0 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (18 puan) tarafından
Kizima annemin  adini vermek istiyorum sizce yanina  basit güzel  anlamli isimler onerir misiniz

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Huriye asu 

Huriye ahu 

Huriye liva 

Huriye ela 

Huriye nur 

Aklıma bunlar geldi ")
(18 puan) tarafından
Tesekur ederim canm
tarafından
Rica ederim ")
(1,664 puan) tarafından
Huriye liva çok hoş fonetik geliyor kulağa
-Reklam-
+4 oy
tarafından
canım yanlış anlama yine sen bilirsin ver tabi annen. ama hüriye çocuğa ağır gelir yakışmıyor yani
tarafından
Çok katıldım :) çocuğun ilerki yaşamını düşünerek hareket etmek lazım isim verirken annelerimiz canımız ciğerimiz ama çocuklarımız herşeyimiz ilerde herkesin daha modern ismi varken bu tarz isimli çocukların kendilerini kötü hissediceğini düşünüyorum.
tarafından
tabi yinede kendisi bilir canım
tarafından
Orası öyle tabiki canım :)
(18 puan) tarafından
Bende oyle dusunuyorum ama sanki koymasam gücenecek gbi hissediyorum  fikir almak istedim :)
tarafından
O zman hem anneni hem kaynananı koy canım:D şaka şaka yani Kaynanalar nasıl keendi ismini istiyosa ve koymak istemiyosak buda aynı olay gücenmemesi gerekir ve bu tarz baskılar hiç hoş değil göbek adını flan koyun illa gücenmesin dersen :)) oda nasıl konulur bilmiyorum göbek adı yani resmiyette yazmasın ilerde kızının anne neden diye isyanını dinlemektense annenin isyanını dinle şimdi:))
+1 oy
(1,363 puan) tarafından
Guzelim tabiki saygi duyarim beni baglamaz ama huriyenin yanina yakisacak bir isim yok ya. Ne koyarsan koy yanina huriye yani. Ne guzel annecigin tasimis o ismi, eminim mukemmel bir kadindir. Ama uzay caginda anne baba ismi koymak yerine marjinal olacam,degisik olsun diye de sacmalamamak kaydiyla uygun bir isim koyuver. Bunlar yeni nesil. Bir devir kapaniyor, kapanacak.ileride hanim diyecekler, bey diyecekler,. Neyse hayirlisi olsun.... 
(18 puan) tarafından
Cok haklisin canm ama sanki koymasam gücenecek  gbi hissediyorum aslinda koy veya koyma demiyor aslinda ebrar ismini cok seviyorum ama kararsizim
(1,363 puan) tarafından
Ya niye gucensin, gucenirse de gucensin :) mecbur degilsin. Ben karsiyim. Ne ailemden ne ailesinden. Benim dogurduguma kimin hakki var ya
 Isim koymak analik hakkidir. Omur boyu seslenecegin bir isim, kizin o ismi omru boyunca tasiyacak, geri dönüsü yok.
0 oy
tarafından

Huriye başlı başına ağır bir isim yanında baska ismin güzel duracağını sanmıyorum canım 

(18 puan) tarafından
Bilmiyorum  tek huriye ismi  de tuhaf olur :)
0 oy
(142 puan) tarafından
Kuzenimin ismi Huriye Sena canım fikir olsun 
(18 puan) tarafından
Tesekkur ederim cnm bnm
(142 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(13,767 puan) tarafından
Huriye ismini kısaltıp huri koysan yanına isim bulmak daha kolay olur sanki. 
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kardeşim Huriye İnci koymuştu. Hem ikisi birlikde söylene biliyor. Hemde yeğenim çok tatlı akıllı bir kız. Hem cesaretli hem merhametli bir çocuk. 
(18 puan) tarafından
Kulaga his geliyor
0 oy
tarafından
Canım yanlıs anlamada bence koymamalısın. Smdı annenın ısmı vereceksın kayınvalıden baslıycak benm adımı koymadı . Bu sefer bı sonrakı cocugun olursa onada kayınvalıdenn ısmını vermek zorunda kalacaksn. Snra babam dersn kayınpeder dersn komple sulaleyı koyarsn. Bence daha farklı bı ısım koy. Hem yasayan bırısının ısmı konulmaz bence. Rabbım annenede hayırlı omurler versn ınsallah 
(18 puan) tarafından
Kayınvalidemin ismini eltim koydu
tarafından
Sen blırsn canm ama bence yasayan bırısının ısmı konulmamalı
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Göbek adını huriye koyabilirsin. 
0 oy
(181 puan) tarafından
Huriye Nur 

Babaannem vefat etmiş 87 yılında ablam doğmuş babaannemin ismini koymuşlar Kimya hanım ablam okul hayatında akranları tarafından ismi yüzünden çok dalga geçildi orta okul 7.sınıfta yarıda okulu  bıraktı istemiyorum herkes dalga geçiyor dedi. 34 yaşına geldi hala ismini duyan ne biçim isim diyor. 

Bence çocuklarımıza anne babamızın ismini yada en moda diye saçma sapan avrupa isimlerini koymamalıyız. Hem dinimize uygun hem yaşadığımız ülkeye uygun ileride çocuğun ismi yüzünden dalga gecikmeyecek isim konulmalı
(18 puan) tarafından
Bu yorumun beni cok etkilendi evet isim konusu bence cok onemli sagolun canlar
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Ben begenemedim.    

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 1,283 göst.
17 Mart 2023 Diğer kategorisinde Esennedacnn61 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 741 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde Kullanici42 (38 puan) tarafından soruldu