0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (916 puan) tarafından

Kizlar bana karabasan geliyor aslnda bekarken çok geliyordu evlendik biraz durdu :( HaMileym baslardada baya korkuttu sonra bı sure düzeldi.okumadan yatmiyorum abdesime falan dikkat ediyorum en son dün gece sabah 6 gbi oldu çok kotydu eşimin arkasnda ufak bı çocuk bana gülüp gülüp boğmaya kalktı :(5 vakit namaz kilmiyorum Allah'ın bildiğini kuldan saklamicam fakat dün sabah ezanını duydum kıldım.ve yattım şükrettim hatta hamile olduğum için ama sonrası fecii içimden baya dua okudum zor giitti nasl kurtlcam bn bundan ya

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım meraklı melahatiz napalim girdik ama keşke gece paylasmasaydin bir hocaya git ben gitmedim ama uzaktan dua yazdı şuan uyuduğum odada o dua daha görmüyorum 
(916 puan) tarafından
Gercektenmi oluyormuydu szdede gttm canım hatta muskam var yastgn altnda :(
tarafından
Rüyamda görüyordum bence kaldır postu lütfen hocaya git aslında korkmam alışık olduğum için ama korktum
-Reklam-
+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Karabasan  uyku felcidir onu kafanızdan  atmaya çalışın  benimde bekarken  olurdu evli ve hamileyken  hic görmedim 
(916 puan) tarafından
Gebeliğin en basnda oluyordu ya aradan zaman geçti durdu dün resmen aklıma geldi ay dedm bayadr olmuyo icmden geçirdim olan oldu resmen ya
(2,705 puan) tarafından
Bak aklina gelmesiyle başına  gelmis o kötü  bisey degil aslında  beynin kendini kapatiyomus cok fazla takilma yani sil at kafandan bende lohusayim bi gece aksam banyo  yapmıştım tv ışığı  acik uyuyodum biri geldi sanki bacaklarima oturdu gibi hissettim sonra kostur kostur esimi uyandırdım
(916 puan) tarafından
Ay Allah'ım sen koru lohusayken 40 gün annem kalıcak yanımda benimde yanliz bırakma diyom birakmicak bakalım :(
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Valla çok zor canım 

Acaba neden sürekli gelıo 

Çünkü nadir gelır 

Bana 2 dwda geldı 

5 yıl önce falan 

İnşaAllah gelmez bi dahaaa
0 oy
tarafından
Oyle bisey esime de gelmis bn uyuyodum bagira bagira beni cagirdi kalktim su verdim hemen .yastiginin icine corek otu koyduk ne kadar iyi bilmiyorum ama cnm. 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Canım bekarken banada çok oluyordu evliyken hiç olmadı ama lohusalıkda hep öyle korkunç şeyler anlatmışlardır ben onalri ne zaman aklıma getirsem o gece benimle ugrastilae aklına getirmemeye çalış 
0 oy
(143 puan) tarafından

Okumadım korkumdan ama yorum yapayım dedim :D

0 oy
(45 puan) tarafından
Karabasan dediginiz şey uyku felci,uyku apnesi yada nokturnal paniktir piskolojik ve nörölojik biseydir yani hacı hocayla olcak iş değil doktora gidip tedavi olunması gerekiyor özellikle nokturnal paniği bi arastirirsaniz anlarsiniz karabasan al basmasi gibi şeyler yoktur.
(48,634 puan) tarafından
mutlaka bilimsel.aciklamasi oluyor ama kocakari lafları daha cazip geliyor nedense ☺️☺️☺️
tarafından
Peki herşeyi sonuna kadar hissedip gözün açık kişileri olmayacak şekilde görmek ne oluyor onuda merak ettim?
(45 puan) tarafından
Kitlenme, bağırdığını zannetme ama kimsenin Seni duymaması, bilincinin açık olduğunu bilme ama hiç birsekilde hareket edememe çamaşırı battaniyeyi kisaca uyurken cevredeki şeyleri ayrı ayrı garip siluete benzetme bunlar var mı böyle oluyorsa olay şu uykuya dalma animizda beyin rem uykusuna geçiyor yani hafif bir uyku tam o esnada bilincaltimiz açık olur ve uykuda kendimize zarar vermemek için beyin vücudu kasları kapatır. Olan olay bu yani gerçekten karabasan diye birşey yok ayrıca o anda evet dua okuyabiliyosunuz çünkü bilinç açık ama duayla falan geçmediği zamanlar olur geçtiğini zannettiginiizde aslında kendinizi sartladiginiz için beyin öyle sanıyor tabi bazen stres durumuna göre o sartlama da bi işe yaramıyor. Bunu bir psikologa gidip soylediginizde size ilaç verir bir daha asla olmazsiniz KARABASAN YOKTUR
tarafından
Yalniş biliyor sunuz 2 ayrılıyor birincisi insanlar düz uyudugu zaman orda toplanan kan uyuşuyor ve hareket siz kalıyor sunuz. 2 cisi ise kara basan dediğimiz şey zaten cin cinler bizim yaşadığımız hayatı onlarda yaşiyor ve bunu inkar edemeyiz onlarında bizim gibi kabir azapları Müslümanı kafiri var etrafımızdalar lakin Müslüman onlan cinler kesinlikle insanlara yaklaşmaz ama kafir olan insanlara karışır bu kara basanda insanlari bir nevi korkutmak için geldiğini söylüyor.
Belkide gerçekten öyledir bilemeyiz o yuzden abdest dua şart uyumadan önce.
0 oy
(48,634 puan) tarafından
insallah bir an once biter canim felak nas ac telefonundan bebeklerin yatak altina makas koyarlar sende dene.

bende bekarken çok olurdum okumayi birakayimds öleyim artik derdim o dereceydi 
0 oy
(65 puan) tarafından
Bende öyleydim ve her gece görüyordum sabah ezanı okundigi an gifiyodu 40 tane çörek otuna Felak nas Ayetel Kürsi oku her birine bı bez parçasına sar yakana çengel iğneyle tak hiç çıkarma ben öyle yaptım şimdi gelmiyo hamileyim bende buna inanmayanlar var ama psikolojik diyenlerde var ama ben hiç böle bişey yaşamamıştım 3 oğlum var onların hamileliğinde hiç görmemiştim ama bu kızım olucak inşallah bunda kalp atışını duyduğumuz an görmeye basladim ve 3 tane de dusugum var onlarda kızdı onlardada çok görüyodum
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Daha akşam oldu bana tam hatırlamıyorum ama okuyarak uyandım geçti bende alışkanlık oldu gibi bişey çok olmasada arada olur hemen besmele çekip okumaya başlarım sonra uyanırım bazen öyle bir oluyor ki sen okudukça sana salsırıuormuş gibi daha yüksek sesle okuyorum gidiyor tabi bunlar bunların hepsi bilinç altı da insan inanıyor işte 

Tam oldu uyandım kızm ağladı emzirdim senin postu gördüm gce gece açmayayım daha yeni atlattık dedim kapattıydım :) 
0 oy
(135 puan) tarafından
Hamileyken banada oluyodu hamile kadina çok gelirlermiş bol bol dua et yalniz kalma  5 vakit namazini kıl kafani dagt biraz çık dolas annene git anlat derdini
0 oy
(5,557 puan) tarafından

Ya ben yine çok korktum . Dün bir post paylaşmıştım zaten güvercin bna doğru uçtu die:(  yaa çok korktum :'(

0 oy
(505 puan) tarafından
Bnada gelio alistim artik
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Gece senin postunu okudum korkumdan cevap taaz adım ve sabaha kadar uyumadım tam uyuyacak saçma sapan şeyler gördüm
0 oy
tarafından
Banada oluyor artık aliştim elin kolun bağlanıyor kara basan üstüne çöküyor ve agzını dilini vucudunu kitliyor. Ben sadece gözlerimi kapatıp içimden sakince dua edip geçmesini bekliyorum. 

En son yeni doğum yaptım annemlerde tek odada kaldım kızım yanında uyuyordu o sıra bastı kızım aglamaktan helak oluyordu ve ben ona yetişemiyor dum kalkamadım bi kendime gelince baktımki kızım uyuyor :/ 
0 oy
(4,949 puan) tarafından
Karabasan yok yazmış çoğu ama vardır cin tayfasindandir 

Tıpta uyku felci olarak geçer 

Okunman lazım banada çok feci olurdu okunduktan sonra geçti hamd olsun

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 176 göst.
4 Mart 2023 Diğer kategorisinde 1995 (1,399 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 224 göst.
23 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hilalasya1212 (1,918 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 909 göst.
0 oy
7 cevap 242 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu

379,251 soru

11,352,160 cevap

34,823 kullanıcı

...