0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (580 puan) tarafından
Haftasonu memeleketteydik cuma günü başlamıştı şimdi denediğimde tekrar akıtıyor. Bu eve teşındığımızda arada böyle oluyordu ya da suyu hemen çekmiyordu gider borusu baya bi kirli gözüküyordu dışarıdan ama müdahele etmemiştik hiç. Gider yerini felan temizliyordum, lavabo temizleyici kullanıyordum ama artık onunda faydası yok artık suyu bulaşık makinesi giderinin oradan geri yolluyor. Ne yapmam lazım artık gerçekten çıldırmak üzereyim. İtfaiye çağırmadan önce bizim yapabileceğimiz bi çözüm var mı?

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tesisatçı Çağır canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun benimde sürekli tıkanıyor lavabo temizlleyici döküyorum alttan onu bile veriyor. Artık labvabonun içine ince delikli süzgeç koydum herşeyi süzüp döküyorum
0 oy
(1,243 puan) tarafından
İtfaiye ne yapacak sökülecek o boru yenisi takilacak gerekirse gider kısmındaki yuvarlak iki boru vardır onlar kırılır yenisi yapılır bunun için lütfen itfaiye yi arama su tesisatcisi ne güne duruyo
(580 puan) tarafından
Canım itfaiye tazyikli su veriyor açılması için bilir misin bilmem itfaiyenin yaptığı bu oluyor bi yakınımızda da olmuştu biliyorum yani :D
0 oy
tarafından
kiz itfaiye ne yapsın oraya ince uzun birsey varsa ilk evde kendin deliklerden açmaya çalış deliklere sok baklm gelen varmı sonra yeni bi boru alın ve değiştirin değişimi de basit hatta duvardaki deliğe asit de dökebilirsin benim eski ev de öyleydi yeni otur ama rağmen ve boru değişmesine rağmen tikaniyordu kaynanam boruyu çıkarıp duvardaki deliğe asit döktü tehlikeli çocuk vs vasra uzak tutun tabiki ama faydası oldu 
(580 puan) tarafından
İtfaiye tazyikli su yolluyor canım giderin açılması için bi yakınımızdada olmuştu biliyorum ondan ama en iyisi tesisatçı çağırmak hiç aklıma gelmemişti demiş yukarıda birisi
0 oy
(3,988 puan) tarafından
İtfaiye bu ise bakmaz gereksiz yere mesgul etmeyin tesisatçı çağırın ben kendim degistiriyorum mutfak gider hortumu dolunca isyer istemez suyu disari verir birde goder yeri varya butun sularin gittigi orayi iyice temizleyin
(580 puan) tarafından
Hemen aşağı doğru iniyor boru canım el bile sığmıyor. İtfaiye gider borusuna tazyikli su veriyor bi yakınımızın öyle olmuştu biliyorum ama en iyisi tesisatçı çağırmak
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Geçenlerde benim de oldu. Akşama kadar uğraştım olmadı. En sonunda pratix çzm diye bi ilaç bulduk da 3 sise kullanınca açıldı. Allah kolaylık versin canım 
(580 puan) tarafından
Yukarıdan suyla verdiğimde olacağını bilsem iyi ama valla geri vermesinden bunaldım bulaşık makinem doldu başlatamıyorum bugün halledeceğiz inşallah bakalım
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Şu giderler yanlizca benim başıma bela değilmiş demekki ☺️ lavabo açıcı kullandım kostik kullandım gider borusunu değiştirdim ama çözüm olmadı benimde makinanın gider borusu tarafından geri basıyordu suyu o pis suyu temizlemekten bikmistim en son tesisatçı çağırdım canım ellerinde uzunca bir demir oluyor onunla gider kuyusuna müdahale ettiler 8 metre boyunca tikaliymis gider onca zaman boşuna ugrasmisim açmak için benim yapabileceğim birşey değilmiş bence sende bir tesisatçı cagir 
(580 puan) tarafından
Ayy inşallah benimkide fayda eder bugün çağıralım hemen ya. Çok bunaldım valla bende teşekkür ederim cevabınız için
(1,105 puan) tarafından
Rica ederim canım ☺️inşallah faydasını görürsün
0 oy
tarafından
Kız itfaiye gelmez öyle işlere tesisatçı çağırman lazım 
0 oy
tarafından
Lavabonun icindeki vidayı cikar hortumu alttan çıkarıp gotur iyicr icini temizle tak ben hep öyle yaparim

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 194 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
4 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 459 göst.