0 oy
760 göst.
Aile kategorisinde (976 puan) tarafından

Hadi çocukluğumuza inelim :) (kırmızı oda hahshha:D)

Anneniz titiz miydi, yoksa tam tersi mi?

Güzel yemek yapar mıydı?

Kadınlığı ile barışık mıydı?bakımlı bir kadın mıydı? 

Ona benzediğinizi düşünüyor musunuz? 

43 Cevaplar

+2 oy
(544 puan) tarafından
Annem emektar hayatını 5 cocuguna adamış aldatılmış kadındı buna rağmen hiçbir zaman bizim yanımızda ne agladı ne tartıştı titizdi çok güzel yemek yapar o zamanlar durumumuz pek yokmuş bizlerin karnını doyurduktan sonra ekmek kalırsa yerdi yoksa yemezdı gece olunca biz üşümeyelim diye milletin yanmamıs komurlerını eler yakardı şu an o günler aklıma geldi ağladım Rabbim başımızdan eksik etmesin
(976 puan) tarafından
Ne anneler var.. Allah rahmetiyle muamele etsin onlara her daim ❤️
(544 puan) tarafından
Aminn canım
-Reklam-
+1 oy
(9,961 puan) tarafından
Annemin tirnagi olamam valla canım anam 
(976 puan) tarafından
Yaa ne güzel onu böyle görmen
(9,961 puan) tarafından
Biz 3 kiz kardesiz annem her zaman arkadas gibi oldu bizimle herseyimizi anlattik a dan z ye hic kizmadi dinledi akil verdi hep. Birliktede gezdik halada aynidir. Arkadaslarimiz geldi toplandik birlikte yedik ictik onlar bile sevgililerini anlattilar dinledi. Her zaman cok qnlayislidir. Kimseyi kirmak incitmek istemez çok asiri merhametlidir kediye kopege insana herseye karsi. Temizdir guzel yemek yapar. Çok guzel çok cesitli misafir agirlar sabirlidir. Kimseyi evinden boş aç gondermez. Babamdan kalan emekli maasiyla hepimize biseyler yapmaya calisir. Ben napicam parayo bu saatten sonra benim sizden baska kimim var der. Daha sayamadigim bircok sey :)
(976 puan) tarafından
Maşallah ya, ne mutlu sana böyle bir anneye sahip olduğun için :-)
+1 oy
(3,750 puan) tarafından
Bazı yerlerde anneme benziyorum 

Ama çok titizdir annem 

Kalp kırıklığı çoktur ama Bi okadar da, hayat doludur

Anne yemeği gibisi yok ki taş koysa yine yerdim ama elinin lezzeti harika annemin 

Ben, anamı çok özledim :(:(:(
(976 puan) tarafından
Ne güzel. Ben hep özenirim öyle ilişkilere. Annem beni iki hafta aramadı mesela. Ben onu aradığım halde dönmedi bana. Dün aradım, biraz sitem ettim. Kızım fırsat bulamadım dedi. Halbuki herkes büyüdü artık. Evde eskisi gibi işi yok
(3,750 puan) tarafından
Belki söylemediği Bi sıkıntısı vardır cnm
(976 puan) tarafından
Yok canım, huyu öyle. Hep öyle yapar. 14 ay oldu ziyarete gidemedim virüsten dolayı. Ona rağmen ben aramasam aramaz. Bazen deniyorum onu, aramıyorum. Acaba kaç gün geçecek de beni merak edecek diyorum. Sonra işte iki hafta dayanabiliyorum. Yine ben arıyorum :-\
(3,750 puan) tarafından
Kıyamam kuzum ya sana yapısında var demekki olsun sn ara yine senin için rahat etsin
(976 puan) tarafından
Sağolasın canım. Evet ben de onu öyle kabul ettim. Napiyim :-\
+1 oy
(4,961 puan) tarafından
Annem çok titiz kadindi her hafta büyük temizlik yapar canımızdan bezdirirdi bizde anlam veremezdik yataklarimizi toplamassak cinnet gecirirdi rahatsız olurdu

Yemeğini herşeyini yetiştirir becerikli güler yüzlü bı kadın ve anneme o zamanlar anlam veremezdm şuan aynısı oldm annemin
(976 puan) tarafından
İyi ki öyleymiş diyor musun şimdi?
(4,961 puan) tarafından
Annemi şimdi anladim diyorum

Eşimde bana diyo şimdi benim anneme dediklerimi

Yeter her hafta böyle temizlik mi olur falan

İyiki annem böyle bir örnek olmuş pasaklı iş bilmez biri olmak istemezdm
(976 puan) tarafından
İyi öyleyse ama kendini fazla yıpratma. Sonra yaş alınca acısı çıkıyor
(4,961 puan) tarafından
Annemde aynını diyo evlendm hamile kalınca Vileda aldırdı zorla.. dizlerinden çekme benim gbi diye.. gerçekten kendini yıpratmaya degmiyo
(976 puan) tarafından
Değmez canım, sağlık daha önemli. Ele muhtaç etmesin Rabbim bizleri
+1 oy
(131 puan) tarafından
Annemi tanımıyorm genç yaşında vefat etti canım annem :(
(1,630 puan) tarafından
Başın sağ olsun kuzum ❤️ toprağı bol olsun ❤️
(131 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim canım
(976 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım. Mekanı cennet olsun :-(
(131 puan) tarafından
Amin canım teşekkür ederim
0 oy
(261 puan) tarafından
Annem fazla titiz degl bakimli degl  ama ben cok titizim 3 gunde 1 evi kaldiririm hergun duş alirim en iyi yemegi yapmaya ugrasirim herseyin en iyisini yapmak isterim
(976 puan) tarafından
Ne mutlu sana, bravo arkadaşım
(131 puan) tarafından
Çok yıpranırsın böyle ama
(261 puan) tarafından
Valla yprandim 22 yasindaym ama millet abla diyo
(131 puan) tarafından
Canından önemli bazen sal gitsin bende de car biraz mükemmelliyetçilik de ordan biliyorm :D
0 oy
tarafından

Para tutumu temizlik yemek konusunda onun gibiyim yemeği ondan öğrenmedim kendim öğrendim kızlar annelerin kaderini yaşar derler ya şuan için yaşamıyorum binlerce kez şükürler olsun annem girişken biri ben ise benimle konuşulursa konuşurum ben  daha da aklıma gelmedi :D

(976 puan) tarafından
Ahh sorma onu ben de duydum ama annemin kaderini yaşamaktan korkuyorum
tarafından
Aynen canım bende yaşamayız inşallah
0 oy
(976 puan) tarafından
 Annem hiçbir zaman kadınlığı ile barışık olmadı. Hiçbir zaman onu makyajlı bakımlı görmedim ve hiçbir zaman ev işlerine yetişemedi. Annem aslında kendi içinde bir çatışma halindeydi. Ben ise şu anda ona benzememeye çalışsam da ondan etkilendiğimi düşünüyorum. Ama eli lezzetliydi. Ben de öyleyim 
(220 puan) tarafından
Ay sanki benim annemi anlatmışsın bu kadar benzerlik olamaz. Ben de anneme benzemeye başladım sonum hiç iyi değil gibi, Allah bilir
(976 puan) tarafından
Off umarım öyle olmaz :-\
0 oy
tarafından
Annem temiz titizdi bana çok kızardı bı iş yapmayınca cokda eli pratikti 

Çok güzel yemek yapar annem 

Normal.kendi halinde kıl tüy alır daha fazla bi bakım yapmaz arada ben ona maske filan yapardım evlendim çok sık gidemiyorum 15 günü buluyor gitmem

anneme sabır konusunda benziyorum yemekleri de daha anca alışıyorum ama güzel yapmaya çalış annem kadar olmasa da annem çok takardı herşeyi kafaya bende biraz öyleyim titizlikle annem kadar olmasa da var işte 
(976 puan) tarafından
Anne ilk öğretmendir. Onun öğrettikleri hayat boyu kalır üzerimizde
0 oy
tarafından
Annem cok titiz güzel yemek yapan özgüvenli bi kadin ona ceken huyum titizim yemeklerim güzel ama huyumun ona cekmesini asla istemezdim çekmedi de cok şükür 
(976 puan) tarafından
Ne güzel.. İyi yönlerini almışsın :-)
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Tutumlu çocukları evi kocası için yaşayan mükemmel bi anne  mükemmel bi kadın.   Canım ANNEM... herşeyim  rabbim uzun ömür versin 
(976 puan) tarafından
Amin.. Allah onları bağışlasın
0 oy
(460 puan) tarafından

Annem çok bakımlıydı, 3 çocukla 45 kiloydu. Ben şişmanım bakımsızım. Annem sürekli çiçek eker bayılırdı ilgilenmeye. O ekerken doymadın çiçeğe bırak artık şunları derdim. Şimdi ben sürekli çiçek ekiyorum çoğaltıyorum. Çok güzel yemekler yapar ben bir çeşit bir şey olsa da yesek diye bakıyorum. :D kendimden tiksindirdiniz teşekkürler.:D

(976 puan) tarafından
:-D kendinize haksızlık etmeyin. Belki annenizde olmayıp sizde olan güzellikler vardır
0 oy
tarafından
Benzer yanlarimiz var ama annem zamaninda cok sessizmis herseye boyun egmis zaten biz pespese olmusuz ve abim cok yaramaz bi cocuktu bizimle ugrastigi yetmezmis gibi eltisinin 3 cocugu da her gun bizdeydi gonderme diyemiyodu hamilrligi cok zor geciyomus tabi ben o zaman cocugum cok hatirlamiyorum babam her gun kardeslerini arkadaslarini getirip anneme yemek yaptirirmis annem babamin herseyine boyun egmis benim ondan farkim eyvallahim yok kimseye minnet etmem ben de cok zor hamilelik gecirdim 3 ay boyunca yemek yapamadm esim bi kere bu evdr niye yemek yok diyemedi cunku ona o firsati vermem sorunun bunla alakasi yoktu ama annem söz konusu olunca biraz hassaslasiyorum :) titizlige gelince oyle titiz degil ama temiz bi kadin zaten o kadar cocuktan istese de temizlik yapamiyodu ben de temizim ama titiz degilim yapinca cok guzel is yaparim ama yapmayinca da aksama kadar yatarim :) yemek konusuna gelince annem yemek yapmayi sevmez hamurisi gozleme manti borek vs onlari yapmaya bayilir ben de tam tersi o tarz seylerle ugrasmayi sevmiyorum ama cok guzel yemek yaparim :)
(976 puan) tarafından
Ben de öyleyim, temizliği severim ama moralim bozuk oldu mu salarım kendimi
0 oy
(139 puan) tarafından
Annem temiz kadındır ama titiz değil-dir el lezzeti vardr taşı pişirsin guzel olur hamarat 5 dakika yerinde duramayan ama cok sabırsız cok isyankar hic bir şekilde memnun eşemezsiniz ben ise titiz takıntılı biriyim elimin lezzetli olduğuna inanırım ki çevrem ymklerime bayılır sabırlı girişken ama gizli mesafeli hem gezmeyi cok seven hemde evde oturmayi severim anneme cok benziyen yanım var ama onun eksi yönlerini kendimde artıya ceviriyorum cnku bn surekli kndini eleştiren ve yenileyen biriyimdir avantajım bu sanirim
(976 puan) tarafından
Ahh işte çözüm bu! Kendini eleştirmek ve yenilemek. Annemizin hatalarına düşmemek için bunu hepimizin yapması lazım. Bravo gerçekten.
0 oy
(880 puan) tarafından
Benim güzel annem canımın içi aşırı temzilik hastalığı var bu hastalık onu nerdeyse sakat bırakacak hâlâ da ayni belini tutamaz ama yerinde asla durmaz 10saatlik amaliyat oldu iki gün sonra kalkti evi temizledi biz bunları sonradan öğreniyoruz 

Yemekleri genelde hep aynıdır çeşit bilmez eski yemekleri yapar nohut fasulye gözleme flan ama eli lezzetlidir

Kendine çok bakmaz herşeyi alır ama pek eskitmeyi sevmez çok temiz kullandığından üstünde parçalanana kadar yeni aldığını giymez 

Eşyaları biriktirir atmaya kıyamaz sonra lazim olur düşüncesiyle..

Bende temizlik konusunda anneme çekmişim annem çok saftır herkese inanır ben asla çok uyanigimdir giyinmeyi süslenmeyi ve değişik yemek yapmayı çok severim öyle yani :)
(976 puan) tarafından
Ne güzel, ne mutlu sana. Çok güzel değerlendirdin teşekkür ederim dostum :-)❤️
0 oy
tarafından
Ben hiç annemi tanımadım babamla üvey annemi hayal meyal hatırlıyorum sadece yurda gelen özel annelerimiz vardı uzun uzun tırnakları mis gibi kokan parfümleri sarı uzun uzun saçları topuklu ayakkabıları büyüyünce çok güzel olmak isterdim sonra birde yemek hanede bizimle uğraşan herseyimize yetişmeye çalışan Züleyha annemiz vardı canla başla uğraşır elleri üstü başı yemek soğan klorak kokardı ama ağlayınca yüzümü burnunu o silerdi kazağını ters çevirirdi aaa sevgi ayıp öle olmaz derdi elleriyle göz yaşlarımı silerdi peçete falan nerdeee şimdi de kendime bakiyorum da ben Züleyha annem oldum o mis gibi elinde oyuncakla gelip bir iki saat sevip giden anneleden olamadım 
(976 puan) tarafından
Sevgi içimi yaktın gülüm ya :-(
tarafından
Vefat etti resmen cenazesinde izdiham vardı kendi çocukları bı yana yurtta büyüttüğü yüzlerce çocuğu vardı  göz yaşları seldi
tarafından
Oradaki evlatlarımız için yapmak istediğin birşey varsa hediye falan değil Mis gibi bı anne poğaçası anne keki olsun kokusu senin üstüne sinen sana sarildiklarinda doyacaklari kokun olsun para pul Bebek kıyafet hikaye canm
(976 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin Züleyha anneye. Başınız sağ olsun canım. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️ Allah gönlüne göre versin kardeşim
tarafından
Çok teşekkür ederim cnm sağol
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Annemin eli lezzetliydi titizdi ama birgun olsun bizi sevmedi hep kizdi dovdu adet oldugumu bile soylemedim kizar dover diye dogurdu ben bes yasindayken uc cocugu bana burakti ise girdi calismaya daha kirkli bebege bile ben bakiyordum  kardeslerim elimde buyudu yani ben anne ne bilmiyorum suanda bile konusmuyoruz 7 senedir obur kizlarini arar sorar beni hic aramaz bir evladim daha vardi benim demez komsumu ariyir dogum yaptinmi diye hergun soruyor kadina  ulan ben hamileyken beni hic sormadin dogumda kendi kendime dogurdum evime geldim kendi evladini degil de baskasini dusunen bir annem var ben oyle olmak istemiyorum herkez annene benziyorsun yuzun diyo ben cildiriyirumm benzetmeyin diyorum 
(976 puan) tarafından
Off kıyamam. Beş yaşında evin hanımı olmuşsun, anne olmuşsun. :-( en çok seni sormalıydı annen ama anlaşılan bilinçli bir insan değil
(1,358 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Anne..

Titiz değildi, yemek yapmazdı, tutumlu değildi. Hep kendine kıyafet alırdı bakımliydi. Babamla boşandıktan sonra kendini pc ye verdi oyun oynuyordu devamlı bizi gözü görmezdi. Sonra farklı şehre taşındı çalışmak için. Anneannem büyüttü bizi. En büyük korkum ona benzemek. Kendime en son ne aldım hatırlamam bile. Kızım için uğraşıyorum. Makyaj bile binde bir yaparım oda rimel ruj tamam. Kahvaltısı öğle yemeğini akşam yemeğini hep hazırlarım. Ara ogunlerini atlamam. Temizliğimi yaparım. En büyük yaram anne ve baba. 
(976 puan) tarafından
Derin bir yaran var canım senin de :-( yaşadıklarına çok üzüldüm
(2,447 puan) tarafından
Oyle kuzum bunlar binde biri bile değil
0 oy
(735 puan) tarafından
 Benim annem de titizdi sabah biz kalkana kadar her işi yapardı.

Biz iş yapmayınca kızardı bize o zamanlar hep niye derdim şimdi çok iyi anlıyorum bizim iyiliğimiz içinmiş.

Kendisine pek kıyafet almazdı bi kıyafeti kaç yıl giyerdi ama sanki dün alınmış gibi çok Yeni kalırdı. 

Ama bize çok alırdı kendime şunu alcam diyip alışverişe gitse bana birşeyler alır gelirdi Canımın içi Annem duygulandım.

Yemekleri ki çok güzel olurdu ben onun gibi yapamam asla.

Canım annem çok zorluklar gördü. Tek sırdaşım tek arkadaşım.❤️✨

Allah'ım bütün anneleri korusun onları bize çok görmesin 
(976 puan) tarafından
Ne güzel annenle arkadaş olman ❤️ Amin, Allah onları başımızdan eksik etmesin
0 oy
tarafından
Benm annem dünya iyisi bir kadındır annem diye değil gerçekten öyle olduğu için yazıyorum kimsenin kalbini kırmaz hasta yatak döşek yatıyor olsa bile anne açım desem kalkar yemek yapardı bu dünyada tek bir kişi bile anneme kötü demez. Ne gelini ne damatları ne çevredeki kimse. Namazlı abdestli elinden tesbihi önünden önlüğü hiç eksik olmaz. Ben çok yavaş hareket ederdim çocukken annem döve döve elimi hızlandırdı. Allah razı olsun ki beni dövmüş smdi eşime iyi bir essem çocuklarıma iyi bir anneysem hamarat titizsem annem sayasinde ellerinden öperim canm benm 
(976 puan) tarafından
Maşallah size.. ❤️Dövmeyi tasvip etmem ama bazı durumlarda işe yarıyormuş demek ki :-D muhtemelen annen çok acıtmadan vurmuştur. Uyarma amaçlı
tarafından
Ya ben çok arsizdim kızım şu getir derdi mesela tamam der saatlerce kalkmazdım ya da domates doğra derdi yavaş yavaş doğrardım kadının sabrını çok sınadım yani dayağı hak ettiğimi kendim söylüyorum:) ama iyi ki de dövmüş
(976 puan) tarafından
Belki dikkat eksikliği problemin varmış. Böyle belirtiler olur

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 540 göst.
21 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 143 göst.
18 Nisan 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 186 göst.
0 oy