0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Herkese merhabalar. Hanımlar benim temizlik hastalıgm var yıllardır. Öyle ki evime biri geldi diyelim gittikleri gibi perdeye dokunsalar camı açmak için o perdeyi yıkarım. Oturdukları koltugu siler kırlenleri makineye atarım.hayta terlik veririm ayaklarına terliksiz basarlarsa halılara halıları silerim. O derece takıntılıyım. Yılalrdır ilaç tedavisi de gördüm ama geçmedi ve 2 aylık hamileyim. Üstelik hamile olduğumu ögrendigimde temizlige kalkışmıştım salon camlarını silip perdelerini yıkamıştım diğer odalara gelmeden hamile olduğumu ögrendim düşük riskim var 2 haftadır kayınvalidem de kalıyorum. Evdeki işler o kdr gözümde büyüyor ki her gün düşünmekten kafayı yicek gibi oluyorum. Bir an diyorum temizlikçi bir abla var onu öneriyolar çagırsam camları kapıları sildirsem diyorum ama güvenemem ki yanındada olsam. Eşim yanımdayken kendim yapsam diyorum bir gün birini bir gün birini ama korkuyorum da. Bilemiyorum çok kötüyüm o kadar çaresiz hissediyorum ki kendimi. Benim gibi olup da bunu yenen var mı

15 Cevaplar

+1 oy
(2,977 puan) tarafından
Masumlar apartmanındaki safiye gözümün önüne geldi :-)) 
(44,840 puan) tarafından
Ayy aynen aynen ayni yorumu yapicaktim ama cok zor bisey ya
(4,247 puan) tarafından
Aynisini bende dusundum
-Reklam-
0 oy
(2,025 puan) tarafından
Bebeğini dusun bide düşük  riskim  var diyorsun  

Bebeğini düşürmek  istiyorsan bilemem tabi
(235 puan) tarafından
Ne alaka ya  ne kadar saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz  kadıniş yapamıyorum gözüme batıyor diyı sende kalkmıl bebegini düşürmekten bahsediyorsun
(2,025 puan) tarafından
Konuya farklı  yönden  bakmak  saçmalık  mi  ?
Açık  ve net konuşarak  bebeğini  önemsemesini  anlatıyorum  temizlik yapılır  kaybolan bebeğin  aynısı  gelmez
(235 puan) tarafından
Kadın o kadar ***** degil bebegini düşürecek kadar agır iş yapmaz kimse koltuk silmekle düşük yapmaz  bu bi hastalıktır kadınla ilgili bişey degil
(2,025 puan) tarafından
Söyleme tarzım  acı ve gerçek  bazı kişilere bazi anlamak istediklerini direk söylemek neden saçmalık  olsun
0 oy
tarafından
Temizlik hastası değilim ama bende çok takıntılıyim saydıklarınin bire bir hepsini yapıyorum ama hasta olduğunu düşünmedim hiç 
(1 puan) tarafından
Sizde size misafir geldiginde arkalarından koltuk siliyor musunuz
tarafından
Valla siliyorum yani her misafir geldiğinde koltuk örtülerini de makineye atar yıkarım ve o gün evde olan havlu olsun yere serdigim örtüler dahil basildi diye atar yıkarım yani olması gereken şeyler zaten diye düşünüyorum
0 oy
(261 puan) tarafından
Valla bendede var o dert bebegim aglyo ama ben hala temizlk yapyom :(
0 oy
tarafından
Ilk 3 ay cok dikkatli olmalisin bi de dusuk tehliken varmis bence biraz tut kendini bebegin icin
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Bende o dereceydim 2. Hamileligimde bugun son gundur diyip son 1 ayda hergun cam silip camasir yikayip utu yapıyordum gunluk her gün simdi en aza indi allaha sukur biraz tedavi gordum temizlik.icin.degil ama.takintilarim icin simdi iyiyim ama doğumun ertesi günü evde gorumcem vs var saat öğle sonu oldu tek dusundugum evin supurulmemis olması en son dayanamadım o halimle kalktım ben yaptim gunluk isler yapılmazsa geriliyorum cok 
0 oy
tarafından
Ay allah yardım etsin benim arkadaşımda aynı senin gibi doğum yaptı ertesi gün kalktı ev sildi süpürdü toz aldı dikişleri m var lohusayim demedi halada öyle bence bu süreçte mutlaka psikoloktan yardim al tek başına yenemezsin ilaç da bir yere kadar kafanda o sorunu çözmen lazım yoksa aşamazsın bu durumu 
0 oy
(734 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun.

Bebeğini düşün o çocuğa bişey olsa ki  Allah korusun o evin temizliğini nabcan 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Hamilelik sürecinde de psikolojik destek almanız gerekiyor hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için...

Obsesif kompülsif bozukluk diyorlar annemin bir arkadasi da böyleydi koltuklari silerdi halıyı silerdi arkamizdan annem de iletişimi kesti :))) kadın halen ayni 
0 oy
tarafından
Temizlik evladından daha mi onemli
0 oy
tarafından
Bende çok titiz ve düzenliyim gece eşim kalkıp su içse kalkıp o bardağı yıkayıp sonra yatarım ama hiç sevmem bu yönümü misafir gelip giderse evi komple süpürür silerim ama kim gelirse evime ellerinizi yıkayın dediğim için perdeyi yıkama gereği duymam gittiklerinde wc yi banyoyu iyice yıkarım kapı kollarını iyice silerim evi güzelce temizlerim. Bu elinde olan bişey değil hamileyken de çok yaptım o yüzden her gittiğimde doktor dinlen derdi eşimde eve gelince kızardı bana ama dikkat ederek yapardım yinede düşük yapmak Allahım takdiri ben büyük kızımda evimi hep kendim taşıdım bişey olmadı ondan 3 yıl sonra hamileydim ağır bişey yapmadığım halde düşük yaptım. Şimdiye kadar 2 düşük yaptım 2 doğum yaptım. Ama önceden daha takıntılıydım senin gibi zaten o zaman psikolojim bozulmuştu 1 yıl ilaç kullandım Allaha şükür daha iyiyim yoksa çok ileri dereceydi benimkide ilaç kullan iyi geliyor. Ve bunun nedeni evdeki bazı sorunlar olabilir canım doktora git bu ayıp bişey değil. 
tarafından
Ama temiz olmak titiz olmak bence pasaklı sorumsuz olmaktan daha iyidir hep böyle düşünürüm :D
(1 puan) tarafından
Sizde arkalarından koltuk siliyor muydunuz ya da halıya bastılar diye halıyı. Kapı kollarını falan bende siliyorum. Ama benim ki daha aşırı maalesef. Terapi de aldım ama küçüklükten geliyor bende babamda da vardı biraz sanırım genetik de olabilir
tarafından
Canım doktora git ben o zamanlar başka hastalığımda vardı başka problemler vardı ve bunlar dahada tetikliyordu çünkü temizlik yapınca rahatlamış gibi hissediyordum ilaçtan sonra daha iyi oldum ama hala titiz ve düzeni seven bir insanım.
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Senin ilaç değil psikolog tedavisi alman gerek 
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Ellerinin arasına al başını düşün

Benim bebeğimi riske atmama değer mi?
0 oy
(131 puan) tarafından
Çocuğun olduktan sonra temizlik filan kalmaz merak etme alışırsın pasaklılığa sende :D
0 oy
(4,247 puan) tarafından
Yapma biraz kendine engel ol ilk 3 ayini atlattiktan sonra yavas yavas temzlersin

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 924 göst.
22 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 86 göst.
0 oy
2 cevap 97 göst.
0 oy
3 cevap 120 göst.

397,160 soru

11,878,703 cevap