0 oy
750 göst.
Diğer kategorisinde (468 puan) tarafından

Kizim emeklemeye başladi ve önümüz kis malum soba kuracaz emekliyip elini yakar diye çok korkuyorum ya siz nasil yapiyordunuz bir çözümünuz var mi hiç elini yaktiniz mi çocuğun nasil yapacam brn ya şimdiden onun korkusundayim yardim edin :(

18 Cevaplar

0 oy
(586 puan) tarafından
(468 puan) tarafından
Tamam canim çok teşekkür ederim
(4,860 puan) tarafından
Soba isindigi zaman o dermirlerde ısınır bence garentisi yok
-Reklam-
0 oy
(12,773 puan) tarafından
Etrafına koruma çit yapabilirsin cnm satılıyor 
(468 puan) tarafından
Çok sağol canim
0 oy
(774 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım şurda bekliyim :) 
(468 puan) tarafından
Yukarida cevaplae var bak canim
(774 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim valla evim sobali degil ama kaynanamim oyle kisin gitmistik cok zor du surekli pesindeydim kısın hic gitmek istemezdim
(468 puan) tarafından
Düşün birde öyle bir evde yaşadığını:(
0 oy
tarafından
Benim annengilin ve kaynana da var soba ve benim de ilk tecrübem olacak. Geçen sene 3 4 aylık tı rahattık ama bakalım nasıl olacak. 
(468 puan) tarafından
Valla herseye el atiyorlar meraklilar kolay değil
tarafından
Aynen bu ne diye bakıyordu geçen :))
0 oy
(48,090 puan) tarafından
annemlerin ve kayinvalidemin sobalı cız dedik hic yaklasmasi o tarafa oyuncagi kacsin gitmezdi bakalim bu sene nasil olacak
(468 puan) tarafından
Insallah benimkide oyle olur ama anlamaz diye düşünüyorum bakalim
0 oy
tarafından
Korkuturlardi ya bizi yanarsın diye ellerimizi falan sıcağa uzatırlardı.  :))))))
(468 puan) tarafından
Bende yaparim ama küçük anlayacağını sanmıyorum
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Çitler var kuzum onlardan alıp koyuyorsun çocuk yaklaşımıyor bile
(468 puan) tarafından
Inşallah arastiracam canim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Çitler var canım onlardan alabilirsin benimkide tam kış zamanında emeklemeye başlıyicak benim evde sobali ama ben soba kullanmıyorum o yüzden biraz rahatım 
(468 puan) tarafından
Ben kullanıyorum canim valla o çitleri arasticam
(9,626 puan) tarafından
N11de falan vardır soba korumalık yaz sayfada çıkar zaten
0 oy
(1,330 puan) tarafından
Bı kulaniyoruz sıcak zaten uzaktanda isisivuruyor iki senedir kulaniyoruz bu senede kulanicaz bı sıkıntı yaşamadık sukur
(468 puan) tarafından
Isi vurduğu için yaklaşmıyor mu diyosun
(1,330 puan) tarafından
Evet isi vurduğu icin yaklasmadi bir de değil üç çocuk var evde şükür bişey yasamadik
0 oy
(407 puan) tarafından
Benim evim sobalı canım iki çocuğum var biri dört yaşında diğeri 14 gün sonra bir yaşına girecek öyle düşündüğünüz gibi zor olmuyor çocuklar sobayı çok merak ediyor evet ama cıs dediğin zaman anlıyor sıcaklığından da korkuyorlar ama yinede çok dikkat etmek lazım çocuk bu napacağı belli olmuyor kendi çok sıkma canım başlarda gözünü üstünden ayırma sonra zaten alışır
0 oy
tarafından
Biz butun kardesler sobali evde buyuduk ne kadar dikkat ederlerse etsinler illa ki merak edip o sobaya dokunduk yani ama elimiz yanınca bi daha yaklasmadik bile tabi eskiden o kadar imkan yokmus ama suan onun icin koruma telleri var
0 oy
tarafından
5 yıl öncesine kadar köyde sobalı evde yaşıyorduk halada arada yaşıyoruz en büyük önlem cocuga oranın kötü olduğunu algısını yaratmak hayır çocuğum buv orası zaten biraz yaklaşınca sobanın ısısından kaçıyorlar 
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Bu sene başka evde kalıyorum ve ev sobali oğlum aşırı hareketli UFO var ama içindeki isiticinin cami kirik yapilmiyormus yenisini alacak param yok ki ne kaynimin nede kaynanamlarin umurunda değil bende kafayı yicem düşünmekten 
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Evet elini degil cocuk evi patlatmisti kucuk 5 kardesler en kucugu 1 yasinda falan iste 7 yasindaki sobaya tiner kutusunu atmis zaten atmasiyla patlamasi bir olmus annesi yani halam mutfaktaymis o sira evin perdeleri karsi evin balkonuna kadar gitmis soba duvari yikims butun cocuklar kacmis ama 3 yasinda ve 1 yasinda olan kacmadigi icin heryeri yandi 3 ay komada kaldi 1 yasinda olan 3 yasinda olanda 1 ay kaldi suam 2 yasindalar cocugun yuzune bacagindan deri nakli yapildi 400 dikis atildi vucudunun heryerine
(468 puan) tarafından
Yaa iyicd korktum şimdi
0 oy
(796 puan) tarafından
Ben soba az ısınınca elini yakmicak şekilde elini sürer sıcak cız derdim öyle korktular hiç gitmediler 
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Benimde aynı oğlum var yürüme ye baslicak marangoza koruma çiti yap tircaz
0 oy
(490 puan) tarafından
ben ilk iki çocuğumda sobalı evdeydim korkuttum sonra yaklasmadilar ama bu son da dogalgazliydi Allah'tan öle hanfemdinin hicbiseyden korkusu yok masallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 316 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Osmanin annesi (1,157 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 343 göst.
10 Mart 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gentle Avenger (3,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 101 göst.
8 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,703 soru

11,208,127 cevap

34,512 kullanıcı

...