0 oy
387 göst.
Aile kategorisinde (327 puan) tarafından
3 yaşında oğlum var 20 günlük bebeğim var lohusa depresyonuna girdim ilaç kullanıyorum  çok zor süreç geçiriyorum eşim de sınırlı agresif biri bana iyileş artık demeye başladı bende bu adamla aynı evin içinde destek almadan çocuk büyütmek zor geliyor heleki iki çocukla ve lohusa depresyonu halimle zor sürekli ağlama krizlerine giriyorum o yüzden eşimin ailenin yanına geldim üç katli evleri var orta kat boş bir süre siz burada kalin sizin evi kiraya verelim ek geliriniz olur  dediler bende bu konuda çok kararsizim eşimle birlikte iki çocukla zorlaniriz gibime geliyor sizce ne yapmaliyim yarın kayinpederim evimden bir takım eşyaları alıp boş kata koyucak bu bi süreç olucak sizin eviniz orasi dedi

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşinin ailesiyle anlasmana bağlı öyle iyi eş aileleri var ki insana kendi ailesi gibi davranıyor. Bize denk gelmedi o ayri
(327 puan) tarafından
Cocuklariniza bakariz diyorlar bende kendi evimde zorluk çekeceğime ailesinden destek alayim diyorum
tarafından
Yok yani normalde eşinin ailesiyle iyi anlaşıyorsan kabul et yardim almak her zaman iyidir yok ama eşimin ailesi eşimden de beter diyorsan uzak dur
-Reklam-
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kaynana kayınbaba iyi ise direk kabul ederim hem çocuk hem oğulları ile uğraşmak zor kra verir bı hesap actirie orda biriktirir im kaynanam iş gücü de yaparım gerekirse destek olsunlar çocuklara baksınlar daha ne isterim ama yok kusur arıyorlar Hızır kalmaz herseyine karışırlar diyo isen biran sn once depresyon halinden çok kendine gel ya de 

Çünkü çok iyi de olsalar gelene gidene yediğin ictigime karisirirlar bunu düşün 
(327 puan) tarafından
Ben 4 ay boyunca yasadım bir sorun olmadı ama olursa bilmiyorum
0 oy
(778 puan) tarafından
Eğer ki anlasiyorsan kayinvalidenle olur cnm niye olmasın yanında bı yardımcı olması çok güzel seni çok iyi anlıyorum 2 çocuk çok zor benim kayınvalidem üst katimda yarı yardımcım çocuklarıma bakar benim bı isim olunca bence çok mantıklı bisey
(327 puan) tarafından
Sağolsun bakıyor ediyor ama laf yapmiyor ben bakarım diyor zaman 'ne gösterir bilemem
(778 puan) tarafından
İyi olur ins cnm iyi düşün
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bence o girdigin depresyondan biran önce cik evinde otur kiraya falanda verme emin ol orada daha cok depresyona girersin yok kaynanam geldi yok cocuguma karisti bence evinde otur
(327 puan) tarafından
Canım benim kendi evimdede eşim bana kaynanalık yapıyor zaten eşim 'le hamilelik çok zor ve agir geçti onun etkisi yüzünden bu haldeyim psikolojim bozuldu biz eşimle neredeyse evliliğimiz bitme noktasına geldi ben hep ağladım şuan ağlama krizlerine giriyorum çocuklarıma kaynanam bakıyor hava almak için dışarı çıkıyorum ve bana çok iyi geliyor eğer kendi evimdede olsam bu böyle olmucak eşim beni bunalticak daha çok depresyona girerim diye korkuyorum
0 oy
tarafından

Eşinin ailesiyle sorunun yoksa ve anlaşıyosanız bence kabul et 

(327 puan) tarafından
Iki çocukla yalnız başına bakmak çok zor psikolojim iyi değil durduk yere ağlıyorum sıkılıyorum strese giriyorum lohusalık beni çok yıprattı
tarafından
Haklısın canm sende zor tabi  sana destek olcaklarsa bence git
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Esinin ailesiyle anlasabiliyorsan sıkıntı olmaz canim hatta rahatlık olur 
0 oy
(323 puan) tarafından
İyi gelebilir bence böyle fırsat bulmuşsun kaçırma bebeğe el atan olur oğluna bakarlar rahatlarsın 
0 oy
tarafından
Eğer evini kiraya veirrsen en az bir sene oradasın demektir bu süreçte sana ve çocuklarına eşine ek bir gelir olsun ben belki 1 sendende fazla dururum diyorsan ver kiraya ama yok ne zaman çıkar giderim geri belli olmaz belki 3 aya belki 5 aya diyorsan o zaman hiç kiraya vermene gerek yok 
0 oy
(216 puan) tarafından
Cnm tek başına kurtilamazsin depresyondan çocuklara birinin bkmasi lazım kayinvaliden iyi ise bakar ise geç arada bebgini arabaya koyar buyugunude bırakırsın kaynana azcık hava alsan bile nasıl iyi gelir. Biraz buyudumu küçüğü uykudayken çıkarsın tek başına öyle öyle atlatırsin çok iyi olur cnm cok
(216 puan) tarafından
Bazen kendi evin olsa bile insanın mutlu olmasına yetmiyor dimi önce sağlık işte .senin için demiyorum haksız yere  para için tartışan eşler için değiyor önce sağlık huzur varsın kirada oturursun Rabbim çalışana ekmek veriyor çok şükür
0 oy
(471 puan) tarafından
Bencede git kaynanan gilin alt katına zaten eviniz ayrı en azından ya çocuk bakar ya temizliğine yemeğine yardım eder kayinbabanda bise lazım olsa gider alır vlla tek çok zor ben bı cocukla cok zorlandım kaldı ki iki tane . Allah yardımcın olsun . Biraz büyüt baktın iyisin çıkmak istersen çıkarsın evin var zaten   hem krndjne zaman ayırmış olursun. Eşinle ilgilenirsin aranız da düzelir 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 622 göst.
21 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Oglananasi (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 670 göst.
16 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 623 göst.
18 Ocak 2019 Aile kategorisinde ❤Öykümİlkem❤ (3,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 273 göst.