0 oy
629 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (935 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sizce varmı kızlar korkuttular  

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

Post yukari ciksin,

Ablamın oğlundan dil bagi vardı bir kadın kopartalim demişti , eniştem alıp çocuğu götürmüştü çocuğun dil bağını koparmistilar ,

Yigenim şuan 12 yaşında ve konuşurken çok zorlanıyor sürekli kekeliyor, arkadaşları dalga geçtiği için utancından derslere katilmioo kitap dahi okumio sinifta

(13,202 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsun dil bağı buna sebebiyet vermez. Doktora götürse o da aynı işlemi yapacak kadını korkutma boşa. Doktorlar da neşterle kesiyorlar o kadar tedavisi. Korkulacak hiçbir şey yok kesinlikle kalıcı hasar vermez hele kekemelik bu yüzden olmaz.
tarafından
Ben burda kimseyi korkutmak amaçlı demiyorum, öcü varmış gibide birşeyleri anlatmıyorum ,

Ve farkındaysan ben arkadaşa sakin yapma etme demiyorum ...
(13,202 puan) tarafından
Uzatmışsın hikayesini yeğeninin ister istemez etkilenir anne.
tarafından
Uzatmak değil canım, ona anlatmak denilir ;)
(13,202 puan) tarafından
Sen bilirsin bence direk bir anne için korku hikayesi. Kekemelik için tedavi araştırın bence bağla alakası yok çünkü psikolojik bile olabilir ki ilk sebep psikolojiktir kekemelikte.
-Reklam-
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Nasıl oluyor ki canım bilen çıkar belki
(935 puan) tarafından
Bilmiyorum bekliyorum cnm
0 oy
(291 puan) tarafından
Var sanki canım. Kafaya takılacak bir şey değil, ufak bir operasyonla kesiyorlar. 
(935 puan) tarafından
Bugün farkettim korktum bir tanıgma sordm yok ama bilmiyorm
0 oy
(880 puan) tarafından
Sakin kestirme canim görümcemin oğlunun dil bağı var diye kestirmisler şimdi daha çok zorlanıyor çocuk bütün harfler ağzında kayboluyor eğer doktorun onerdiyse kestir yoksa kimsenin dediğine bakma kaç yasindaki oğlun
(935 puan) tarafından
Kızım 7 aylk doktora hep gideriz hep bakar agzna ama bn yeni farkettim emin deilim doktora mesaj atacm artk
(880 puan) tarafından
Daha konuşmadan çocuğun da sıkıntı oluo olmadığını anlayamazsın hem dil bağı küçükken kesileck diye bı şart yok yani kimsenin lafina bakma sen canim sakinda kestirme yine kendi tercihin ama bekle büyüsün bi
(935 puan) tarafından
Ne zamn tam belli olur ki
(880 puan) tarafından
Bebeğin ne zaman konuşursa oğlum iki yaşında herşeyi konuşuyor mesela gelmiyorum yerine gelmiyom  ekmek yerine embek ye falan der yani daha çok erken üç yaşında artık herşeyi söylemeleri flan gerekiyor bunu sakın kafana takma çok erken doktorun sıkıntı görmediği sürece etrafındakileri dinleme kuzum
(935 puan) tarafından
Tesekr edrm ilgin icn cnm ❤
0 oy
tarafından
Doktora götür bir baktir canim
(935 puan) tarafından
Virüs var cnm ya ewden çkmıyorum ama foto atacam doktoruna
tarafından
Bencede yap ihmale gelmez canim
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Şüphen varsa doktora götür kimsenin aklına sakın uyma 
(935 puan) tarafından
Size sormak istedim doktara götrcm de virüsden korkyrum mesaj atacm artk
(3,701 puan) tarafından
Mesaj at doktor götür derse önlemini al dikkatli bir şekilde git
(935 puan) tarafından
Oyle yapacm art saol cnm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Var gibi cnm benim oğlumda da var doktor kendiliğinden düzelebilir düzelmezse 1 yaşına dogru keseriz dedi lazerle
(935 puan) tarafından
Fotosu varmı acaba atsan m.ettim sorun olmazsa
(25,224 puan) tarafından
Ağzını açtırırsam atayım cnm bekle
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bebegin dilini disina uzatamiyorsa muhtemelen vardir emerken terlemesi de belirti birde dilinin ucu catal gibi oluyorsa kesin vardir cocuk cerrahi 5 dakikada hallediyor korkulacak bisi degl canm
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Benim minigimde de var 54 günlüğüz doktor ilerde zorlanabilir konuşurken kekeleme olabilir dedi eşimde de dil bağı var kestirmemisler sadece sönmeliyken konuştuğunda hafif kekeliyor o kadar.5 dakikalık işlenmiş 1 yaşına gelmeden bizde kestiricez insallah senin bebiste de var sanki dilini dışarı çıkarttığında dikkatli bak uzun mu kısa mi
0 oy
(5,376 puan) tarafından

Yok bnce ya buarada maşallah öok tatlı :P

(935 puan) tarafından
Tesekr ederm canm❤
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Fotoğraftan belli olmuyor. Benim oğlumda da var. Ama doktorumuz emmebiliyor kilo alımı güzel şuan sokıntı yok dedi her gittiğimizde virüsten dolayı birkaç aydır gitmiyoruz şimdi 15 aylık bir sıkıntısını yaşamadık. Doktorda takip edelm lazım gelirse kestiririz demişti. Şuan daha müdhale edilmedi. 
(935 puan) tarafından
Nasl farkettiniz
(1,148 puan) tarafından
Doktorumuz söyledi yenidoğan kontrollernde
(935 puan) tarafından
Hm sonradan olma ihtimali yoktr o zamn
0 oy
(161 puan) tarafından
Aynısı benm oglumda d vardı doktora götürduk büyüdükçe konuşmaya başladıkça anlarız. Yani konuşmasında bı problem veya gecikme olmazsa sorun olmaz dedi..çok şükür oğlum 1 buçuk yaşında ve bı çok şeyi soyleyeblior
0 oy
(15,695 puan) tarafından
Bebek emiyorsa dilini dışarı çıkarabiliyor ise doktor kesmeyin dedi oğlum baba mama nene diyor 20 aylık 
0 oy
(1,641 puan) tarafından
canım kimsenin lafıyla hareket etme bekle daha cok kucuk kendisinden düzele biliyor daha konusma cagına gelmemiş bile istersen Dr.  götür 
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Dilini dışarı cikarabiliyosa yoktur canım 
0 oy
(935 puan) tarafından
Tesekr edrm ilginz icin kızlar doktora msj attm cewap vermesini bkliyorum inşallah yoktu daha küćk anlamyrm olup olmadığını emiyor kiloda alyor ama emin olamıyorum 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 164 göst.
19 Haziran 2023 Aile kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
0 oy
7 cevap 248 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eda1 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 42 göst.
11 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Akss (624 puan) tarafından soruldu

379,877 soru

11,371,785 cevap

34,854 kullanıcı

...