0 oy
756 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (120 puan) tarafından
post açmıştım benim bebeğimde kusma yok çok şükür 50 cm 3400 gram doğdu 2 ay oldu 6300 gram 58 cm olmuş maşallah Suphanallah aşırı derece gazı var oda anne sütü değil mama ile besleniyor kabız sürekli ıkınıyor dün yazdım dedim hele birde profösör görsün belki çare bulur 500 TL muayene ücreti verdim 300 TL röntgen dedi reflü var bebekte ilaç yazdı dedi ani bebek ölümüne neden olur bebeğinin ciğerine kaçar ölür bilmem ne mamanın da Ar olanını verdi eve geldik o mamayı verdim kusmayan bebeğim bir kustu bir kustu çocuğun ağzından burnundan geldi gaviscon falan verdi kapsül verdi 6 aydan önce verilmez yazıyor bebek kıvrım kıvrım kıvrandı başka doktora gittim hemen oda diyor her bebekte olur reflü ilaça gerek yok eski mamasını verin çocuğa boşuna eziyet etmeyin hocam bari CD yi izleyin deidm o röntgen CDsi aldım izlemesi dedi gerek yok izlemem boşuna ilaç da içmesin o mama da yemesin gözüme uyku girmiyor o doktor dedi ölür öbürü diyor normal başka blr doktora daha götürecem bakalım o ne diyecek bebek dünden beri kusuyor üç defa o mamadan verdim Allah ım deli olacam ya ne yapacam ben kime emanet edecez her doktor birşey diyor ya 

6 Cevaplar

0 oy
(6,859 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Vala özeller para tuzağı aha 3 gün önce 1000 TL yi geçti muayene tahlil zart zırt derken.. devlete gittim şal ak karı istediğimi yapmadı bin pişmanım bu dönemde gittiğine. Biri farklı diyo biri farklı. İnsan neye inancagini sasiriyo açıkçası.. boşa evham yapma. O doktor çok biliyo sanırım ölümü tövbe yarabbi sinirlendm gece gece 
(6,859 puan) tarafından
Sen bı başka Dr. Daha git cnm. Eğer bişi demezse ilk doktorun dediklerini anlat cnm. Ona göre yol izlersn
(120 puan) tarafından
sabahı bekliyorum röntgen CD si elimde onu da göstrecem bakalım bu ne diyecek zavallı yavrum deneme tahtası oldu ya deli olacağım
(6,859 puan) tarafından
Benmkide öyle deneme tahtası oldu vala. Allah doktorların eliine düşürmesin yarabbim. Üzülme sen . Ne şikayet ile gittin
(120 puan) tarafından
Ben aşırı gaz sorunu ve kabızlık için gittim geceden sabaha iniyordu sürekli kıvranıyor kakasını yaparken sanki doğum yapan kadın gibi sancı çekiyor bunları dedim reflü den şüphelenip röntgeni çekildi
(549 puan) tarafından
Mama yiyen bebeklerde gaz oluyor en kotu gaz ılacı versin tamm
Gaz ilacı kakasını da koly yaptırıyor hem
Anlamdm ne bıcımler bnde gecen gttm 150 TL muayene giden paraya yazık uzuldm
-Reklam-
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Hangi şehirdesin canım
(120 puan) tarafından
Mersin de canm
(12,852 puan) tarafından
Hiç de bilmiyorum orayı canım eskişehir Ankara olsa yardımcı olurdum
(3,107 puan) tarafından
Mersin mi hangi hastane hangi doktor
(120 puan) tarafından
sistem tıp esat Yılgör
(3,107 puan) tarafından
Forum yasamda İzzet bey var ona da bı göster istersen benim kızımın doktoru. Memnunum. Muayene ücreti 85 TL
0 oy
(591 puan) tarafından
Canım reflu her bebekte oluyo hatta benim kızımda da var doktor normal dedi ılac verdi bana ama oyle gavıscon falan degil suan gayet iyi kusmaları azaldı hatta 
(591 puan) tarafından
Artık kendimizi bebeklerımıze kimlere emanet edeceğiz bilmiyorum valla canım
(120 puan) tarafından
o kadar para veriyoruz aman bebeklerimiz iyi olsun aman canları sağolsun daha beter oldu ya kafamdan gitmedi o sözler ama diğer doktor da güldü yok öyle birşey dedi ilac verme mama eski mama ver dedi
(591 puan) tarafından
Reflusu olan her bebek ölmesi lazım o zaman canım aman Allah korusun yani evlatlarımızı
(120 puan) tarafından
ilaçları kullanıp kullanmayacağımı bilmiyorum verdi ama reçete de 6 aydan önce verilmez diyor ama doktor yazdı kullansam ya daha kötü olursa kuşşanöasam birşey olsa kendimi suçlu hissedecm
(591 puan) tarafından
Sen Baska bı doktora daha goster canım ondan sonra alıp kullanırsın
0 oy
(3,107 puan) tarafından
2. Doktorun doğru demiş. Her bebekte reflü olur zamanla geçer. Mamasina biraz zeytinyağı koyarsan rahatlar
(120 puan) tarafından
Her mamasına zeytinyağı koyuyoruz ikinci dpktor öyle demişti
(3,107 puan) tarafından
Bir de yastık koy başının üstüne biraz yüksek olsun benim kızımın da biraz var ilaç kullanmıyorum gundukeri yastıkta yatiryorum
0 oy
tarafından
Benim oglum sadece anne sütü almasına rağmen gazi da olurdu reflüsü de vardi ilaç falan da kullanmadım ne gerek var. 4 ayından sonra bitti. Inanma bence o özelde ki doktora reflu ölüme falan sebep olmaz 
0 oy
tarafından
Canim o aylarda benimde oglum oyleydi bir lĺdonem ikiniyo sonra geciyo kendiliginden.Mamalarina az zeytinyagi ekle.Reflusu icinde yastik yada baska birseyla basini yukselt ben yastik kullanmistim
(120 puan) tarafından
mamasına zeytinyağı koyuyorum reflü yatağı aldık

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 123 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde DUYGUSALL (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 2,336 göst.
22 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Nükte_lida (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 137 göst.
14 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde HopDedik (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 604 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,224 puan) tarafından soruldu

377,356 soru

11,292,715 cevap

34,711 kullanıcı

...