0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Ben iki katlı müstakil evin ikinci katında oturuyorum önümde tek katlı çatılı çatısı balkonuma bitişik bir ev var geçen ay çatısını yaptırdı bir sürü fare çıktı birkaç tanesi de benim eve dadandı. Her yeri temiz bırakıyorum her gün süpürüyorum evimi neyse 1-2 haftadır yoktu çok şükür gittiler dedim çünkü eşim evdeki tüm delikleri köpükle tıkadı. İki gündür evde yoktuk bugün bir geldim mobilya besigimin alt çekmecelerine girip pislemis üstelik bebeğimin hastane çıkış setleri vardı valize yerleştirecem diye oraya koymuştum üzerine muslin bez örtmüş tüm o örtünün üstünü pislemis şimdi ben ne yapayım kıyafetleri atım mı yıkayım mı sinirlerim alt üst olmuş bir vazriyetteyim 

11 Cevaplar

0 oy
(119,069 puan) tarafından
Bi cam bul üstune fare yapiskini sık ortasinada peynir koy yapisıp ölür
(56 puan) tarafından
Evde tuzak vardı oraya gelmemiş hiç . Birde yapiskan alayım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yüksek derecede 2 kere flan yıkardım bn olsam atma bnce yıka ütüle temizlenir canm
(56 puan) tarafından
Şimdi öyle yapıyorum ikinci kez çalıştırdım artık Allah tan üstüne bez ortmusum
0 oy
tarafından
Fare pastası var adı bu zehir ama elinizi domundurmicaksiniz ez onu toz haline getir domatesi dilimle o zehiri üstüne serp domatesi çok sever fareler bı kaç yere koy yer geberir
(56 puan) tarafından
Ondan da alayım onu da yapayım bir an önce gitsinler . Teşekkür ederim
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Ya çok kötü birşey bir de bebeğin de doğacak heralde onun için bile tehlike. Üstleri de makina da 1 kere yıka 1 kere de elinle suda beklet yıka cnm ne olur ne olmaz inşallah gider fareler 
(56 puan) tarafından
Şimdi makineyi ikinci kez çalıştırdım sonra bol buharda yikacam. Benim kıyafetlerim olsa neyse de bebeğimin olunca aklım çıktı öyle görünce
(1,233 puan) tarafından
Kesinlikle öyle iyi yapmışsın
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Delik varsa köpük değil betonla kapatın delip geçemez kıyafetleri de ikişer kez yıka ütüle gezdiği yerlere yapıştırıcı koy eline eldiven giyip insan kokusuna gelmez çünkü 
(56 puan) tarafından
Sanırım tuzaklara da o yüzden gelmedi kokumuz dan dolayı eşim direk eliyle koydu
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Bi kartona fare yapiskani oluyo ondan koy gectigi yere hemen yapisir. O kiyafetleri atma kaynar derecede.yika bence
(56 puan) tarafından
Aldığım kıyafetlerin hepsinde 30 d yıkayın diyor ondan şimdi ikinci kez çalıştırdım makineyi bol buharda utuleyecem
(3,921 puan) tarafından
Aynen cnm mikrobu kirilir birseycik olmaz
(56 puan) tarafından
Evet teşekkür ederim
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Bi kartona fare yapiskani oluyo ondan koy gectigi yere hemen yapisir fare. O kiyafetleri atma yazik kaynar derecede yika bence
0 oy
tarafından
Canim bende mustakil ve bahceki bir evde oturuyorum. Bahçede yasayan ve artık düzenli beslediğim 4 5 kedim var. Değil fare eve karınca bile girmiyor. Bahçede bir kaç tane küçük aslan alıştırırsan sizi birçok haşerat ve kemirgenden koruyacaktır :) şimdiki sorununu ise bence kendi imkanlarınizla değil profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım alın.  Benim bir arkadaşım böyle bir firmanın sahibiydi ve aklına gelmeyecek yerlerde buluyor ve kesin çözüm için öneriler getiriyorlar. 
(56 puan) tarafından
Maddi açıdan o ilaçlama için bir bütçem yok maalesef evin etrafı kedi dolu ben ikinci katta olduğum için sanırım geliyor :/
0 oy
tarafından
Bnmde geçen hafta küçücük bi fare girmişti ikinci kata bı hafta bulamadim bı gece odaya girdi kızımın üstünden geçti koltuğun altna yapışkan koydum balkonda yattık sabah kalktm yapışmıştı
(56 puan) tarafından
İnşallah benimde yapışır yarın ilk işim yapışkan almak olacak
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Yıka canım nolcak ki... Oda bir canlı.. :))
(56 puan) tarafından
İki kez yıkadım şimdi astım . Ne bileyim bir an öyle pisliklerini görünce sinirim tepeme çıktı surda doğuma az kalmış neyse teşekkür ederim :)
0 oy
(323 puan) tarafından
Bol bol detarjanla yıka atma yazıktır ama iyi bı ilaçla kurtulabilirsin ama evin bir çok yerine koyun aynı yere gelmeyebilir 
(56 puan) tarafından
Yarın öyle yapacağız artık önlem alabiligimiz yere kadar en son ilaçlama çağırırız
(25 puan) tarafından
Fareyi yakaladınız mi yaa
(56 puan) tarafından
1 gece kayinvalidem lerde kaldık ertesi gün geceye doğru döndük kapıyı açtım ayakkabiligin ordaydi hemen kapıdan çıkıp dışarıya gitti inşallah bir daha gelmez ya

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 793 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ❤ Bulut Miraç ❤‍‍ (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 612 göst.
13 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Bebegimmm (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 661 göst.
14 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Sibelcan123 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 30 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Azracan11 (869 puan) tarafından soruldu

377,898 soru

11,310,916 cevap

34,744 kullanıcı