0 oy
458 göst.
Aile kategorisinde (774 puan) tarafından
Kızlar bebekleriniz yeni doğduğunda ev işlerini ne zaman yaptınız yemek işini naptınız biz sobalı evde oturuyoruz mutfak buz gibi oluyor kışın bebiş bu ayın ortasında doğucak nasıl olucak bilmiyorum sizler naptınız :) 

20 Cevaplar

0 oy
(586 puan) tarafından
Ben her zaman uyuduğu saatlerde yaptım zaten küçük olur senin ki sobaya gidemez yere yatırırsın oynar kendi kendine ben hep öyle yaosedim 
(774 puan) tarafından
Hımm anladım canım bu işi de düzene oturtmak zaman alıyor galiba :)
(586 puan) tarafından
Yoo canm inan ilk doğduğunda herşey çok güzeldi sen ayaklaninca kork bana kan kusturuyo şuan yurudugunfen beri cekiyorum bebekken oracıkta kendi kendine yatardi
(774 puan) tarafından
Aslında haklısın canım o zaman daha zor olur rabbim yardımcın olsun
-Reklam-
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Zaten yeni doduğunda emip uyuyor. O uyuyunca yapıyordum ben. Üstelik hiç kimseden yardım almadim tek baktım.
(774 puan) tarafından
Ne güzel canım maşallah ilk gebelik insan herşeyi düşünüyor benimde yardımcım olmıycak herşeyi ben halledicem
(313 puan) tarafından
Valla benimki hiç uyumuyodu keşke uyusa
(774 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım
0 oy
tarafından
Canım bizdede klima vardı.salonda yattım 40 çıkana kadar.iki katlı evimiz .sezaryan olduğum için.kalkmasi kolay olsun diye ..kayinvalden geldi annem geldi toparlanana kadar onlar yaptı ev işlerini..sonra kendim yapmaya başladım.
(774 puan) tarafından
Ne güzel canım benimde kayınvalidem yakın annem uzak gelemez belki bilmiyorum ben her türlü tekmişim gibi hazırlıycam kendimi
tarafından
Sezeryan mi olucak canım normalde toparlanirsinda sezeryanse biri lazım.illa.
(774 puan) tarafından
Şimdilik normal görünüyor canım bir aksilik olmazsa
tarafından
Sen gene tek olarak hazirlan ama kayinvalden yakinse gelir heralde canım yanlız birazmaz seni.
(774 puan) tarafından
Öyle yapıyorum canım nabıyım ilk torun gelebilir :)
0 oy
(901 puan) tarafından
İlk 5 ay sıkıntı yok gaz haricinde karnı tok altı temiz olsun hasta olmasın yeter 
(774 puan) tarafından
Aslında haklısın canım ayaklanınca daha sıkıntı :)
0 oy
(415 puan) tarafından
9 günlük olduk biz saolsn eşim yardımcı oluyor temizlikte yemekde  1 buck yasnda kizmda var zor oluyor herşeye yetsmek  bizde sobalı evde oturyrz bakalım nsl olcak oda
(774 puan) tarafından
Seninki şimdi tam ayaklanmıştır canım sen nereye büyük kız orayadır :)
(415 puan) tarafından
Ayaklanmak  ne demk çok fena yerinde durmuyor  peşimden  çok gezio ama genelde  bebeğin beşiğinin yanından ayrılmio  çok kiskanc  çocuğu tek yakladimi  beşiği gzli sallliyor  yâda çocuğa vuruyor çok zorlaniyrm
(774 puan) tarafından
Ah canım kıyamam kardeşini kıskanıyor zamanla alışıcaktır daha çok yeni abla :)
(415 puan) tarafından
Baya kiskaniyor  evde hep tek di ilgimiz hep onaydı smdi kardeşi küçük bize muhtaç sonucda tatlı dille anlatsam  da çocuğu emzirdigm  zamn pat vuruyor yâda kendine zarar veriyor valla bunlar büyüyene kdr biz biteriz;)
(774 puan) tarafından
Oy yerim onu minik abla işin zor annesi Allah yardımcımız olsun :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Yeni doğduğu zaman genelde hep uyudukları için biraz daha rahat oluyo canım ama esin biraz yardımcı olursa hiç zorlamazsın..Bide aslında doğumun kışa gelmesi biraz iyi olmuş tam emekleme adım atma dönemlerinde yaza denk gelir o oda senin bu oda benim der emekler yürür ☺️❤  Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤
(774 puan) tarafından
Amin canım inşallah sağol eşim yardımcı olur sağ olsun :)
0 oy
tarafından
Valla benim kız sabaha kadar uyumaz Dı bide oğlum var tabi gündüz kızım uyur e abisi uyanık ben 1. 2 saatlik uykuyla durdum aylarca o sıra zaten işlerimi de yapardım yemeğimi de hazırlardım kızım uyanık olursa da pusete koyar mutfağa götürürdüm mutfak ilgisini çekerdi dururdu senin sobalı ev mutfak baya sıkıntılı olur o yüzden bebeğin uyuduğu vakit önce yemeğini yaparsın 
(774 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapıcam artık :)
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Eşim sagolsun 40 cikana kadar yanimdaydi cok yardimci oldu o olmasaydi nasil yapardim aklim almiyo 

Simdi 2 aylik oldu oglusum isimi zar zor yapabiliyorum yemege firsatim olmuyo bazen disardan söylüyorum bazende ufak atistirmliklarla karnimi doyuruyorm
(774 puan) tarafından
Eşin için sorun olmuyorsa ne güzel canım anlayışlı eşlerin sayısı artsın :)
(7,972 puan) tarafından
Amin cnm
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Uyuduğu zaman her işimi yapıyorum canım
(774 puan) tarafından
Evet başka türlü bırakamaz insan :)
(3,078 puan) tarafından
Aynn canım :))
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Eşim yaptı 15 gün sonra kız uyudukça ben yapmaya başladım şimdilerde ana kucağına koyuyorum ben yaparken beni izliyor

Mutfağa Bi tane elektrikleri soba koyun canım senin de üşütmemen lazım 
(774 puan) tarafından
Tamam canım sağol :)
0 oy
tarafından
Canım gündüz kızımla ilgilendim akşam uyuttuktan sonra da ev işi yaptım tektim yemek de hep alisana kadar basit yapımı kolay şeyler yaptım beklemis yemeği sevmedigim için vakti gelince yaptım
(774 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardım ediyordur :)
tarafından
Aynen oyle canım zamanla sende alisiyosun bebeginde alışıyor işlerin kolayliyor :)
0 oy
(100 puan) tarafından
Ben sezeryan doğum yaptım o yüzden 40imiz çıkana kadar annem yanımdaydı sağolsun ondan sonra da kendim yaptım ara ara annem geliyor yetişemedim zaman o bebise bakıyor ben yapıyorum
(774 puan) tarafından
Ne güzel canım şanslısın :)
0 oy
(477 puan) tarafından

Bebegimi emzirdim uyutum temizligimi yaptim yemwgimi yaptim kocamla ilyilendim marker alis verisisimi yaptim 40 kadar kaynanama yarim satline bazen brakip ekmek alma gidiyordum sukur allahima her isimin arkasindan gelirim :))

(774 puan) tarafından
Ne güzel canım :)
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Yorumları okudum da herkes kendi işini yapmış Bi tek iş yapamayan bn varım galiba benım bebiş gunduz uyumuyo ki iş yapaym gunduz de onla ugrascm dye bnm işler kalıyor gecede mecbur uyuyorum yorulunca benım işler Allaha emanet:) parçadan akıyor pislik 
(774 puan) tarafından
Ah canım rabbim yardımcımız olsun annelik kolay değil :)
0 oy
(82 puan) tarafından
Bebeğin uyurken yapicaksij canım yaninada telefondan kuran ac koy hiç sıkıntı olmaz daha güzel uyur ben öyle yapıyorum alalhim sana emanet deyip cikiyorum 
(774 puan) tarafından
Öyle canım hepimiz rabbime emanetiz :)
0 oy
(796 puan) tarafından
Onlar oda da oynarken ben diğer odaları temizledim zaten küçük lerdi sobaya gidemezlerdi benim bide ikiz di 
(774 puan) tarafından
Oh canım maşallah sana :)
0 oy
(10,039 puan) tarafından

20 gun annem vardi. Çok yardimci oldu saolsun. Sonrasini ben hallettim. Yeni dogdugunda bi sikintisi yok zaten cqnim bebegin ilk 15 20 gun çok rahat geçiyor sen kaldirmadan nadir kalkiyor. Onemli olan sonrasi :D

(774 puan) tarafından
Anladım canım rabbim yardımcımız olsun :)
0 oy
(282 puan) tarafından
Ağır bı hamilelik geçirdim hamileyken ve doğumdan sonra toplam tam 4 ay kizkardesim yanımda kaldı yemek dışında bütün işlere o bakıyordu hakkı ödenmez
(774 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım ne güzel :)
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Temizligimi uyuduğu sıralar yapardım yemeği de sıkı sıkı sarardım üstüne de Battaniye atardım öyle yapardım yemegimi 
(774 puan) tarafından
Yanına alıyordun herhalde canım :)
(15,984 puan) tarafından
Evet canım yanıma alıyordum kızım şubat doğumluydu sobalı ev bizimkiler mecbur içeri soğumasın diye kapıyı kapatırdım kapıyı kapatınca kızımın sesini duymazdım oda uzakta kalıyordu. Bende yanıma alıyordum
(774 puan) tarafından
Ah canım bende öyle yapıcam artık :)
0 oy
(2,590 puan) tarafından
En rahat oldugum zamandi emip yatiyordu koydugum yerde duruyordu uyudukca yapiyordum simdi 14 aylik mumkun degil is yapmam uyursa anca yapabiliyorum 
(774 puan) tarafından
Tabi ayaklanınca daha zor olur :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 603 göst.
12 Nisan 2020 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 432 göst.
17 Kasım 2020 Aile kategorisinde Babysmom (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 839 göst.
0 oy