0 oy
460 göst.
Diğer kategorisinde (410 puan) tarafından
45 gün oldu doğum yapalı sütüm gelmedi çok şeyler denedik hem bitkisel hem dpktor önerisi neyse sütüm yoktu mama ile besleniyor haftada 1 yarım fincan anca ama bu göğsüme ağrı yapıyor hergün pompa yapınca olmuyor gelmiyor bebek de emimce de gelmiyor anca 1 hafta geçecek te yarım fincan anca zaten onu da bebeğe vermem içinde birikmiş zaten neyine bebeğin o yarım fincan içinde birikmiş süt tamamen gitmesi için ne yapmam lazım göğsüm çok ağrıyor sanarsınız fışkıracak süt bende heves ettim baktım iki damla aktı bitti bari tam bitse de kurtulsam bu ağrıdan 

11 Cevaplar

0 oy
(1,713 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım benim bebegimde aynı vallah dogdugun dan beri mama veriyorum. 3.5naylık olacak yakında. Hatta 2 hafta önce doktora gittim emek istemiyor sütüm gelmiyor die.damla yazarmısınız dedim. Doktor yemene içmene dikkat ediyorsan gelmiyorsa yapacak birsey yok dedi. Benimde 4 aylık bebegim var ben doktorum ilacla fayda etse ben kullanıp sütüm gelir dedi. Bazı annelerin sütü bebegine yetersiz. Bazı annelerde hiçbirseye dikkat etmez ama sütü coktur dedi. Senin bebeginin nasibi o kadarmıs dedi. Sen elinden geleni yaptıysan yapacak yok dedi. Emmiyor die cocugu aclıktan mı öldürelim dedi. Bende sagdım İnan 10 da al süt gelmiyor. Veriyorum mama bosver her anne ister emzirmek olmayan sütün nesini emzirecen. Benim ablamın tek gögüs ucu yok hiç emmedi oglu. Ablamda hiçbir seye dikkat eden biri degil kardesim in esi ile aynı dogum yaptı gelinde o kadar düzenli herseyi yaparki. İnanın ablamın tek gögsünden süt fıskırıyordu hem yegenim emmedi hem ablamın oglu. Kıyafetleri göl gibi oluyordu sütten. Bildiğin süt üretiyor gögsü 2 yasına kadar emdi oglu. Demem o ki bende dikkat ettiğim halde benimde yok. Sende be.n gibi olmussun. Sütümü yok die kendimizi mi parcalayalım 
(1,713 puan) tarafından
Canım neden sacmalasın ki sonucta oda anne ve doktor. Ben buradan doktora gitmeden önce sormuştum sizin söylediklerinizi not etmiştim zaten o damlalar die gitmiştim doktora. Ben kullandım fayda etmedi demişti. Kuru dut ve ciğ badem süt yapıyor diğerleri yapmıyor demişti. Bende onları yiyiyorum dedim. O zaman yapacak birsey yok dedi. Oldugu kadarıyla emecek dedi
(25,224 puan) tarafından
İşte o damlalar fayda ediyor bana çok etti mesela eden çok kişi var. Eğer onlarıda kullanıp sütün olmuyorsa nasipte yokmuş demek ki süt. Ama direk fayda etmiyor demek çok yanlış
(410 puan) tarafından
galactio ve bestlak onlarında kullandım Allah için bilip bilmeden yorum yapmayın ya olsa neden yok diyeyim ki saklayıp ne yapacağım
(410 puan) tarafından
Bana incir ye rezene iç karışım verdiler anason falan birde burada yuzarsif diye birinin karışımını yaptı hiçbiri fayda etmedi yengem de inanmadı diyor bir kadının nasıl sütü gelmez ilk defa sende duydum ne bilim deidm Allah nasip etmemiş demek ki annemde senşn üzüntüden gelmiyor dedi bebeğim hem kalbi delik hem böbreğinde genişleme var bunları öğrenince baya üzüldüm ağladım eskiden 1 hafta sonunda yarım fincan gelirdi oda gitti ama ağrı oluyor arada
(25,224 puan) tarafından
Gamzenue sana demiyoruz diğer arkadaşa dedim doktor bilip bilmeden asıl işe yaramıyor diyemez sende yaramadıysa başkasında yarıyo
-Reklam-
+4 oy
(1,597 puan) tarafından
1 damla da gelse bebeğin anne sütüne ihtiyacı var ben 5 aydır sagıyorum anne olmak kolay değil ama lutfen bebeğin sütünü kesme.
tarafından
Gamzenur sana yorum yapmis birine bu sekilde konusamassjn kötü bisey dememiski neden sinirleniyirsun bu kadar asabisin ondan sütun boyle azdir biraz sakin olmayı dene.1 damlada 1 damladir bebk için
Göğüs agrusi icinde doktora git mastit olmuşsundur ağrısı sütten değil hocbir göğüs bos degildir doktorum oyle demişti mutlaka vardir bebgin icebilecegi kadar
(492 puan) tarafından
Canım. Bence de arkadaş kötü bir şey söylememiş sana ayrıca bir hafta birikmiş süt diye bir şey yoktur doktoruna da danış istersen yarım fincan bile olsa yine de bebeğine ver bence kendin bilirsin ama çok faydasını görürsün
(1,597 puan) tarafından
sen tersinden kalktın galiba git yorumu duzgun oku Sana kötü bir şey diyen olmadı. post actın yorum yaptık böyle yorumlara karsı cıkıyosansa post acma o zaman. sabah sabah senle ugrasamam zaten ne diyorsam tersinden anlıyorsun. Sana iyi günler.!
(7,441 puan) tarafından
Kız bir hafta beklemiş sütü bebeğe verecek değil heralde haftada yarım fincan diyor günlük hiç gelmiyirmus ne yapsın bu durumda bunu yaşamayan bilmez ki herkes bizim gibi şanslı olmayabiliyor kim istemez emzirmeyi.sorusu bu degilki sorusu nasıl göğsümun ağrısına çare bulurum diyor süt olsa nasıl emzirebilirim diye sorardı heralde.herkes biliyor bebeğin anne sütüne ihtiyacı olduğunu bir haftalık süt bebeğe verilmez
(410 puan) tarafından
hay ağzına diline eline sağlık hislerine tercüman oldum e. dgnr sanki ben onlara nasıl emzirir im dedim yahu anlamıyorlar günlük gelmiyor bekleye bekleye biriktire biriktire 7 günde yarım fincan anca hatta onu bile buzluğa koyduk belki gelir diye baktık yok üzüntüden sıkıntıdan gelmiyor kimse istemez mama vermek sanıyorlar kolay birşey parasından da geçtim belki bilmezsnz 150 tl blr kutusu ama valla parayı geçtim ne kadar gaz sancısı çekiyor bir ben bir Allah biliyor yavrum kıvranıyor hep mamadan kabız
0 oy
tarafından
Mastit falanmi ki
(410 puan) tarafından
koltuk altımda da beze çıktı zaten
tarafından
Bi tedavisi vardir canim bebegini sütten kesme heleki şu dönemde derim anne sütü bebisinin antibiyotigidir
(410 puan) tarafından
Ben anlatamadım sanırım 7 gün hiç gelmiyor 7.gün çay kaşığı kadar
tarafından
Sen anlattin da kendin anlamadin sanırım TEDAVISI VARDIR dedim. senin için söyledim  hersey senin elinde!
(814 puan) tarafından
Sizin sorunlarinizmi var neden akaini cvp verenlere aacma sapan çıkışıyorsunuz usttede ayni seyi yapmissiniz ***** degiliz anliyoruz eger tek bir cvp istiyorsaniz soru sormayin burda
0 oy
(394 puan) tarafından
O cok zor bir agrı aglayarak emziriyordum yalvarıyordum sutum kesilsin agrım dınsn dıye doktora gittim sonra mastit miş ilaclr fln aylar sonra gecti cok zordu banyoda soguk suyla sabunla gohsunu ov cnm kesilir inş 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
İncir suyu denedin mi? 
tarafından
O dahada çoğaltıyor ben onu içtim sütüm biraz daha artik biraktim gene azaldi
(3,107 puan) tarafından
İşte artıyor diye dedim belki artar da sütü kesmek zorunda kalmaZ
0 oy
(176 puan) tarafından
Gelen sütünü sağ dök Bi kaç defa yap sonra göğsünü soğuk suyla yıka Bi aç defa öyle kesiliyor bana ebe demişti
0 oy
(554 puan) tarafından
Cnm süt kanalın tıkanmış doktora git masaj falan öneriyorlar baktın sütünde geldi belli mi olur 
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Cajim benimde sutum dedigin gibi azicik geldi ama inan 5 damla gelse bile kasikla verdim. Ben 6 ay bekledim, gelmeyince o zaman kestim sutu. 45 gunlukmus daha. Yarim fincan bile ne kadar faydali o bebegine
0 oy
(814 puan) tarafından
Bence sütün var ama makaitmi ne diyorlar ondan olmus olabilirsin aut varki agri uapti demek cunku ben tek goğüs emziriuorum emzirmedigim goğsümde agri falan olmadi hic tedavisini buluo sagmayi dene bana kalirsa kanallar tıkanmıs olabilir
(410 puan) tarafından
bebeğimin böbreğinde genişleme olduğunu öğrendim üzüldüm ağladım zaten bir damla geliyordu haftada blr oda gitti ama nedense ağrı gitmedi
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Canım anne sütü değil günlerce aylarca kalsa bozulmaz bu bir ikincisi sen boşalsın diye sağma yaptıkça süt üretmeye başlıyor bitmiyor arttırıyorsun yani

Lahana yaprağını buzlukta bi 5 dakika kadar beklet soğuk olan yaprağı göğsünde tut beklet süt geri çekilecek. Benimde 1 aylık bebeğim vefat etti çok fazla sütüm vardı doktorlar böyle tavsiye verdi
(410 puan) tarafından
başın sağolsun canım Allah sabır versin :(
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Dr a git iğne yapıyorlar. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 315 göst.
0 oy
5 cevap 117 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 91 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ayseglll (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.

379,495 soru

11,360,537 cevap

34,838 kullanıcı

...