0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
Kızım 15 aylık. Gündüz ek gıdaya yoğunlaşmak istiyorum artık. Mesela ana öğün olarak verdiğim mamayı kaldırmak istiyorum.bugun denedim başarılı oldum gibi. Sabah kahvaltı yaptı, öğlen sadece mama verdim içti. Sonra çorba içti biraz yoğurt yedi. Kısır yedirdim. Patates kızartması yedi, zeytin peynir kahvaltılık. Arada elinde elma kraker vs yedi. Akşam tarhana çorbası içti. Bı de biraz önce yatırmadan önce mama verdim içti. Gece maksimum 2 kere mama icer, genellikle 1 kere içer bazen de hiç içmez. Sizce doğru mu yapıyorum?

Tek günlük yemesi böyle değil. Çeşit çeşit yemek yaparım, köfte, pilav, başka çorbalar, tavuk , etli yemekler.corbalarina ya kemik suyu ya tavuk suyu katarım. Nohut fasulye mercimek yemeği patates yemeği gibi gibi yemekler...

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ohhh yarasın daha ne olsun cnm ama sen yinede günde iki kere ver uyku vakitlerinde gelişimi için .tabi bazen imkan olmuyor almaya misal bnmki 16 aylık olacak mama alamıyorum artık :(

(5,323 puan) tarafından
Çok şükür alıyorum mamayı canım en uygununu almama rağmen parası çok. Canları sagolsunda alınır.alamayanlara da Allahım yardımcı olsun insallah
tarafından
Amin cnm ❤️...
-Reklam-
+1 oy
tarafından
15 aylık kızıma ne gece nede gündüz mama vermiyorum artık büyüdüler sıklıkla yemek meyve kahvaltı yediriyorum ve süt kesinlikle kabul etmiyor onun yerine kefir içiyor belki ilerde içer ama zannetmiyorum sevmedi çünki. Gece sadece su içiyor 2 biberon yanına bırakıyorum yerini ezberlemiş içip yatiyor :) 
tarafından
Kefirin içinde alkol olduğunu bilmiyorum lakin internette mayalandığı için satılması ve içilmesinde bir sakıncanın olmadığını söylüyor araştirmak gerek.
Canım benim sabah kahvaltı yumurta mutlaka veriyorum domates peynir, bazen kasede veriyorm acelem varsa cici bebe ile yada ekmek dogruyup sulandırıyorum ögle az bişey yoğurt verip yatırıyorum ikindiden sonra uyanıyor çorba yapıyorum 5 5 bucuk gibi sonra, yemek yapıyorum ona göre de yapiyorum yemekleri sulu etli ise ekmek doğruyorum yemekğim acı olmuşsa yoğurtla veriyorm yemek hiç fark etmez ne yapsan veririm. Kizim 11 12 gibi uyuyor ozmn da meyve veriyorum içine 2 3 tane cici bebe koyuyorum ki tutsun gece rendeliyorum evde ne meyve varsa meyve yoksa pirinç unun nu pişirip hurma ve pekmez le tatlandırıp veririm böyle yiyor kilosuda 10 canım bazen yiyor bazen yemiyor yemiyince makarna yapip önüne koyuyorum kendi yiyor katı gıdaları
(5,323 puan) tarafından
Benim kızımda geçen hastaneye götürdüm 10 kilo 750 Gr çıktı. Mamayı kesersem kilo verirse diye endişeleniyorum biraz
tarafından
Kızım çoook hareketli yediği resme mum gibi eriyor hareketli bebeler biraz zor kilo aliyor hiç korkma onu artık yavaş yavaş bol bol yemek yedirmeye aliştir ki büyüdüğü zaman sizinle yemek yesin kızma sütte çok vermek istemiyorum onada alişirsa kansız olur içmiyor günde 1 kere içse yine kafi ama napalim
(5,323 puan) tarafından
Haklısın canım öyle yapayım bende☺️
(13,202 puan) tarafından
Geçen okudum ne bileyim söyleyeyim dedim sadece.
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Gunduz mamayi tamamen kes canm. Gece süt veriyorum 
(5,323 puan) tarafından
Süte nasıl alistircam canim
(4,889 puan) tarafından
Gece ver canm biberonla. Bi iki bebe bisküvisi atabilirsin içine
(5,323 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim deneyecegim
(4,889 puan) tarafından
Ne demek canm alışır inşaallah
(5,323 puan) tarafından
İnşallah canım ☺️
0 oy
(1,908 puan) tarafından
15 aylik çocuğun ana öğünü zaten mama olamaz benim oglum 13 aylik mamayı öğünlerin üzerine içecek gibi icio özellikle önsüz uyumaz sen ögununu ver mamayı sonra ver
(5,323 puan) tarafından
Yanlış anlattım canım orda. Nasıl diyim bı öğün mama bı öğün ek gida oluyor. Yemeği yedirsem mama içmez mama icirirsen yemek yemez benim kizim
(1,908 puan) tarafından
Ben yazının tamamını okudum bence boyle devam et bende öyle yapiyorum
(5,323 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(48,690 puan) tarafından
mama demissin ben meme anladim ☺️☺️☺️ ben mama vermedim dpgru düzgün emiyodu zaten 
(5,323 puan) tarafından
Biliyorsun benim kızımın geçirdi sağlık sıkıntısını, o yüzden hiç ememedi://
0 oy
(456 puan) tarafından
Bence artık mama verme zaten ek gida olarak herşeyi yiyebilir mama yerine yemek yedir 
(5,323 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapicam

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 40 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Aslanaslan (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 376 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde 2801 (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 319 göst.
15 Ocak 2021 Aile kategorisinde Tombul yanak (2,736 puan) tarafından soruldu