0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (5,340 puan) tarafından
40 ımz çıkıyor yrn dun gttık genel cerrahi verblrsnz bı çay kaşığı dedı çoçuk doktoru da sütünden bşka bşey verme dedı çok gazı var çıkarmaya çlşyorz çok az ve geç çıkaryor bıde gaz damlası eşim 5 6 tane aldı yanı hepsini denedik bıde eşim aktardan rezene Avanos çayımı nedr karışık ypmş bebege versem bşey olurmu kendim içiyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(778 puan) tarafından
Vala cnm benim oğullarım ikiside çok gazliydi senin dediğin gibi kaç tane damla kullandım ama nafile rezene demledim verdim nane demledim verdim anason demledim verdim onlar biraz rahatlattı ama öneren de var bunları bebe ge onermeywn de ama çok çaresiz kaliyosun veriyorsun benim büyük oğlum 5 yaşında masallah hiç bı sorunu yok hepsindende içti
(5,340 puan) tarafından
Ben geçn 1 çay kaşığı verdım nsl rahatladı yaa butun gazını çıkardı şuan hep ıkınıyor sesı düştü artık yaa npcm blmiyorum
(778 puan) tarafından
Vala ben verdim birdaha olsacocugum gene veririm çünkü o bebe nasıl kivranie bilirim cnm
-Reklam-
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Benim dr 1 2 çay kaşığı ver dedi veriyirdun 
(5,340 puan) tarafından
Anason la karşkmı veryordun
(1,265 puan) tarafından
Yapmadim ama bence ver canım ne olacaak ki 1 2 kasiktan
0 oy
tarafından
Canım benim bebegim de çok gazli idi 40 ı çıksın düzelir dediler 40 ını gözledim  daha fena oldu doktora bile götürdğm durmuyor die 3 ay çekeceksin hiç bişey verme dedi 

Kimyon verdim rezene anason çayı kendim içtim ona da verdim pek fayda etmedi şu an 55 günlük biraz biraz düzeliyoruz   bio gia diye bagırsak dğzenleyici var işe yarıyor ondan kullanıyorum bide zinco gaz damlası var ondan kullanıyorum çok güzel gaz çıkarıyor biraz olsun rahatladı oglum tavsiye ederim 
(5,340 puan) tarafından
Kız ıkı sı şuan evde var kullandık çıkartmıyor ben denedım rezene bıde anason çayı karışık verdık bi çay kaşığı akşam bütün bırıken gazı çıktı ama korktum doktor nye verme dedıkı kendım içyorum fayda etmıyor kızım hep inliyor sesı düştü resmen
tarafından
Yediklerine dikkat et çikolata  lifli gıdalar şeftali kavun üzüm gibi şekerli şeyler süt ve süt ürünleri biber bamya çok gaz yapar ben 20 gün sadece çorba yedim gene gazımız vardı ama dikkat etmek  gerekiyor
tarafından
Canım bide sen ona bi rutin oluştur istegram da baldan anne var takip et onu ben bi rutin oluşturmaya çaliştim artık kendi bilio ne yapacagını sabah 8 de kalkarız bi saat o yalanır emer altını degişirim  sonra zıbını kalacak şekilde soyarım onla konuşurum gülmeye  agulamaya konuşmaya çalişir masaj yaparım yuz üstü yatırıp ayaklarını hareket ettirsikçe elimle destek veririm kendini bi tık ileri atar böyle aktiviteker yap  altını degiştirirken falan sürekli konuş o laf arar bi yandan  hem gelişir bebegin hem de hareketlendikçe gazını daha kolay çıkarır  biraz daha buyuyunce bi tık rahatlıosun allah yardımcın olsun
(5,340 puan) tarafından
Sqol cnm benm eşimin isterqmı var ben ordan takıp edrm cnm Allah razı olsun
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Sen rezene ich canim kimyon kuru incir.. bebegin gazi icin cok iyi
(5,340 puan) tarafından
Kimyonu kaynatım süzüp oylemı içim rezene bıde anason mu karışık içiyorum
(4,134 puan) tarafından
Kiz yok yemeklere koy.. bide bi kaşiga koy üstüne zeytin yagi tabi yiyebiliyosan..
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Anason kullanma zararlı canım. Ben hem rezene hem nane kimyon verdim.hatta eşim doktora şikayet etmişti beni doktorda, ben doktor oldugum halde mecburen kendi çocuğuma verdim üstelik şeker bile attım, demişti
(5,340 puan) tarafından
Anason nye zararlı peki
(1,794 puan) tarafından
Uyuşturucu etkisi var uyku yapıyor canım
0 oy
tarafından
Bebeğime ben kimyon verdim gaz sorunu bitti benim kızımda aşırı gazliydi
(5,340 puan) tarafından
Kimyonu nasıl veruorusn kaynatyormusm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Çok gazlıysa bebeğin yediğin birşey yapıyordur canım önce onu bulman gerekiyor yediğin gaz yapabilecek şeyleri 2-3 gün tuketmeyerek bulabilirsin mesela her gün süt içiyorsan 2-3 gün içme benim büyük kızıma mesela mercimek fasulye nohut gaz yapmazdı da domates yapardı çiğ domates yediğim gün saatlerce ağlardı 6 ay çiğ domates yememiştim sende deneyerek neyin rahatsız ettiğini bul ve düzenli olarak rezene çayını iç ben faydasını gördüm sütü de arttırıyor 
(5,340 puan) tarafından
Ben içiyorum rezene anason karışık bıde oyle bakliyat yemıyorum kız bnde şaışrdm hergun aynı şeyi yemıyırumki
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Benim doktorum da verme dedi. Ama ben çok kötü olduğu zaman verdim ne yapayım çocuk çok kötüydü 
(5,340 puan) tarafından
Ikınıyor yaaa
(2,252 puan) tarafından
Ver canım bence. Ben verdim yani
(2,252 puan) tarafından
Çocuğun acı çekmesinden iyi bence
0 oy
tarafından
Bizim çocuk doktorumuz ver hic bisey olmaz dedi 
(5,340 puan) tarafından
Yaa bndemı vercem yaa
tarafından
Sen bilirsin ama ben 3 cocugumada verdim sıkıntı olmadi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 112 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
0 oy
6 cevap 787 göst.
2 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NisaSultan'ınannişi♡ (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 698 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (229 puan) tarafından soruldu

379,117 soru

11,348,409 cevap

34,813 kullanıcı

...