0 oy
152 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (100 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

Kızlar pazartesi günü akşam saat 21.30 civarı doğum yaptım sabah çocuk doktoru muayene etti bebeği hiçbir sorun yoktu akşam üzeri 20.30 falandı ateşinin olduğunu farkettim hemşire geldi başında değil vücudunda ateşi var dedi. Sarılık olmuş meğerse bebeğim. Yatırmalı istediler ben yatırmadım ABO kan uyuşmazlığı varmış bundan kaynaklı sarılık oluyormuş ne olduğunu anlamadım bana bilgi verecek var mı? Evde yapılacak bişey yok mu sık sık emziriyorum bunun dışında ne yapabilirim? 

3 Cevaplar

0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bizde vardı canım iki kızımda buna bağlı ağır sarılık geçirdi benim kan grubum 0+ babanın ki A+ kizlarimda babalarının kan grubunu almıştı yani şöyle anlatayım bebek annenin kanından besleniyor ama kendi kan grubu farklı olduğu için bir uyumsuzluk oluyor bu durumda sarılık değerleri çok hızlı bir şekilde yükseliyor büyük kızım 5 küçüğü 4 gunlukken hastaneye yatırmak zorunda kaldık bu durumda ne kadar sık beslersen besle yeterli olmuyor iyileşmesi de uzun sürüyor sariligin geçmesi iki kızımda da 3 ayı buldu 
(100 puan) tarafından
Peki sizce yatırmak şart mı bizimde kan grupları sizinki gibi ben 0+ baba A+ ben yatırmak istemiyorum. 2 çocuğum daha var bakacak kimse yok bebeğimi de götürüp orda bırakmak istemiyorum.
(2,039 puan) tarafından
Buna en iyi doktor karar verir canım değer çok yüksekse evde ne yaparsan yap düşmüyor büyük kızımı 17 küçüğü 18 değerle yatırdık birer gece fototerapi aldılar yeterli oldu onun dışında bilimsel olsun hurafe olsun sarılık geçsin diye her söyleneni yaptım ama hiç etki etmedi
(100 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kan grubu uyuşmazlığı canım 

Ben 0 im

Oğlum A GRUBU

AB0 Uyuşmazlığı olduk bizde 

Öncelikle sakın olmalısın 

Sütün yetiyorsa bile mama takviyesi yap derim çünkü daha çabuk atıyor 

Mak. 2 saat de bir besle 

Gündüzleri saat başı bile besleyebilirsin 

Bana çocuk doktorumuz akşamları beyaz ışığın altına yatır demişti çok faydası oldu 

Beşiğini ışığın altına çektik sabaha kadar öyle yattı

2 haftada toparlar dedi ve Rabbim 'in izniyle öylede oldu 

1 gece hastanede de yattık sınırdaydı çünkü 
(100 puan) tarafından
Bende 1gece hastanede yatırdım sonra çıkarttık kendi isteğimizle dün gittiğimizde sarılık değeri 13 olmuş dedi ben devamlı emziriyorum tatlı şeyler tüketiyorum. Mama da aldık gerekiyorsa tabiki veririm beyaz ışık derken normal bildiğimiz ışık değil mi
tarafından
Evet canim
0 oy
tarafından
Bizdede var ama +  - uyuşmazlığı bizimki 19 du sarılık değeri arada güneş ışığı aldır bebeğine şekerli şeyler tüket 1 buçuk saatte emzir 
(100 puan) tarafından
Sizin rh uyuşmazlığı o daha ağırmış. Siz yatırdınız mi hastanede
tarafından
Küvezden çıkmıştı yeni kavuşmuştuk zaten yatirmadim canım ışıkta uyusun bebeğin doktor bana onu demişti karanlıkta yatırma ben tam ışığın altına koymuştum beşiği sabaha kadar bilurubin değeri kaç
(100 puan) tarafından
Tahlil sonuçlarını yükledim şimdi canım ordan bi bak istersen
tarafından
Alttaki çok net değil okuyamadım ama usttekindeki değerler 12 13 çok aşırı yüksek değil kızımın 19 du sen arada çıkar güneş alsın camın arkasindan bile aldirsan olur gecede beşiğini ışığın altına koy karanlikta uyutma şekerli şeyler tüket uyanmasa bile 1 buçuk saati geçirme emzir aç kalırsa artar geçer Allah'ın izniyle
(100 puan) tarafından
İnşallah canım ya çok sağol Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 176 göst.
5 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelerrr (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 385 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Trbznlugln (1,981 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.

378,245 soru

11,320,801 cevap

34,765 kullanıcı

...