0 oy
1,026 göst.
Diğer kategorisinde (299 puan) tarafından
Benim eşimi ailem hiç iştemedi evlenmemiz biraz olaylı oldu ve babam hariş diğerleri eşimi kabul edemedi annem abim ablam eşimi hiç sevmiyorlar ve her gördüklerinde bir laf sokuyorlar her güzel günümüzün mafediyorlar biz düğün olmadan önce ceyiz sermeye gelmiştik evime annem yengem filan akşama doğru abim annemi aradı ve hemen eve gelin ben açıktım siz hala niye gelmediniz diye anneme aramıştım ve annemde hemen eve gitmek istemişti eşimin arayladı arabayı beklemeden taksi tutdurup eve gitmiştik ve düğünde daha bir sürü sıkıntı çıkartırlar bebeğim olacağı zaman annem eşime sürekli laf soktu mesela eşim sarılık ne oluyor dedi anneme sordu annem gecesine 500 TL verince öğrenirsin ne olduğunu dedi vb şeyler ev alacaktık bize 10 milyar borçları var istedik vermediler ne aceleniz var ev alıyorsunuz dediler 10 milyar eksik olduğu için evde alamadık ve ailem istanbuldan memlekete taşınıyor ev toplama işi var memleketen İstanbula geldiler eve geçerken benide aldılar ev toplamaya yardım etmek için ama bana son dakika haber verdiler ve benim mutfağım toplanacaktır 5 dakika toplayım dedim müsaade etmedi abim eşin toplar dedi eşimede bu kızı neden korkutuyor sun sahipsin sanma gibi laflar etti ki öyle bir şey yok eşimde bana abinle beni bir araya getirme bana sürekli laf sokuyor en sonunda döveceğim diyor şimdi eşya taşımaya adam bulamamışlar eşimi çağırıyorlar eşimde gitmiyor ailemde gönder diye bana yükleniyor ben ne yapayım şimdi

Uzun oldu kusura bakmayın 

14 Cevaplar

0 oy
(6,053 puan) tarafından
Ailemin bu kadar dusuncesiz olusuyla esimle arami bozmam ki ne olursa olsun kizini dusunen sewen sayan kizinin esiylede iyi gecinir 
(299 puan) tarafından
Anneme diyorum eşimi açırmayın esya taşımaya diye sonra abim laf sokuyor biz kötü oluyoruz diye annem yine abimi düşünüyor bir şey olmaz gelsin diyor
(6,053 puan) tarafından
Anan oglan cocugu kayiriyor bence
(299 puan) tarafından
Kayırmaz mı abimden korkusuna yanıma gelip bir bardak çayımı bile içemiyor
-Reklam-
0 oy
(1,699 puan) tarafından
Yanlış anlama ama doğurmakla kardeş olmakla aile olunmuyor işte. Sen muhabbeti biraz kes bunlarla. Yuvana zarar verir. Eşin zamanla sana sitem edip kızmaya başlar. Böyle düşüncesiz insanlar için değmez..
(299 puan) tarafından
Ben eşimin sözünü dinliyorum diye çekemiyorlar
0 oy
(286 puan) tarafından
Açıkçası eşim benim arkamda ise ben eşimi aileme ezdirmem sevmediğin birini nie taşımak için cagiriyorsun die cevabini verir önünde keserdim 
(299 puan) tarafından
Eşim benim arkamda kendi ailesine karşı hiç ezdirmez bende ezdirmeye çalışıyorum ama biraz pasif kalıyorum
(286 puan) tarafından
Ailenden mi korkuyorsun yoksa kırmak mi istemiyorsun yani ben ne olursa olsun eşim arkamda olsa kimseye ezdirmem ama malesef tam tersine daha benim eşim ailemi ezmeye çalışıyor ama ben ona da müsade etmiyorum
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Sen eşini seviyorsan ve mutluysan o gerçekten sana değer veriyorsa dönüp de ne kendini ne kocanı ezdireceksin bacım. Bu zamana kadar sen çok ezilmişsin zaten,  eşini ezme.  

Ben olsam ne ben geliyorum der nede kocam geliyor derdim. Kıymet bilseniz kocam feda ama ne kıymet biliyorsunuz üstüne laf ediyorsunuz derim kapatırım telefonu
(299 puan) tarafından
İşte ben yine açıyorum öyle diyemiyorum işi var toplantıya gidecek filan dedim ama eşimi oraya göndersem abim illaki laf sokacak ona bağıracak sonra eşimle ben kavga edeceğim evde
(2,633 puan) tarafından
Kuzum diyemediğin için bu haldesin zaten. Sen de sok lafını.  Yazık degil mi hem sana hem eşine
(299 puan) tarafından
İşte benim saflığım eşimde buna kızıyor sen hala aileni savunuyorsun beni ezdiriyorsun diyor
(2,633 puan) tarafından
Bence senin saflığın değil bu zamana kadar çok bastırmışlar seni ezmişler yani. Söz hakkı bırakmamışlar sana bu yuzden sende ses çıkaramıyorsun
(299 puan) tarafından
Aynen küçük cocuk olduğum için ezildim hep konuşturlmadım sen sus denildi hep
0 oy
(439 puan) tarafından
Haksız yere ne ailemi eşime ezdiririm ne eşimi aileme
(299 puan) tarafından
Ben ikisini de ezdirmeye çalışıyorum ama beceremiyorum
0 oy
(381 puan) tarafından
Valla göndermem yani eşimin hakkı yeniyorsa sonucta 
(299 puan) tarafından
Yani göndermedim
(381 puan) tarafından
En iyisini yaptın valla
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Bence de eşin gitmesin madem sevmiyorlar neden çağırıyorlar kusura bakma ailen ama iki yüzlüluk yapıyorlar sakin ezdirme eşini gitmesi içinde baski yapma 
(299 puan) tarafından
Baskı yapmaya yada git demeye yüzüm yok zaten
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canim noktalama virgul olmadan yarik yamalak anladim yazdiklarini ama Asla gondermem esimi. Hem ezip hem hizmet ettirecekler heee, avcunu yalarlar. Acik acik soyle ailene, simdi mi degerlendi kocam de
(299 puan) tarafından
Öyle demedim de göndermedim işten çağırdılar dedim ama işleri düşünce arıyorlar bizi
0 oy
tarafından
Benim kocam enayi mi. Koynuna girdiğim adamı kusura bakma bacım ben olsam bu kadar ezdirmezdim. Toplasinlar eşyalarını bir dünya insanlar 
(299 puan) tarafından
Ben saf olduğum için ağzımı acıp konuşamıyorum annem geçende diyorki kocanı abine karşı savunma daha çok kızıyor
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Eşinin gitmek gibi bı zorunluluğu yok
(299 puan) tarafından
Gitmedi git demeye de yüzüm yok zaten
0 oy
(55 puan) tarafından
Ben asla eşimi yollamam valla kendim de gitmem böyle yapan bir aileye neden yardım edeyim aklın varsa evinde otur kim olursa olsun eşine böyle yapmaları hoş değil çok ayıp 
(299 puan) tarafından
İşte ailem olunca bir şey diyemiyorum ama burda anlattıklarım 3 te biri ve ben eşimi çok savunamıyorum eşimde buna kızıyor sen beni sevmiyorsun diyor
0 oy
(2,448 puan) tarafından
Ben annenin gecesine 500 tl verince öğrenirsin ne oldu demesine takıldım açıkçası. Bisey ima etmiş orda 
(299 puan) tarafından
Adam akıllı açıklamadı sarılık hastalığının ne olduğunu çocuk hasta olursa parayı verince öğrenirsin demek istedi masraf edince gördüm ben seni demeye getirdi işte
(2,448 puan) tarafından
Valla Kuzu inşallah öyledir benim aklıma başka bisey geldi. Hani istemediler sevmediler dedin ya acaba bekar hayatında bi durumunu duydular da onun lafını mı çarptı diye düşündüm
0 oy
(582 puan) tarafından
Ailenle eşini bir araya getirme. Huzursuzluk olur.
(299 puan) tarafından
Getirmiyorum artık bu gün memlekete gitmeden önce benim yanıma uğrayacaklardı eşim evden gitdi bende işten çağırdılar dedim daha ne diyeyim
0 oy
(238 puan) tarafından
Valla cnm bende senın gbı aılemden cektım ustelık annem yğzsğz gbi 10 sene once babam ölğnce bizi bıraktı gitti ben ayıp olmasn dıe herseyıme cagrdım bı trıpler bı anne rolleri hayla oyle sankı cok iyi bi anne neyse tabi düğne kadar herkeze eyvallah cktim tabi sımdı hepsıne mesafe kaynanam melegım basımın tacı annemden bı kat iyi kayınlarım gorumcem abı abım bı kardesım var hayatımda kafama taktıgım bıde ablam var ama oda dugunde falaan bana cok cektırdı o yüzden onlada mesafe sen sen ol meafenı koru annemw giderm kocamı goturmem ablama gıderm goturmem ablam la knstrmam fzla enıstemle hıc knstrmam 
(299 puan) tarafından
Tek başıma gidebilsem eşimi onlarla hiç muhattap etmek istemiyorum abim geçende yüzsüz gibi bizden araba istiyor düğünden önce eşime arabası ile hava atıyordu ben sıfır araba aldım şu fiyata diye şimdi bizden araba istiyor

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 128 göst.
0 oy
15 cevap 581 göst.
0 oy
12 cevap 315 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde Guee (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 299 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Sirine_36 (205 puan) tarafından soruldu

377,940 soru