0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
Her anne için öncelik hayırlısı ve sağlıklısı neyse Allah'tan onu nasip etmesini istemek zaten. 1 oğlum olsaydı bir de kızım olsun isterdim. Yada bir kızım vardı bir oğlum olsun istedim. Cennetin her iki meyvesinide yaşamak tatmak istedim. Bu demek olmuyor ki erkek istiyorum kız istemiyorum. Şuan bir kızım oğlumuda 2 hafta sonra doğurcam 23 yaşındayım 34 yaşımda tekrar anne olmak istiyorum hayırlısı ve sağlıklı olacaksa eğer bir kızım daha olursa dünyalar benim olur. Erkek olduğu için sevinen bazı annelere tepkiler yağıyor. Sağlıklı olsun tabikide hayırlısı da olsun ama gönül bu ilahaki istiyor. Burdan o tepki gösteren karıların ağzına kaşıkla vurmak istiyorum Allah her şeyin hayırlısını versin inşallah 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ama bazilari var ki gercekten erkek cocuk diyo baska bisey demiyo dusuncene katiliyorum benim de bi kizim olsa erkek isterim ya da oglum olsa kizim olmasini isterim her ikisi de olsun diye ama bazilari sirf erkek cocuk olsun diye ust uste kac kere cocuk yapiyolar olmuyosa da kadini sucluyolar bi erkek evlat veremedin diye benim halamin mesela 5 kizi var hepsinde de hayirlisi demedi erkek olsun diye buyuk konustu dayimin 3 kizi var karisina hastaneye bakmaya bile gelmedi kiz oldu diye halbuki cinsiyeti belirleyen erkektir onun da oncesinde Allah ol derse olur ama çoğu geri kafali insanlarin bu cinsiyet konusunda duvarlari var ve onlari yikmak istemiyolar
(119 puan) tarafından
O kadar da değil şahsen eşim ilk kızımı doğuduktan sonra bir kızım daha olsa çok iyi olur demeye başladı. Mesela ben şuan hamileyim hiç ilgili değil bana karşı ben hep soruyorum kızını mi çok seversin oğlunu mu diye o hep kızını sevdiğini söyler. Kızım narin kızım güzel incitmem der. Doktor erkek olacak dediğinde kızımda ki kadar sevinmedi bile
tarafından
Benim suan ilk hamileligim Allah biliyo ilk gunden beri hep icimden kiz gecti ama oglum olacak hic bi zaman da illa erkek olsun erkek olsun diye diretmedim ama sirf erkek olsun diye cocuk yapan cok insan var cevremde ve akrabalarimda oldugu icin biliyorum benim lafim onlara yani belki Allah erkek evlat verecek ama onunla seni imtihan edecek nerdn biliyosn o yuzden buyuk konusmamak lazim Allah kizin da erkegin de hayirlisini versin insallah
-Reklam-
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Oğlum olmuyor hep kızım var deyip ayrımcılık yapan ayrı bir kızım var birde oğlum olsun diyen ayrı benimde iki kızım var eğer tekrar anne olursam ben de üçünci oğlum olsun isterim ha niye olmadı diye de kıyamet koparip üzülmem 
(119 puan) tarafından
İşte bende onu demek istiyorum kadınlar bir şey istediği zaman hep olay oluyor kimse kimseyi anlamıyor Allah gönlüne göre versin inşallah
(3,701 puan) tarafından
Amin herkesin
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Tepki değil de öle diyenlerin deme şekilleri yanlış canım o yüzden çoğu linc ediliyor yoksa kime ne herkesin gönlünü Allah bilir.. 
0 oy
(3,769 puan) tarafından

Çok haklısın cnm..

Benim bir kızım var ki ben herşeyden önce hayırlısını istedim o ayrı ama gönlümdende hep kız geçti Rabbime şükürler olsun ki kızım oldu

Bir daha çocuk düşünmüyorum belki çok ilerde 

Ama ondada sağlıklı sıhhatli olsun yeter diyorum ama gel gör ki yine gönlümden kız geçiyor ben ama herkez ikincisi erkek diyorlar:)

Ve kürtaj oldum Nisan ayı gibi boş gebelikti belki o olsydı erkekdi bilemeyz :/

0 oy
(582 puan) tarafından
3 kıza gebeyim hiç bir zaman demedim niye erkek çocuğum olmuyor.

Olmuyor diyede üst üste çocuk getirmem.

Bu kadar kafi ALLAH  kızlarıma uzun ömürler versin .

Lâkin üslubunu beğenmedim karılar falan :/

Cevremde çok kişi var keşke buda erkek olsaydı diyen bana tepki gosteriyorum evlat bu erkek olsa nolcak dedim Allahtan hayırlısını istiyorum inşallahta öyle  olur diyorum.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 301 göst.
9 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
22 cevap 654 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde E&C (2,387 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.
24 Eylül 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 244 göst.