0 oy
754 göst.
Aile kategorisinde (302 puan) tarafından
gecenlerde köye gittim kaynanamın salamura yapragı biraz bozulur gibi olmuş dedim ki bi geldiimzde götüreyim toplanalım saralım dedim hafta sonu gittik gelecegimizde götürcnmi yapragı dedi bende dedim ki herkezi ara saracaksak hepbirlikde saralım ben tek başıma saramam dedim tamm kalsın ben gelirke getireyim dedi eşim bana ters ters bakıyor millet iceri girdi noldu ne dedim de öle bakıyon dedim ölemi denir götürüp sarsan nolacak faln cocuk 1bucuk yaşında ve temizlige başlamışım ve 5kilolık bidon tek başıma nasıl sarayım dedim ee o kadınmı arıcak senmi arıcan fln diye kızdı dedim tekrr getr götryimde hic olmadı komuşalarla sararım dedim kaynanama senin koyacak yerin yok dedş komsuya koyarım ayarlarım dedim vermedi eşim hala onun lafını yapıyor getrp sarsaydın cagırsaydın gelmicklermi fln haksızmıyım sucum ne benim burada bide kaynanamla biz daha öncesinde eşimle tartıstık aramıza girdi bana saydıkca saydı görümcemle neler neler dediler ben bide bu durumda ona sarma saracakmışım kendime bile sararken yanıma birini buluyorum sadece buzdolabı buzlugum var ve hic yer yok koyabilecegim temizlik yaparken heryer heryerdeykn milleti nasıl toplayım nereye koyayım herkezin derindondurucusu var görümcelerin kim haklı sizce

17 Cevaplar

+2 oy
(48,710 puan) tarafından
esin sarsin oturupta cok biliyosa
(302 puan) tarafından
sararmı bugun temizlik yapacam dedim ccukla ilgilnde bitsin dedim durmuyor gel sura söle böle cocga bakmıyorki degilki sarma sarck bana
(48,710 puan) tarafından
onemseme homurdansin dursun alistirma is yaparak
(302 puan) tarafından
sürekli başıma kakmasa banane diyom kaynanama gittim evini baştan sona temizledim işlerini yaptım yemek bulaşık misafir bide o kaynanamın dediklerini başka geline sölese yüzüne bakmaz ben yine eşimn hatrına kayınbabamın hatrına elimden geleni yapıyom
(48,710 puan) tarafından
es hatiri falan saymam kendimi kullandirmam kimse kusuta bakmasin canım gelinim hizmetci değil cok annesini dusunuyosa kadin tutsun islerini yaptırmak icin
(302 puan) tarafından
haklısın da npıyım onlarda bnm ailem deyip elimden geleni yapıyorum yakınmdaki gelinleri görüyomda kaynanya gidiyor yedikleri bulaşıgı bile yıkamıyorlar onlardan degrli yok o kadar laf sölüyorlar bn yine ne bilim
-Reklam-
+1 oy
(12,777 puan) tarafından
Çok düşünüyor isen ananı otur sar de çocuğun var ve 5 kg az mi ne güzel beraber saralım demişsin yok demiş kaynanan ile ne diye giriyor araba 
(302 puan) tarafından
ya öle demicekmişim getrcekmişim herkezi ben arayıp cagırcakmışm saracakmışm bende hangi biri bana dogru düzgün yardıma geldiler bu döküntünn icinde bide yaprak artı misafir agırlamak ne kadar mantıklı bi toplandıkmı 20kişi oluyoruz cocuklar ve biz onlara nasıl hizmet edilecek normal zamn olsa tamm ögle yemegi akşm yemegi
(12,777 puan) tarafından
Boşver kırılan kırılsın çocuk var yoksa yavaş yavaş sar derdim
(302 puan) tarafından
cocuk olmasa temizligimde olmasa oturur akşamaka kadar sararım sıkıntı yok zaten koly bişi sanki sarma sarmak
+1 oy
(103 puan) tarafından
Ah o kocalarımız hep böyleler benimki de aynı bişeyde de beni haklı görmez 
+1 oy
tarafından
Sende hata ki eşinin seni anlamasını bekliyorsun ya hepsi mi aynı olur benim eşimde böyle bir konu olsa aynı tepkiyi verirdi ne eksik ne fazla valla insan küçücük çocukla kendi işini zar zor yapıyor bide 5 kilo yaprak mı saracaksın düşüncesizlik diz boyu 
+1 oy
(7,098 puan) tarafından
Gitsin kizlarina sardirsin maadem el kadar cocukla sana mi kalmis koca bidon sarmak ay nasil sinirim.bozuldu kiz bosver hic takma bile iyi olmuş
(302 puan) tarafından
tkmamak mümkün degil eşim tazeleyip önüme getriyor
(7,098 puan) tarafından
Koy önüne o zaman buyur sar de
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Sen diyeceğini demişsin canım sen haklısın şahsen ben usendigimden demem saralım diye kaynanam da çocuk küçük diye bana sardirmaz çocuğuna bak der çocuk olmasa sararim sorun yok nolacak sanki ama çocuk olunca bazı şeyler zorlaşıyor 
(302 puan) tarafından
canım gündüz 2 3 saat uyusa sararım yine sıkıntı degil ama 1saat zar zor uyuyor ancak ortlık topluyom onunla sarsam herşeyi dagıtack kafa kalmaz ondan sonra mantıklı bişi dese yine tmm dicm bnm aramam lazımmışda neymiş sanki bnm işim bütün mazeme benden bide iki öyün yemek kendi karkasam kendime yetr
(1,012 puan) tarafından
Boşver ya takma sen haklısın üste çıkmaya çalış kız ben hep öyle yaparım kocam bı şey diyemez ☺️
(302 puan) tarafından
sürekli sölenince cıkamıyom ki yetr artık anayın dediklerine göre cok bile yapıyom diyom anlamıyo
0 oy
tarafından
Kolaysa kendisi alıp sarsın 
(302 puan) tarafından
cocuga bakmakdan aciz degilki sarma
0 oy
tarafından
Annesınu cok dusunuyorsa alsın bıdonu otursun basına sarsın. Sarma sarmak kolaymı delinin zoruna bak. 
(302 puan) tarafından
belim sıkıntılı bnm iş yaparken agrıdı fln diyorum umurlarında olmuyorki
tarafından
Yapma kuzum ozaman sende onların umrnda olma
(302 puan) tarafından
eskid2n daha cok yıprtıyordum da bebegim olalı biraz bırktım ama daha da bırkmak lazım
tarafından
Kendını ve bebegını dusun artık cunku sen saglam olmalısın ki bebegıne guzel bakasın. Kımsenın işinde kendını yıprattgna degmez dahada kıymet bılınmez
(302 puan) tarafından
aynn öle canım cok dogru diyorsun
0 oy
tarafından
Kadın işine karışan erkeklerden nefret ediyorum ben bi tabak  yaprağı kızımla bağrış çağrış zor sarıyorum sen nasıl saracamisin tövbe tovbe
(302 puan) tarafından
kötü bişyde demedim ara herkezi gelsinler saralım dedim ara denirmiymiş ben aracakmışım hadi gelmezlerse yaprk iyce bozulursa yada bana kalırsa hadi herşeye tmm sardım diyelim nereme koycm elin evine kaynamın sarması koyayımmı desem el ne der hadi kendimn olsa derki komşudur düşüncesizler
0 oy
(518 puan) tarafından

Bir daha kaynananin yaprakları çürusun koksun saralım deme valla bak sarsaydin alırlardı zaten emek verdiğinde kalırsın,bir daha baktın yaprak bozulmuş, görmemezlikten gel:woot:

(302 puan) tarafından
öle yapacam artık
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hiç kafana takma kendini suçlu gibi hissedersen üzerine gelmeye devam eder.. normal davran iyi yapmissn
(302 puan) tarafından
üste cıkmaya calııyom önce cok pasif davrnrdim artık yok öle
0 oy
(157 puan) tarafından
Aman ya takma öyle insanlari boşver esinin dengesizliği bilmiyomu bebeğin var temizlik yapiyon salla gitsin ya bu insanları böyle takacaz diy3 bebklwrimize fakit ayiramiyoruz gencligimiz heba oluyor valla
(157 puan) tarafından
Kafana taka taka oluyor zaten bunlar canım benim kaynanam bana çok karışır her şeyi me hazırladığım yemeğe kaldırdığım sofraya bile eşime dedim karışmasın bana oda sen bildiğini yap bir sey derse kocam böyle yap dedi dersin dedi bana müzik çalar aldı aç sesi duyma dediklerini dedi öyle yapıyorum bende boşver kendi kendine carlasin dursun
(157 puan) tarafından
Bende 20 yaşındayım canım kendimi kızıma adadim valla konuş sun dursun cazgir gari
(302 puan) tarafından
valla benmkiler cok fena mesela kl burda diyorlar kocam izin vermedi işimz varmış diyom bnden habersiz kocama soruyorlar oda kalsın diyo yada bana misafrlige gelecekler eşimi ararlar bi yemek yapacak okurlar istedikleri onu bile eşime derler bni kapının dış mandalı yapıyorlat
(157 puan) tarafından
Allah sabir versin sana valla gecen gun esimi aramışlar oda gelin demiş kaynanamin yanında kızdım birdaha benden habersiz eve sormadan misafir alma hadi müsait değil dedim müsait aşıkm ya diyor sen ola bikirsin ama ben olmaya bilirim bebek bakiyom ben dedim tam bir daha sana sormadan hareket etmem söz dedi ondan beri de kimseyi almaz habersiz
(302 puan) tarafından
ooo tartışmamızda ondan dolayı oldu ya bizim kaynanam daeşimde neler söledi eşim üzerime yürüdü kollarımı sıktı morarttı fln
0 oy
(267 puan) tarafından
Hiçbirşey yapma kaynana sonuçta başının üstünde taşısan bile sevmez seni o yüzden boşver eşinede ağzının payını ver istiyorsa kendi oturup sarsın 
(302 puan) tarafından
öle yapayım artık bıktım gercktn
0 oy
tarafından
O ***** kaynanan zaten demiş ya sarsan bile senin koyacak yerin yok diye e o zaman niye sana sar demiş?? Ortalığı karıştıp kendilerini acındırmaktan başka bildikleri bişey yok. 
(302 puan) tarafından
cok dogru sölüyrsun
0 oy
tarafından
Aynısı benimde başıma geldi. Bebeğim o zaman 1 yaşından daha da ufakti 5 kg yaprağı verdi bana gerizekalı kadın. Sonra ben tabi saramadım çocuktan. Bozuldu gitti. Geçende soruyor naptın diye. Dedim o bozuldu gitti dedim. Birşey diyemedi. Ya var ya bu kaynanalardan tiksiniyorum artık 
(302 puan) tarafından
ama bn düşündüm yine ne var ara sen dememe eşim buna kuzıyor bnm işim olsa bn ararım ztn ve 3 görümce bi elti var görmcnn 2sini hic sevvmm muhattp olmak istmiyom ondn o arasın dedim
0 oy
tarafından
Ben 1 kiloyu cocukla 2 saat zor sardım kuzum sen haklısın tabiiki
(302 puan) tarafından
cocuk olmasa ayagına dolnn yok sarrım

İlgili bir soru bulunamadı

380,762 soru

11,400,152 cevap

34,929 kullanıcı

...