0 oy
1,138 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Nefret ediyorum.kocam.olacak adamdan ..bütün hayatımı mahvetti bütün hayallerimi yıktı neler neler hayal etmiştim oysa ben evleneceğim zamanlar ..... O kadar çok sevdim onu kendimden çok sevdim onu eve geleceği zaman dakikalari saatleri sayardim bı önce sarılmak için nelerin vermezdim ...onunnicin nelere katlandim ben bana yapılan bütün haksızlıklara göz yumdum ben kendimden daha çok değer verdim bı kere olsun ağzından seni seviyorum.kelimesi çıkmadı deflarca ona onu sevdiğimi söyledim.ama o ben seni çok seviyorum bile demedi ... Hiç bı dediğinden çıkmadım ne dediyse yaptım annesine katlandim babasına babamdan daha çok kıymet verdim abisini baş tacı yaptım yapamam sabredemem dediğim  ne varsa sabrettim sustum ama  ne umdum.ne buldum bütün evlilikler böyle mi gider yoksa ben  de mi hata var ben mi bı yerlerde yanlış yaptım ...

Ya ben mutlu olmak istedim yuvam.olsun istedim mutfağa girince arkamdan bela okuyan bı kadın olsun istemedim .. yapacağım yemekte bile korka korka düşüne düşüne yaptım ..... Bı kere Allah senden razı olsun demedi ... Bı kere sen benim hayatımın ahiretimsin çocuklarımın anasisin demedi .. ben onu la soğan ekmek yemeğe razıydım sabahtan akşama kadar güneşin altında yağmurda çamurda çalışmaya razıydım aç uyumaya razıydım pahalı kıyafetler olmasa da olurdu ben o yanımda olsun istedim sadece ben bu hayatta ne için hayal kurduysam sonum hep hüsran oldu ... Bu hayata bu dünyaya katlanabikiyorsam.nefes alabiliyorsun.iki evladım içindir .... Ben artık huzur istiyorum yaaaaa çok şey mi istiyirummmm .. artik ben bunladar yumuşak kalpli herkesi düşünen acaba söylediğine kırıldı mı darildi mi demek istemiyorum.ben taş kalpli olmak istiyorum ve ben artık kimseyi sevmek istemiyorummmm

17 Cevaplar

0 oy
(1,025 puan) tarafından
Fazla değerin sonu hep böyle üzgünüm canım 
tarafından
İnsanlar neden bu kadar nankör olabiliyor hiç mi allahtan korkuları yok hiç mi vicdan sizlamaz ....
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kıyamam sana ama ya o kdr haklısın ki bir kadının en doğal hakkı ve hak ettiği şey bunlar bunları yapmana rağmen eşin gerçekten görmemezlikten gelip sna hakszlk ediyorsa Allah ıslah etsin hidayet versin diyorum 
tarafından
Adana kuzum görmedim sorunu
(1,908 puan) tarafından
Çok uzağız ankara bende yardimci olabilirmiyim acaba dedim ama durumuna cok uzuldum valla rabbim bi yola koyar insallh
tarafından
Allah razı olsun canım benimmm eksik olma inseallah derdimi dinledin en büyük.yardim.bana .... Çocuk.insanin elini kolunu bağlıyor canım çocuk olmasaydı bı çaresine bakardım ben ... Rabbim iki taraftan da beni çaresiz bırakmış rabbim.bana bı fırsat verse keşke diyorum ve bu yaşadıklarım bı rüya olsa diyorum.keske
(1,908 puan) tarafından
Allah ıslah etsin eşini.ne deyim ailenin de oyle oldugunu biliyo iste daha cok ustune gelir Tuhh elimizden bisey gelmiyoki cok üzülüyorum ben yaaa boyle huzursuzluğu olanlara
tarafından
Elinden ne gelecekki kuzum o kendini duzeltmediktem sonra kim ne yapabilir ki Allah öyle adamlara hidayet etsin diyecegim ama Allah ta onu bosvermistir öyle.kulun neyini düzeltsin ki
0 oy
(1,597 puan) tarafından
sen kendine değer vermemissin en buyuk hatan bu

Allah yardımsn olsun
tarafından
Ben tek ona değer birtekkkk
0 oy
tarafından
Nefrett3 bir duygudur canm unutma bunu. Ne kadar nefret ediyorum sevmiyorum diyorsan o kadar seviyorsun sana gelse bir sarılsa herşey düzelicek affet beni degisicem dese hemen ikiletmeden affedersin biliyorum. 

Sadece bunalmışsın yorulmussun dinlenmeye ihtiyacın var. Zamana ihtiyacım var 
tarafından
Kuzum.annemin başında çok sıkıntı var  .. kızımda boşandı geldi  dedirtemem ki .... Annem bunu kaldıramaz
tarafından
Canm anlıyorum seni çok zor ben sana boşan ayrıl git demiycem görüyorum ki seviyorsun eşini sadece katılmışsın üzülmüşsün sen gönlünün alınmasını istiyorsun bak gönlünü alırsa ardından gelirse değişeceğine söz verirse yuvana dön ama eğer gönül almıyorsa aramiyor umursamıyorsa ayrılmak en doğru karar inan bana
tarafından
Bı hafta oldu ne aradı ne sordu .. dün ogkumuzla olan eski bı foto vardı onu vatsapta paylaşmış ben paylaşımlarına bakmıyorum sona aldım ....biraz inat olsun kudursun diye resimlerimi paylaştım çocukların paylasmadim o benim durumlarına bakıyor ama çocukları sormuyor bile nasıl katı bı kalbi var ki evladını görmeden dayanabikiyor ..  anlayamıyorum ben iki gün görmedim diye heryeri ayağa kaldırdım ama o durabiliyor işte
tarafından
En iyisini sen bilirsin canım biz sadece seni dinler yorum yaparız ama sen yaşıyorsun neyin ne olduğunu biliyorsun o yüzden sen karar ver hayat senin çocuklar senin
tarafından
İyiki sizler varsınız ... Derdimi tam anlayabiliyorum dinliyorsunuz derdime ortak olmaya çalışıyorsunuz iyiki varsınız ....
0 oy
tarafından

Bir şey haddi aşarsa zıddına inkilab edermiş.

Haddi vasat en güzeli kimse için paralanmamak gerek bu hayatta.

tarafından
Ben hep değer verdim belki düzelir dedim belki anlar dedim belki ailesi için biseyler yapar dedimmm
0 oy
(800 puan) tarafından
Bende 1 saat önce post açmıştım oku istersen artık bılktım
tarafından
Baktım.kuzum çok zor bı durum
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ah canım en çok değeri kendine vereceksin hayatta.sen kendine değer vermezsen başkası hiç vermiyor iste..sen kendine değer ver artık ve onların da sana değer vermesini sağla kendini ezdirme. Allah yardımcın olsun. Kocanı da sana baglasin
tarafından
Ben kendimden çok çok ona değer verdim .. söylediği hiçbir cümle aklımdan çıkmıyor ki nasıl ona eskisi gibi bakarım.severim.bilmiyotummmm ....Allah razı olsun canım eksik.olma inseallah iyiki sizler varsiniz
(2,252 puan) tarafından
Biliyorum canım seni çok iyi anlıyorum. Çünkü bende eşime herkesten her şeyden çok değer verdim. O daha bana bir şey söylemeden anlar yapardım. Ailemi üzdüm onun için nerdeyse okulumu bırakıyordum. Neler yaptım neler... evlenirken hicbir şey yapmadı ailesi ne gelinliğim gönlümce oldu  ne bir şey düğün yemeğimi bile benim ailem verdi. Ama gel gör ki ailesi ağzımıza sıçtı hem benim hem eşimin ama ailem hala el üstünde tutuyor onları. O zaman anladim ben iste. Değer vermemek gerektiğini. Değer vermeyince daha çok değer gördüğünü. O yüzden varsa yoksa sen ve çocukların olsun canım. Benim için artık öyle. Hayat sana koca koca mutluluklar getirsin..
tarafından
Artık çocuklarım var zaten hayatımda ... Onlar da olmasa .....
Ben çok değer verdim.ama çok sonradan anladım hata ettiğimi bu saatten sonra biseyelri değiştirebilir miyim onuda bilmiyorum
(2,252 puan) tarafından
Değişir canım. 'Degismeyen tek şey değişimdir' yeter ki sen inan. Ve onların kafasına vura vura senin onlardan kıymetli olduğunu göster
tarafından
Com ugrasiuorum çok zorluyorum kendimi keşke biraz kinim olsaydı ahhhhh .....
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Kimseye hakkından fazla değer vermiceksin canim. Ya ağzına ediyolar. Ya pisman ediyolar . Iyi bilirim çünkü . bin pişman oldum 
tarafından
Bende çok geç kaldım ..:(((şuan o kadar zorlanıyorum kii
(3,794 puan) tarafından
Hem çocuklara yazik olmazdi hem bana.  Geçmişe donebilsek keşke.  Ama kimse böyle şeyler yaşayacağını bilemezki. Herkes bi umutla hevesle hayalle evleniyor.  Kimilerine böyle dert yanınca diyolar ki sen evlendin niye evlendin evlenmeseydin o zmn. E tmm da baştan nerden bilicektikti böyle olucani. Bilsek evlenmezdik tabi. Millet bizi taşa tutuyo hemen .
tarafından
Ne yapıyorsak aman millet ne der korkusundan yapıyoruz zaten .. benim.ne yaşadığımı bilmeden beni yargılayanlar benim hayatımın aynısını yaşasınlar inseallahb
(3,794 puan) tarafından
Aynen.  Bide millete laf anlatmaya calisiyoz. Tek kelime edersin . Yüz kelime yersin.  Hep başkalarını düşünmekten kendimizi yiprattik bunca yaşanan şeye kendimiz musade ettik
tarafından
Ne yaptıysam ben kendime yaptım zaten ..... Çocuklarım olmasaydi öyle güzel bakardım ki başımın çaresine
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Sen kendinden önce hep karşı tarafi düşünmüssun çanim başkalarıni kırmamak adına kendini yıpratmissin uznussun fazla değer vermenin husranins uğramışsin
tarafından
Kim olursa olsun karşımdaki kim olursa olsun hep iyi niyetle yaklaştım hep sustum kırıldım.sesimi etmedim kızdım sesimi etmedim ...  Kims ebenden yana kırılmasın istedim eşim olacak adama o kadar değer verdim ki ya bı gün yüzüme bakıp gülse ben gökyüzüne ucardimmm
0 oy
(267 puan) tarafından
Asla kendinden taviz vermemelisin en büyük hatan bu
(267 puan) tarafından
Desinler takma kimseyi benim huzurum yoksa kimsenin olmasın de yüzlerine söyle
tarafından
Keşke o kadarını yaoabilsem işte
(267 puan) tarafından
Korkma ya sen mutsuz olacağına onlar olsun sen tek mutsuz olma en azından hepiniz aynı anda mutsuz olursunuz
tarafından
Korkmak degil canım ... Ben konustugummzaman bile birinin kalbini kırdım mi diye düşünüp duran bir insanım ... Birinin kalbini kırdığım zaman biri benim yüzümden huzursuz olduğu zaman ben için.rahat etmiyir nefesim  daralyor
(267 puan) tarafından
Ooooo
0 oy
(2,028 puan) tarafından
En başta yanlış yapmışsın  be canm bu dünyada dürten yaranır  anladın  sen onu ...
tarafından
Ben öyle yapmadım ama .. ben kendi kendimi yerin dibine koyup üstüne toprak attım  çok zorluyorum kendimi şuan o kadar zorluyorum kinallahim yeter artık bı mucize olsun diyorum
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Fazla değer verirsen bu tür inşanlarin bîtaraflarını kaldırırsın iste boyle halbuki kaba eşinin kıymetini bilmeyende bi insandır ama sen cok değer vermişsin ne kadar eşinde olsa vıcık vıcık olmucaksin eşinle bile.mesafen olcakki yeri gelince lafını verebilesin birkere konus ama ağır konuşki onu düşündür hergun birbir konuşursan seni umursamaz tavrını köy konuşmalarını herzaman cok ciddî konus yapabileceğinide ona hissettir ama
(1,908 puan) tarafından
Canmm Hic üzülme hatta sevin boyle bir insanla ömür geçmez beb başkaları gibi değilim aman yuvan yıkılmasın düzelir.diyenlerden değilim kanayan yarayı en kısadan kesip atacaksın birdahaki geleceksin dünyaya yemim ederim sinir hastası olur kendine yaparsin birebir yasamız biri olarak söylüyorum kendini üzersin onların hosuna giderŕ en kısadan bi çaresine bak sen bu isin
tarafından
İki çocuğum var ... Ben yapamıyorum işte nalet olasica yüreğim kalbim o kadar yumuşak ki en ufan bı sıkıntıda günlerce gogsum daralıyor nefes alamıyorum kalbim çarpıntı yapıyor
(1,908 puan) tarafından
Ayyy sen kendine zarar vermeye başlamışsın boyle olmaz bak sana soyleyim biran önce hatta ailenin yanındayken bu işi  çaresine bakk iki cocugun icin yap bunu gizleme sakin ailenden
tarafından
Aileme herşeyi.anlattim eşimin neler yaptığını anlattım ama bosayamam kuzum bosayamammmm . Abim bı defa boşandı annem onun üzüntüsü ayrı çekti kız kardeşimin beyninde tümör var dört yıldır onunla.ugrasiyor bı gece rahat uyku haram iki çocukla ben nasıl bosayayimmm
(1,908 puan) tarafından
Offf iki ucuda kötüymüş şans iste hangi sehirdesin
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da aynı senin gibi kocası der başka bisey demezdi evlat ların mı kocan mı diyince kocam der o kadar değer verdiği eşinin telefonun da mesaj yakaladım ben eşim de gördü sonra ben söyleyince o kadar üstüne düşmeme rağmen bana ne yaptı gördün dimi dedi halla akıllanmadı olay kapandı halam kocam der valla hep söylerim bi adamın o kadar da bi tarafını kaldırmicaksın sonra dan kendini bi halt zannediyorlar 
tarafından
İnan sen eşimle beni yanyana görsen bu adamı nasıl aldın dersin  görüntü olarak ta yakismiyoruz ki yüzümüzün ne ağzımız ne burnunuz benzemiyor hani eşler birbirlerine çok benzerler bizim hiçbir benzer yanımız da yok ....ben ona haddinden fazla değer verdim yaaa
0 oy
(778 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsn cnm Rabbim çıkar yol göstersin herkesin imtihanı farklı seninki o cnm zor bı durumdasın:(çok üzüldüm
tarafından
O kadar zor bı durum rabbim hiç bir kadını eşiyle sinamasin hastalık olsa kaza olsa bişey olsa Rabbimden gelen derim.hamd olsun derim.ama bana Allah değil ki kul çektiriyor bunları bana yaşatan kul ... Ahiretim dediğim ömrümün sonuna kadar yanyana geçirebileceğim eşim olacak adam ....
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Seni seviyorum demeyen birine defalarca seni seviyorum demiycektin canim çocuklarından cok kimseyi sevmiyceksin aldığın değerin aynisini göstereceksin ki kiymetin biline..  robotu değilsin  her dediğini yapicak illaki karşı çikacaktin bazi şeylere istemediğin hic birseyi yapmiycaktin ilk kendi annen baban sonra kaynanan kayinbaban saygi zaten duyman gereken bişey ama kendi ailenden daha çok  sevemezsin sirf eşin mutlu olsun diye. Bu kadar değer verdiğin icin işte değer görmüyorsun karşındaki diyo bu zaten beni koşulsuz şartsız seviyo yapiyo ediyo diye düşünüyo  bu düşünceyi vermiycektin eşinin eline kiymetin ondan bilinmiyo 
tarafından
Son kelimene kadar haklısın .... Ne diyebilirim ki .... Ne ettims eben kendime ettim ... Kendimi o kadar zorluyorum ki onu takmamaya çalışıyorum ki ... Kendi kendime düşünüyorum hadi geldi özür diledi dilemez de diledi diyelim affeder miyim affettim diyelim unutur muyum söylediklerini bilmiyorum eskisi kadar sever miyim onu bilmiyirm
(1,134 puan) tarafından
Sevgi cok farkli bişey  içinde  varsa zaten vereceksindir ama bence hic hak etmiyo unutmuş gibi yaparsin ama asla unutamazsin ufak bi tartışmada  hep aklina bunlar gelicek artik kendini ezme ezdirme küçük hor gördürme bu fani dünyada mutlu olmayada yerin olsun layik ol. Sen ne istersen onu yaşarsın bunu unutma ilk kendini sev hayatina sen yön ver
tarafından
Hiç haketmiyor hiccccc. Bazen herşey insanın elinde olmuyor  bu saaten sonra neyi ne kadar değiştirebilirim bilmiyorum
0 oy
(3,317 puan) tarafından
Taş kalpli olsan bunu da al şunu da istiyorum vs diyen biri olsaydın böyle olmazdı zaten. Deve diken hesabı. İyilikler sanki görevimizmiş gibi üstümüze yapışır ve yapmayı bırakana kadar kimse fark etmez. Umarım dünya tersine döner ce sen olmasan yapamazdım bu düzeni der erkekler 
tarafından
Bı defa olsun ben eşimden o cümleyi duymadım .... Bana tek dedigi şey  "çocuk dogur onlara bak iş yap yemek yap dışarı çıkma "
(3,317 puan) tarafından
Iyyy. Böyle emir kipiyle mi konuşuyor. Çok üzüldüm. Bu kadar belli etme değer verdiğini. Nasıl tavır görüyorsan benzer tavır göstermeye çalış. Biri beni ne yaparsam yapayım alttan alıp dinliyorsa ben de her geçen gün bencilleşirim.
Her şey gönlünce olsun. Hiç belli olmaz.
İletişim kurabiliyorsan konuş. Yapamıyorsan mektup yaz kendinin cidden iyi olmadığını böyle gidemeyeceğini ifade et
tarafından
Evet emir kipiyle  konuşuyor ... Kuzum ben şuan sizinle konuştuğum gibi konuşsam.benimle duygusal.konusma diyor .. konuşmaya calissam sus yat uyu diyor adam beni dinlemiyor bileee
0 oy
tarafından
Canım sen ne çok şey istemişsin ama bi kendıne deger vermeyı istememıssın. Kendını sevmeyı kendının onemlı oldgunu anladıgın gun sende kıymetlı olacaksın cunku senı kaybetme korkusu ıle yasayacaklar yada kaybedecekler. Kımseye boyun egerek, kocanda olsa sevgi dılencılıgı yaparak mutlu olunmuyor... Bunu senı yermek ıcın soylemıyorum. Her kadın evlılıge aynı hayaller ıle baslıyor. Kımı basta akıllıca davranıyor kımı aman tadımız kacmasın Alı rıza bey modunda ite kaka mutlu olmaya calısıyor,kımının de kafasına sonradan dank edıp hakettıgı mutluluk ıcın savasıp ugraslar sonunda hakettgnı alıyor ya da ayrılıyor... Çoluk cocuk yoksa ayrıl gıtsın bı bukadar daha yasamayacan cocuk olunca ıstesende ayrılamıyon. Cocuk varsa savas ıstedıgın mutluluk ıcin. Gormezden gel, onemseme, sana kmsenn hakaret etmesne bela okumasına ızın verme.. Yasadıgın ortamı bılemıyorm ama kendı hakkını savnmak ıstesgnde mesela bır sıddete ugrayacaksan arkana bakmadan uzaklaş. Ha sevıyorum sevmek ıstemyorm dıyosan bir sure sonra lanet edersn kendılıgınden sevmezsn zaten de ozaman gec olur
tarafından
Ben şimdiye kadar hiç kendim.icin bişey istemedim ki  benim bu hayatta kendim için tek istediğim üniversite okuyup bı meslek sahibi olabiomekyi onda liseyi zorla bitirdim babam okutmadi .... Sonra evlenip mutlu bı hayatım olur sandım anlayışlı bı eşim olur sandım vicdan li merhametli biri çıktı karşıma sandım ....iki tane çocuğum var biri şuan sağımda diğeri solumda uyuyor onlara bakınca içim.gidiyor ... Çocuk olmasaydı katlanmazdim.ama çocuklarım.icin uğraşıyorum işte....
tarafından
Allahım bagıslasın kuzularını. Inan bana sen bıraz caba sarfet her seye ok deme zamanla ıstedıgın saygı sevgıyı kazancaksın. Yada gorunmez olup sadece cocukların ıcın evlı olacaksın. Hala okuyabılırsın sınava gırıp acıkogretım bıtırebılırsın. Kendın ıcın bır sey basarmıs olmak kendını degerlı hıssettırır emın ol.
tarafından
Şuan cokcabaliyorum inan ki çok.uhrasiyirum.kendimi zorluyirum  dik durmaya çalışıyorum .....bı defa istedim eşim kızdı babanın evinde okusaydim dedi
tarafından
Rabbım yardmcın olsn canm benm. Tez zamanda yuregıını ferahlatsın ınsallah
tarafından
Amin amin inşallah Allah razı olsun canım benimmm eksik olma inseallah

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 392 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Fterzi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 277 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Tuubba (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 374 göst.
22 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,877 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 302 göst.
28 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,080 cevap

34,835 kullanıcı

...