0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (5,870 puan) tarafından
Eski oturudgum evde ev sahibim merdivenleri yıkamıyosun diye söyleniyordu. 1 yasında oglum var sürekli aglayan bir cocuk o uyurken evin işlerini zar zor yetiştiryordum iki üç ayda bir kez yıkadım ya yıkmazdım ama kirleten kimsem de yoktu misafirim olmaz b iannem gider gelirdi o kadar eşim sabah cıkar aksam eve gelirdi bende Bi yere gitmezdim zaten kirletmezdim bile. Sonra anlaşamadık tasındık hemen

Yeni evimize geleli bir ay oldu bir ay içinde Bi kez, yıkadım merdivenleri 3. Katta oturuyorum kendi kapımdan, asagı yıkadım ama sokagı hiç süpürmedim zaten sokakta oynayan çocugum yokki kirletip süpüreyim. Neyse işte bugun komsular geldi hosgeldine onlar dedi ki alltaki komsu laf yapıyormuş merdivenleri yıkanıyor kapıyı süpürmüyor diye bende kedni kendime düşünüyorum acaba sorun bende mi yani kirletmedigim Bi yeri temizlemek zorunda mıyım ben? Ayrıca oturgugum bina aile apartmanı hepsi eltiler benim ev sahibim de onların eltisi binadaki ilk kiracı biziz şimdiye kadar. Kiracı oldugum için mi ben hep göze batıyorum yoksa gercekten yapmalı mıyım anlamdım 

12 Cevaplar

0 oy
(5,870 puan) tarafından

En İyi Cevap
Oturudgum bina oyle site tarzı Bi yer degil arkadaşlar 4 katlı Bi aile apartmanı buralarda, bu mahallede oyle birsey hic yok herkes kedni merdivenin kapısını kedni temizler o yuzden temizlikçi kapıcı VS yok yani
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oldu başka öyle bisey varsa herkez kendi katını temizlesin sen nie 3 katı yikiyosun kapının onunude beraber supurun sacmalamislar 
(5,870 puan) tarafından
Kendi kapından suyu dökünce asagı oyle e salmak olmuyor canım mecbur oraları da yıkadım sonucta Biz de oradan geciyor uz diye
tarafından
Hayr öyle deil bi gün belirlenecek üsteki senin oraya kadar sen asagidakinin kapıya kadar aşağıdaki de çıkana kadar yani hep beraber yokicaksiniz sen döküp cikmican
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Kapıcı yok mu? Ben hiç yıkamadım merdiven falan zaten aidat veriyoruz bide onu niye yikiycan bacım 
(5,870 puan) tarafından
Site degil ki canım 4 katlı kenar mahalle de Bi ev işte
(1,250 puan) tarafından
Benimde site değil ki normal apartman cadde üzerinde
(5,870 puan) tarafından
Burası kenar mahalle Bi yer herkes kendi işini kendi görüyor
0 oy
tarafından
Niye herkes kendi merdivenini silmiyor ki anlamadım 
(5,870 puan) tarafından
Merdivenler mermer degil beton silmek olmuyor yıkamak lazım o da suyu kedni kapına döküp asagı oyle salmak da olmuyor o yuzden elim degmiken asagı kadar yıkadım
0 oy
(119,287 puan) tarafından
Hic te yapmali degilsin her hafta 1 daire yapar hep kiraci yapacak diye bi sey yok
0 oy
tarafından

Neden bina da Bi temizlikçi yok acaba :angel:

(5,870 puan) tarafından
Çünkü site degil canım normal 4 katlı Bi bina
tarafından
Bina bile olsa haftada 2 gün Bi kadın tutulur gelir temizler canm böyledir her yerde
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Nerede oturuyosun ilk defa böyle birşeye şahit oldum açıkçası genelde kadın gelir diye biliyorum
(5,870 puan) tarafından
O sitelerde geceli canım burası normal Bi mahalle arası bina
0 oy
(174 puan) tarafından
Yuuuhhh yaniiii .. Merdivenleri kapi önlerini neden süpürüp silesin ki çok saçma... Ben şimdiye kadar ne supurdum ne sildim gerçi apartman haftalık temizleniyor şirket tarafından ama.. Sen nerde oturuyosun böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum çünkü
(5,870 puan) tarafından
Bursa da, canım bizim bu mahallelerde herkes kendi temizlgini yapıyor site tarzı Bi yer degil
(174 puan) tarafından
Anladım canımmm ama dönüşümlü yapın o zaman hep sen yapamazsın ve arkandan konuşmak yerine gelsin sana söylesinler düzen nasılsa sende onlara ayak uyudurursun illaki
0 oy
(816 puan) tarafından
Annemlerde 3katlı annem 3uncu katta oturur gun belırlemısler o gun annemyukarı catının ordan yıkar 2cı kata kadar 2cı kattakı cıkıp o 1cı kata 1cı kattakıde kapı onune kadar yıkar her haftada su bırınden alınır o sekılde anlasmıslar sızde gun belırleyın anlasın yıkayın 
0 oy
(48,667 puan) tarafından
yapma canim nasil.alistirirsan oyle gider bende siliyorum icime sinmedigi icin 
0 oy
(108 puan) tarafından
Canm bnm kendi evim yani kayınbbamlam evi bizim ev de 2 katlı 4 daire 2si bizim 2si eşimin amcasıgilin alt katımda kiracı var yan dairemde yengesi bb 2.5 senedir oturuyom toplasan 5 kere flan yıkamısımdır zten merdivenler paspas acılı yengesi de laf ett yıkamıyo etmiyo diye kirletenim yok bnm de gelenim flan da olmaz postunu okurkem kndimi gördüm vala kirletmedigm kullanmadıgım yeri yıkayıp temizlemem acıkcası kendi evimin önü sdece diger yerlerden banane smucta
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Kiracı olduğun için ve aile apartmanında otrmakla hata mı ettin acaba.. çok temizlerse anlasın temizlikçi gelsin apartmana en baştan soyle çocukla yetisemem kadın tutmayi dusundunzmu hiç dye yüz verme

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 134 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.
15 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Papatyaamm (1,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,239 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 553 göst.