0 oy
2,396 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim cevremde cok kucuk bebegi olan yakinlarim akrabalarim var ozellikle temiz oldugunu bildigim kiyafetleri de temiz sakladigini dusundugum insanlar cocuklarinin kiyafetlerini bana vermek istiyolar yani henuz dogum yapmadim ama yapinca giydirirsin diye vs ben de olur giydiririm dedim esim cok sinirlendi ben kimsenin seyini cocuguma giydirmem herseyini alirim falan ne var sanki herkes herkesinkini giydiriyo biz de hep baskalarinin kiyafetleriyle buyuduk bi yerimiz mi eksildi siz ne yapiyosunuz peki giydirir misiniz herseyini siz mi alirsiniz

69 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Temizse neden olmasın canım, zaten hemen büyüyor ne kadar giydirmis olabilir ki
tarafından
Ya mesela yengemin 5 yasinda cocugu var battaniyeyi ne kadar kullanmis olabilir ki gordum de yeni gibi yani ama esim istemiyo biz aliriz diyo benden habersiz birinin biseyini kabul edersen de cocuguma giydirirsen hakkimi helal etmem diyo
-Reklam-
+2 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben giydirmem 
tarafından
Esim de cok karsi
+1 oy
(1,887 puan) tarafından
Valla açık konuşmak gerekirse ben giydirmem 
tarafından
Bilmem ben hic oyle dusunmemistm ama esim cok karsi o yuzden giydiremicm yani
0 oy
(189 puan) tarafından
Yani alirim ama soylede bi laf var cocugun yedigi helal giydigi haramdir diye zaten iki uc giyimde hemn kuculuyo o yuzden temizse elbise bence kullanilabilir bi zarari yok iki cocuk buyuttum ikisinede kullandm yenisinide aldm eseen dosttan gelen ikinci elleride herhangi bi sorun olmadı yani nolacak tabii abartmamak lazim bu isi
tarafından
Yok zaten oyle dedikten sonra giydiremem ki ama insanlara ne dicm giydiririm dedim simdi de yok vermeyin mi diyim
(189 puan) tarafından
Esim istemiyor de ne olacak sanki esin rizasi mi milletin ne dedigi mi onemli ben valla hep derim esim istemio esim izin vermio bitti bu tavri en basindan koydum millete bence sizde ole olun bosverin kim ne derse desin ne dusunurse dusunsun
tarafından
Oyle dicm artik sormadan getirenler olursa da giydirmem olur biter
(189 puan) tarafından
Aynn ole canm aman sağlıkla gelsinlerde gerisi teferruat
tarafından
Amin insallah tek temennimiz o zaten
0 oy
tarafından
Ben giydirin hiç öyle yapmam temiz olduğunu bilim yeter sonuçta oda bebek 
tarafından
Ben de oyle diyorm ama esim cok karsi cikti hakkimi helal etmem sana bile dedi yani
tarafından
Karşı çıkıyorsa alma kuzum.alsin bebeğine yenilerini kocan
tarafından
Oyle olacak mecbur araya hakkini koydu bu kadar buyutulecek bisey degildi ama artik yapacak biseyim yok malesef
0 oy
(4,289 puan) tarafından
Temiz olduktan sonra niye giydirmiyim hemen büyüyorlar bi kyafeti 2 kere anca giyiyor o kadar da kasmasin esin maddi durumunuz iyiyse bilemem ama bi yakın alsan minimum 30 tl yani
tarafından
Maddi durumumuz oyle ahım şahım iyi degil esim muhasebeci ben calismiyorm ama maddi durumdan kaynakli degil kimsenin biseyini giydirmem diyo
0 oy
tarafından
Eğer temiz olduguna ve laf yaomiycak birisi olduguna eminsem giydiririm giydiriyorumda
tarafından
Yok laf yapmayacak biri zaten herkesin herseyini giydirmem temiz oldugunu biliyorm ama ne benim tarafimdan ne kendi tarafindan kimsenin cocugunun kiyafetini istemiyo
tarafından
E alsın o zaman herşeyin i boşver kocan istemiyosa onlarda baska ihtiyaci olana versinler daha sevap olur
tarafından
Giydiririm dediklerime ne diyim vermeyin mi diyim bu sefer de ayip olmaz mi
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Gorumcem cok verdi giydirdim simdi bende oglumunkilerini ona veriyorum oda giydiriyo
tarafından
Ben de oyle diyorum herkes herkese giydiriyo ne var yani biz de baskalarinin kucuk gelenleriyle buyuduk ne olmus yani
0 oy
tarafından
Giydiririm tabii ne var ki bunda hiçte gocunmam çok yakın tanıdığım kişilerden alıyorum güzelce yıkıyorum ütülüyor um ohh mis hiçte esi falan değiller haa kendimde alıyorum bebek bu sürekli üst değiştiriyoruz beşiği i örümceğin pusetini bile arkadaşımdan aldım gayette güzeller valla
tarafından
Ben de alirim yikar utuler giydirirm esimin ruhu bile duymaz da benden habersiz birinin biseyini giydirirsen de bana yeni dersen hakkimi helal etmem diyo
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Amcamın kızı var 8 aylık, yengem de sordu giydirir misin diye, giydiririm dedim, ufak tefek birşeyler koymuş getirdim, neden giydirmeyim, ben de eskilerle büyüdüm
tarafından
Ben de oyle diyorm da esim hakkini helal etmemeye kadar buyuttu olayi
(5,491 puan) tarafından
Aman o zaman alma, git mağzaya en iyisini al. Parası çok sanırım
tarafından
Yo degil aslinda tek esim calisiyo kirada oturuyoruz nasil karsilicak ben de bilmiyorm daha bisey gormedi ondan boyle rahat konusuyo herhalde :)
(5,491 puan) tarafından
Boş ver canım, kendine acımıyorsa aldır, o alınacak bu alınacak de
0 oy
tarafından
Benim eşimde öyle düşünür ama sonra baktı ki baş edilmiyor güzellikle anlattım da ikna oldu yoksa katiyen çok karşı. Giydiririm ama kendim almak çok hoşuma gidiyor. O yuzden kıramıyorum giydiririm deyip alıyorum ama pek giydirdiģim söylenemez.
tarafından
Haklısın bu adamlar bizim baktığımız gibi bakmıyor niyeyse herseyi gurur meselesine dönüştürüyorlar sonuç bu oluyor
tarafından
Evet oyle kimseden bi beklentisi yok yani Allah canimi sag ettikce ben alirim diyo o da guzel bisey ama tek maas bide ev kira sadece kiyafetle de bitmiyo nasil olacak bilmiyorum artik
tarafından
Valla bizim evde de var aynı modelden :))) çok iyi anlıyorum seni. Bizde aynı durumdayız ama ben annemde doğum yaptığım için çok bişey söyleyemedi ilkten sonra da baktı ki durmadan zaten bişey alıyorum sesini çıkarmadı artık. Şimdi birilerinden yine bişeyler geliyor ama çok eski görünüyor gözüme ben giydiremiyorum neden bilmem içime sinmiyor temizliklé alakası da yok hep güzel giysin istiyorum. Çok heves ederdim erkek çocuklarının giyimine :D
tarafından
Benim de oglum olacak nasipse :) ben de heves ediyorum tabiki ama evde giyecegi kiyafetleri surekli kirlenecek surekli kiyafet degistirmek zorunda kalcm hani onun icin kabul ettim ama esim yok diyo ne eksikse biz aliriz he hediye gelir ona bisey demem ama baskasinin giydigini giymeyecek dedi
tarafından
Öyle diyorsa öyle yap boşver. Eşim istemiyor dersin. Ben evde de oglana hep takım takım giydiriyorum :) zaten dışarı çıkamıyoruz. Birinden alacaksan da al sakla yedek lazım olabiliyor bazen
0 oy
(323 puan) tarafından
Hep giydirdim hala giydiririm durumumuz da iyi şükür ama en gereksiz şeydir giysi eşimde daha çok sevinir hatta masrfa azalır diye :)
tarafından
Ben de oyle dusunuyorm zaten cok cabuk buyuyolar surekli biseyler almaktansa verilenlerden de giydiririm en azindan daha az sey almis olurum ama esim cok karsi
0 oy
tarafından
İhtiyacı yok kıyafete şükür bin şükür ama ablamın kızınin 2 tane minicik tişörtü varmış onları bu yazın giydirdim çok tatlı oldu hemde niye olmasın ki bende sakladım kiziminkileri bidaha kız olursa kendi kızıma giydiririm yine ama olmazsa cokda saklamam veririm ihtiyacı olana isteyene 
tarafından
Ben de boyle dusunuyorm ama esim cok karsi iste
0 oy
(222 puan) tarafından
Bana sevdiğim bi abla mama sandalyesi ve polar battaniye verdi. Komşu kızım 1 kere giydirdim dedi yelek verdi ben kullanırım şahsen. Bebek eşyası sonuçta ne pisliği olacak. 
tarafından
Pisliginden degil ilk cocugumuz olacak ya herseyini biz alalim istiyo yazin bebek arabasini veririm diyene bile yok dedi ki bunu diyen kendi kuzeniydi
(222 puan) tarafından
Benim kızımda ilk ben herşeyini kaliteli aldım, güzel kaliteli bişey geldi mi kullanırım. Bide şöyle bişey var biz nasıl bebeklerimize iyisini güzelini alıyorsak onlarda öyle yapmıştır heba olmasın diye veriyorlardır.
tarafından
Yok zaten cogu kıyıp da kimseye vermemis benim temiz kullanacagimi bildikleri icin verelim dediler ama esim kesinlikle karsi cikti hakkimi helal etmem bile dedi
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Çocuğuma doğru dürüst kıyafet almış değilim. Sağolsunlar hediye getiren, öyle giyinilmis temiz kıyafet getiren çok oldu.xabuk büyüyorlar zaten bı ton masraf olur
tarafından
Hediye getirene bisey demiyo giyilmis istemiyo bana da sacma geliyo bebek zaten surekli buyuyecek baska masraflari da olacak ben de calismiyorm nasil yetiscez
(5,323 puan) tarafından
Kendine guveniyor ki istemiyor boşver kendi kasinmis alsın o giydi
tarafından
Sonra laf ederse kendin boyle olmasini istedin derim :)
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bn hic bi problem gormuyorm canm nolcak sanki 
tarafından
Bana kalsa ondan gizli giydiririm yeni almislar derim ama benden gizli baskasinin biseyini giydirirsen hakkimi helal etmem dedi
(2,722 puan) tarafından
Giydrme alsin o zaman canm
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bende aliyorum eltimde verdi verenlerde oldu giydirdim valla ben :)) disarda gesmelik suslu puslu seyler aldm baskalarinin verdiklerinde evde giydirdim cnku cocuk cok kirletio kiyafeti bide bn evde onune sofra bezi seriorum doke saca yior yag lekedi oluyo mama lekesi oluo cikmiyo mesela veya ilk dogduklarinda zibina gecerse kakasi oda cikmio kolay kolay extra olmasi her zamn iyidir her mevsim cocuga sifirdan gardolap dizmek ole kolay degl kocan sakip sabanci herlde sinirlenicek hic bisey yok aslinda
tarafından
Ay yok valla kirada oturuyoruz bide ben calismiyorm daha bi masraf gormedi ya ondan boyle rahat konusuyo bence ;)
0 oy
(41 puan) tarafından
Benim bu üçüncü gebeliğim diğer iki cocugum kim ne werdiyse giydirdim bundada gorumcem yeni kıyafetler werdi ben sadece hastane çıkışı falan aldim yani ve sorun etmiyorum gidiriyrm 
tarafından
Ben de sorun etmem ne olacak sanki bebek ne kadar eskitecek hemen buyuyolar zaten
(41 puan) tarafından
Aynen yazık zaten temiz kullananlar war diyosun al yika ütüle giydir ne olacak yazık hemen buyuyo lar bebekler ne kadar alaka yetisemeyiz ki hemencik ufaliyo
tarafından
Esim hakkimi helal etmem dedi dusun hakkini ortaya koyacak kadar abartti olayi
(41 puan) tarafından
Bencede abartti madem öyle diyo sende alma gidirme o zaman canm
tarafından
Oyle yapcm artik kendi dusunsun ne diyim
0 oy
tarafından

Ben temiz kullanıyorum küçüklerini ihtiyavınolana veriyorum bana bedenlerinde teniz ve giyilebilcek  olanlarını giydiriyorum 

tarafından
Temizse giydiririm ben de zaten ama yok kesinlikle istemiyo hakkimi helal etmem sana dedi
tarafından
Benim eşimde öyle der ama hakkımı helal etmem falan demedi ben yinede temiz  olanları giydiriyorum  yoksa kıyafet sürekli almak gerekiyor  cnm ama eşin helal etmem dediyse ondan izinsiz giydirme bence
tarafından
Yok zaten giydiremem artik o lafi dedikten sonra
0 oy
tarafından
Temiz olduktan sonra giydirrim durumum olmadindan  burdan bi abla bana kızının kiyafetlerini yolladi bende doğum yapınca giydirecem çünkü hiç bişey alamadim eşinin sinirlenmesi ne gerek yokki bu kötü ayıp bişey değil bebekler çabuk buyurler 
tarafından
Guzel bi yika utule mis gibi çabuk büyüdükleri için bi kiyafeti 2 yada 3 defa giyiyorlar sonra küçük geliyor  hayırlısıyla kucağına al inşallah
tarafından
Amin insallah Allah razi olsun ama giydiremem cunku esim ortaya hakkini koydu benden gizli baskasinin kiyafetini giydirirsen hakkimi helal etmem dedi
tarafından
Bence eşinle konusursan onu ikna edebilirsin sen bilirsin cnm
tarafından
Bi masrafini gorsun de cikisamayinca kendisi isteyecek zaten o yuzden simdilik bisey demiyorum hayirlisiyla sag salim alalim kucagimiza da
tarafından
Aynen öyle ihtiyaçları hiç bitmiyor eşin kabul etmiyorsa kıyafetleri ihtiyacı olan başka birine versinler kuzu ben kıyafet almadim ama gelen kullanılmış kiyafetlere bile o kadar sevindim ki dönüp dolaşıp bakıyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 328 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 485 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
77 cevap 875 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Nare88 (114 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 104 göst.