0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Bebeğe zarar verir mi

12 Cevaplar

+1 oy
(10,502 puan) tarafından
Benimkide öyle 10 gün önce doğum.yaptım sarılık sorunu yaşıyoruz bizde  cnm 
(179 puan) tarafından
Bebeği tedavi Etiler mi
(10,502 puan) tarafından
Hyr cnm bi sıkıntı olmuyor korkma sadece sarılık
(179 puan) tarafından
Oh be içimi  siz çocuk doktoru na gitiniz mi biz gidemedik te  hastane de dediler yeni sezeryen oldum gidemiyorum kafa yiyecem
-Reklam-
0 oy
(16,503 puan) tarafından
Busecan bilgim yok kuzum

Post yukarı çıksın 

Sizde öyle mş oldu 
(179 puan) tarafından
Evet ikin ci çocuğum
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Doğum sırasında sana zarar veriyo, o yüzden doğumdan önce bi iğne vuruyorlar bildiğim kadarıyla. Kan uyuşmazlığı testi herkese yapılıyor mu, yoksa eşiyle kan uyuşmazlığı olanlara mı yapılıyor
(179 puan) tarafından
Benim eşim le uyuşmazlığı mız yok Bebek le benim var
0 oy
(179 puan) tarafından
Kızlar yok mu bilen
0 oy
(150 puan) tarafından
Senin kanın sıfır eraş negatif veya pozitif ise Eğer eşinin kan grubu da AB Eras veya AB pozitif ise kan uyuşmazlığı ortaya çıkar birinin negatif diğerinin ise pozitif olmasıdır kan grubu Bu yüzden 7 aylıkken bir iğne vururlar eraş uyuşmazliği iğnesi diye doğum anında sıkıntı çıkmasın diye bir de diğer bebek için doğumdan sonra ge72 saat içinde tekrar yaparlar iğne diğer gebelik için sıkıntı olmasın diye
(10,502 puan) tarafından
Kız.o senin dediğin baba anne kan uyuşmazlığı bu bebek anne arasında olan o hamileyken belli olmuyormuş doktor öyle dedi bunda iğne falan yok
(150 puan) tarafından
O zaman duymadim onu tatlim kusura bakra yanliş bilgi icin
0 oy
tarafından
İkinci cocugunmu ilkinde olamdimi baknbu gün gün gebelik uygulaması kan uyuşmazlığı hakkında bilgi veriyor 30 hafta içeriğini oku
tarafından
Yani sekizinci ayı okuycaksin
0 oy
tarafından
Esimlede kizimlada uyusmazligim var
0 oy
tarafından
Kan uyusmaligi bende de vardi ben 0 RS positiv bebegim BRs positiv bana iğne yaptılar kan zehirlenmesi olabilir cocuk özürlü doğabilir anne hayatı tehlikeye girebilir doğumda kan sapıtması olabilir Ondan dolayı iğne yapılıyor kötü bir şey değil popoya yapılıyor kalçaya bıraz yakıyor O kadarcık canim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Netten baktığım kadarıyla anne rh pozitif bbek negatifse o durumlarda olurmuş tedavi edilmezse dusuge erken doğuma neden olurmuş Bi takım tedaviler uyguluyorlarmis ne kadar doğru bilmiyorum
0 oy
tarafından
Çok basit bir dille anlatıyım anne negatif baba pozitifse bebek de eğer pozitif olursa anneye zarar veriyor ilk doğumdan sonra ilacını yapıyorlar sana zarar veren şey bebeğe de zarar verir tabiki ama günümüzde çok basit çözülüyor
0 oy
(13,849 puan) tarafından
Canım anne pozitifken bebek negatif olursa oluyor. Uzamış sarılığa sebep oluyor 
0 oy
tarafından
Anne negatif bebis pozitif oldugunda oluyor bizde vardi bana hemen igne yaptilar dogumdan sonra oğlumda sarilik oldu uyusmazliga bagli ışın tedavisinden kıl payi kurtulduk 
tarafından
Beyza nur sizinki nasil uyusmazlik sayildi anlamadim canim valla bana doktorum anne negatif baba pozitif bebekte pozitifse uyusmazlik oluyor demisti sorayim bi hemsire arkadasa olabiliyor muymus oyle
(10,502 puan) tarafından
Cnm benimki 0 pozitif eşim a pozitif bebek te a pozitif ama uyuşmazlık varmış ve sarılığı çok yükselmişti hâlâ da çekiyoruz kontrole gidiyoruz sürekli
tarafından
Beyzanur senin mesaji arkadasa attim aynen o da bunu yazdi (yok canim olmaz Anne negatif baba pozitif olursa olur Sarılık yükselmesi kan uyuşmazlığı değil başka bı sıkıntı ya bagli olarak yükselmiştir Sarılık anne sütü sarılıgı da olabilir yavrim Ebrar in ki 4 ay kadar sürdü ) belki bilmedigimiz bi uyusmazlik daha oluyordur da ama insallah atlatirsiniz ya zor bir surec cunku canim
(10,502 puan) tarafından
Kız 3 doktora gittim aynı dedi valla anlamadım.anne bebek kan uyuşmazlığı dedi sonra başka çocuk doktoruna gittim oda aynını dedi bende çok şaşırdım
tarafından
Ay cok ilginc kiz ilk defa duydum demekki var boyle bisey de uzamadan atlatirsiniz insallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 158 göst.
14 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hclkylmz (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,990 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
0 oy
3 cevap 173 göst.

379,485 soru

11,360,226 cevap

34,838 kullanıcı

...