0 oy
983 göst.
Diğer kategorisinde (117 puan) tarafından
Şimdi benim kuzenim tik tok kullanıyor orda yayın açıyor feln biri sürekli tik tok hediyesi atıyor ama adam böyle hafif saf birine benziyor kuzenimde dedi ona bana burdan hediye atcagina parasni at oda olur demiş ama tık yola hep para yükleyip hep herkeze hediye atıyor ama görünüşü konuşmasında çok saf garibsn biri sizcde kuzenim guhaina girmiş olurumu hediye atcagina parasni istenkle ben doğru bulmadım ama oda dio herkeze atıyor boş boş harcio bana göndersin dio fikriniz ne bu konu haknda lütfen lincemden yazin

18 Cevaplar

+8 oy
(1,862 puan) tarafından
Para mevzusuna gelene kadar yaptıkları çok mu normal de para istemesini soruyorsun canım, olay bütünüyle günah zaten.... 
-Reklam-
+2 oy
(1,165 puan) tarafından
Önce öyle bir ortam doğru mu yanlış mı günah mı onu sorun bence. Yayın açmak başlı başına bi olay zaten kaldı ki kimin nereden kazandığı aldığı belli olmayan tanımadığı bı adam para gönderecek sende kabul edeceksin. Olayın bütünü garip
(117 puan) tarafından
Ya banda ondan garip geliyor adama herkze heidye gönderiyor oda parsnk bana gönder demiş olur demiş oda ama çok saf birne benziyor adam
+2 oy
(1,113 puan) tarafından
Hicbir erkek tanimadigi bir kadına karsilihini beklemeden para yollamaz safda olsa erkek erkektir oralari kullanmayi biliyosa da ***** degildir sonucta dikkat etsin kuzenin ava giderken avlanmasin
(117 puan) tarafından
Yok işte bu öyle bişi değilmiş herkzein yayına hediye atıyor buda demiş parayı gondr olmzi olur demiş gözünde kayma var hafif kilolu böyle saf harketelri var herkze heidye atıyor tuhaf geldi
+2 oy
(3,669 puan) tarafından
Alın teri ile kazanılmayan para haramdır 
0 oy
tarafından
Allah ıslah etsin ne diyim canım günah mı değilmi bilemicem 
(117 puan) tarafından
Ya zaten başlı başına günah o doğru ben hediye yerine adamsan para istemeisne şaşırdım olur demiş bide adımda saf herkze gönderiyor
0 oy
(389 puan) tarafından
Bence yapmasn günah haram bir kere o para kandırmaya giriyor adam saf demissin yazık o adam belki beni sever eder diye atıyordur belkide amacı farklıdır belkide saf değildir canım başına hiç bela almasın 
(117 puan) tarafından
Ya adam tek ona değil herkze baya heidye atıyormuş oda demiş bana paranı atsan olrumu oda olur demiş ama adam böyle çok saf birne benziyor bide gözünde hafif kayma var bende adama üzüldümu niye paranı millete harciyor
(1,165 puan) tarafından
Canım paradan önce zaten elin adamıyla ne işi var onu düşünmek lazım.
(117 puan) tarafından
İşte tik tok ortamı orda hekrez bir birne heidye atiyor
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Niye kuzeninin başkasının parasına mi ihtiyacı varmış. Hiç sevmiyorum böyle uyanık gecinenleri. Ayrıca senlik bir konu değil ki canım seni niye lincleyelim
(117 puan) tarafından
Yok işte herkze heidye atıyormuş oda heidye yerine parsni atsan olmzmi demiş oda olur demiş ama sorun şu adam herkeze atıyor ama çok saf birne benziyor
0 oy
tarafından
Haram bence kandırmak gibi birşey adam gariban demişsin bu devirde kimse kimseye bir bardak su vermiyor kaldı ki para vermek gerçektrn adamın saf temiz kalpli olduğunu gösteriyor o gelecek para kuzenine fayda sağlamaz çıkar ondan o para 
(117 puan) tarafından
Çok doğru dedin vala ama sorun şu adam hekxe atıyor oda dio onlra atio banda atsın
tarafından
Herkez camdan atlasa kuzeninde mi atlicak.herkez yanlış yapiyo diye o da mı yanlış yapmak zorunda. Kuzenim genç biriyse konuş bence..tiok TOKİ biliyorum hediye falan gönderiyorlar zmaanlarini orda geçiren insaanlarida.anlamiyorum.norm hayattan kopuk.
0 oy
(373 puan) tarafından
Bence doğru değil başlı başına günah ama adam herkeze atıyor da onda atsın 
0 oy
(901 puan) tarafından
Günahmı diye soruyorsan evet günsh hemde kul hakkı ödenmez bir şey her koyun kendi bacağından asılır canım para için ateşe atmasın kimseye bakmasın her keze uyarsak evin yolunu bulamak
0 oy
(3,274 puan) tarafından

Allah hocalarımızın yardımcısı olsun bu devirde günah sorularının boyutlarida çok değişti adamlar neye nasıl cevap versin iş para istemeye  gelesiye kadar kaç tane günah işliyor 1 günah daha haneye yazılsa çok mu sanki;)

0 oy
(216 puan) tarafından
Cevaba tersten basliyayim adı üzerinde diyosun saf.aklı olsa tanimadigi insanlara para atmaz hediye atmaz. Kandırmaktir bu zaten .

Hem arkadaşım senin kadar günahı diye dusunseydi herkese atıyor demezdi. Bu şeye benziyor kredi çekmek günah diyorlar ama herkes çekiyor. SAnane milletten her koyun kendi bacağından asılır. O parayi almak için resmen kendini rahatlatmaya çalışıyor boşver sende sen arkadaş olarak konuş yaptığının günah olduğu gerisi kendi bilecegi is
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Yazık ya.. milletin saflığını kullanıp parasını istemek .. ne insanlar var ... 
0 oy
tarafından
Bastan aşağı yazdıkların günah zaten şu tik tok da ne var anlamıyorum ya 
0 oy
tarafından
Oho paraya gelene kadar yaptıklarının hangisi normal 
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Çok günah ve ayıp benim gözümde tanimadigim insan ne diye bana hediye yada para versin ki ne kadar saf olsada hak değil istemesi 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Nasil videolar atiyorsa demek cok beğeniyor:)))

Allah kimseyi yoldan cikartmasin şaşırtmasın 
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Birkezdaha tiktok un ne bicim bir ortam oldunu gorduk suan yaptgi tabiki gunah o kuzeninin kocasi falan yokmu demiycekmi bu parayi nerden aldn diye

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 217 göst.
21 Kasım 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 135 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 235 göst.
5 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Goncagull (1,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,456 cevap

34,809 kullanıcı

...