0 oy
494 göst.
Diğer kategorisinde (119 puan) tarafından
32. Haftada gittim bebeğim 2 kiloydu doktor çok iyi dedi. Özele gidiyorum. 35+4 te gittim 2 kilo 300 dedi. Bugün gittim 36+4 çocuk 2 kilo 400 gram dedi. Hiç kilo almamış detaylı ultrasona girdin mi dedi hayır dedim çünkü kendisine sormuştum girmeme gerek yok demişti. Düşük kiloda doğan bebeklerin genelde kalbi delik oluyor dedi. 2 hafta sonra gel cuma günü alayım dedi. Sezeryan. Benim gibi olan var mı Allah aşkına yazın lütfen kalbi delik olabilir deyipte bir sorunu çıkmayan yada düşük kiloda doğup kalbinde bir problem çıkmayan oldu mu yazın lütfen 

34 Cevaplar

0 oy
(1,217 puan) tarafından
Bilmiyorum post üste çıksıb
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
çoğu bebeklerde kalbi delik benim kardeşim de öyle doğdu büyüdükçe kilo aldıkça kapanıyor diye biliyorum
(119 puan) tarafından
Moralim cidden berbat
0 oy
(174 puan) tarafından
Bizim çocukların kalbinde hep delik var. Görüöcelerimin benim çocuklarımın ama bunu dogumdan sonra söylediler yani kilo alamama durumu olmadı. Eger aynı durumsa korkma çünkü çocukların yüzde 90nında kalp delikligi oluyor. 
(2,011 puan) tarafından
bende öyle biliyorum öyle duydum hemen hemen çoğu çocuklarda var korkmaya gerek yok
(174 puan) tarafından
Ama kilo alımına gelişimine bakıyorlar. Kiloda sıkıntı yoksa kapansını bekliyorlar. Benim kıza 6 ay sonra gel dedi doktor güzelde kilolu ama kapanmamış zaten kontrole de gidemiyorum. Genellikle oluyor yani Allah beterinden korusun
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Benim kizim 2840 dogdu ondada kalbinde delik varmis kontrole göturdum delik kucuk kapanir dedi ve küçücük bie delik oldugunu söyledi uzme kendini buyudukce kapanir 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Canım bence doktorunu değiştir, bi başka doktora daha gözük, özeller bazen böyle ufacık şeyleri bile büyütebiliyor
0 oy
(100 puan) tarafından
Benim bebeğimin kalbi delik doğmuş daha doğrusu bilmiyoduk 2 aylikta kontrole gittim boğazı için o çıktı ama doktor sorun yok bebeği etkilemiyor her bebek kalbi delik doğar dedi 6 aydla rendevu verdi şuan 3 buçuk aylığız çok küçük dedi zaten korkma canim bu arada bebeğim 2900 dogdu bende sezeryanla doğum yaptım suni sancı alırken bebeğimin kalbi durdu bende rahatsızlandim nefes alamadım o yüzden Rabbim yardımcın olsun
0 oy
(3,769 puan) tarafından
Allah'a sığın Allah herşeyin en iyisini bilendir canım böyle kötü şeyleri düşünüp iyice moralini bozma bunun sana da bebeğine de hiç bir faydası yok çünkü 
0 oy
(434 puan) tarafından
Benim.kardesime de yıllarca kalbi delik dendi en son gittiğimiz kontrolde kalbinde  hiç bi sorun yok dendi üstünden 17 sene geçti 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Arkadaşim o nasil doktor benim kizim 36haftada 2300du dogdu çok şükür ne kuvezde kaldı nede sorun oldu hadı diyelim o şekıl dogdu korkma birşey olmaz Allahın izniyle benim kardeşimin kızı kalbinde 3delikle dogdu şimdi 9 yaşinda çok şükür büyüdükçe kapandı senede bir götürdüler doktora artık gelmeyin birşeyi yok dedı doktor dua et Allah büyüktür saglıkla al kucagina İnşaAllah yavrunu Canım 
0 oy
(2,205 puan) tarafından
Canim benim doğduktan sonra çoğu kapaniyor zaten çok duydum delik dediklerini ama daha sonra kapandi diyorlardi
0 oy
tarafından
Allah'tan umut kesilmez bol bol dua et 
0 oy
(456 puan) tarafından

Canım benim kızımda 2 kilo 200 gram doğdu bana kalbi delik olabilir falan demediler ama zayıf doğdu çok şükür şu an çok sağlıklı bide benim bı kuzenim kalbi delik doğmuştu ama büyüdükçe kapandı üzülme canım Allah'a dua et inşaallah bebeğini sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına<3

0 oy
(983 puan) tarafından
Ben 36+4te dogum yaptim 2320 dogdu bebegim kalbinde delik varmis ama kendi kapanir dediler bekliyoruz
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Her bebegin kalbi delik dogar zamanla kapanir doktoruna kapanip kapanmayacagini sor cnm uzulme
0 oy
tarafından
Benim sonucu cocugum da öyledi ve ve karninda da vardi 6 aya kapanir dediler sonra 3 ayliken kontrolla gitik kapanmisti su an 15 aylik simsi tekra randuvu almam lazim genel kontroll icin
tarafından
Kilo ile alakasi yok canim benim oglum 3598 gr dogdu
0 oy
(160 puan) tarafından
Bnm oğlunun da kalbinde delik vardı cnm bir yaşını doldurunca kontrole goturucem
0 oy
(115 puan) tarafından
ALLAHa emanet et. O sana.sag salim verir cocugunu hic korkma.  Saglikli dogacak. 
0 oy
(30 puan) tarafından
Canm benim oğlumda  kalbinde  açıklık yani  delik vardı kilosuda ıyidi  3825 dgru  3 aylıkken baktirmistik  kapanmamisti  doktor 1 yaşında tekrar getirin kapanır %80dwmisti  gittik  1 yaşında kapanmış çok şükür  Üzme kendini   olabiliyormuş  bebeklerde kapaniyrmus  sonra sıkma canını  inş sennkinide kapanır  canm 
0 oy
tarafından
Benim kızımın da delikti. O yüzden 40+5 de 3300 doğdu. Doktoru geç doğmasına rağmen kilosu düşük kalbi delik olduğu için falan dedi. Sonra çocuk kardiyoloji falan gördü basit ufurum bu korkma dedi gelişimi normal dedi. Hâlâ daha çok zayıftır kızım 15 aylık 9 kilo falan. Sende korkma kuzum sag salim sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına
0 oy
(1,161 puan) tarafından
morelini bozma canimm. cogu bebekde oluyor. deliyin olcusune bagli ele delik varki  5 mm den kucuk olunca normalmis  buyuk olcude olunca sorun oluyormus.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 97 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Berf (6,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 328 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Esra gezer (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 355 göst.