0 oy
973 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
7 haftalık hamileyim. 3 haftadır ciddi anlamda çok kötüyüm. Belirtiler o kadar erken başladı ki ben de anlamadım niye böyle oldu. İlk kızımda 2.ayda falan başlamıştı. Neyse konuya gelecek olursak. 4 haftalıkken falan kendimden tiksiniyordum. Ne kadar duşa girsem de kokuyorum gibi hissediyordum. O geçti şimdi de eşime karşı öyleyim. Ve iyice gı.cık olmaya başladım. Akşam işten geliyor iyi hoş öpüyo fala sorun yok ama sonra. Yemek yicez aynı masada oturmak istemiyorum o yerken midem bulanıyor. Çay içicez bir bardak anca içebiliyorum dahası yok. Normalde çok çaycıyımdır. O yiyip içerken midemi bulandırıyor anlamsızca. Balkona sigara içmeye gidiyor nefret ediyorum ya. Bu akşam iki kez kızdım içme şunu diye. Direkt istifra edesim geliyor. Ellerini kuruladığı havluyu bile kullanmak istemiyorum. Yatıcak dişlerini fırçalarken midem bulanıyor. Normalde de diş fırçalama sesine sinirlenen biriyim ama artık sinir değil midem bulanıyor. O yattı şimdi ben de yatıcam ama hiç gidesim yok. Yan yana uyumak hatta aynı odada yatmak bile istemiyorum. Öpmesin diye yüzüme krem sürüp yatıcam valla ya. Niye böyle oldu anlamadım normalde çok severdim ama Bi soğuma geldi. Her hareketi batıyor gıcık ediyor beni. Kiminize abartı gelecek ama cidden istemsizce oluyor ve inşallah çabucak geçer 

30 Cevaplar

+6 oy
(656 puan) tarafından
Abartma istersen yani hamilesin hasta değilsin ne bu tavırlar 
(273 puan) tarafından
Normal bir şey yani herkesin hamileliği farklı kafaya takma onda olmayan durum sende yada bir baskasinda görünebilir
(9,582 puan) tarafından
Asıl sen saldırmaya yer aramışsın kıvırma şimdi kadın tiksindim diyor.  Şu işi yapamam bunu yapamam hamileyim demiyor. Deseydi ha o zaman derdin hasta değilsin hamilesin diye.
(656 puan) tarafından
Oooffff yemin ederim insanı bezdiriyosunuz yaaa tamam he tamam ben saldırdım en saldırgan benim oldumu canım tatmin oldunmu
(9,582 puan) tarafından
Kabul etsende etmesen de gerçek bu zaten tatmin olmamı gerektirecek bişey yok ortada :)
(656 puan) tarafından
Evet evet tatlım aynen
-Reklam-
+4 oy
(1,575 puan) tarafından
Ben de öyleydim. Tavsiyem eşine bu konuda şeffaf olma. Anlamayabilir ya da kişiselleştirebilir. İlerleyen dönemde geçiyor
+2 oy
(3,097 puan) tarafından
Hamile olduğunu ne zaman öğrendin senin tepkiler bana çok abartı geldi hamilelikte birçok şeyden tiksinebiliyoruz ama eşe gıcık olmak ne alaka anlayamadımda bence hamileyim kafasından çıksan belki biraz düzelirsin 
tarafından
Hamileyim kafasında değilim zaten. Evde bir tane daha çocuğum var onla ilgilenirken unutuyorum bile hamile olduğumu. Ama mide bulantımı unutamıyorum maalesef. Niye siz hasta olduğunuz zaman hasta değilim deyip iyileşiyor muydunuz?
(3,097 puan) tarafından
Evet iyileşiyorum bekarken bir hafta yatardım öyle geçerdi şimdi ayakta atlatıyorum hastayım psikolojisine girmeden ve seninki hastalık değil bulantı normal zaten hadi kokusundan filan da tiksinebilirsin orayı da anladım ama adamın ne her hareketine gıcık olmak saçma
tarafından
Tamam sana saçma gelebilir. Herkesin hissiyatı yaşadıkları farklı. Herkes sizle bir değil. Önce şunu kafanıza sokun sonra başkalarıyla iletişime geçin. İnsanların aklında ne var ne yok bilemezsiniz. Hamileliğin hastalık olmadığının farkındayım. Hastalık dediğim mide bulantısı.
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Bazılarında olabiliyormus eşe karşı, 5 ay her şeye hassasiyet duyan ben Allah'tan eşime karşı duymamıştım:) seninki de normal canım elinde olan bir durum değil biraz büyüdükçe geçecektir ama eşine sert davranma sadece güzel bir dille konuş ki aranızda problem olmasın 
tarafından
Hiçbir şey söylemiyorum ona. Elinden geleni yapıyor sağ olsun. Sadece sigara konusunda başının etini yiyorum o kadar. O da her zaman olduğu için takmıyor beni dbdbdb
0 oy
(15,198 puan) tarafından
Burda duymuştum daha önce böyle şeyler. Elinden geldiğince eşine bu durumu çaktirmamaya çalış. Kalbî kırılmasın. Hatta dün kadının biri eşine tiksindigini söylemiş belli etmiş. Adam gitmiş şimdi doğum bile olmuş adam gelmiyomus odaya. Üzülüyodu. 3 ay dolunca geçer muhtemelen 
tarafından
Valla ona hiçbir şey demedim demem de. Yukarda da dediğim gibi sadece sigara konusunda diyorum o da cidden çok rahatsız ediyor o yüzden
(15,198 puan) tarafından
O ayrı konu tabi canım.
(48,668 puan) tarafından
bide biri vardı kocasinin kaburgasıni aseriyodu☺️
(15,198 puan) tarafından
Ohaaaaaa o nasıl iş ya rabbim
0 oy
(1,505 puan) tarafından
Ay çok zor bişey yaaa inşallah çabuk geçer 
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Aman ne abarttın be 
0 oy
(104 puan) tarafından
Aynı durumu herkese karşı yaşadım suan bebeğim 80 günlük yine yaşıyorum ara ara da öfke patlaması yaşıyorum zor gerçekten Allah yardımcımız olsun 
tarafından
Allahtan öfke patlaması yok sadece tiksinti var inşallah uzun sürmez
Aminn sizde hayırlı olsun
(104 puan) tarafından
Bende var maalesef ve yabancılaşma yaşıyorum mecbur lustral kullanıyorum ama yetmiyor size de geçmiş olsun teşekkür ederim
0 oy
(596 puan) tarafından
Sen bi güvenilir hocaya baktır bence nazar vs. benzeri birşeyler olmasın, bizdede olmuştı bir ara oradan biliyorum snnki kadar değildide bizimki arada soğukluk vs oluyordu bazen 
tarafından
Arada soğukluk yok ama ne bileyim kokusuna bile dayanamıyorum.
(596 puan) tarafından
Soğuma geldi dediğin için, biz nazara meyilli bir aileymişiz mesela, çevrede çok haset eden var oda bizi etkiliyor
0 oy
(494 puan) tarafından
Benim kuzenimde aynı sizin gibiydi 9 ayını hep babası gilde geçirdi çok zor bi durum Allah yardımcın olsun inşallah canım benim ❤️
0 oy
(812 puan) tarafından
Kendine gel eşin o senin 
(1,425 puan) tarafından
İstemsizce güldüm bdbdbdvvghjn
tarafından
Adamı dışarı atmadım zaten fjdjd bir şey de demedim ona sadece buraya yazdım
(812 puan) tarafından
Ya ama okdr tiksnmek nedir kz adam ne yapıyor boklumu geziyor ajsjsjsjsj
0 oy
(2,883 puan) tarafından

Ay çok güldüm kusura bakma bende aynı şeyleri yasadim ilk hamileligimde :Dbide yeni evliydik çok tuhaftı adam duştan çıkıp uzanıyordu bana kokuyordu sarılmasın diye uzun bi yastık aldim hamilelik hastigi bahanesiyle ortamiza koyuyorum :D

Ama geçiyor zamanla merak etme 

tarafından
İnşallah geçer aminnnnnn
0 oy
(540 puan) tarafından
hamilelik belirtileri arasında eşe gıcık olmaktamı varmış:) ne saçma
tarafından
Size saçma gelebilir ama çok yaşayan var bunu
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Bende öyle olmuştum eşime karşı baya bir soğuma yaşamıştım her hareketi batıyordu. Masumda olsa bana hep suçlu geliyordu. Doğum yaptım yavaş yavaş geçti herşey. Şimdi Allah'a şükür iyiyiz
0 oy
(244 puan) tarafından
Ben de hamilelik döneminde hiç olmadı doğumdan birkaç ay sonra oldu sarilip öpsün istemiyordum ama yanımda oturtmayacak kadar da değil 
0 oy
(5,308 puan) tarafından
Eşimden tiksinmiyorum ama dışardan gelince direk üstünü başını değiştiriyor kıyafetleri bana kokuyor

15 haftalığım 2 aydır çaydan tiksiniyorum ağzıma sürmem kahvaltıda su koyuyorum soframa
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Kocanı sevdiğinden emın mısın :D ya da nefret etmedıgınden 
tarafından
Eminim çoook seviyorum ama inan elimde değil midemi bulandırıyor fjdjdjf
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Bunun hamilelikle alakalı olduğuna emin misin yemeklerden tiksineni duydukta kendinden kocasından tiksinen bilemedim yani.
tarafından
Bu postun yorumlarına bir bakın. Benim gibi çok varmış
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Kaynanamda böyleymiş her hamileliğinde hemde adamın yüzünü göresim gelmezdi der :) geçiyormuş sonra elbet geçer ama tavsiyem eşine belli etme dile getirme aranıza soğukluk girer sonuçta eşin sana karşı böyle hissettiğini söylese üzülürsün yani
tarafından
Benimde ilkinde olmadı bunda niye böyle oldu anlamadım. Ama hiç demem ona belli etmemeye çalışıyorum
0 oy
(447 puan) tarafından
Çoğu dalga geçmiş ciddiye almamıs ama yaşadıklarının aynısını yaşadım. Kendime pis kokuyordum günde 2 kez duş alıyordum. Sonra eşim gözüme batmaya başladı. Bi soğuma geldi her hareketi rahatsız ediyordu. Sonra zamanla gecti Allahtan uzun sürmedi yoksa kafayı yerdim eşimle de kötü olurduk durduk yere. Bi süre idare et canım eşine yansıtma geçecek sabret 
tarafından
Yaşamayan anlamıyor o yüzden öyleler. İnşallah çabuk geçer

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 2,260 göst.
6 Mart 2019 Aile kategorisinde ♥️♥️Miracım♥️♥️ (1,114 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 861 göst.
26 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 251 göst.
0 oy