0 oy
972 göst.
Aile kategorisinde (8,354 puan) tarafından
Kızlar merhaba.bayram sebebıyle memlekete geldik.anne baba evımde olmaktan cok mutluyum.Ama ablamın biri sürekli yedıklerımı elestırıyo.Bı kurabıye yesem ona laf soyluyo dıgerıde vucudumdakı degısıklıklerle ılgılı yorum yapıp duruyo rahatsız edıcı sekılde süzüyo bedenımı.Yemek yemeye korkar oldum.varmı sizin cevrenızde de ahkam kesıp sınırınızı bozanlar. 

17 Cevaplar

0 oy
(303 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Valla ben senin yerinde olsam açık açık yediğimde gözünüz mü var derim.Onlar doğum yapmadıysa sizde doğurun da sizi de görelim derim.Benimkiler de ilk baş eleştirir gibi oldular ben açık açık söyledim.Beni beğenen böyle beğensin beğenmeyen bakmasın dedim.Kocama bile söyledim bu sözü.
(8,354 puan) tarafından
Kız yaptılar hepsıde yaptılar hele dıger ablam ıkıncı gebelıgınde full karbonıdrat yedı borektır makarnadır oturup benımle ugrasıyo onu yeme bunu yeme dıye.kocam kıyamam dertlendıgımı bıldıgınden hıc bısey demez sen takma rahatına bak dıye ama eldemı mılletın ıcınde her yedıgım goze batıyo
(303 puan) tarafından
Akşam yemeğe oturduklarinda kocanla anlaş biz yenice deyin annen yada baban sorar zaten neden diye.E her yediğimizde gözü olan var en güzeli aç durmak deyin.O zaman ne kadar ciddi olduğunuzu anlarlar ablanlar.Laf arasinda da ayramda kimsenin yanına gitmcm de neden derlerse ablamlar bile bu kadar dalga geçiyorsa insanlar kim bilir neler dicek de.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oz ablan mi. Olur mu oyle sey ya abla rahatsiz eder mi kardesini. Uc kiziz aramizda hic kiskanclik olmaz bizim 
(8,354 puan) tarafından
Oz ablam canım.Kıskanclık degıl de bilmişlik diyim. Hanı dün hosuma gıden bı kurabıye aldım bı yerden getırdım herkes yesın dıye bunu nıye aldın dedı gorur gormez noldukı kılo yapar. Sana ne ya nıye tedırgın edıyosun oturup kılolarca yemıcem sonucta.Sabahda söylemesi ayıp babama bı kadayıfcı var kayserıde onu sordum güzel yapar.Arkamdan gülüyo hasbınallah cektım.Korkumdan tuza el atamıyorum.Tuzlu yıyon nıye tuzlu yıyon dıyo.
tarafından
O zaman seni dusundugu icin yapiyordur canim hanile olunca daha hassas olabikiyoruz :)
(8,354 puan) tarafından
Düşünüyo ama canım bende bılıncındeyım bişeylerin ama hamıleyım son aydayım ıstahım acık elımı neye atsam boyle sen olsan bu durumdan sıkılmaz mıydın :(
tarafından
Bosver sikma canını.  Bayram tatiline gitmissin surekli yaninda degil. Valla istah da cok acik oluyor hamilelikte. Keyfini cikar yahu :)
(8,354 puan) tarafından
Aynı ılde yasıyoz ablamla dun ıkı araba arka arksya geldık.ve maalesef o da babamlarda kalıyo.ınsallah cıkarabılırım canım ama babamların bı de tasınma ıslerı var bu ara tasınmak zorundalar ev bakılıyo.bayram bayram gibi gecmeyecek gıbı :)
0 oy
tarafından

Desene bayramı zehir edecekler sana. Allah yardımcın olsun :ermm:

tarafından
Yani hamilesin canın çeker ki hamile olmasa bile insanın canı birşeyler çekiyor. Sadece abartmaman gerektiğini güzel bir dille anlatabilirdi. Şimdiden sıkılmışındır
(8,354 puan) tarafından
Öyle canım bakalım bı daha soylerse ona göre uyarıcam bende.
tarafından
Sonra da bem senin iyiliğin için diyorum sana iyilikde yaramıyor der çekilir kenara. İşin zor tekrardan Allah yardımcın olsun hamileyken daha çok takıyor insan maalesef hormonlardan.
(8,354 puan) tarafından
Yanı ben ona sankı ıyılıgımle ılgılı muhtacım gibi oyle der.Sabır dıcem bakalım napıyım
tarafından
Aynen sabır bayram bayram kırmamak lazım kimseyi sonra dert olur yüreğine
0 oy
tarafından
Ayy hiç takma kuzum ya boşver öz ablan bunu yapıyor sana yakıştıramadım doğrusu ama boşver tatile gitmişsin tadını çıkar. Duymamazlıktan gel. Ya da annene söyle ablam neden bana böyle davranıyor diye 
(8,354 puan) tarafından
Annemle de zaten gecınemıyo anneme dıyorum ya korka korka yemek yıyorum herseye laf soyluyo dıyorum kadında memnun degıl ama dıyecek bısey yok.ama bı daha bıseyıme karısırsa patlıcam artık.herseye cok fıkır beyan eden birisi maalesef hele aıle ıcıne geldıgımızde daha fena oluyor.
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bayram bitsin rejime girerim de boşver takma kuzum 
(8,354 puan) tarafından
Ya valla canım surda kaldı dogumuma 1.5 2 ay nasıpse memlekete geldıgımde yemeyı sevdıgım seylerı yıyorum anlamıyo.Ayrıca yedıgımde kılolarca seyler degıl nefsımı korlemek tadına bakmak ıcın yıyorum eşim garıbım hic laf etmıyo bunlara noluyo anlamıyorum kendılerıde hamıle kaldı kendılerınde de fızyolojık degısıklıkler oldu anlamaları gerekırken benı boyle tedırgın edıyolar :(
0 oy
(1,517 puan) tarafından

Ben birşeylere söyleysen ablam hemen cevabıni veririm sana ben böyle istiyorum böyle yiyorum derim :D takma gec umrunda olmasın cvp ver susar 

(8,354 puan) tarafından
Belkıde oyle yapmalıyım canım bellı edıyorum tavırlarımla bakalım bırakacakmı pesımı.
(1,517 puan) tarafından
Yap bence kendi kendine pes eder ben öyle yapıyorum
(8,354 puan) tarafından
Laf sokuyorum sımdı :)
(1,517 puan) tarafından
:D sustu mu peki
(8,354 puan) tarafından
Sustu canım o ablamda kaldı bız rahatız bugun
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Olmazmı benim ablamlarda öyle yapıyo bende umursamıyorum dalgaya vurup gülüyorum ne yapıcaksın yeni doğum yaptım bebek emziriyorum sonuçta
(8,354 puan) tarafından
Ya kendılerıne neyse demı yanı herseyı bız yasıyoruz bız cekıyoruz elestırıp duruyolar
0 oy
tarafından
İllaki var ama ben takmiyorm smdi yemeyip de ne zaman yiycem diyorum 
(8,354 puan) tarafından
Sende haklısın ama gebelıge bıle saygıları yok işte yerı geldıgı nde agır kaldırma aman sen dur derler koruduklarını sanırlar ama psıkolojını alt üst ederler.
tarafından
İşte sende cevaplarını ver ömrümde kaç kere hamile kalıyorum sanki en fazla 5 çocuk doğururum bırakın da tadını cikarayom de lafları ağızlarına Tika canm
(8,354 puan) tarafından
Verıyorum canım sımdı hrp birlikte bir aradayız bulasan yok bana daha yemegı yemedık ama dur bakalım :D
0 oy
(81 puan) tarafından
Canım aynı durumu ben kaynanamda yaşadım son ayda herkes kilo alırken ben kilo verdim gece gizli yemek yiyordum aç kalıyordum çünkü seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun
(8,354 puan) tarafından
Ya valla öyle bısey canım bısey dıyıpte canımı sıkmasın daha fazla dıye sabah kahvaltımı tam yapmadan kalktım sofradan sonra onlar masadan kalkınca gıttım bi cay daha koyup gizlice devam ettim.
(81 puan) tarafından
Bende öyleydim canım
0 oy
(144 puan) tarafından
Saka yapiyo olabilirmi. Yada sen yanlis anliyosundur. Kardesler arasinda boyle seylerin olmasi cok yanlis arada mutlaka bi yanlis anlasilma vardir
(8,354 puan) tarafından
Canım saka degıl dırekt elestırı.Aa tuzlu mu yıyosun bunu nıye aldın dırekt kılo yapar.Ya ben kılomdan yakınmıyorum kı hamılelık sürecınde alıcam sonrada Allahın ıznıyle dogurup rejıme gırıp verıcem kı hamılelıkten once 12 kılo verıp hamıle kaldım yıne oyle olacak.Bu kadar yedıgıme ıctıgıme karısmasının alemı ne ona sormadım etmedım ama konusma hakkını kendınde buluyo.
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Ben hamileyim dokunmayın bana de onlara ne ya yapacak işleri mi yok 
(8,354 puan) tarafından
Dün öyle dedim ablam karnıma bakıp süzüyodu sonra ne bakıyosun dedım karnın forofraftsn daha buyuk dedı e ben hamıleyım abla olacak elbet dedım.Ama uslanmıyolsr benı sınırlendırmek hoslarına gidiyo.
(6,136 puan) tarafından
Kasıtlı mi yapıyorlar seni çekemiyorlar mi kırılırsa kirilsinlar laflarını ver gitsin karıştırtma kendine sen oraya huzur bulmaya gittin kimsenin huzurunu kaçırmasına izin verme ben halimden memnunum kocam böyle seviyor sen dert etme de
(8,354 puan) tarafından
Kasıtlı canım bu durumda ama bı patlıcam kalp kırmak ıstemıyorum ınan annemler tasınmayacak olmasa gelmezdım.evımde otururdum.
(6,136 puan) tarafından
Eltin yada komsun olsalar bu kadar olurlar
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Var doğum yapalı 1hafta oldu görenler karnın 6aylik gibi.Hic göbeğin gitmemis doğum yapmamış gibisin diyor. Zaten sinirlerim bozuk iyice bozuluyor
(8,354 puan) tarafından
O da bır sonrakı levelımdır emınım.Dofum yapan kadına karnı sankı bı anda gelmıs bı anda gıdecek gibi muamele edıyolar.
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim hamileysen eger seninle empati yapamayabilir. Benim ablamda annemde bakar karnima bende belli etmeyin baktiginizi rahatsiz oluyorum diyorum. Seni bu kadar rahatsiz ettiklerinin farkinda degillerdir istersen kirildigini rahatsiz oldugunu söyle. Hamilelik boyle birsey :) 
(8,354 puan) tarafından
Soyledım kuzum hamılelıgımın basından berı hoslanmadıgım herseyı soyledım ama durmuyolar iş edınmısler gibi resmen sımdı evde yalnızım dınlenıyorum aksam hep bırlıkte olucaz sımdıden stres yaptım :(
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Kuzenim bikere laf etdi bende cevabini verdim daha yapamiyor..hamileyiz sonucta kiloda alicaz gerekirse cirkinleşicezdee..ama bunu dişaridan birinin dile getirmesi bence cok ayip..
(8,354 puan) tarafından
Ya oyle canım maalesef arlansalar arlanmıyolar her seferınde dıle getırıyorum her seferınde aynı
(6,681 puan) tarafından
Takma canim ya boş ver ben artik umursamiyorum bilee.hamileliyin tadini cikarmak gerek
(8,354 puan) tarafından
Yalnızken cok güzel cıkarıyorum kuzumda toplum içine karısınca olmuyo pek.Ama denıcem bakalım sessızlıgımle cevap verıcem anlarlarsa.
(6,681 puan) tarafından
Aynen canim bence de en guzel cevap cevap vermemek :)
0 oy
tarafından
Ay bi abla neden yapar kiii bunuu Allah sabir versin ozaman ne diyeyim :)
(8,354 puan) tarafından
İşte bilmiş olur sa yapar haddini bilmezse yapar canım.
0 oy
tarafından
Canm hc umursama duymuyo gbi yap
(8,354 puan) tarafından
Bulasamıyolar artık :)
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bana herkes öyle diyodu hiç de umurumda olmuyordu :) 
(8,354 puan) tarafından
Valla kuzum ben hassas yapıda bı ınsanım kıramadım su halımı.Ben kımseyı kırmıyosam kımsede bana bulasmasın istiyorum ama yok olmuyo.

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 337 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde YesimMasal (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 355 göst.
27 Nisan 2021 Aile kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 509 göst.
1 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gmzasya (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 517 göst.