0 oy
2,606 göst.
Aile kategorisinde (410 puan) tarafından

Kızlar 15+6 haftalık hamileyim bebeğimin cinsiyeti bile belli değil ama  kaynanam eşime baskı yapıyor benim adim olacak Fatma geliyor Fatma gelecek diyor sürekli canımı sıkıyor esimde annesi böyle diyince koyalım diyo bnde kesinlikle istemiyorum. Ama esim aramızda kalıyor bnde ona üzülüyorum ne yapacam bilmiyorum :( sizinde böyle kaynananiz var mı 

40 Cevaplar

+3 oy
(48 puan) tarafından

Valla benim kaynanam da yapmaya çalıştı canım sanırım yapmayan çok nadir :D Ben hiç eşimi karıştırmadan birtane daha doğur da istediğin ismi koy anne biz de severiz dedim bidaha ağzını açamadı:D 

(410 puan) tarafından
Çok iyi demissin canım ama benim yanımda konusunu açmıyor eşimi sıkıştıriyor hep kendi adı Fatma onların sulalede her evde Fatma var hala gözleri doymuyor ya
(247 puan) tarafından
offf çok iyi cevap :D
(649 puan) tarafından
Ben aynisini gorumceme yapmıştım gencecik insan daha küçüğü 6 yasinda benim cocuguma isim koymaya kalkti dogurda kendin koy abla daha gencecik inansın dedim gıkkkkk demedi  :)))
-Reklam-
+2 oy
(160 puan) tarafından

Kaynanam birara oglunuz olursa kayınpederinin ismini koyalım dedi ben de dedim senin 3 cocugun var hangisinin adı kayinvalidenin ya da kayinpererinin ismi ki, sen koydunmu ki ben koyayim dedim. Bir daha demedi bisey, dese de kusura bakmasın.  

(410 puan) tarafından
Çok güzel demişsin canım bnm de babam şimdi annenin adını koy o zaman diyo :) eşime dedim esimde biz yandık ikiside istiyor diyo ne yapacaz diyo aman sen koy istediğini dedi halbuki bnm ailem blöf yaptı oda geldi şimdilik bakalım tekrar annesinin gazına gelmezse
(160 puan) tarafından
Iyi taktik :))
(410 puan) tarafından
Aynen canım :)
+2 oy
(52 puan) tarafından

K.validen oyle dedigi anda senin dilin yokmu asla birakmam de bnm ki istese bile diyemedi dese bile asla derdim yani hatta bazen kensi isim buluyodu hayir igrenc diyodum cok sukur esiminde annemin babamin ismini koyacam takintisi yok karsi bnde karsiyim bi sorunumuz olmadi yani 

(52 puan) tarafından
Insallah canım senin adina cok sevindim
(410 puan) tarafından
Ama yine isim onerisnde bulundu eşim hüma nur olsun dedi bn hüma istiyordum yanına Kuran'da geçen isim olsun dedi bnde kabul ettim
(52 puan) tarafından
Ikiniz ortak koymus olursunuz iste bnm esim bekarkende hep dermis kızım olursa adını ikra koyucam bnde oyle derdim sevdigim isimler arasindaydı yani hamile kaldm cinsiyetini ogrendik kız dedi doktor esim ikra olsun dedi bnde kabul ettim cunku bnm de sevdigim isimdi zaten sevmiyo olsaydim da ikimizin ortak karar verdigi ismi koyardik bnm kadar onun da hakki var sonucta
(410 puan) tarafından
Aynen canım ortak karar vermek gerekli
(52 puan) tarafından
Aynen de oyle cnm
+2 oy
(45 puan) tarafından

Var malesef kızimin olacagını ögrenince demeye başlamış hemen Şerife geliyor falan. Eşim bir iki dillendirdi yok dedim ben o şekilde seslenmek istemiyorum kızıma kızımda begenmez ismini dedim ama hala kaynanam agzıyla koyun demeye devam etti. Neyse benimkinden umudu kesti artık eltim de hamile doktor ona da kıza benziyor demiş o da eşinin lafından çıkmaz kesin koyacak yani Şerife yi kızsa tabi. Bir tane yetmiyormuş gibi geçenlerde seninki ilk diye karışmiyorum sen de başka kızın olursa koyacaksın dedi. Ben de artık dayanamadım büyük konuşmayim ama 10 tane olsa koymam dedim. Artık kapanmıştır konu yani 

(410 puan) tarafından
Sanki mecburuz onların isimlerini koymaya ya herkes kendi bebeğine koysun ismini bnde koymam dedim eşime dedim başta böyle bir şey deseydin kesinlikle bebek falan yapmazdım bn onun bunun adı için çocuk yapmıyorum dedim
(45 puan) tarafından
Yani benimki de bir de hepimiz koyalım istiyor saçmalıga bakar mısın ☺
(410 puan) tarafından
Maşallah maa aile koyun o zMan :) öyle şey mi olur ya bence bebeğin annesi ve babasından başka kimse karismamali ama kimse dilini tutamiyor isim konusunda
(45 puan) tarafından
Aynen bencede ben diyorum acaba ben de ilerde istermiyim koymalarını haksızlık etmiyim diyorum sonra diyorum hayır istemem herhalde ☺
(410 puan) tarafından
Kendi çocuğuna sen isim koyarsan istemezsin canım senden başkası koyarsa sende istersin
+2 oy
(1,949 puan) tarafından
Yok valla bizim ki hiç karışmaz inşallah erkek olur o zaman eşin arada kalmadan kurtulur kaynanan isim konusunda susar :)) tabi işin esprisi canım hayırlı bi evladın olur inşallah herşeyden önemlisi. 
(410 puan) tarafından
Ay zaten iki taraftan da isim koymak istemiyorum benim çocuğumsa bn koymaliyim yani
(1,949 puan) tarafından
İllaki. Benle eşimde aynı fikirdeyiz oda koymam diyor bende koymam diyorum. Koymayacagız da zaten Allah var ne kendi tarafım ne de eşimin tarafı isim şu olsun demedi bile.
(410 puan) tarafından
Ay benim ki de diyordu da anasına dayanamadı bana diyo olsun bnde istemiyorum dedim istediğini koy dedi bakalim
(1,949 puan) tarafından
Hıh işte bitti bu kadar
(410 puan) tarafından
Şuan zafer benim :)
+1 oy
(13 puan) tarafından

Öyle bir kayınpederim var bir isim tutturmuş onu koymazsanz çocuğun yüzüne bakmam hediyesini takmam die eşimde ne derse desin kendi bildiğimi yapcm diyr hayrlsyla bi kucağıma alsaydm şuan için aklımı takmıyrm söylenenlere Allah yardımcımız olsun.. 

(410 puan) tarafından
Amin canım amin eşini ikna ediyorum tamam ne istersen koy diyo iki gün geçmeden tekrar aynı konuya geliyoruz annesini her görmesinde fikri değişiyor kendide koymak istemiyor aslında ama annem üzülür diyo bnde böyle diyince çıldırıyorum
(13 puan) tarafından
Ana kuzusu yani bnde de var ondan ilk gelnm ilk torun olck bizmde her kafadan bises anne baba olcksnz isim koyma hakkı en doğal hakkın cnm bu hakkını sendn almalarına izin verme eşinle tatlı dille konuş tekrar
(410 puan) tarafından
Konusuyorum canım ilk torununa karışmamış isim konusunda bizede karismasin dedim annesi bnle ilgilenmeyince arada vazgeciyor zor süreç geçirdim hamilelikte gel kal bakayım bile demedi oda görüyor ama bakalim
+1 oy
tarafından
Valla ben ülkü ismini cok begeniyordum kimse isim soylemeyince bende soylemeye cekindim açikcasi o kadar buyuk duruken bana duşmez diye en son nasil ediyim kaynima soyledim kizimin ismini ülkü koyacakmissin diye :D oda aynrn oyle dedi davayi çakip :D
tarafından
O zaman kabul etme bir tane fatma yeter de
tarafından
Yada senin ailende bir isim soylesin ikisini koy belki vazgecer kaynanalarin bazilari boyle oluyor bebek sanki onlarin deli ediyorlar insani
(410 puan) tarafından
Diyorum canım  ikna ediyorum iki üç gun sonra eşim gene diyo annesinin gazıyla bnde dün patladim  nasıl hamilelik süreci geçirdim gördün çektiğim ağırdan sancidan. Haberi yok onun adını koyamam kusura bakma dedim rest çektim
tarafından
Iyi yapmissin sen ne istersen onu koy o kadar sey cekiyoruz cok gormesinler bence
(410 puan) tarafından
Canım şimdi benim ailemde blöf yapıyor annenin adı olsun diyo babam esimde bı çekindi hangisini koysak bir taraf gucenecek sen koy istersen diyo bakalım
+1 oy
tarafından

Hiçbir yorumda bile bulunmadı ben kızım olsaydi ek isim olarak annemin ismini koycaktım eşim önerdi bana da anneme çok düşkün olduğum için normalde tek isim olacaktı oğlum oluyor eşim öneri isimler söyledi birlikte seçtik kaynanam sordu sadece şu olsaydı demedi kaynanamın 3 oğlu var üçünü de kayınpederimle ortak karar verip koymuşlar kayınpederinin ismini koymamış karışmak istese de eşim de ben de karıştırmayız zaten o yüzden bi sıkıntı yaşamadım allaha şükür

(410 puan) tarafından
Benim esimde kesinlikle istemiyordu ama artık annesi her yerde söylemesinden çıktı bütün cevre Fatma olacak diyo bekliyor bnde çok beklerler diyorum :)
tarafından
Hiç taviz verme canım isim hakki en çok sende hangi isimle seslenmek istiyorsan onu koymak hakkın ağrılı sizili günleri sen cekiyorsun sen uykusuz kaliyorsun doğunca da aynı şekilde aileler sadece sevme işine yarıyor dediğim dedik olursan pes ederler bence :)
(410 puan) tarafından
O zaten dediğm dedik eşim inat yumağı der benim dediğim isim olacak duygu sömürüsü yapıyorum :) bana doğumda bir şey olursa ne koyarsan koy bn sagken kesinlikle koymam dedim böyle diyince bı duygusallasti ikinize sağ olun ne olursa onu koy dedi garibim :)
tarafından
İyi dusunmussun allah gönlüne göre versin canim :)
(410 puan) tarafından
Amin canım hepimizin gönlüne göre versin rabbim
+1 oy
(39 puan) tarafından

Bizimkiler hic karismiyo ne isterseniz o koyun diyolar esimle ortak bi isim bulduk onu koycz kizimiz  öykü olcak insallah  yani illa benim adim olcak diye bisey yok bizde 

(410 puan) tarafından
Bende hüma koymak istiyorum kizim olursa oğlumuz olursa da yaman Efe koyacak eşim ama kayannam illla ismini istiyor bnde kesinlikle olmaz diyorum esime
+1 oy
tarafından

Benm kaynanamda benmle babanzjn adni koymayin diyo annemde istemiyo. Bi ikj kwre gormcme annannenzin adni koyun diyodu oda hamile bnde dedm.iki kizn var kimn adi sevim dedm 4 kardessjnz hanginjz de var sevim dedm sustu.  Snra jsmj sordu esim soyledi sevindi ama sasrdm tabiij.esim kasicikiyo istemiyo hic.

(410 puan) tarafından
Benim kayinbabamda istemiyor kendi isminin koyulmasini ama kayannam gosteris meraklısı bizim üzerimizden hava atacak ismimi koydular diye
tarafından
Ne sacma kaynananin kayinpedrinn adiyla seslenip gel emzirwyim altinj alayimmi dicen bu inslar
(410 puan) tarafından
Aynen canım ya bnde eşime geçen dedim annenin yanında nasıl Fatma diye seslenip cagircaan çocuğu ayıp değil mi dedim :)
tarafından
Ben istesemde esim istemiyo allahtan :D
(410 puan) tarafından
En güzeli canım
+1 oy
(357 puan) tarafından

Böyle insanlara sınır olurum ya herkezin ismi kendine özel kalsın ic sevmem oyle buyuklerin isimlerini koymayi çok şükür kaynanam hiç bnm ismimi koyun gibi bisey demedi sadece sevdiği isim vardi onu söyledi bizimde eşimle sevdiğimiz başka isim var onu koycaz dedik hiç bisey demedi hayırlısı olsun dedi 

(410 puan) tarafından
Aynen canım ya herkes kendi çocuğuna baksın koysun ismini ağrıyı acıyı çeken bn isim seçme hakkı onun yok öyle bir şey Allah'a şükür annesi babası var o bebeğin bı dur kim ne koyarsa saygı göster
+1 oy
tarafından

Yok valla. Ben kız olunca kaynanamin ismini koymak istedim Gülhan diye. Kaynanam istemedi düşün yani:)) biz karar verdik esimle kendi ismini koymak isterse ısrar ederse bnde istemem

Ama isim önerirse koyarım bsy demem.

(410 puan) tarafından
Bn kesinlikle ne kendi ailemden isim ne eşimin ailesinden isim kesinlikle düşünmüyorum bn koymayacm zaten canım bnm yanımda dese uygun dille neyse de bn yokken. Eşimi sıkıştırdığı için asla
tarafından
Evet ısrar etmesi sinir bozucu bnde ısrar etseler koymam yani
(410 puan) tarafından
Aynen canım biz birlikteyken dese isterseniz köyün dese neyse bn yokken eşimi doldurmak oluyor bu sadece başka bir şey değil
tarafından
Yani haklısın. Bende çok kizardm kaynana şöyle işte karışma
+1 oy
(1,204 puan) tarafından

INŞALLAH erkek olur da kaynananın dırdırından kurtulursun :))))

(410 puan) tarafından
Ay maşallah canım ne güzel bn görümcem yok olsum çok isterdim bı kaynım var onun karısı düşman başına kaynimla bizi konusturmuyor bile o derece almaz anacim almazlar içlerinden gelmiyor çünkü sorsalar dışarı çıkmıyor dur durumu iyi değildir bahane üstüne bahane
(1,204 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla benim Eltim de kaynımla konuşturmuyor zaten surekli herkesle aramı açmaya çalışıyor benim gelişimi cekemedi bu kadın ben den uzak olsun başka bişey istemem. Ben bekar kaynimin adını koyacağım i evlenirse INŞALLAH onun eşiyle iyi anlaşırız ben kardeş gibi olmak istiyorum ama onlar.... :(
(410 puan) tarafından
Bnde kardeş gibi olmak için geldim ama geldiğim gün laf sokmaları başladı beni cekemedi herkesten kıskandı ortada hiç bir şey yokken sorun çikardi benim başka kayinimda yok iki kardeşler onlarda konuşmuyor çok mesafeli kayinim karısı yüzünden esimde artık arayıp sormuyor o böyle yapınca
(1,204 puan) tarafından
En iyisi uzak olmak
(410 puan) tarafından
Aynen uzagiz rahatız :)
+1 oy
tarafından

Bizimki de sürekli ismi Muhammed olcak diyip duruyodu şimdi biz berk koyucaz eşimde berk istiyo şimdi de diyo ki ben ona Muhammed dicem :)) yani yapcandan geri kalmıyo :D

(410 puan) tarafından
Ay bu daha fenaymis herkes işine geldiği gibi davranıyor ya koyun anacim Berk koyun siz Berk dedikçe o Muhammet falan diyemez
+1 oy
(181 puan) tarafından

Kaynanamda kayinpederimde hic isim konusunda bisey demediler demiyolarda diger torunlarina kendi isimlerini koymadilar esimide annesinin babasinin ismini koyabilmesi icin beni cignemesi lazim cunku kaynanamida kayinpederimide hic sevmiyrm yaptiklarini zaten unutamiyrm bide cocuguma onlarin ismiyle seslenemem

(410 puan) tarafından
Bnde dedim aynı şeyi canım annenin ismini koyman için bana bir şey olması lazım dedim kesinlikle koymam dedim aslında kötü biri değil kaynanam ama çok ilgisiz hamilelik sürecim kötü geçiyor bakmadı bile kötü oldugumu biliyordu yemek yapamiyordum bir kase çorba yapmadı
+1 oy
(164 puan) tarafından
Ne kaynanam ne kayinbabam böyle bi şey demedi demez de ama dese de eşim kendi koymaz :)
(410 puan) tarafından
Diyemem onu canım çok istemiş tekrar doğurmak ama düşük yapmış onun üstüne doktor yasaklamış doğumu canım
(164 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim kimseye yaşatmasın o zaman koyabilirsin belki içinde kalmıştır koyamamistir
(410 puan) tarafından
Ama canım bunların sülalesinden her evde bir Fatma var yeter artık bizde koymayalim
(164 puan) tarafından
Sen de haklısın tabi canım kendi çocuğun istediğini koymak en doğal hakkın
(410 puan) tarafından
Sorun ortadan kalktı canım eşim tamam dedi ama iki isim olsun hüma nur olsun Kuran'da geçsin illaki adının biri dedi bnde kabul ettin
+1 oy
tarafından

hic karismadi bile biz ela dedik dogmadan ela diye sevmeye basladi 

(410 puan) tarafından
Bnde hüma istiyorum cinsiyeti inşallah pazartesi belli olur gider bnde hüma geliyor hümam geliyor desem ,:) tabi kız sa
tarafından
hayirli saglikli olsunda insallah gonlune gore olur canim
(410 puan) tarafından
İnşallah canım tek istediğim o sağlıklı olsun
+1 oy
(1,722 puan) tarafından

Bizde bunun şakası oldu ama bn şakasına bile çok sinirlendim istemediğin ismi kesinlikle koyma sen çekceksin eziyetini doğumu bakımı hastalığı vs. Onlar iki dk sevip egolarını ttmin etcekler bnim adım diye asla koyma eşinede asla koymayacağını söyle oda ona göre tavır takınsın. Bizim erkek olursa kayınbabamın adı olsun diye eşim sevgililik dönemimşzden beri onu diyordu bnde o zamanlar kabul etmiştim kayınbabamıda çok çok severim o yüzden oğluma onun adını koycaz ama eşim hala soruyor istemezsen babam kırılmaz koymayız diye bn çok şstiyorum koymayı ilk erkek torun onun adını taşısın diye. İnşallahta koycaz :)

(410 puan) tarafından
Bnde eşime diyorum canım kesinlikle koymam sende yuz verme annene koyacam falan deme sonunda sen rezil olursun koymam yani dedim
(1,722 puan) tarafından
O zaman sıkıntı yok koymayacagını eşin biliyo kaynananda biliyosa ona da sürpriz olmaz boşver sen güzel isim düşün :)
(410 puan) tarafından
İsmim hazır hüma istiyorum esimede kayannamin yeğenlerine de dedim kziim olursa ismi hüma sadece hüma yanına başka isim koymayacm dedim :)
+1 oy
(649 puan) tarafından

İnşallah oğlun olur canim valla hem güldüm hem sinir oldum bu insanları anlamıyorum niye kendi ismi cogalsin ister mesela benim adim funda banel bir isim değil ama ilerde oğlum cocuguna koysun istemem gülünç geliyor bu durum bana :)

(410 puan) tarafından
Aynen canım ya bir insana niye kendi adını torunun da ister  :)
+1 oy
(645 puan) tarafından

Ben doğmadan anlaştım koymayacağım diye gerçi benimki erkek,kız  olsa bile koymazdım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 209 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 771 göst.
6 Ekim 2021 Aile kategorisinde Hkilinc (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 199 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 359 göst.