0 oy
1,174 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
Mrb bayanlar aranızda kürtaj olan var mı nasıl bi süreç ne kadar suruyo ağrı sizi çok oluyo mu narkozun yada anestezinin etkisi çok geç mı atiliyo bilgi verir misiniz 

29 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben olsam buraya soracağıma başka insanlara sorar yada açısı neyse ne der çekerdim 

Yaptıkları yorumlara bak terbiyesizler 

Allahima kimsenin başına vermesin 
(34 puan) tarafından
Amin canım amin Rabbim kimseyi böyle zorda darda bırakmasın inşallah katıl dediler açık açık ne diyimki insan yaşamayınca anlamiyo bakipta ahkam kesmek yadırgamak çok kolay geliyo insanlara
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım rabbim şafi ismiyle şifa versin sana inşallah nöbetlerin düzelir çok zor bir durum ama senin sağlığın tehlikede keyfi değil canını sıkma burdaki yorumlar için dışardan yargılamak o kadar kolay ve basit ki 
(34 puan) tarafından
Çok basit hemde gördüm ve tanık oldum ne diyim ki Rabbim kimseyi böyle darda zorda bırakmasın
tarafından
Amin canım rabbim güç kuvvet sağlık versin sana
(34 puan) tarafından
Amin canım Rabbim sesini duysun inşallah
0 oy
(880 puan) tarafından
Neden kürtaj olacaksın canim
(34 puan) tarafından
Sezeryan doğum yapalı 4 ay oldu epilepsi hastasiyim korunmama rağmen hamile kaldım ve doktorum çok riskli olduğunu yine 4 ay önceki gibi doğumdan sonra sürekli nöbet geciriceğimi söyledi yanimda eşimden başka kimse yok sabahtan beri ağlamaktan helak oldum çıkmazdayım resmen
0 oy
tarafından
Bazen anestezi bile yapmıyorlar canım o yüzden anestezi konusunun çok sorun olacağını sanmıyorum ayrıca kürtajı eskisi gibi aletlerle yapmıyorlar Rahime daha az zarar veren vakumlayan bir alet ile yapıyorlar.

Geçmiş olsun.
(34 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun
tarafından
Burada ki yorumlara bakarak kendini üzme canım önemli olan ilk öncelik senin kişisel sağlığın, doktorunu dinle ve ne diyorsa onu yap. Hiçbir şey senin sağlığından önemli değil lütfen kendini üzme.
(34 puan) tarafından
Sabahtan beri yeterince ağlayıp hırpaladım kendimi katıl yorumlarını görünce daha kötü oldum inan ama bu durumda olmayı ben tercih etmedim ne diyim ki Rabbim kimseyi böyle darda zorda birakmasin
tarafından
Inanmiyorum ne katili ya ay ne kadar cahil insanlar var surda ya....
(34 puan) tarafından
Çoğu yorumunu geri kaldırdı canım bisey demiyorum Rabbim onları beni soktuğu duruma sokmasın
0 oy
(1,217 puan) tarafından

Umarım ki hiçbi bayan bunu yapmak zorunda kalmaz 

(34 puan) tarafından
Amin Rabbim kimseyi darda zorda birakmasin
0 oy
tarafından

Ne den olacaksınız bilmiyorum ama agri filan olmuyor ben düşük yaptım diye oldum masadan inerken atılmıştım. Ve odaya gittikten 10 dkk sonra imza atip cikmistim. Abim kaza yapmıştı abimi görebilmek için çıkmış tim

(19 puan) tarafından
Biliyorum yasadigin durum çok zor seni kararın bn fikrimi söyledim sadece cnm  Allah yardımcın olsun Şafi İsmi Hürmetine Şifa versin inşallah
(34 puan) tarafından
Ekim ışık inan su an içinde bulunduğum durumu görsen belki benimle oturur sende ağlarsın Allah razı olsun senden
(19 puan) tarafından
Ama cnm unutma rabbim ayetlerinde belirtmiş hic kimseye taşıyamayacağı yük yuklemem
(1,630 puan) tarafından
Özge o kadar iyi anlıyorum ki, ben de  kemoterapi ilaçları kullanmak zorunda idim, mecburen kürtaj oldum, ve kürtaja girdiğim zaman kalp atışı falan da yoktu ona rağmen senelerce o ultrason kağıdını cüzdanımda taşıdım, arada çıkarıp bakıp bakıp ağlardım, ama şimdi 38 yaşındayım sağlıklıyım ve 1 yaşında oğlum var ❤️her şeyin bir zamanı var, içini ferah tut ❤️
tarafından
Cnm bak yargilamak hakkim degil. Rabbim neyse hayırlı onu nasip etsin.

Benim beynimde. 8 tane vida var.
Kronik astım artı KOAH.  VAR
Belimde problemli burdaki arkadaşlar bilir ben doğum icin bile kurula hheyete girdim hamile kalmam yasaktı. Ya kızın yada kendi canin dediler bende rabbim verdi doguracam dedim. Rabbim nasip etti dogurdum. Hamileligimin basindan beri hastanelerdeyim dogumda sonra 2 ay niye hastaneler den kurtulamadim.    Ama tek dediğim var keşke kizim yâsadaydida ben yine hastanelerde olsaydim ama yaşadığını bilseydim rabbim verdi.  ALDIRMA
0 oy
(1,630 puan) tarafından
Hiç bir sıkıntı olmuyor, narkoz alınca hiç bir şey hissetmiyorsun, fiziksel olarak bir sıkıntı olmuyor ama psikolojik olarak kişiden kişiye değişir, ben uzun süre kendime gelemedim, ilaç kullanmak zorundaydım, o yüzden aldırdım ben de. Geçmiş olsun şimdiden canım. ❤️ 
(34 puan) tarafından
Allah razı olsun çok çıkmazdayım elim kolum bağlandı resmen sabahtan beri ağlamaktan bebegimle ilgilenemez oldum
(1,630 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni, benim bebeğim de yoktu ama  zor bir durum çok iyi anlıyorum. ❤️ Olması gereken buysa hem onun sağlığı hem senin sağlığın için en iyisi neyse o olmalı ❤️
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Rabbım hayırlı bi. Kapı açsın sana canım 

Bol dua edecem senın için
(34 puan) tarafından
Rabbim sesini duysun bin kere razı olsun senden nolur eksik etme dualarini
0 oy
(502 puan) tarafından
Genel anestezi ile yapıldı bana. Bebek küçüktü zaten kalp atışları durmuştu ,9+2 idi. Suni sancı verildi çok berbat bişey o ben öyle bisey görmedim. Suni sanciyi 1 saate yakın çektikten sonra kürtaj yaptılar. Sonrasında kanama çıktığında fazla oluyor altına hasta bezi seriyorlar. Eve çıktığında adet kanaması gibi oluyor . Ağrı sancı sadece çıkınca biraz oldu . Naprsyn diye bı ağrı kesici verdi evde oldukça da ondan içtim ama çok olmamıştı. Valla kürtaj oldum 2 gün sonra gezmeye çıkmistim çok zor degil
(502 puan) tarafından
İnan bilmiyorum canım. Psikolojik olarak çökmüş durumdaydim öncesinde hastanede yatmistim falan. Üstüne bid e bu kadar fiziksel acı çekmek beni çok yıprattı.
(8,081 puan) tarafından
Ayy kıyamam kuzumm üzülme vardır rabbimin bir bildiği bende kürtaj oldum seni çok iyi anlıyorum
(502 puan) tarafından
Kürtaj olduktan 3 -4 ay sonra hamile kaldım şimdi 1 yaşında tosbik bı kızım var canım :) cektiklerimin mükâfatını verdi Allah şükürler olsun... Allah senin de gönlüne göre versin kuzum eğer ki bebeğin yoksa, damdan düşenin halini anca damdan düşer anlar :)
(8,081 puan) tarafından
Yok henüz canım kürtaj olali 5 ay oldu 3 ay korunduk 2 aydır bekliyoruz bakalım ☺
(502 puan) tarafından
Ayyyy senden de güzel haberler bekliyoruz kuzum♥️
0 oy
(8,294 puan) tarafından
Canım eger ozele gidersen bayıltıp alıyolar ama devlet üni hastanelerinde ılacsız alıyolar bı ablam yaptırmıstı cok acıdıgını soylemıstı
(34 puan) tarafından
Özele gidiyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sen bilirsin ama bizim gelin 3 tane doğurdu büyüttü Allah yardımcın olsun kararında. Yarım saat sürmemiş benim gelmem bi gözlerimin kapandığını hatırlamıyorum bir de açıldığını 1 saat falan hastanede yatırdılar hemen çıktım. 5 gün ağrım oldu 40 gün kanamam oldu. Ama kolay anestezili olan. 
(34 puan) tarafından
Doktorda anestezi ile olacağını söyledi bilmiyorum ya çıkmazdayım resmen
(13,202 puan) tarafından
Valla o da epilepsi istersen başka doktora da görün ama 3 tane doğurdu o da baya hastaydı
(34 puan) tarafından
Hem devlete hem özele gittim ikiside aynı şekilde bilgi verdi hastenede bile hüngür hüngür ağlayarak doktorla konuştum bilmiyorum ya Rabbim hayırlı bi kapı açsın inşallah
(13,202 puan) tarafından
Aynen umarım senin ve bebeğin sağlığı için hayırlısı olur.
0 oy
tarafından
Ben boş gebelikten oldum canım kesinlikle uyuttur kendini dayanamazsın acısına ben uyudum arkadaşımı uyutmamışlar çok kötüydü demişti 

Bence 1 doktorun dediğiyle karar verme başka doktora da git canım rabbim verdiyse bir bildiği vardır
(34 puan) tarafından
Hem devlete hem özele gittim iki doktorda bu şekilde bilgi verdi
0 oy
(496 puan) tarafından
Ya neden bu kadar acımasızca yorum yapabılırsınız kendımız gelin kadın saglığından olsa bu defa 2 mınıge kım bakıcak hastayım dıyor mecbur doktor kararıymış neden boyle duşuncesızce konuşabılıyorsunuz 
(34 puan) tarafından
Ne diyim ki Rabbim başlarına verip yasatmasin
(496 puan) tarafından
Amin canım Rabbım sanada hayırlısını nasıp etsın safi ismiyle şifa versin
(496 puan) tarafından
Profılfekı oğlun mu maşallah aynı benım miranıma benzıyor
(34 puan) tarafından
Evet canım oğlum Hızır Ali'm Rabbim acılarını göstermesin insallah
(496 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(1,073 puan) tarafından
Alalh kimseye taşiyamayacagi yük vermez canım bence aldirma pişman olursun allah imtihandan geciriyo seni bu yuzden sende o imtihani basariyla gec. Özeldeki doktorlar para icin bile cana kıyıyorlar çünkü teyzemede riskin var demisti ve bebek iki aylik demişti teyzemde bu bebegin iki aylık olmasi imkansiz demis çünkü hareket ediyormuş ama o pislik doktor daha küçük diyip aldirmis çünkü eniştem e demiş riski var adamda imza atmış. Aldirdıktan sonra da demiş bu bebek 4 aylık kürtaj ettik seni ama olsun başka 3 çocuğun var demiş ve parasını almış 
(34 puan) tarafından
Devletteki doktorumda aynısını söyledi canım bilmiyorum ya çok kötüyüm Rabbim kimseyi darda zorda bırakmasın
(1,073 puan) tarafından
Amin ınş canım ama aldırma. Alalh verdiki vardır bir bildiği o sevdiği kuluna imtihan verir
(2,704 puan) tarafından
Ulan çıldırıyorum şuan, şe.refsiz doktor Allah ıslah etsin. Şikayet etmediler mi doktoru? Paraya tapıyor insanlar resmen, nasıl böyle bir günaha girebilir o doktor? Canavarlaştırdı bu para denen illet insanları, Rabbim bildiği gibi yapsın.
(1,073 puan) tarafından
Valla bundan kac yil once olmuş bu olay canım bende dedim şikayet etseydiniz ama teyzem bisey yapamamış sadece hergün her namazda tövbe ediyor üzülüyor canım
0 oy
(56 puan) tarafından

Canim oncellikle aglama artik cok üzüldüm  bende düşük  sonrasi kurtaj oldum Sancim oldu düşük  yaptigim icin ama kurtaji hissetmiyorsun bile zaten cok kisa sürüyor  sonrasi agri cok az oluyo Rabbim yardimcin olsun cok zor bir durum :(

(34 puan) tarafından
Ağlamak elimde değil darda zordayım resmen ama böyle olmasını ben istemedim Rabbim yardım etsin insallah
(56 puan) tarafından
Amin ins
0 oy
(8,081 puan) tarafından
10 dakika içinde olup bitiyor uyutuyorlarhiçbirşey hissetmiyorsun bile çok geçmiş olsun 
(34 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Cnm öncellikle çok geçmiş olsun sana aldır veya aldırma diyemem burda aldırma diye ısrar ederim olur ya sende etkilenir aldirmicam dersin Allah korusun doğumdan sonra birşey olur iki çocuk annesiz kalır senin hayatininda cocuklarinin hayatininda vebali üzerime kalır bir hocadan dinlemistim eğer annenin hayati tehlikedeyse kürtaj yapılabilir demişti silkelen kendine gel en doğru kararı sen verirsin 

Kürtaja gelirsek ben 6 yıl önce 9 haftalık ti ama 6. haftada gelişimi durup karnımda kalbi durmuş yavrumu kaybettim devlet hastanesinde kürtaja aldılar beni bayattılar gözümü sedyede yatarken açtım 1 saat içinde de taburcu oldum yani ne acı ne sanci hic birsey yoktu ama şu anda uyutulmadigini duydum özelde uyuturlarsa orada yaptir
(34 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun yorumun için doktor anestezi olucak en fazla 10 dakika sürücek uyuyo olucaksin zaten dedi ama korkuyorum ya bisey olursa 4 aylık bebegim nolucak diye dua edin nolur Rabbim kimseyi böyle darda zorda bırakmasın inşallah
(3,274 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun rabbim kimseyi böyle bir.durumla karsilastirmasin çok zor ☹
(34 puan) tarafından
Amin canım Rabbim sesini duysun inşallah
0 oy
tarafından
Evet oda bir can ama korunurken hamile kalicgni bilemezdin banada tedavisiz çocuğun olmaz dediler üstelik tek tupum yoktu amlytla alınmıştı pkoydum ayrıca ama kendiliğinden hamile kaldım olucagi oldumu oluyor keşke dogmda tuplerinide baglatsaydon canım senin için en doğru karar doktorların verdiği olur gercekn seni tehlikeye aticaksa doktorları dinle bence birde buraya değil de daha net bilgi alablcgn kişilere danış bence aldır yada aldırma dememz doğru olmaz burdan diye dusunuyorm rabbim hakkında hayırlısını versin 
(34 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
(14,025 puan) tarafından
Konuyla alakasız olacak ama annemin de beni dogyrduktan sonra tüpü patlamış almışlar hamile kalman imkansız demişler 3 sene sonra kardeşime hamile kalmış dogumuna baş hekim girmis kardeşimin koluna da mucize bebek yazmışlar :) gerçekten yiyecek ekmeği varsa her şekilde dünyaya geliyorlar. Canım sana da bolca dua ediyorum Rabbim hakkında hayırlısını versin
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Canım ilk gebeliğimde 9 haftalıkken kürtaj oldum kalp atışı yoktu bebeğin. 1-2saat içinde bitmişti herşey tam narkoz aldım. Çıkınca da adet kanaması gibi kanamam oldu çok ağrım olmadı.
(34 puan) tarafından
Inşallah kolay atlatırım bende
0 oy
(816 puan) tarafından
Özelde ol derım devlette uyutmadan yapanlar var. Bn özelde oldum masaya yattım uyuttular odada gözlerımı actım yarım saat sonra eve gıttm normal hayatıma devam ettım. Sadece fazla iş yapıp kndımı yormadım
(34 puan) tarafından
Özelde olucak ama çok korkuyorum 4 aylık evladimi arkamda bırakıp oraya gitmek ne biliyim ya Rabbim kimseye yasatmasin
(816 puan) tarafından
Amın canım bnde 7aylık bebegımı ve 2oglumu bıraktım arkadasa  ama1saat sonra hersey bitmişti psikolojıkmen degıl tabı ama Rabbım sabrını verıyor. Geldım dırek bebegımı emzırdım ogullarımın karnını doyurdum hayatımda ılk defa evlatlarımı yabancıya bırakmak zorunda kaldım o da cok agrıma gıttı
(34 puan) tarafından
Benimde o ağrıma gücüme gidiyo kendi kendime yüzüne bakıp ya bana bisey olursa yavrum nolucak diyip ağlıyorum sabahtan beri
(816 puan) tarafından
Birşey olmaz Allahın iznıyle sen gönlünü ferah tut

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 409 göst.
0 oy
1 cevap 142 göst.
0 oy
11 cevap 365 göst.
28 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 303 göst.