0 oy
1,239 göst.
Aile kategorisinde (25 puan) tarafından
Eşimle  bosaniyoruz bugün adliyedeydik ertelendi tamda benim doğum yapacağım zamana denk geldi sizce ilerde kızım  büyüdüğü zaman bana kızarmı babasız  büyüdüğü için 

22 Cevaplar

+6 oy
(7,190 puan) tarafından
Ortada dayak varsa hiç vicdan yapma kimse anasının karnından dayak yemek için gelmiyor dünyaya .. 
(25 puan) tarafından
herkes barismami istiyor  ama  bacagim 1 hafta şiş gezdim evde basamadim  o yüzden kizimdan  özür dilemiyecegim
(7,190 puan) tarafından
Kizindan özür dilemesi gereken tek kişi babası canım sen değilsin... Asla boşanma taraftarı değilim ama aldatma , dayak ,kumar ve alkol girince içine işler değişir .
-Reklam-
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Simdi aranızda ne yaşanmış bilmeden objektif olarak nacizane yorumumu yapiyorum

Belki de ileri de sana öyle bir adamın yanında büyütmedigin icin dua edecek  

ya da tam tersi

Seninle büyüdüğü için hep nefret edecek 

Ikiniz bir arada olup sürekli kavga etseniz sorunlu bir birey olarak yetişecek  

Allah bilir 

Hamilelik dönemi hormonlar tavan sabredin öfkeyle kalkan zararla oturur 

Allah sabredenlerle beraberdir 

Her çocuk iyi bir anne iyi bir babanin yaninda büyümeyi hakediyor

Allah hakkınizda hayırlısı neyse onu versin 
(25 puan) tarafından
Yok ben hamile değildim  dava açtığımda aileler girdi araya baristirdi vaz geçecektim ama olmadı kendisini oldurecegini  söyleyip göz  boyadı sonra yine siddet bu halimle bile eve ekmek getirmedi diye kızdım öldürmekle tehdit etti kızım  beni anlar bence
+1 oy
(7,935 puan) tarafından
Ne demek hamile kadını dövmek aç bırakmak ya .Hiç vicdan yok mu bu adamda .Asla vazgeçme.Tabiki hamile değilken de bunu yapmaya hakkı yok.Hiç bir kadın şiddeti hak edmmiyor

KADINA ŞİDDETE HAYIR
(25 puan) tarafından
ben bilsem böyle olduğunu evlenmezdim bile ikinci kere niye affettim bilmiyorum zaten bu ilk değil ikinci bebeğim ilkinin müjdesini bile veremedim tekmelemisti onu düşürdüm hep sebebini sordu bana bosanmamim bnde söyledim  pişman oldu fakat bu halimde bni saksıların üzerine itti belimi vurdum
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Yani tabikide kizar babasiyla buyuyen cocugun duygulari baska benim gibi babasi olupta babasiz buyuyen cocuklarin duygusu baska babasiyla annesiyle zaman geciren arkadasLarini gorcek nie benim annem babam boyle degil deyip uzulcek okul hayatida oyle bence bi sans ver nie bosaniyosun bilmiyorum ama o meleği babasiz birakma lutfen benim hep bi yanim eksik kaldi oyle buyudm
(549 puan) tarafından
Bence de bu halde hile sana oyle davranıyorsa o cocugun pısklojısı daha kotu olur
Elbbtte gorsun babasını ama kavga dayak ortamında dgl
(2,009 puan) tarafından
Ozman bosan senin icinde kizin icinde en hayirlisi bu mutsuz ortamda buyuycene huzurlu ortamda buyusun baba sonuçta illa gorcek hamile halinle bunları yapiyosa sana sonra neler yapar tahmin edeMiyorum Allahindan bulsun elleri kirilsin nafaka tazminat hepsini de al hakkini koyma bunun gibilerin donuna kadar alcan
(25 puan) tarafından
Vazgecmiyorum
(549 puan) tarafından
Ailenle mı kalıcksn cnm
(25 puan) tarafından
Ayrıldığım dan bu yana ailemleyim zaten
0 oy
tarafından
Her çocuk hem annesi hem babası yaninda olsun ister ,

Hangi çocuk eksik bir parça ile büyümek ister .

Keşke sorunlarınızı konissaydiniz , cozseydiniz de bossnmasaydiniz
(25 puan) tarafından
Çok denedim canım  bende kızım babasından uzak kalsın  istemem ama inanki yalanları yaptıkları ilerde kizimda bunu görecek ve bana hak verecek tahammülüm yok artık nikahli karısıyım başka erkeklere tek a... onda yok diye konuştu nasıl hazmedeyim  bunu başka erkeklere karısının seyinden bahseden adam nasıl evli kalayım
tarafından
Pislik haysiyetsiz yaaa
(25 puan) tarafından
Çok canımı yaktı
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Hakkinizda hayirlisi ne ise ol olsun
(25 puan) tarafından
Amin sağol :(
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Eğer evlilikte şiddet varsa gerçi pskilojik baskılarda birer şiddettir yani evlilikte saygı sevgi mutluluk yoksa iki tarafta mutlu değilse çocuk öyle der böyle der diye dusunulmemeli senin mutlu olmadığım yerde çocuk ta mutlu olmaz sağlıklı büyümez çocuk o yüzden bunu düşünme çocuğunu güzel yetiştirmeye bak 
(25 puan) tarafından
Ben kizima hem anne hem baba olucam
(7,441 puan) tarafından
En güzeli canım babadan hayir yoksa eğer senin anneliğin ona baba da olur
0 oy
(11 puan) tarafından
Benim annem sırf benim için babama 11 sene katlanmış babasız büyümeyeyim diye. Sonra canına tak etti yaptıkları yüzünden boşandı boşandığı halde benim de hayatımı mahvetti babam. Bazen babasız olmak iyidir baba adam değilse.. 
(25 puan) tarafından
:( bencede baba olsaydı böyle olmazdı
0 oy
(13 puan) tarafından
Bence böyle düşünmeyin belki çocukluğunda zorlanırsınız açıklamakta ama büyüyüp gördüğünde size hak verecek hatta destek olacak sizi koruyup kolllayacaktır. Bence bir çocuğun evde şiddet kavga gürültü huzursuzluğun eksik olmadığı ortamda büyümesindense annesiyle büyümesi daha doğru. Sonuçta o durumun yarattığı psikolojik etki çok daha ağır bence. Çok şükür ben yaşamadım ama ufak tartışmalarında bile sabaha kadar ağlardım. Hele annemin ağladığını görmek benim hayatımda yaşamak isteyeceğim en son şey.size yaptıklarını yarın bir gün çocuğunuza da yapacak.  SiZ güçlü olun yavrunuz için emin olun o sizin en büyük destekçinşz olacak. 
(25 puan) tarafından
Malesef bu hayatta  kadınların  çilesi bu
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Hiç merak etme kızına ilerde anlattığında kimin ne olduğunu gayet iyi anlayacak benim yigenim daha yeninyeni emeklerken ablam dayak yediği için boşandı çocuğa anlattılar bu senin baban değil biz böyle olduk diye herşeyi anlattılar çocuk oturdu ağladı ben sizden vazgeçmem diye hiç bir çocuksiddet gördüğü için annesine kızmaz 
(25 puan) tarafından
Eski oldu artik eski esimin bi kizi daha var ilk evliliginden ve onun annesini gozunun onunde dovmus simdi kizi gostermiyolar bile ben bunlari bilseydim evlenirmiydim Bide kız çocuğu :(
(3,701 puan) tarafından
Zararin neresinden dönersen kardır sen kurtarmışin kendini
0 oy
tarafından
Kesinlikle anlar kızın seni kendımden bılıyorum babam çok cektırdı anneme ve ben anneme hep keşke boşansaydın derdım sen vardın işte dıyordu olsun ne olacaktı dıyordum o da dogru keske gıtseydım sen tek vardın bakardım senı buyuturdum derdı yanı daha ben annem bosanmadıgı ıcın kızardım
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Emin ol dayakçı bir baba ile birlikte onu büyütmek zorunda kalmadigin icin sana teşekkür edecektir.  
(25 puan) tarafından
Kızıma canıma  dünyama el kaldiramaz  kırarım o eli
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Kızın seninle grur duyacak. Annesinin nekadar güçlü olduğunu gördükçe hele. Öyle bi aile ortaminda büyüyen cocuklarin hayati yok bastan sona yanlış icine düşüyorlar. Sen bebegin icin en guzelini yapiyorsun hep kızının yaninda ol
(25 puan) tarafından
Olucam ve bi dakika birakmicam   ;(
0 oy
(597 puan) tarafından
Suan 29+2 gunluk hamileyim ve yemin ederim neredeyse hergunum aglayarak gecti. Namazdan simdi kalktim ve yine aglayarak namaz kildim. Rabbim goruyo bize acimiolar ama karnimizdaki tasidigimiz kendi canlarinada acimiolar.... Ama sabrediom. Suan esim yanimda bile degil tek basimayim almanyada. Herjeze isi var ondan gekmedi daha turkiyede diyorum ama insanin ne kadar muhim isi olabilirki karisindan ve dogumamis cocugundan baska ? Suan orda neler yaptigini tahmin bile edemiyorum cunki eminim.... Ama allah goruyo, bu ckcugun hesabinida bizim hesabimizida allah onlardan sorsun bacim !!! Ben ayrilmakdan yana degilim yer gok dua ustune diyip cekiom. Allah buyuk sende dayan demiom ama sabret belkide clcugun yuzunu gorunce yumsucaklar... 
(25 puan) tarafından
Senin durumunda çok zor kuzum ALLAH yardımcınız olsun  inanki değmez ben çocukken annem çok şiddet gördü ve aynısını kızım gorsun istemiyorum şimdi babamın karsisında durabiliyorum ve annemi savunabiliyorum kizimda aynısını yapmasin uzak olsun ama babasını bilsin
0 oy
tarafından

Aldatma..Fiziksel ve psikolojik şiddet varsa ileride bosandiginiz icin sizi tebrik bile eder.Boyle bir ortamda boyle bir ailede cocuk buyutmek cocuga yapilacak en buyuk eziyettir.Bu ortamlarda buyuyup mutlu olan çocuk gormedim.Cocuklugunda yara almış çocukların buyudugunde önüne altın serseniz mutlu olmaz.Yolunuz açık olsun<3

0 oy
(14,030 puan) tarafından
Ben anneme teşekkür ediyorum bizi o zulumden kurtardığı için boşandıktan sonra daha mutlu bir hayatımız oldu kızının da affetmeyecek birseyi yok sen yaşıyorsun o değil 
0 oy
tarafından
Rabbim.hakkında hayırlısını versin. Olay ne tam olarak bilmediğim icin bir aey diyemiyorum 
0 oy
tarafından
Benim nacizane fikrim eşinizle çok büyük problemler yaşasanız da asla babasının ne kadar kötü bir insan olduğunu anlatmadan buyutmeniz olacaktır. Mesela kendimden örnek vereyim canım. Benim babam çok çapkın bir adamdı. Annem bize bunu çok yansıtmasa da yine de tartışmalarını hep duyardık. Fakat sonrasında annem babamın arkasından konuşur birşeyler söyler anlatırdı. Mesela biz 2 kardeş annemize hep babamızı kotuluyor gözüyle baktık. Çünkü babam bize çok iyi davranırdı. Hala da anneme babamı şikayet edince çok kızarım. Ha aslına bakarsan annem de yerden göğe kadar haklı;)) ama kan bağı dünyadaki her bağdan daha güçlüdür. O nedenle o bağa zarar vermeye çalışanlar anne bile olsa tepki görebiliyor. Çocuğunu yaşadığın hikayeleri anlatmadan büyütmeye çalış canım. Büyüyüp iletişim kurdugunda boşanma kararını okutup tarafsız şekild e nedenini anlatırsan ve bunun seninle ilgisi yok biz anlaşamadık dersen bence hiçbir sorun olmayacaktır. Ama öncelikle sen önemlisin. Şuan sen sadece kendi psikolojini düşün. Sen iyi ve sağlıklı bir psikolojide olursan o çocuğun sorunlu olma olasılığı olmaz. Benim bir arkadaşımın da  anne ve babası hamileyken boşanmalardi.  Ama onun da annesi hiç babasına karşı olumsuz birşey demediği için kız çok sağlıklı bir psikolojiye sahip, şahane bir insan. 
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Hamile.bir kadını ac bırakan.adamda vijda yoktur siddet uygulayanda ise.hic.yoktur bu kadar vicdansızi yarin gazi var agliyor diye çocuğuna bile.siddet.uygular kax kendinide yavrunuda kurtar bence
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Boşanma sebebi ne?
(25 puan) tarafından
Şiddet ahlaki hareketler nikahli karısıyım ve benim özelinde gidip bir başka erkeğe tek A...
 Onda yok demiş ikinci si patronunun dostuyla yatmış
(1,661 puan) tarafından
E yuh artık ya ... Yok ya canım imkanın varsa hemen boçan ama hemen ...hak etmiyor o şer.efsuz o meleği... Allah bildiği gibi yapsın ha
(25 puan) tarafından
13.01.2021 mahkeme var bosaniyorum inşallah
(1,661 puan) tarafından
İnşAllah canın dikkatli ol ... Sizin ülkede çok cinayet olayları duyuyorum koru kendini ... Gitdikce canileşiyor erkekler

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 314 göst.
19 Eylül 2020 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
0 oy
5 cevap 280 göst.
0 oy
4 cevap 104 göst.
16 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,605 puan) tarafından soruldu

379,523 soru

11,361,422 cevap

34,839 kullanıcı

...