçir iyice pürüzsüz olsun sonra jel gibi oluyor ztn soğuyunca  bidaha o şekilde kullaniyosun ben deteryan kutusuna doldurmustum o şekilde kullaniyodum bı ara baya bı kimyasal kullanmamak için yaptım uğraştım hem avantajlı yani  ama sonra ersaga üye oldum onu kullanıyorum  ama yapıyorum yine toz şeklinde kullanıyorum iyi oluyor deterjan kalmayinca
(3,527 puan) tarafından
Sağol canım yapıcam bende :)
(2,330 puan) tarafından
Dene cnm kolay gelsin bı kere yapiyosun baya. Gidiyor sana ztn

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 191 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 169 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde BrkyNhr (17 puan) tarafından soruldu

381,958 soru