0 oy
791 göst.
Aile kategorisinde (295 puan) tarafından
İkisini birden idare edenler var helal olsun onlara

Ama kıyaslama olursa hangisi zor sizce?

40 Cevaplar

+5 oy
tarafından

İki ucu b.oklu degnek ikiside zor:D denemis biri olarak söylüyorum:)

(295 puan) tarafından
Haklsn valla
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Çalışmak daha kolay bence evde olunca iş bitmiyo çalışınca hem daha çok enerjik olup gelince de iş yapıyordum hiç yorulmuyordum ama evde yoruluyorum vücud tembellesiyo
(1,358 puan) tarafından
Aynisini yazacaktim
(366 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Çalısırken ev daha düzenli derli toplu oluyordu.
0 oy
tarafından
Evliliğinin ilk yanı ikisini yapmakla geçti ve inan çok zordu. Sabah 8 aksam 7 calısıyordum. Eve geliyordum 2 günlük yemek yapıyorum camasır bulasık ütü derken inan saat 1 e geliyordu. Ve cumartesi yarım gündü eve gelir evi temizlerdim. Cidden cok zordu.
(295 puan) tarafından
Sadece evde olan biriyim bana bile zor gelyo
tarafından
2 senelik evliyim 1 senesi çalıştım 1 senedir de evdeyim suan hamileyim. Ve inan calıstıgım zamandan farkı yok. Evde ne temizlik bitiyor ne iş güç. Hamileyim hala totişimi bi yere koyamadımm :D
0 oy
(2,633 puan) tarafından
çalışan bence. Hem ev hem temizlik hem çocuk bide üstüne iş kolay değil. 

Bir ev hanımı olarak en azından ütü yapmayı gerektirecek kıyafetlerim yok mesela ütü gerekmedikçe yapmıyorum. Canım isterse temizlik yapıyorum istemezse yapmıyorum. Her istediğim de dışarı çıkıp hava alabiliyorum ama onların oyle bir şansı yok :(
(1,025 puan) tarafından
Ev hanımlığı candır çalışmak çok zor bn bıraktım böyle bir rahatlık varken üstelik her ay maaşımda yatıyo kocam saolsun :D
(2,633 puan) tarafından
Evet ev hanımlığı güzel ama maaş da güzel :) yani sonuçta kendi paranla istediğin herseyi almak var bide koca parasıyla alabilmek ama kısıtlı alabilmek var. O yüzden çalışmak isterdim. Ki hamile kalmadan önce çok iş aradım
(1,025 puan) tarafından
Valla alacağım 3 4 bin için ne çocuğumu bakıcıya ona buna bırakırım nede enerjimi başka insanlara harcarım ben çalışıyordum bıraktım öğretmendim çalışana zerre özenmiyorum o hayat aldıkları paraya değmiyor emin ol canım ruh gibi oluyosun yorgun stresli bitkin evde istersen yap yorgunsan o gün yapma çocuğunla bütün gün ilgilen  :)
(2,633 puan) tarafından
Yaa sen öğretmen olduğun için senin işin daha zormuş. Bende  zaten hamile kalmadan önce çok istedim, hatta dedim çocuğu doğuruncaya kadar devam ederim sonra yapmam ama şansıma hiç olmadı. Bide bu zamana kadar hiç çalışmadım ondan dolayı da kaynaklanıyor olabilir bu halim. En iyisi evlenmeden önce çalışıp birikimini yapıcaksın, evlendikten sonra da çocuk yapana kadar. Sonra çocukla ilgilen çalışma  :)
0 oy
tarafından
Kısaca kadın olmak her yerde her türlü zor bacım . Bunun evlisi bekarı çalışanı okuyanı evde oturani fark etmiyor 
0 oy
tarafından
Valla kadın olmak zor çalışan kadınlara ev işi yokmuş gibi bakılıyo evli de olsa bekar da olsa çalışan kadın da yemek yapıyo temizlik yapıyo ev işi yapıyo ben bebeğim 6 aylıkti 3 saatlik uyku ile işe gittiğim oluyodu şuan Ara verdim yeniden başlıcam ama zor kelimesi az kalır bence 
0 oy
(7,195 puan) tarafından

Ben sabah kalkıp toplu taşımaya binecek kapasitede olan birisi değildim açıkçası eğitim yıllarında her sabah ağlardım yine mi erken kalktım diye :)

Şimdi anne oldum ne uyuduğum belli ne kalktigim bu seferde yavrumu bırakamam ondan ayrı kalma fikri bile zor rabbim kimseyi evladı ile imtihan etmesin :)

0 oy
(2,330 puan) tarafından
Kolay gibi gozukup asıl zor olan çalışan biri tabi iki iş birden yani zor
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Hem çalışıp hem ev hanımı olmak
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Evlendigimde calisiyordum butun hayatim.ne guzel planliydi evde olunca o duzen olmuyor salliyorsun ama ise gidecegin zaman butun islerin planli oluyor ozledim calistgm gunlerimi
0 oy
(758 puan) tarafından
ikiside birbirinden beter bacim bebek yoksa calismak guzel ev hanimi olmak guzel bebek varsa ikiside berbat
0 oy
tarafından
İlk 3 ay öyleydi kendi işimizdi hem çalıştım hem ev işi anam ağlıyordu neyse ki 3 ay sonra hamile kaldım daha çalışmadım ama hangisi dersen ev işi zor :) 
0 oy
(10,371 puan) tarafından
Ev hanımı olmak. Ben çalışanım 7 aydır evdeyim okul açılsın istiyorum artık 
0 oy
(80 puan) tarafından
Hem calissym hem ev hanimiyim cnm 29 jaftalikta hamilwyim 7 yasndadaa cocugum var annem bakio sukur
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Çalışıyorum ama xu dünyada kadın olmak zor. Çok üzülüyorum çok. 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bekarken ve ilk evlendiğimde çalışıyordum.Doğumdan beri 14 aydır ev hanımıyım .Ev hanımı olmak daha zor, bılaşık yıkıyorsun , akşama yine birikiyor, çamaşır yıkıyorsun iki güne yine birikiyor, temizlik yapıyorsun , ertesi günü yine batıyor.Kısır döngü şeklinde hep aynı şeyleri yapıyoruz ve bir maaşımız sigortamız yok.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla inan calismiyorum 5-6aydir evdeki iş hiç yorucu gelmiyo.Evi temizliyorum,yemek yepiyorum bu kadar.Normalde olsa okula gidiyorum ders ders der,çalışıyorum,evi toplamak,yemek,bebek hepsi zor
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evliliğinin ilk iki senesinde o şekilde yaşadım hem ev hem iş sonra hamile kalınca işi bırakmak zorunda kaldım çok şükür ki bi evlat sahibiyim Allah isteyen herkese nasip etsin basimdan eksin etmesin ama eğer hamile kalmasaydım yine çalışmayı tercih ederdim ev işi daha çok yoruyo beni en azından ise gidiyosun orda yaptığın sabit bise var ama ev öylemi ☺️ tabi bugunlerimizede şükür ☺️
0 oy
tarafından
Evlenmeden öncesi çalişiyordum kuafördüm tabi her işin bi zorluğu var ikisini bi arada yürütecek kadar açmadım kendimi malesef evlendim oh dedim ye iç yat sonra bebişlerim oldu Allahhhhh ver coşkuyu ver coşkuyu iyi ki işi birakmişim ne kimseye emanet edebilirdim nede iki işi bi arada yönetemezdim yhaa
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kesinlikle ikisini de idare edenlere helal olsun, tabiki çalışan olmak zor

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 590 göst.
14 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 303 göst.
4 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤Şahmeran❤ (643 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 504 göst.