0 oy
479 göst.
Diğer kategorisinde (47 puan) tarafından
son aylara doğru yaklaştık ama isim konusunda anlasamiyoruz eşim babasının adını koymak istiyor yanına da sen. Birtane isim bul koy diyor bende hiç koymasını istemiyorum başka isimler koyalım diyorum en son iki gün  baya tartıştık ben anlamıyorum bu erkekleri baba adıni koyunca ne oluyor 

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Büyüklerin adını koymaya çok karşıyım ben ya 
(47 puan) tarafından
Kesinlikle bende hiç istemiyorum ya
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Fenalık geldi bu öküzlerin bu saçma isteklerinden haa
(47 puan) tarafından
Hiç sorma
0 oy
tarafından
Babasinin ismi neki canim ona uygun bi sey sende koya bilirsin amma olmazsada durumu cozmeye çalış banada esim babasinin ismini koymami istedi zor kavgalarla ikna ettim
(47 puan) tarafından
İki gün konuşmadık Halil adı yanına uygun birşey koy diyor ama sevmiyorum
tarafından
O zaman deki once ben dediyim isim sonra halil olsun yada benimgibi yap esim babasinin ismini koymak istedi bende o zaman benim babaminda bende emegi var onun ismini koyucaz dedim oda uygun gelmedi en sonda ikimiz bi isim bulduk amma aceleye geldi istedigim guzel isim bulamadim
(47 puan) tarafından
Bakalım her yolu denicem inşallah vazgeçer ya
tarafından
INŞALLAH canim
0 oy
(878 puan) tarafından
Benimki de öyle istiyor yanına da bı isim koy sen ben babama düşkünüm diyor bende dedim kimse düşkün değil sanki babasına dedim
(47 puan) tarafından
Ayyy beni okuttu evlendirdi herşeyi yaptı dio sanki biz ortada büyüdük zaten
(878 puan) tarafından
Aynen öyle bı eve bı isim yeter o ne öyle ben kendi anne babamın isimlerini de koymam seninkini de dedim ama o hala kafasının dikinde
(878 puan) tarafından
Bunlarda adetmiş annesi öyle diyor ilk çocuğun adı erkek tarafının ailesinin adı olur diyor çift isim istemezmis ailesi deli olucam bende
(47 puan) tarafından
Bu adeti ben bozuyorum diyesin geliyor bizimki de tuttu isim sordu ne koyalım diye babası kendi ismi ile birlikte 10 tane filan isim yazmış göndermiş kan beynime sıçradı orda bizimkinin aklına dustu zate
(878 puan) tarafından
Allah sabır versin ne diyeyim zoruna gidiyor insanın
0 oy
(14,034 puan) tarafından
Ay ne gerek var hem 2 isim hem babasının ismi öf 
0 oy
tarafından
Hhheeh bacı bak kendim gibi buldum. İlk başta eşimle anlaşmamız Emin Elyesa dedik. Sonrası babasına sözü varmış da bilmem ne falan. Bu konuda baya tartıştık sonra dedim ki. Tamam Ramazan Emin olsun bari. Hiç istemiyorum ama eşimi kırmak da geçmiyor gönlümden. Rabbim nasip ederse kızım da olursa ben koyucam dedim oglanda olsa ben koyucam karısmıcaksın dedim tamam söz dedi verdiği sözü tutar. Bende 2 isim takıntısı var şimdi doğacak bebemiz Ramazan Emin olucak bakalım. Tabiki ramazan ismini ben kullanmıcam kayınbabamı cok seviyorum ama o isimle hitap etmek garibime gider acıkcası.
(47 puan) tarafından
En  güzeli lafını söyleyeceksin
tarafından
Aynen öyle kim olursa olsun asla lafımı cekmiyorum. Zaten kaynanamla görüşmüyoruz eşimde bende. Bi kayınbabamla görüşüyoruz o kadar. Cocuk benim bacı kimse karar veremez yani buna.
(47 puan) tarafından
Tüm eziyeti biz cekiyoruz zaten doğuma kalsa yine yeter baba da çok rahat anne herşeye katlaniyor
tarafından
Babanın neyi var ne cekiyor? 9 ay boyunca olan bize oluyor dogum sonrasını saymıyorum. Neyse bacı bak yine sinirlendim ben :D aklıma geldi yine :D
(47 puan) tarafından
;) ;) aynen öyle Allah'a emanet olun
0 oy
(788 puan) tarafından
Ben olsam koydurmam madem babasının adını koymak istiyor annesi bir tane daha dogursun koysunlar babasının adını bir aileye bir isim yeter
0 oy
tarafından

Şimdi düşünüuiyorum zamanında 2 evladıma da isteyerek kaynanamın ve kayınpederimin istimini koydum hiçte pişman değilim 

Birgün abimde evlenecek o da diyor kız olursa annemin oğlan olursa babamın adı olacak diye 

Bende diyorum hadi karın istemezse diye ben onu ikna ederim gönlünü yaparım onun da istediğü olur diyor 

Ama ne annem nede babamın böyle bir arzusu yok 

Ama gönül ister tabikide :)

Kızım olsaydı görümcemin adını koyacaktık 

(47 puan) tarafından
Gonul rızan olursa ne güzel ama istemeyen biri için hiç hoş değil ya
tarafından
Kızın olursa gorumcenın ısmımı ? Sülalesinin ismini sen toplucan heralde
tarafından
Sizden sonrakilere sizin isminizi koyacak heralde döngü olmuş Allah bağışlasın ben gereksiz görüyorum eşim ben koy desemde koymaz
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bn gicik oluyorum boylelerine sanki kndileri doguruyo buyutuyo n ad koymasi ya ikinci oglumdada buz bu sirunu yasadk cahiller
(47 puan) tarafından
Hep karsiydim başıma geldi
(2,722 puan) tarafından
Bnde karsydm benimde basima geldi isni dogru duzgun konusulmadi bile yavrumun yune koymadik ama konusulmayan bi isim oldu
0 oy
(1,134 puan) tarafından
Bizde zaten o kadar ağrıyı sancıyı  9 ay boyunca o endişeleri kaygıları  duygusallığı kaynana kayinbaba adı koymak için katlanıyoruz  onlarin adını koymak için hamile kaliyoruz hey allahim yaa
(47 puan) tarafından
Kesinlikle yaa
(1,134 puan) tarafından
İlk kizimin adini kayinvalidemin adını verdim zeynep diye eşim olsun kaynanam kayinbabam olsun koy demediler hiç yukarda allah var şimdi oğlum olucak bunun adını da yine ben koyucam ben karar vericem esimde tmm diyo zaten ilk kizimiz annesinin adi bunuda babasının adını koymuycagimi biliyo ağzını bile açmadı  koyalim diye allahtan eşim ve ailesi öyle insanlar değil
(47 puan) tarafından
Yine zeynep ismi güzel en güzeli sana kalması isim konususnun
(1,134 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(135 puan) tarafından
Bebek dogunca sadece babasinin ismiyle sesleniyo herkes sakin koyma ben sinir krizi geciriyorum
(47 puan) tarafından
Onların tarafı hep öyle seslenecek biliyorum hiç hoş değil
(135 puan) tarafından
Bizde 2 isim koyduk biri kaynatamin adi

Kaynanam sürekli kocam diye seviyo bebegimi

Niye oyle sevyosun ayip deynce kocamin adi ondan diyo

Gelde sinir olma
0 oy
(536 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etme gerekirse kimliğini sen çıkart
(47 puan) tarafından
Dedim bende ben gider çıkarırım sen çıkarma kimliği ddm
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Millete gosteris erkeklerin baba ismi koymasi baskada bisi degl
(47 puan) tarafından
Evet öyle kesinlikle
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Senin de baban var ne alaka .. yüz verme en sinir olduğum şey 
(47 puan) tarafından
Yani iki babanın da adı konulmayacak adeletli olacaksın
0 oy
(1,008 puan) tarafından
En nefret ettiğim şey buyyk ogluma koymuştuk dedesinin adini soz geçirmek.imkansizdi cok yarim yarim konuşan çocuktu benim oğlum kızardı bize ne bicim isim.koymusunuz soyluyemiyom diye :)) 
(47 puan) tarafından
Evet biraz buyuynce neden bana dedemin ismini koydunuz diyorlar çocuklar bile
0 oy
(174 puan) tarafından
Bende çok kavga ettim sonradan tamam koymıcam dedi ama sonra kıyamadım eşime annesinin ismini koymasını söyledim. Sonradan ögrendim ki annesinin o ismini babası kulagına bile okumamış :) bende ohh dedim içim rahatladı 
(47 puan) tarafından
Ay ne güzel o öyle
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Ay ben daha olmayan çocuk için ismini şimdiden sorguladım eşime eltim hamile erkek olursa babamin ismini koyacaklar bizmki de ilerde oğlumuz olursa bizde bayram koyalım dedi bende oneymis dedim bayram deyince babamla birlikte 3 birden bakacak ben farklı koyacam ismini zaten kaynim yaşatıyor dedim gorumceme benden yana oldu tmm dedi
(47 puan) tarafından
İyi biri koymuş yeter
(3,701 puan) tarafından
Valla adam koymayı düşünüyor eğerbwnikde ilerde oğlum olursa koymam ben
0 oy
tarafından
Benim bir akrabam vardı.  Kayinbabasinin ismini istemiyordu eger sen  bu ismi koyarsan bende babanin yanimda (affınıza sığınarak söylüyorum.) A.ğızına .......

Senin diye bagirmazsan bende bir sey bilmiyor dedi. Babasının ismi konuldu akrabamda her seferinde kufur ve hakaret  ederek çağırdı oğlunu.

Istemeden konulmasi cok kotu. Bende oğluma kayinbabamin isnimi koyuyorum. Benim kayinbabam benim yanımda kizmayin bağırmayın diye pazarlik yapıyor benimle bende kusura bakma baba hatasi varsa kızarım bağırırım her sey terbiyeli bir çocuk için diyorum. Kendi üzerine alinma diyerek bendr onu alıştırıyorum ama ben zorla koymuyorum. Ve hic kimse içinde canımdan cana ogluma ne küfür nedr hakaret ederim. 
(47 puan) tarafından
Aaa yok o akrabanın yaptığı çok ayıp çocuğuna yaptığı çok yanlış
0 oy
tarafından
Bence koy ne olacak bir  isimde sen koy iki isim yani bir isim icin degermi bir birinizin kalbini kirmaya
(47 puan) tarafından
İşte bir yanım öyle diyor bir yanım koyma diyor diren
tarafından
Kocanlar aran nasil bilmiyorum eger cok iyi birise senin derdini ikiletmiyorsa birseyine karismiyorsa diger veriyorsa koy derim eger kötü birise cektiriyorsa koyma derim kara senin canim
(47 puan) tarafından
Valla saolsun en iyi dost arkadaş eş bide gurbetteyiz sanki daha bağlı bana onun icin zor bir seçim
tarafından
Ozaman düsünme koy derim kalb kirmaya gelmez
0 oy
tarafından
Ben koydum büyük oğluma hemde kendim koydum kimse koy demedi ama eşimin babası eşim çok küçükken ölmüş koymak istedim çok az hatırlıyor babasını şimdi hep babam diye sever oğlumuzu
(47 puan) tarafından
Senin ki çok kötüymüş kız valla içim gitti okurken

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 223 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde Dilos_can 13 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 423 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Nurrseda (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 419 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Arco (2 puan) tarafından soruldu