0 oy
1,426 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Merhabalar sizin tavsiyelerinize ihtiyacim var.

Esimle ben birbirimizi cok severek evlendik yaklasik 6 yildir evliyiz bir cocugum var 3 yasinda 2.sine Hamileyim yurtdisinda kaliyoruz ailem türkiyede bende esimden baska kimsem yok burda ilk baslarda cok normal sakin hic kiskanmayan ben evlendikten sonra esimi cok asiri kiskanmaya basladim disarda birkne baksa hemen neden baktin diye kavga cikariyorum sürekli onu kontrol ediyorum telefonunu karistiriyorum esim Allaha sükür simdiye kadar hic bir zaman bana ihanet etmedi öyle bir huyuda yok benden dolayi degil kendine yakistirmaz o normal bir sekilde baska kadinlarla konustugunda bile asiri kiskanip sinirleniyorum kiskanligim yüzünden hep tartisiyorduk ama ben hep bu kiskancligimdan pismanik duydum hep keske kurtulsam bu illetten dedim en sonunda esimi kendimden soguttum beni seviyor ama bana bakmak bile istemiyor benimle arasina mesafe koydu baya eskisi gibi artik benmle ilgilenmiyor benden soğudugunu söyledi ben cok üzülüyorum degisecèm dedim ama pek degisecegime inanmiyor esimi cok seviyorum ama ne yapacam bilemiyorum ☹☹

20 Cevaplar

0 oy
(12,777 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kendince sorunların var galiba yani özgüvenin mi yok eşini kaybetmemen için kendine bi dur demem lazım gerekirse  bi yardım al kıskançlık güzeldir ama aşırısı insanı yorar soğutur 
(15 puan) tarafından
Esimi asiri sevdigim icin ve kaybetmekten korktugum icin kiskaniyorum keske rahat olsam ama yapamiyorum
(1,165 puan) tarafından
Valla canım bende eşimi çok severim ama güven olduktan sonra korkularım olmaz. Senin kendine olan güvenini ilgili bı sorun var. Valla kusura bakma ben erkeğin kiskancliginina bile tahammül edemem. Sanki her an aldatiyomusum gibi hissederim. Bence eşin sana kendisini ifade etmekten yorulmuş. Bu normal insan ilişkisi değil malesef
(15 puan) tarafından
Evet aslinda benim sorunum benimle, dogrusunu söylemek gerekirse ben güvenmeye korktum esimin beni birakmasindan baskalarina gitmesinden korktum ama artik anladim ki tek hayatimin merkezinde sadece esim olmamali kendime de vakit ayirmam gerek yaptiklarimdan pismanim
(1,165 puan) tarafından
Canım hiç kimse gereğinden fazla değer vermeye gelmez zaten yorulursun. Herkes insan hata da yapabilir sen kiskansanda kiskanmasan da yapacağını yapar. Bu yüzden Allah'a sığın dünya hayatı için yasantini bu kadar kısıtlayıcı zindan haline getirme. Sevgiyi mutluluğu yerleştir hayatının merkezine.
(15 puan) tarafından
Aynen canm dedigin gibi insan bir saatten sonra her türlü aliskanliktan yoruluyor benmde artk gücüm kalmadi kendimi Rabbime biraktim herseyin hayirlisi artik ne kendimi nede baskasini üzmeye hakkim yok bugün variz yarin yokuz
-Reklam-
+1 oy
(48,704 puan) tarafından
kiskandigin icin mi sogumus
(15 puan) tarafından
Evet asiri kontrol etmemden ve kiskancligimdan bunalmis bizi birakmak istemiyor ama böylede devam etmek istemiyorum dedi
tarafından
Bana da saçma geldi ya bu bir sebep mi
(15 puan) tarafından
Bilmiyorum benmde kafam karisik
(189 puan) tarafından
Evet maalesef sebeb canim ayni sekilde erkegin kadina bu baskiyi yaptigini dusunun anlarsiniz soruyu soran hanimefendiyi o kadar iyi anlıyorum ki cunku ayni sekilde bende esime karsi boyleyim maalesef asiri kiskanclik sizofrenilik derecesindenkuruntu bakmayi birakin yanndan gecene kavga sebebi kendimi frenlemeye calisiyorm ama maalesef olunca oluyor degisme konusunda ayni cabayi gisteriyoruz ancak eslerinde anlayisli olmasi gerek bu birden bire asilacak bsey degil destek olmalari lazim
(48,704 puan) tarafından
bence güven eksikliği sadece eşe değil kendinede guvenmelisin canim
+1 oy
(3,392 puan) tarafından
Profesyonel yardım alın. Onun da hoşuna gidecektir. Çaba gösterdiğinizi görünce tekrar ısınmaya başlayabilir. Çözümü olan bir sorun. 
(15 puan) tarafından
Yarin bir psikolog randevum var insaallah yardimci olur artik ben bile kendimden bıktm
+1 oy
tarafından
Psikolojik destek al bence normal değil bu kadar kıskançlık
(15 puan) tarafından
Evet bende bu durumdan rahatsizlik duyuyorum ama elimde degil yarin randevum var psikolog yardm icin
0 oy
tarafından
Bence kiskanclik hic iyi bisey degil ben sevgiliyken asiri kıskançtım evlendikten sonra biraktim
(15 puan) tarafından
Bende ise tam tersi oldu malesef
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Hareketlerini değil düşünce tarzını değiştirerek. Eşin kendine saygısı olan bir insan dediğine göre ee kendine saygısı olan adam zaten bakmaz boyke düşün. Bu özgüvensizliğini yen herşey ondan kaynaklanıyor kendi alanını oluştur kendine zaman ayır kafanı başka şeylere ve kendine yor eşinden çıkmalısın ki oda bunun farkına varsın 
(15 puan) tarafından
Benm pek arkadasim yok burda ondan yanimda hep esim vardi 6 yil boyunca hic ayri kalmadk hep ona alistim
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Ve bunun farkindasin kuzum hem diyorsun esim yapmaz o zaman bu kiskanclik niye diye sormazlarmi adama yani kasma bence esine bunu guzel bi dille anlat Allah muhafaza yuvan yikilmasin
(15 puan) tarafından
Esime güvenmedim bu esimden kaynakli degil bütün erkeklerin ayni oldugunu düsündügüm icin hep esim ne kadarda sana ihanet etmem dese de benm icimde hep bir tedirginlik oldu
0 oy
(235 puan) tarafından
Takıldığım tek şey aldatma gibi bir huyu yok demişsin o kadar güvenme bnce erkek sonuçta heleki senden sogumuş sa başkasına gitmeye müsait 
(15 puan) tarafından
Hayir yok ama özgürlügünü isteyen bir insan baska kizlarla konusmak ister mesela ama tamamen arkadas olarak zaten erkek arkadasi olmayan kizlarla konusmaz zatende ben yinede tedirginim
0 oy
(394 puan) tarafından
Cok üzüldüm cnm psikolojik destek alabilirsiniz bu yasadıgınız bir tür Bi hastalık senin elinde olan bişe degil destek almnı tavsiye ederim 
(15 puan) tarafından
Saolun. Evet yarindan itibaren alacam insaallah düzelir hersey
0 oy
tarafından
Aynı şeyi onun sana yaptığını bi düşün ne kadar kötü karım beni kiskanio deil karım bana güvenmiyo die düşünüyor bu nasıl seni incittiosa onuda incitmistir
(15 puan) tarafından
Evet asiri incitmisim haksizda sayilmaz ama herkesin elinde olmayan kusurlari var
0 oy
(119,355 puan) tarafından
Hangi ülkedesin
(15 puan) tarafından
Almanyadaym
(119,355 puan) tarafından
Haaa ben belcimadayim uzaksin yaa burda olsan kanka olalim diycektim
(15 puan) tarafından
Keskee valla ne iyi olurdu cok ihtiyam var ama uzaksin
0 oy
tarafından
Bu normal değil mi yurt dışın dasın ailen yok tanıdığın kimse yok gavurun memleketi hiç bilmedigin yer dilini bile bilmiyosun tabi ki de en çok eşine sarıcaksn anlayışlı olması gerekirdi böyle yapması degil
(15 puan) tarafından
O istiyor ki ben tek basima bile kimseye ihtiyac duymadan ayaklarimin üstünde durayim yeri geldiginde ona bile
tarafından
Bunun olması için belirli bi zaman gerek evlilik 2 kişilik tır öyle tek başımıza her zaman olmuyo hele ki bide çocuk varsa
(15 puan) tarafından
Aynen öyle erkekler nerden anlar, kadin olmak cok zor
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kusura bakma cnm ama esini kendinden sogutmak icin elinden geleni yapmissin..her sey dozunda guzel gercekten..gerekrse bi yardim al mutlaka bu huyunu degistrmen lazm..degisrsen eskisi gibi olabilirsiniz 
(15 puan) tarafından
Evet cok gec farkettim malesef ☹ Allahn izniyle degisecem insaallah
0 oy
tarafından
Bir doktordan yardım al 
(15 puan) tarafından
Yarin görüsmem var umarim iyi gecer
0 oy
tarafından
Kıskançlık soğuması için sebep olamaz demeyi isterdim ama eşim de beni sürekli öyle darlasa ben de eşimden soğurdum. Düşünsene eşin bir şey yapmadığın halde sana sürekli yüklense hayırdır ne bu demez misin her şeyin fazlası zarar
(15 puan) tarafından
Cok haklisiniz ve en kötü tarafi esimin benden soguduktan sonra yaptiklarimi farketmem gercekten ben bile kendime sasiriyorum ☹
0 oy
(590 puan) tarafından
Ayni sekilde esim bana boyle davransa bende sogurdum fazla kiskanlik bir sure sonra psikoliji bozuyor kuruntular kurmaya basliyorsun zor bir durum torpulemeye calismalisin 
(15 puan) tarafından
Evet malesefde dediginiz gibi oldu  kafamda kendimce senaryolar kurup esime saldirimisim ne kadarda kötü ama biraz olsun artik bunun farkina vardm
0 oy
tarafından
Esine güveniyorsan bence bu kadar kiskanc olmamalisin . Herseyin fazlasi zarar canim .
(15 puan) tarafından
Evet ama artik güvendigim icin eskisi gibi degilim
0 oy
(94 puan) tarafından
Bende senin gibi evlenip almanyaya geldim ilk başlarda okul vs  derken hersey gayet normaldi benim alışma dönemim sonra okul bitip üstüne hamile kalınca hastalık falan derken ben hep evde o ise gidip geliyor bir zaman sonra zerre kıskanmayan ben senin gibi herseye takılır oldum çok kısa bir dönem ama eşim bana beni herşeyden sogutuyorsun deyince bana bir dank etti ve şimdi kendi haline bıraktım birazdaha tamam bunaliyor olabilirler eşlerimiz haklı ama bizde haklıyız insan ister istemez bir zaman sonra biseylerlere takılıyor ee kimse yok o eşin oluyor doğal olarak. Üstüne gitme bence zamanla düzelir insallah
(15 puan) tarafından
Asiri sıkılıyorm burda insanlardan huzur alamiyorum. Bende nrw herford da kaliyorum
(94 puan) tarafından
Hmm baya uzakmisiz canım. Benim eşimin çevresi baya geniş ama burdaki türkler çok anormal hareketleri egoları kimseyle görüşmüyorum doğal olarak eşimde görüşmüyor üstüne böyle kıskançlık vs çıkınca delirmekte haklılar aslında
(15 puan) tarafından
Evet biraz uzagiz, cok haklisin burda da malesef öyle Rabbim yardimiz olsun sabr insaallah hersey düzelir
(94 puan) tarafından
Inşallah canım Rabbım yuvana eski huzurunu versin yuva kurmak çok zor heleki bilmediğin bi yere gelip yaşamaya çalışıp aynı zamanda yuvana sarılmak çok daha zor umarım hersey düzelir
(15 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun  insaallah Rabbim herkesin yuvasina huzur mutluluk versin
0 oy
tarafından
Esim beni kiskansa bebim hosuma gider bu erkekler kiskanilmaktan neden hoslanmiyor anlamadim
(15 puan) tarafından
Evet gercekten bende hep öyle diyorum ama herhalde biz kiskanclik dozunu biraz fazla kaciriyoruz
0 oy
(94 puan) tarafından
Naptin canim düzeldimi biseyler merak ettim :) 
(15 puan) tarafından
Insallah Allahin izniyle. Aynen bacım.  Cok sükür her halimize, sende böyke bir sıkıntı yasamissin neler yaptin bu ķonuda belki tavsiyelerin isimede yarar :)
(94 puan) tarafından
Ben tavsiye vermim canım :) dün boşanmaya karar verip bu gün devam etmeye karar verdik aynı sıkıntıları yaşadığımızı tahmin ettiğim için yazdım bende zaten bizim durumumuz çok farklı turkiyede evli olsak çok farklı olurdu emin ol zamanla duzelicek inşallah tam sorunlar çözüldü diyorsun bisey oluyor ya senin zoruna gidiyor ya esin kalkıp bunaldım ettim diyor bisey oluyor mutlaka valla kelin ilacı olsa başına sürermiş benim sana yapabileceğim tek şey dua etmek sanırım :) hazır can taşıyorum kız kabul olur inşallah :)
(15 puan) tarafından
Anladim canim haklisin ne olur dualarini eksik etme cok ihtiyacim var :( Allah razi olsun insaallah selametle saglikla bebeklerimizi kucagimiza aliriz :)
(94 puan) tarafından
Merak etme canım dualarım hep seninle hersey güzel olucak kimsenin yuvasını yıkılmasın valla çok üzülüyorum. Aminnn inşallah :)
(15 puan) tarafından
Amin tatlim cok saol :)

İlgili sorular

+1 oy
80 cevap 2,461 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 580 göst.
0 oy
4 cevap 376 göst.
0 oy
11 cevap 581 göst.