0 oy
762 göst.
Aile kategorisinde (986 puan) tarafından

Hadi çocukluğumuza inelim :) (kırmızı oda hahshha:D)

Anneniz titiz miydi, yoksa tam tersi mi?

Güzel yemek yapar mıydı?

Kadınlığı ile barışık mıydı?bakımlı bir kadın mıydı? 

Ona benzediğinizi düşünüyor musunuz? 

43 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
Valla hicbirimiz annelerimiz gibi olamayız:)) ama bazı benzerliklerimiz olmayacakta değil:D annem çok titiz biridir, gündüz temizlik bitmez,gece yerler silinir, mutfakta tezgahın üzeri kesinlikle boştur,yemek yapmayı çok sever ve güzelde yapar , tutumludur. Ve ben ise titiz, yemek konusunda özenli, tutumlu değilim:D param varsa harcarim yoksa yapacak birşey yok zaten:D evde disiplinliyimdir dağınıklıktan hoşlanmam,annem kişisel bakımını eksik etmez (dedorant, kıl, tüy vs makyaj hiç işi olmaz:D) köy kadını:))) 
(986 puan) tarafından
Ne güzel bir anne maşallah :-)❤️
-Reklam-
0 oy
(20 puan) tarafından
Kesinlikle benzemiyorum benzemekte istemem allah onu bildiği gibi yapsin 
(986 puan) tarafından
Neden canım? :-(
(20 puan) tarafından
Küçükken yanımızda babamı aldattı 8 yaşında falandım nize uyku ilacı verdi sonra okula gönderip herseyini toplayıp gitti
(986 puan) tarafından
Ohaa.. Allah bildiği gibi yapsın onu! Şimdi nasılsınız canım?
(20 puan) tarafından
Çok şükür evlendim onbeş gün önce doğum yaptım kızım oldu asla onun gibi anne olmam şimdi sosyal medyadn fake hesaplardan mesaj atıp duruyor engelliyorum çünkü yıllarca üvey anne dayağı yedim herşey onun yuzunden
(986 puan) tarafından
Off bee.. Çok üzüldüm canım. Umarım eşin, yerin iyidir şimdi. Allah bağışlasın yavruşunu ❤️
0 oy
tarafından
Annemin değerini evlenince o kadar iyi anladım ki kimse annem gibi olamaz kimseye de annem gibi içten anne demem annem kötülük bilmediği için bizi de öyle yetistirdi kimse ile gidip laf dalaşına girmez di merhametliydi bizi de öyle yetistirdi bunu en iyi evlenince anladım eli açık dı yedirmeyi severdi ama cimri kaynanam çocuklarını da öyle yetiştirmiş eşim zor değişti Allahtan cimriliği geçti suan
(986 puan) tarafından
Evet kaynanamıza anne diyoruz ama gerçekten annen gibi olmuyor. Sana el kızı gözüyle bakıyorlar
0 oy
tarafından
Annem çok titiz bir kadın. Yemekleri şahane ve temizdir. 9 yaşında ablama bana hep yemekleri ev temizliğini öğretti herşeyiyle. Kapalı bi kadın annem tek basına mücadele verdiği için giyim konusunda cok eksikti ama simdi kendini tastamam yapabiliyor. Ruhu genclesti hepimiz evlenince sorumluluk kalktı kendine vakit ayırabildi :) Temizlik konusunda eline su dökemem asla ama ondaki huy ablamla bana geçti tabiki. :) İyiki de herşeyi öğretmiş diyorum :)
(986 puan) tarafından
Ne güzel.. Galiba ben de bakım işini on onbeş sene sonraya erteleyeceğim. Çünkü şuan evde cadı gibi dolaşıyorum :-\
tarafından
Evlenince bende bakım isini saldım simdi hamileyim hepten saldım bacı. Önemli olan huzurun olsun evde gerisi önemli degil cidden olur yani zamanla :)
(986 puan) tarafından
Umarım olur. Tarkanın kıl oldum abi şarkısını söylüyorum kendime bazen :-D bilmiyorsan dinle. Tam bize hitap ediyor
0 oy
(848 puan) tarafından
Anneme hiç ama hiç benzememişim babama daha çok benziyorum hatta bazen annem diyor el hareketlerin bile babana benzemiş. Annem aşırı pimpirikli ve sinirlidir Aynı zamanda herkese çok karışır şunu yapma bunu yap gibi. Fazla aceleci tez canlı. Ama kendine hiç bakmaz varı yoğu evi yemeği düzenidir. Ben öyle değilim kendime vakit ayırmayı biliyorum en azından. Ama anneme kurban olurum çokta fedakardır hayatını bize adadı allah onu esirgesin  uzun ömürler versin 
(986 puan) tarafından
Bir kadın kendine bakmıyorsa, kendinden daha önemli tuttuğu birşeylerle ilgilendiği içindir. Evet gerçekten kendinden geçmiş annen. Amin. Allah uzun ömürler versin
(848 puan) tarafından
Haklısın kuzum. Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Ben ona benzediğimi çok düşünüyorum. Anasının kızı diye tabirde bulunurlar hep:)<3

Karakterlerimiz, huylarımız aynı.. Canım annem.. <3

(986 puan) tarafından
Ne güzel ona benzemenin hoşuna gitmesi :-) ne mutlu sana
0 oy
(163 puan) tarafından
Benim  garip  annem  hep kendi  halindeydi  titizdi  ben  çocukkende  hayır  görmedi  şimdi  7 torunu  var Halen  hayır  görmedi  bi  baba  annemden  bi ailesinden  bi babam dan sonra  çocuklarından  evli  kız kardeşlerimden  erkek kardeşimden  gelinin den   çekti  yıllarca  halende  çekiyor  annemin  tırnağı  olamam o çok  sabırlı  titiz  ve yufka  yürekli  benim  canım  anam 
(986 puan) tarafından
Ahh ahh.. Cefakar bir anneymiş
(163 puan) tarafından
Önümüzde  bayıltana  kadar  döverdi  babam ağzı  gözü  kan içinde  kalırdı  yinede  evlatları  için  gitmedi
0 oy
(10,513 puan) tarafından
Anamın yarısı olabilsem ne özledim anamı beeee
(986 puan) tarafından
Ne güzel :-)❤️
0 oy
tarafından
Annem titiz değil ama temizdir. Daima kendi işini kendi yapar bize şunu yap bunu yap demez. Arkamızı hep toplar ama hiç bir zaman söylenmez. Evlenince anladım yükünün ağırlığını şimdi telafi etmeye çalışıyorum. Onun gibi değilim olamıyorum. 

Ayrıca bütün herkes bilir ki annemin yaptığı lahana kavurması bile kapışılır. Oysa alt tarafı lahana kavurmasıdır. Harika yemek yapar bunu herkes söyler. Ben kardeslerim arasında en iyi yemek yapanımdır annemden sonra gelirim diyebilirim. Mesela 8 yaş büyük ablam vardır balık bile ayıklayamaz :)) annem tarhana yapar herkese dağıtır ben artık kendi tarhanamı kendim yapıyorum. Bunun gibi aklıma getirmek istemiyorum ama annem de yaşlanıyor artık bazı şeyler ağır geliyor onun yaptıklarını çocuklarıma torunlarıma da tattirmak isterim. Böyle düşünüyorum.

Kadınlığı ile barışık mıydı derken belki öyleydi ama hep hevesini kırmışlar. Bu da evde büyüklerle yaşamanın getirdiği birsey. Biz genel olarak varlık içinde hep yokluk ceken bi aileyiz. Bu cimrilikten değil farklı durumlar. Babamdan da kaynaklanmıyor. 

Tip olarak en fazla benzeyen benim ama huy olarak alakamiz yok ben daha hırçın daha ağzıma geleni söyleyen kötülük olacaksa olsun kimsenin kölesi olmayayım modundayım o tam tersi. Kötülük olmasın diye kendini pas pas eden bir annem var maalesef kendisini kendinden koruyamiyorum. Allah sağlığını versin başka bişey istemem. 
(986 puan) tarafından
Amin, Allah başınızdan eksik etmesin. Ne cefakar bir annen varmış senin de
0 oy
tarafından
Çalışkan titiz hamarat bir kadındır annem. Çok merhametli çok iyi kalplidir çocuk gibi saftır içi asla kimseye kötülük düşünmez kin beslemez her konuda tıpkı onun gibiyim. Ama annem çok sabırlıdır ben o kadar sabırlı değilim malesef. Annem evlendiğinde babamın 4 yetim çocuğu varmış anneleri doğumda ölmüş abilerimin annem geldiğinde biri 40 günlük biri 1 buçuk yaşında biri 2 buçuk yaşında biride 4 yaşında çocuklar varmış hepsine annem bakmış asla kötü davranmamış onlara o yüzden çok severler annemi aramızda asla öz üvey kelimesi olmadı annem öyle büyüttü bizi bayramda annem bizden önce onları öperdi abimle bana onların yanında asla sevgi göstermezdi anneleri yok üzülmesin diye. Ben 7 yaşında flndım ablam 14 yaşında fln yinede annem saçımı onun önünde taramazdı yada önce onun saçını tarardı hep öyleydi onlara karşı Allah razı olsun annemden inşallah halada öyle mesela telefonla konuşuruz büyük abim gelir eve hemen der kızım kapat abin geldi onlar gidince ararım diye ☺️ o yüzden çok severler annemi 3 abimde sadece ablam biraz nankördür o konuda abilerim ben ve öz abime çok düşkün diye hep arayı bozmaya çalışır bakar bozamaz laf söyler onlara sizin annenizin yerine ben varım der ama abilerim koca adamlar dinlemezler onu Allah kimseyi nankör etmesin. Dediğim gibi sabır konusunda asla annem gibi olamam ablam küçükken de annemi sevmez laf söylerdi annem bişey olmaz çocuk derdi ama ben kendi kızım söylese o lafları tahammül edemem. Eşimde hep der annen ne kadar iyi ne kadar düzgün bir insandır diye namazını kaçırmaz hergün mutlaka kuran okur ölüler için hep hayır verir Rabbim ona cennetinde yer açsın inşallah ☺️
(986 puan) tarafından
Maşaallah barekallah.. Annene hayran kaldım. Resmen cennetlik bir kadının tarifi bu. Allah makamını yüksek eylesin. Ne güzel ne iyi bir kadınmış. ❤️ Ellerinden öperim
tarafından
Amin inşallah canım. Allah razı olsun hep öyle annem yıllarca kimse kırılmasın diye hep içine atardı yeterki kimse üzülmesin derdi asla başkasının çocukları demedi hepsini büyüttü evlendirdi hepsinin çocuklarına hep annem baktı büyüttü 14 torununu da annem büyüttü hep inşallah Rabbim razı olsun ☺️❤️
0 oy
(291 puan) tarafından
Tek kelimeyle mükemmel bir anne ve ben asla annem gibi olamam 
(986 puan) tarafından
Yaa ne güzel ❤️
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım anam alkolik  babamın kahrını bizim için yiyen ve hala da yer temiz kadındır el lezzeti harika bakımlı değil ama çok iyi misafir perver kimseye karışmaz  bende ona çekmiş sayılırım el lezzetim onun kadar Olmasa da kurban olurum anama 
(986 puan) tarafından
Kıyamam annene :-(
0 oy
(2,241 puan) tarafından

annemin cogu huyunu almisim ama asla onun kadar olamam <3

cok bakimliydi guzeldi her ortamda zarifligi ile dikkat cekerdi

cok hamarattir beceriklidir ben bunu yapamam dedigi birseyi bilmiyorum sadece yemek is konusu degil tamirati bile annem yapar 

sabirli guleryuzlu temiz kalpli biri kafasina tas atsa bende hata vardi belki diye dusunur 

daha cook sayarim da uzun olur Allah hicbirini basimizdan eksik etmesin :angel: her huyundan biraz almisim da sabirli degilim o eksik kalmis :D

(986 puan) tarafından
Maşallah dört dörtlük bir kadınmış ❤️:-)
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Annem Canım Annem Tam 4 4lüktü

Halada Öyle 

Rabbım Annelerimizi Başımızdan eksik etmesin inşallah 
(986 puan) tarafından
Ayy ne güzel ❤️
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Bakımlı çok güzel genç dinamik aşırı temiz ve yemeğini yemek için millet uzaktan gelir o kadar lezzetlidir. Nerdeee keşke tırnağı kadar olsam yeter 
(986 puan) tarafından
Vay be.. Maşallah annene ❤️
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Annem 2 gün önce öldü ve ben bebeğim var diye sakin kalıyorum kafamı dağıtmak istiyorum napcağımı bilmiyorum emzirdiğim için sütüm kesilir korkusuna dik durmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum ne yapmam lazım ne hissetmem lazım bilmiyorum acımı çocuk uyurken gizli kapaklı ağlayarak yaşıyorum ama ortalığı dağıtmak istiyorum sonra günah deyip kendimi dizginliyorum. Bilmiyorum sanırım deliriyorum normal olmadığımı düşünüyorum. Kendi kendime burda ne işin var diyorum ama kafamı dağıtacak bişey bulmaya çalışıyorum çünkü her dakika kendimi parçalicak gbi bağırmak istiyorum. Ben bilmiyorum napcağımı tek bildiğim çaresiz olduğum. Annemin gidişini kabullenmekte zorlanışım
(986 puan) tarafından
Başın sağolsun kardeşim :-( :-( annen aniden mi öldü?
(1,137 puan) tarafından
Evet aniden öldü kalp krizi geçirdi
0 oy
(580 puan) tarafından
annemin 10 parmaginda 10000 marifet ellerinin lezzeti tarifi yok rabbim seni korusun annem seni basimizdan eksik etmesin amin amin amin
(986 puan) tarafından
Amin canım ❤️ Maşallah
0 oy
tarafından
Annemin her konuda sctigi book olamamm

Canimm benimm o Rabbim upuzunn omur versinn 
(986 puan) tarafından
Amin :-D:-D kız o nasıl tabir öyle?
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Bize bakacam diye hiç bakımlı olmadı. Benim annem Güzel kadın vesselam.1 dükkanda bir tavayla 2 çocuk büyütmüş kadın. Yüzündeki çizgilerin her bir zerresi yaşadığı acıları gösteriyor. Dükkanın bir köşesini banyo bir köşesini mutfak bir köşesini oturma odası yapan kadın. Benim annem dünyanın en güçlü kadını. Annemin tırnağı olamam. İstesemde olamam. Hiçbir konuda eline su bile dökemem
(986 puan) tarafından
Ne güçlü bir kadın senin annen. Allah başınızdan eksik etmesin ❤️
0 oy
(5,888 puan) tarafından

Annem cok güçlü bir kadındı bildim bileli geçim sıkıntısı çekti kiralarda zorluk çekti babamdan ve babannemden cok çekti ama hiçbirşeyimizi eksik etmedi, zengin cocukları gibi giyindim zenginler gibi yiyp içtim okulda kendimi hiç eksik hissetmedim hayatını bize adamıştı kendi yemez bize yedirirdi hiç Bi zaman yepyeni güzel kıyafetler görmedim üstünde benim olmasın cocukları güzel giyinsin derdi büyüdüm 20 yaşına geldim evlendim annem hala aynı bulur buluşturur ogluma kıyafet alır bez alır hep önce bizi düşünür canım annem iyi ki var <3<3

(986 puan) tarafından
Ne mutlu size. Maşallah annene.. ❤️

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 543 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 144 göst.
18 Nisan 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
0 oy