0 oy
838 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (84 puan) tarafından
Kizlar surekli soruyorum ama kusura bakmayin,benim 4.sezeryanim olacak tüplerimide baglatacaktim bu sezeryanda ama az once bir arkadasim tuplerini baglatanlarin beli cok agriyo daha gencsin baglatip omur boyu onumu cekeceksin dedi korkuttu beni,tuplerini baglatanlardan cevap bekliyorum bel agrisi yapiyomu gercekten nolur cevap verin.

4 Cevaplar

0 oy
(128 puan) tarafından
Annem 15 seneye yaklasti baglatali ve senelerdir gundelik islere gidiyor agri filan yok, yengemde 5 6 sene oldu bi agri meselesi yok
(128 puan) tarafından
24 yasindayim ozele gidiyorum bende baglarlarmi sence
(84 puan) tarafından
Yasin cok kucuk ama ya o yasta sanmiyorum  canim
(128 puan) tarafından
Insllah baglarlar bende ikidir kazayla hamile kaldim.cunku korunsamda olmuyor
(84 puan) tarafından
Allah yardimcimiz olsun canim ne diyim :)
(13,961 puan) tarafından
Erken yaşta bağlatan birinin yorumunu okumuştum burda canım rahim kendini yenilemis hamile kalmış aynı doktora gitmiş doktor kendi ellerimle bağladım nasıl olur falan deyip bebeğin bütün masraflarini üstlenmiş özür olarak. Aklinda bulunsun iyice arastirmak gerek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ay bence habire doğurma riskindense belim ağrısın iyidir benimde 3.cü sezaryen olacak bende baglaticam rabbim bunlara olur versin inşallah 
tarafından
Çok büyük risk devamli sezaryen olmak tüpü baglatincada garanti yok diyorlar ama sonuçta sen tedbirini al takrir-i allah a bırak
(84 puan) tarafından
Zaten inanirmisin ben onada guvenmiyorum hatta menapoza girene kadar baglatsamda ayriyeten korunmayi dusunuyorum napacagim bilmiyorum ya
tarafından
Valla aynen bende öyle dewam edicem psikolojim bozuldu ")
(84 puan) tarafından
Ya bide bende surekli enfeksiyon olur yani smear bilmem ne surekli yaptiririm ne zaman boyle bi islem yaptirsam 2 haftaya hamileyim inan 3 sene korunmadim kalmadim dedimki bi bakilayim ne var smear yaptirdim hamile kaldim diger cocuklardada dikkat ettim ne zaman oyuzden gidip bakilsam haftasina hamileyim simdi baglatsam bile sonucta devamli kontrollerim var bi kurcalasalar yine kalsam napcam oyuzden guvenmiyorum yani  :)
tarafından
Hahah ay Allah seni napmasin nasip kısmet işte ha rabbim hayırlısını nasip etsin ")
0 oy
(586 puan) tarafından

Dini açıdan Kordon bağlatmanın hükmü   Tıbbi bir sebep bir zaruret olmadığı sürece kordon bağlatmak caiz değildir çünkü kordon bağlatmak demek nesli kesmek demektir bundan dolayı caiz değildir. Çocuk yapıp yapmama �ocuk isteyip istememe konuşacağız dir fakat kökten kesme yani kordon bağlatmak dinimizde günah sayılmıştır sadece zararlı bir durum meydana gelirse o zaman bağlatmak caiz olur   Bir durum yani zaruret durumu ancak adil doktorların bu kadın bir daha doğum yaparsa ölür gibi durumlarda caiz olur

Bu ne kadar doğru bilmiyorum ama bağlamadan  önce araştır derim bnde merak ediyorum günah mi değil mi diye ve araştırmaya devam ediyorum 

(84 puan) tarafından
Amin canim ins.Allah razi olsun duaya cok ihtyacim var duani esirgeme ins. Cok tesekkur ederim
tarafından
Rica ederim canım sendende allah razı olsun ederim inşallah rabbim kabul  etsin
tarafından
Ben araştırdım ve bağlantim bağlantmagin bir kaç seciti var canım
(84 puan) tarafından
Siz ne cesit baglattiniz acaba nasil yapiliyor
tarafından
Normal yolldan hamile kalamam ama eğer hamile kalamam gerekiyosa tüp bebek üzeri yine hamile kalabilirim yumurtalarima dokundurmadim kople kisilastirmadim kendimi bir ihtimal bıraktım olurda Allah korusun bir naktir gerekir o yüzden eğer kople kökden bağlantirsan hamile kalman sıfır da o günah ama bu şekil günah değil bunu hocaya sordum istersen Nihat Hatipoğlu da izle o da diyor benimde 4evlatim var
0 oy
tarafından
Bende bağlantim önce de nasılcam şimdi de öyleyim o arkadaşın başka bir sorunu var demek ki baglatmalar alakası yok
(84 puan) tarafından
Cok sevindim cok tesekkur ederim :)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 310 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nujiyan (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 346 göst.
7 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubracelik (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 197 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde blm96 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 372 göst.
10 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu

374,578 soru

11,203,524 cevap

34,505 kullanıcı

...