0 oy
482 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızım 28 aylık bende kışın zor olur bide 7 aylık hamileyim diye gelecek yaza daha rahat öğretirim diyorkeen benim tatlı cadı idrar yolu enfeksiyonu oldu ve bezine yapmaya korktu 4 gündür bezine asla yapmıyor hep küvete götürüyorum çiş yapıyordu ama kaka yapamıyordu. Bizde bari hazır beze yapmıyor tuvalete yapsın dedik lazımlık aldık. Maşallah asla bezine yapmıyo çişi gelince tutuyor eliyle anne anne çiş acıyo diyo direk götürüyorum ama hamileyken valla zor ya her çişten sonra lazımlık çamaşır suyu ile yıkıyorum. Acaba bezini ne zaman çıkarayım hiç yapmıyor beze ama yinede güvenmiyorum mesela dışarda nasıl olcak annem lazımlığı da yanında taşı diyo ama nasıl taşıyım koca şeyi. Kızımda asla klozete falan oturmaz napacam ben şimdi kendi kendine alıştı ya :)

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ilk basta klozete neden alıştırmadın cnm
tarafından
Klozete oturmayı denedim çok korkuyor ben seni tutuyorum diyorum ama ağlıyor içine düşecek sanıyor :/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla canım ben yeni hamileyim bulantılarla öğretmeye başladım o kadar zorlandım ki anlatamam ama bezini çıkardım tutuyorsa çıkar artık 
tarafından
Maşallah yaa ..bizimkisi klozette. Korkmuyo maşallah oturur falan ama tutamıyoruz daha.denedim ama yok kasları gelişmemiş.3 yaşında olcak.hamileyimde bakalım ne.zamana öğrenecek.
tarafından
Her çocuk ayrıdır kuzum sen bırakma pes etme durumunu bilmiyorum ama yarın bebeğin doğunca 3 yaşındaki kıskanır hiç bırakmaz bezi ağır olur şimdiden uğraş elbet alışır birazda inat ediyorlar. Benim oğlum TV ünitesinin çekmecesi ne yapardı sürekli düşünebiliyor musun her yer çiş her yer necaset ama vazgeçmedim benimki de klozete yapıyor merak etme alışır bir süre sonra
tarafından
Peki ev dışında başka tuvalette yapıyor mu
tarafından
Yapıyor canım ilk başta lazımlıkla geziyordum şimdi klozet aparatıyla geziyorum ama normal tuvalete hiç yapmadı çünkü bziim evde yok klozete alıştı
tarafından
Bir çok çocuğa tuvalet eğitimi verdim..kasları gelismemis çocuğa ne yapsan ogretemezsin.tuvalet eğitimi diyip geçmemek lazım kişilik karakter herşeyi etkiliyo ..o yüzden çokta boğmak istemiyorum sonra hiç istemiyo..bir dk bile tutamiyo..tuvalete ne yapılması gerektiğini ne yapıldığını iyi biliyo..bakalım bir süre sonra tekrar denicem..kardeşi olduğunda tuvalete yapsada kiskancligindan geene yapar altına.
0 oy
(2,969 puan) tarafından

Maşallah kızına Allah yardımcın olsun canım zor valla işin bu kadar uğraşıyorsun bari hiç bez takma evde dışkısını tuvalete yaptirmaya da alıştır bari ne güzel bir adim atmış kizin pes etme:)

tarafından
Yarın klozeti bi daha denicem ya dışarda bez takayım diyorum şimdilik yeni ya belki dışarı çıkınca unutup yaparsa bide üstü başı batmasın
(2,969 puan) tarafından
Bir süre dışarı çıkmama gibi imkanın varsa çıkma biraz emin ol öyle çık bence
tarafından
İşte dede nene tarafı illa görmek istiyo çok özlüyorlar eşimde laftan anlamaz çıkalım gidelim der bi an önce klozete alıştırmam lazım
(2,969 puan) tarafından
Allah kolaylik versin o zaman :)
0 oy
tarafından
Maşallah kız bunun neresi zor ben alıştırırken habire altına işiyordu benimkiler sürekli üst değiştiriyorduk bence takma artık bez 
tarafından
Takma canım takarsan alışması zor olur tutar o dışarıda merak etme
tarafından
Hem bi iler iki işer alışır yanına bol kıyafet alırsın dışarı çıkarken hem virüs var o kadar çok dışarı çıkıyo musun uzun süreli
tarafından
Yok yaa bi tek kayınvalidelere gidiyoruz orda yapmaz işte ne tuvalete yapar nede bezine çünkü bezden çok korkuyor artık enfeksiyondan sonra böyle oldu bazen yap bezine diyorum olmaz diye bağırıyor. Sadece lazımlığa kaka yapıyo yanımda mı taşısam lazımlığı :/
tarafından
Klozete neden oturmuyor canım lazımlığı taşıma orayafa lazımlık al bence sonuçta babaannesinin evi
tarafından
Herhalde öyle yapacam bi an önce bu leveli de atlasak çok güzel olcak hadi bakalım bismillah :))
0 oy
(4 puan) tarafından

:)ne güzel maşallah canım. 

tarafından
Sağol canım Allah razı olsun :)
0 oy
(456 puan) tarafından
Benimde 20 aylık bende en çok o zor geliyor 
tarafından
Bana da zor geliyodu valla nasıl olcak diyodum imkansız diyodum ama enfeksiyon olması bizi bu duruma itti :) kendi kendine bezi hayatından çıkardı ama ben poposundan çıkaramıyorum korkudan :)
0 oy
tarafından
Klozet kapağı alabilirsin. Klozet çok daha kolay oluyor.  Çiş külodu var dışarı çıkarken onu giydirebilirsin 
tarafından
Evet alıştırma külotu alcam inşallah ama işte benim korkum evde değilken nasıl yapacak lazımlık dışında korkuyor klozetten falan
tarafından
Zor da kalınca küloda yapar
tarafından
Ay tam da kışın başı burda hava baya soğudu doğudayız nasıl olcak Allah yardım etsin inşallah
tarafından
Amin canım amin benim kız da martta bıraktı. O zaman da havalar yine soğuktu  şükür hasta olmadan atlattık. S iz de kolaylıkla atlatırsınız inşaAllah
0 oy
tarafından

Maşallah de nazar değmesin :) bir müddet evden çıkma bence tam alışana kadar . Madem kendi kendine öğrenmiş. Birde klozet için küçük aparatlar var şekilli sukullu onlardan alabilirsin hoşuna gider. 

tarafından
Bakalım onu da denicem. Ay keşke çıkmama imkanım olssaa eşimin ailesi benim ailem özlüyor çok illa görmek istiyorlar işte klozete bi an önce alıştırmam lazımm :)
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Klozet düğmesi ne kızım basiyir çok seviyor alrltik bnm kızda ⁰20aylokken öğrendi bnd 8 aylığım geceleride baglamiyirum hiç yapmıyor disalrsla da yapmıyor çiş kilodu aldım gayet rahat yanında tasimana gerek yok
tarafından
Dışarda külota mı yapıyo. Bizimkini yarın klozeti denicem çünkü dışarda başka türlü olmaz gibi
(1,331 puan) tarafından
Evet çiş kiloduna yapiyor
0 oy
(1,233 puan) tarafından
İlk başlarda her cocuk korkar canm klozete bnm iki cocugumda öyleydi Bi iki ay lazımlıga sonrada klozete alıştılar senn alıştrcan canm korkutmadan delik oldugu için korkuyorlar 
(1,233 puan) tarafından
Takma canm üst komşum ne güzel oğlu alışıhodu iki sefer çiş yapınca cocugu tekrar bezledi bence cocugu cok güzel alışıhodu bez takarsan bu sefer dahada zorlanırsn
tarafından
Yok zaten bizimki kendi kendine bezden korktu yap desemde yapmıyor asla beze, enfeksiyondan dolayı çok korktu acıyacak sanıyor
(1,233 puan) tarafından
İyi bari canm sende değerlendir bunu
tarafından
İnşallah canım klozete alışırsa tamamdır bu iş
(1,233 puan) tarafından
Alişir sen yaterki sabırlı ol
0 oy
(461 puan) tarafından
Küçük mini bir lazımlık görmüştüm trenyolda ona bakabilirsin canım taşıması kolay diyorlar
tarafından
Bizimki de küçük ama yinede yanımda taşımak için büyük ya :)
0 oy
(53 puan) tarafından
Bende oğlumu yeni 20 gün var alıştırdım ve oğlum 21 aylık çok şükür alıştı bn bezi bi kere attim Artık hiç takmadım ne gece ne de biyere çıkınca yapıyorsa da yapsin dedim takmayacam dedim çok şükür öyle cabuk alıştı bence bezi tekrar karsanız bu sefer dışarıya çıkınca o zor alışır 
tarafından
Bugün ilk olacağı için bugün bez ile çıksa bi dahaki sefere bezsiz çıkarırım çünkü kızımın sağı solu belli olmaz korkuyorum :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 137 göst.
19 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 974 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 215 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (876 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 794 göst.