0 oy
960 göst.
Aile kategorisinde (980 puan) tarafından
Kayınvalidemler haftaya yayladan gelecekler.Kızım daha 73 günlük. Eşim arada  kızımı onlara bırakmamızı ve beraber başbaşa bir yerlere gitmemizi istiyor. Fakat ben kızımı bırakmak istemiyorum. Daha erken olduğunu biraz daha büyümesi gerektiğini en azından ek gıdalara başlamış olması gerektiğini söylüyorum fakat anlamıyor sinirden deliricem. Kızım daha çok küçük anne sütüyle besleniyor mama içmiyor. 

Ayrıca ben kızımı asla kayınvalideme bırakmayı düşünmüyorum bilen bilir benim hiç onlara tahammülüm yok. Tahammülü bırakın daha 1 aylık çocuğa oturtmaya kalkan kadına ben çocuğumu nasıl bırakayım söyleyin bana.

12 Cevaplar

+1 oy
(222 puan) tarafından
Biraz büyüsün daha iki buçuk aylık çok küçük. Benim kaynanamdan öyle foto çekilecektik ben farketmedim annem o an görmüş bana telefon açtı o çocuğu sakatlayacaksınız diye Bi baktım harbiden oturtmuş, ben öpmüyorum sivilce oluyor diyorum korona var şap şup öpüyor hiç sevmiyorum kadını. Adi zebaniler. 
(980 puan) tarafından
Bize gelmişlerdi emzirme minderi ile yatırmıştım kucağına almadan sevsin diye işte seviyordu birden minderi bir çekti düşürüyordu kızımı tutmasaydım. O zamandan beri güvenmiyorum.
Bu arada zebaniler alemsin vallahi.
-Reklam-
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Esının aklına kanına fıkrıne girmen lazım anlat korkularını onunla olmak ıstedgını ama zaman gerektgını guzelce 
(980 puan) tarafından
Ah ah eşim iyidir de inatdır biraz inan ne yapacağım bilmiyorum
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Bir iki saatlik birseyse olabilir ama daha fazlası için çok küçük bebeğiniz 
(980 puan) tarafından
Bir iki saatlik bile olsa bırakamam ben. En son kadın çocuğumu düşürüyordu oturtmaya kalktı gözüm arkada kalır
0 oy
(313 puan) tarafından
Kesin yemek bile yedirir o bişey olmaz deyip ayyy de ki eşine bende seninle başbaşa kalmayı çok istiyorum ama bebeğimizin henüz bize ihtiyacı var bu planları birkaç ay sonraya bırakalım

Bende eşime bebeği anneme bırakıp biseyler yapalım diyorum kabul etmiyo seninki ne güzel b yandani
(980 puan) tarafından
Ya tamam ben de isterim de çok erken daha En azından Kızım bi ek gıdaya geçsin. O da belki
0 oy
tarafından
Kesinlikle birakma boşver bir yerlere gitmeyiver goturecekse de cocugunuzla götürün benim 5aylik kızım ev ilaclanmisti temizlemek icin mecbur oraya biraktim bin pisman oldum ne yaptilar ne yedirdilerse (ek gida olarak tadimlara basladik bunu firsat bilip herseyi yerdirmeye kalkiyor yeni doğduğu sıralar da yapmıştı) cocugum gece saat basi uyandi durdu karin agrisindan senin gibu kimse bakamaz canim cok zorda kalirsn anlarm ama gezmek icij birakma
(980 puan) tarafından
Ah bu kayınvalideler oğullarını vallahi haybeye nasıl büyütmüşlerse artık
tarafından
Cidden anlam veremyorm unuttular sanirm bebek bakmayi eskisi gibi bisi olmaz bisi olmaz diyor ama hepsi bir değil ki  cocuklarin
0 oy
tarafından
Ayy hayır bırakma sakın benjmkı 60 gunluktu anneme bırakıp hastaneye gıttım kacdefa aradım asla dayanamam hele kaynanama asla bırakmam aklı bır karıs herseyı unutan ısıne gelenı hatırlayan kadın cocugum ölür Allah korusun amaninn uyuyor der yemın ederim böyle biri
(980 puan) tarafından
Aman Allah korusun. Yok ya ben eşime uyup da bırakmam zaten kendi gitsin nereye gidiyorsa bensiz daha iyi.
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Nasil biyere gitmek istiyor yemege gezmeye falan mi kalmaya mi istiyor eger gezmeye falansa benimkide ayni ben anneme birakip gidiyorum 1 aylik ikizlerim esini de hep redetme bence
(980 puan) tarafından
Ya bir aylık çocuğu oturtmaya kalkıp neredeyse elinden düşürecek olan kadına bir saatlik bile olsa bırakılmaz ki gözünü seveyim ya bir de bu açıdan düşünün benim yerime. Eşimi ben de reddetmek istemem de böyle bir kadına da bırakmak istemiyorum yanii
(1,113 puan) tarafından
Yok canim onda haklisin ben kendi annem kendimden cok guvenirim zaten benden cok o bakiyor ondan rahatim sen haklisin ama esin mutlaka annesinin sahane baktigini düşünüyordur
0 oy
tarafından
Bırakma eşini ikna et bence yanınızda götürün 
(980 puan) tarafından
Ben de öyle diyorum da işte o ikna etmeyi nasıl yapacağım onu bilemiyorum.
0 oy
(2,817 puan) tarafından
Kayinvalidenle sorunları hiç saymasak bile bebeğini daha 1 aylıkken oturtmaya kalkmış biri asla güvenemem ben sen yokken belki daha neler yapacak yani seni kışkırtmak için demiyorum ama yapabilir başka seylerde 

Benim kayınvalidem bana çok yakın oturuyor bende bebeğimi bırakıp biyerlere giderim diyordum ama asla bırakmam ,, yanımda bile saçma sapan davranıyor en son açtı gögsunu emzirmeye çalışıyor Allahtan bebeğim toktu ağzını bile açmadı düşündükçe deli oluyorum 
(980 puan) tarafından
Gerçekten mi yok artık. İnsan delirir ya böyle vallahi iyi dayanmışsın sen de iyi sabır varmış.
Benimki de emzirsem sütüm gelir demişti ay onu dener vallaha bak aklıma geldi iyice paranoyak oldum. Asla bırakmam net.
(2,817 puan) tarafından
Aman kırılmasın darilmasin torunudur diye diye çıtayı emzirmeye kadar yükseltti sadece o mu benim oğlum 5 aylık olucak yazın oraya gidiyoruz kendi yediği dondurmayı çocuğa yedirmeye çalışıyor,oturmuyor dedikce bildiğin çocuğu oturtuyor daha geçen gün geldi resmen çocuğu adam gibi oturtmuş,oğlumla komşularına hava atmak için o rüzgarda çocuk uyanıyor uyanmaz balkona çıkarıyor,çocuk elini emiyor ikide bir elini çekiyor çocuğun krize sokuyor insanı
(980 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.zaten başımıza ne geliyorsa iyi niyetimizden geliyor.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Henüz çok küçük bırakılmaz canım , çok haklısın henüz o senin kokunu bile arar.

14 aylık oğlum bile gün içinde gelip kucağıma yatıyor sırf kokumu alabilmek için....
(980 puan) tarafından
Aynen önce göğsümde uyuyor ondan sonra yatağına yatırıyorum her gün zaten.
(7,935 puan) tarafından
Benim oğlum da emerek uyuyor halen.Eşini karşına al konuş canım.Anneme bırakıp gidelim derken besyediğiniz bir kediden bahseder gibi olmuş valla .Ben nereye çocuğum oraya de ağırlığını koy
0 oy
(27,177 puan) tarafından

Bırakma  ayi cok kucuk ve her çocuğun oldugu gibi onunda anneye ihtiyacı var.o esinle tatli dille konus 

(980 puan) tarafından
Konuşuyorum da ne oluyor. böyle kendimizi kasarsak olmaz alışması lazım diyor. Biz de anneanne ve babaanne yanında büyüdük diyor  Ama ben anneanne babaanne yanında büyümedim diyorum.
(27,177 puan) tarafından
Cocuk bensiz durmaz fln de tad almayiz dışarı ciksakta de birseyler uydur huzurunu bozma yinede
(980 puan) tarafından
Ben kızımı zor buldum zaten o yüzden hiç kimselere emanet etmek istemiyorum.
0 oy
(528 puan) tarafından
Bende bırakmıyorum valla gelecek ay is cikisi vericem karar verdim iznim bitiyo 6 ay ucretsiz almistim. Markete giderken bile bırakmıyorum bazen diyo bırakın diye de yok diyorum ben yanimda götürücem esimde alalim diyo birakmaz o da. Cikmak icin hazirkanırken bebeğini once hazirla birakmak istemiyosan birakma bi de emiyo sadece zor olur bebis icin.
(980 puan) tarafından
Kendi annen olsa bırakırdın diyor. Ben de diyorum kendi annem olsa bile bırakmazdım çünkü çocuğum daha bana muhtaç ama nafile. Benim annem başka şehirde oturuyor doğumda yanıma geldiğinde bile anneme dedim ben bakacağım yoksa  yalnızken bakamam zorlanırım diye o zaman bile anneme baktırmadım.  Kendisi de biliyor öyle yaptığımı anlamıyor yine de.
(528 puan) tarafından
Isine gelmiyo canim boşver. Senin çocugun sonuçta istedigin gibi yap.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
0 oy
5 cevap 112 göst.
2 Aralık 2022 Aile kategorisinde Filizzzz06 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 428 göst.
26 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 183 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Esmosum (7,206 puan) tarafından soruldu

374,679 soru

11,207,096 cevap

34,510 kullanıcı

...