0 oy
1,168 göst.
Diğer kategorisinde (536 puan) tarafından
Arkadaşlar ben 20 yaşındayım ve üniversite okurken evlendim eşim 24 yaşında iyi bir işi var o mezun olalı 2 sene oldu, okul masraflarımı hep o ödüyor bugün 10.200 TL laptopa ve kitaplarıma da 1160 TL verdi. O hiçbir şey demiyor ne gerekirse alalım yeter ki sen oku diyor ama artık o kadar üzülüyorum ki bazen vicdan azabından ağlıyorum yük mü oluyorum diye ne yapabilirim ?

28 Cevaplar

+1 oy
(7,935 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Hangi bölüm okuyorsun canım.

Öyle düşünme, mezun olunca iş bulur çalışır eşine destek olursun.Eşin yük olduğunu düşünse kırk bahane bulur destek olmaz
(536 puan) tarafından
Siyaset bilimi okuyorum
(7,935 puan) tarafından
Güzel bölüm üst düzey yönetici olabilirsin bence önü açık .Yük olduğunu düşünme oturup çalışılıp derslerini geçersen eşine karşılığını ödeyebilirsin.
-Reklam-
+6 oy
tarafından
Eşler birbirlerine yük olmazlar eğer bu kdar takıyosan gir bi işe part time çalış. He eşinin durumu da iyiymiş bence gerek yok okulunu oku mezun olunca girer bi işe çalışırsın o zman da sen ona gzellik yaparsın.
+6 oy
(25,224 puan) tarafından
Aboo laptoplar o kadar pahalı mı oldu ya 
(25,224 puan) tarafından
Hahaha Allah seni:D bizde teknosa da baktıktan 4 bin 5 bin 5 falan vardı iatrdiğimiz gibi bişey ondan şaşırdım
tarafından
Bizimki oyun bilgisayari istiyo bide taksitli alcak olunca fiyat alıp başını gidiyo 1 2 ay erteledik artik elimiz bollassin da oyle alcaz
(536 puan) tarafından
arkadaşlar bilgisayar işiyle uğraştığım için mecburen böyle bir şey aldım yoksa daha uygunları vardır elbette
tarafından
Kız kardeşim geçen sene 3 milyara aldı şuan 6 veriyim bana sat diyen okadar cokki
(2,351 puan) tarafından
Ram ine  islemcisine gore fiyatlar artiyor rami dusuk bilgisayarlar  bazi  programlari  kaldirmiyor mesela bnmde autocad calismam gerekiyordu lisedeyken  bilgisayrda ve normal bi bilgisayar yeterli gelmiyordu o durumdada fiyat artio tabi.
+2 oy
(867 puan) tarafından
Canım ya meraktan soruyorum. Kusura bakma esin ne iş yapıyor 
(536 puan) tarafından
Bir şirkette müdür yardımcısı
(867 puan) tarafından
O zaman rahat bir iş. Yani kendini yük hissetme. Eğer zorlu ağır bir işi olsaydı vicdan azabı çekmene hak verirdim. Esin ne güzel destek oluyor sana
(536 puan) tarafından
O kadar da yüksek paralar kazanmıyor canım yani zarzor ödedi açıkçası çok vicdan azabı çekiyorum
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Öyle duusnme ne güzel eşin arkanda sana destek veriyor , bazen bende öyle düşünüyorum kendim için bişey istediğimde ama o sana bakmakla yükümlü sadece laf da değil dinimizde de bu böyle bu onun görevi yapmaması doğru olmazdı doğru olan güzel olan eşinn yaptığı :)
0 oy
(8,081 puan) tarafından
Aynı fedakarlığı sen yaptığında eşim bana yük oluyor diye düşünürmüydün bence düşünmezdin. O yüzden sen okuluna bak eşin ne güzel destek oluyorken ☺
0 oy
(396 puan) tarafından
Bnde okurken evlendim canım eşler arasında bi yük olma durumu kesinlikle olmaz bnmde bütün okul masraflarım vs olsun hep eşim karşıladı sn evi çekip çevirirsin yemektir temizliktir bunlar sna  bakar evi gecindirmekte eşine kendimde bizzat yaşadığım için seni gayet iyi anlıyorum ama dediğim gibi evin işinin yükünü sn alıyorsun o da geçim konusunu bnm eşimde yeter ki oku dedi hic gözüne batmadı masraflar çok şükür mezun oldum bitirdim suan hamileyim diye ara verdim doğumdan sonra inşallah çalışmayı düşünüyorum 
(536 puan) tarafından
Ne okudun canım
(396 puan) tarafından
Hukuk bitirdim canım bizim bölüm kitapları da bayağı pahalı belki bilirsin sn okumana bak elinde diplomam olsun çalışmayacak olsan bile yarın bir gün lazım olur çalışman gerekir eşinde destekcinmis zaten kafanı hic bunlara yorma
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Keşke bana da bole destek çıkıp yanmda olsa müsaade etse
0 oy
(323 puan) tarafından
Keşke benim eşimde oku dese :( kıymetini bil oku ne yükü Olcan boşver 
0 oy
(117 puan) tarafından
Ne yükü canım evlilikte öyle şey mi denir. Zamanı gelince sen de onun için birşeyler yaparsın. Evlilikte böyle şeyler söz konusu olamaz 
0 oy
(391 puan) tarafından
Bende evlendikten sonra ikinci üniversiteyi okudum bitirdim atandım şimdi 6 bin tl maaş alıyorum. Hem eşime destek olup hem kendi ayaklarım üzerinde duruyorum herşeye değdi yani. 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Nedense o dert bende de varya hamileym aynı zamnda okuyrm eşm çalışyo sadce tamm hiç şkayt ettğini duymadm dha ama ne blim ister istemz acba mı dyorum bnde 
0 oy
tarafından
Ay canım benim seni çok iyi anlıyorum. Bende benzer bir durum olmuştu. Sen iyi niyetli olunca allah inan bana yardım ediyor. Bende çok üzülüyordum ama şuan eşimden daha fazla kazanıyorum:)))))) hatta eşime diyorum bazen senden fazla kazanmam konusunu nasıl yorumluyorsun? O da ben sana çok yatırım yaptım ama karşılığını aldım çok mutluyum diyor. Şimdiyse evime çok katkı sağlıyorum. Az sabret olur mu? Inan bu gunlerin güzel bir hatıra olarak anılacak ❤
0 oy
tarafından

Ay canım benim seni çok iyi anlıyorum. Bende benzer bir durum olmuştu. Sen iyi niyetli olunca allah inan bana yardım ediyor. Bende çok üzülüyordum ama şuan eşimden daha fazla kazanıyorum:)))))) hatta eşime diyorum bazen senden fazla kazanmam konusunu nasıl yorumluyorsun? O da ben sana çok yatırım yaptım ama karşılığını aldım çok mutluyum diyor. Şimdiyse evime çok katkı sağlıyorum. Az sabret olur mu? Inan bu gunlerin güzel bir hatıra olarak anılacak ❤

0 oy
tarafından

Merak etme kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez geri dönüşü olacağını biliyordur elbet ;)

0 oy
tarafından
Okulunu başarıyla bitir sende gir bi ise çalış ozman sende eşine yardım edersin 
0 oy
tarafından
Bilerek almış seni ve okumanı istiyor daha güzel ne olabilir. Emin ol sen ona yük olsan adam ağzını burnunu eğer ve hep erteler. Öyle düşünme mezun olunca borcumu mezun olarak ödeyeceksin öyle düşün 
0 oy
tarafından
Seni okutmayacktı madem okulun bitene kadr bekleseydi bunu bile bile evlenmişsiniz o zaman yük olmazsın hem o senin eşin yani yük falan değil öyle düşünme 
0 oy
(434 puan) tarafından
Üzülme cok masraf yapmamissin bu zamanda boyle hem kendi paranı kazanınca eşine yük olmazsın 
0 oy
tarafından
Eee evlenmeseydin bunları baban ödütcekti yine böyle düşünürmüydün bence yük olacak birşey yok hayat müşterek

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 476 göst.
6 Mayıs 2023 Aile kategorisinde sebnem77 (1,010 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 198 göst.
28 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 950 göst.
1 Mart 2020 Aile kategorisinde Damlasafis (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 221 göst.