0 oy
351 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (26 puan) tarafından
ya kızlar belki sizde hemen ateş püsküreceksiniz ama benim ilk bebeğim tedavi ile oldu seneler sonra malum bir mucize gibi oldu artık belki birdaha olmayacak üstüne titriyorum yanımda annem kalıyor bebeğim gazı var annem tutturdu kimyon ver kimyon ver dedim doktora soralım eyvah demez olaydım başladı konuşmaya bşz doktora mı gittik herkes doğuruyor bir sen mi doğurdun bu ne pudra dökecem diyon dökme doktorlar zararlı diyor şekerli su verecem yok kimyon yok kabız diye poposuna kulak çöpü yaptı ona da itiraz ettim o zaman sen bak dedi çekti gitti sonra özür diledim tamam deidm nasıl biliyorsan yap dedim oda kimyon da verdi anason da 

10 Cevaplar

0 oy
(119,338 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Acemi anneyiz bizler zamanla ogrencez inan annenin dedikleri faydali zararli degil
(26 puan) tarafından
Bende önce Allah sonra annemin üstüne attım baktım gerçekten kimyon içti rahatladı gaz çıkardı iyi dedim ne biliyorsan yap pudra da dök ama ağzının önüne bez koyuyorum tozu gitmesin diye tamam tamam koy diyor :) anne dptkor zararlı diyorum o doktorun sakalına s..c a yım diyor :))) o zaman o pudratı niye yapmışlar
(119,338 puan) tarafından
Kiz pisik icin sudocrem al ben kuzeye 8 aydir kullaniyom 1kere bile pisik olmadi
(26 puan) tarafından
bebantol var onu sürüyorum da pişik için değil annem banyodan sonra her tarafına döküyor besler besler diyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Genelde herkes veriyor canım haklısın insan korkuyor ama üstüne titredikce olur biraz özgür bırak bebegi
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Ne kimyonu  canim kimyonlu  suyu  senin  icmen  gerekiyor  bebege  vermiceksin  kizsin  tamam annen  ama ne bilim verilmez ne kadarlık bebek
(26 puan) tarafından
mama veriyoruz anne sütü yok 60 günlük
(1,466 puan) tarafından
Sen iç kimyonlu şu ona verme şu bile vermeyi  onermiyor  doktorlar  en az 3 .4 aylık olsaydi
(26 puan) tarafından
mama veriyorum ben içsem ne olacak birde doktorumuz kendisi dedi günde 15 ml 3 defa su ver mama ile beslenen bebeklere su veriliyor kimyonu sordum zorda kalırsan ver dedi
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım İbrahim Saraçoğlu 'nun kimyon tarifi var .Onu 2 -3çay kaşığı verebilirsin.Gaz sancısı çekmesinden iyidir.
0 oy
(44 puan) tarafından
Benimde eşim öyle biri birşey der hemen denemek ister beni yalan söylemek için zorluyo neymiş bebeğe şekerli su verince rahatlarmis kimyon kaynatıp içirmek gerekmiş her gün su içecek mis ondan bundan duyduğu şeyler azıcık ağlıyordu kimyon verdin mi diyordu verdim faydası yok diyodum şekerli su yap ver diyodu yapıp vermiyodum rezene içerse uyurmus diyodu rezeneyi kendim içiyordum sorarsa verdim diyodum hele bı desem vermedim kıyamet kopar o gün neyse geçti o günler şimdi yere yorgan atıyorum çocuk oynasın güçlensin diye çocuk üşütür yatırma çokluğu yerden kaldır ayyy kaynanadan beter hiç çenesi durmuyo
0 oy
tarafından
Evet haklısın kendince ama oda anne oda çocuk büyütmüş onun tecrübesine güven bence kötü birşey de yapmamış kimyon bende verdim 1 çay kaşığı sancı çekip ağlaması daha kötü bence hem sakınan göze çöp batar ne güzel yanında olup yardımcı olan annen var 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bu saydıklarından bişey olmaz cnm kimyon gazı için çok faydalı hatta zararlı olan şekerli su onu neden vermek istedi anason çayını da sn iç. Bebeğin çok çok kıvranıyorsa gazdan fln karıştırıp azıcık ver rahatlar bişey olmaz kızman gereken mesela 2aylık bebeğe karpuz çorba suyu bla bla verenler var bunlara kız her kim bu ve benzeri davranırsa anormal olan bu
(26 puan) tarafından
benim sütüm yok mama veriyoruz
(6,825 puan) tarafından
Olabilir kuzum oda gaz yapar kimyon verilebilir
0 oy
tarafından
Bu dedıklerınızı benım annemde yapmak ıstedı hepsı zararlı şeyler. Doktorunuza danısın gaz için gaz damlası onerecektır.helekı poposuna pamuk sokmak cok tehlıkelı bır durum popo çatlahı oluyor ve pamuga alısınca cocuk normal kaka yapamıyor. Bu dedıklerını doktorunza sorun annenızde yanınzda olsun oda duysun ne dedıgını. Bebek sızın bebegınız dısardan uygun gormedıgınız hıcbı mudahaleyi yaptırmayınız. Annemde basta bana kızıyordu bı sen cocuk buyuttun dye kımseye ızın vermedm smdı senım gbı cocuk buyutmek nasıp olmadı nasıl guzel bakıyorsun bız karambole cocuk buyutmusuz dıyor. 
(26 puan) tarafından
doktor dedi bağırsaklarını bozarsınız annemş de odaya aldım bu kez dedi beni doktora mı şikayet ettin unutmam bunu doktor ne biliyor dedi onlar bitki şeylerinden anlamaz kitapta yazılanı bilir bşz 9 çocuk büyüttük 10 tane torun flan
tarafından
Oyyy annenın tam cahıl kaynana kafası var. Kaynana olsa konusmazsın da annen yanı Allah yardmcın olsun. Kuserse kusecek ozaman kuzu uzme kendını
0 oy
(1,908 puan) tarafından
Birazcık büyüklerinizi dinleyin birşey bildikleri ici  konuşuyorlar demi zarar vermek istermi ben olsam dahada bakmam bebeğe neden evine gelirim 
0 oy
tarafından
Annenin söylediği herşey doğru canım yapsın rahatlar bebeğin sende haklısın üstüne titriyorsun oda anneanne istemez torunu kötü olsun kırmayın birbirinizi 
(26 puan) tarafından
yok zaten bıraktım ne yaparsan yap dedim

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 68 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde - YaZ - (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
27 Şubat 2022 Diğer kategorisinde - YaZ - (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 192 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 26032020 (826 puan) tarafından soruldu