0 oy
319 göst.
Aile kategorisinde (392 puan) tarafından
2 buçuk aylık oğlum var. Birde kızım olsun istiyorum ama sizce iki kardeş arasında yaş farkı kaç olmali? 

14 Cevaplar

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Kac yasindasin ki
(392 puan) tarafından
30 yaşındayım aslında çokta uzun bekleyecek yaşta değilim :)
(5,913 puan) tarafından
2 yas ideal o zmn senin icin canim bnde 29 yasindayim
-Reklam-
0 oy
(119,126 puan) tarafından
Buna en iyi sen karar verirsin şuan hamile kalsam bakarim diyosan yap hemen
(392 puan) tarafından
Bakarım kayınvalidem annem yardımcı oluyorlar. Olmadı bakıcı da tutarım
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Benim kizim  5 yasinda oglum 10.aylik ideal oldugunu dusunuyorum sukur zorlukta yasamadim kizimin biraz buyumesini bekledim hem onun icin hem kendim icin
0 oy
tarafından
3den sonra dusunmelisin bence 
0 oy
(7,402 puan) tarafından

eger kiz olacagina eminsen hic durma bacim :D

(392 puan) tarafından
Emin değilim tabi ama gönlüm o yönde. Hayırlısı olur insallah
(7,402 puan) tarafından
tabiki canim benim insanin gönlü herseyi ister benimde kizim var esim oglan cok istiyor bidahi insaAllah hayirlisi ise oglan olsun diye icimden geçiriyorum. tabi Allah im bilir neyin hayrli neyin hayırsız oldugunu.
yas farkina gelince canim benim kizim 16 aylik 2 yasina gelince bebek dusunuyorim dogmaya nerdeyse 3 yas olur arada bana oylesi idaeal geliyor
0 oy
tarafından
En az 5 yas olmali bi kere bebek bezden kesilmis olmali ona zaman ayirip aktiveteler yapilmali onunla günluk bir planin olmali oyun alanlari tiyatrolar sinemalar parklar  yada ne isterse onlar yapilmali ard arda olunca maleswf zaman ayiramazsin
(1,143 puan) tarafından
Bemce tam tersi 5 yaşında çocuk isteyecek park sinema tiyatro vs . Kucagında yeni doğmuş bebekle büyüğünün isteklerni yapamıycaksın. Ama aralarında 1-2 yaş olsa iksiiyle birlikte gidersin heryere istekleri aynı olur
(392 puan) tarafından
Aynı düşüncedeyim aslında ama yasimda 30 gel gelelim böyle bir gerçekte var :)
tarafından
Herkesin dusuncesi kendine  o buyidu diyene kadar 2 yasta olsa digeri okullu vs olacak iki cocuga  zaman ayirmak birde tek cocuga en azindan 5 yasinda hamile kalmali dogana kadar 6 yasinda olir çocuk   o zaman okula yada anaokuluna gitmis olur iki cocukla tek çocuğa zaman ayirmak bir degil.arka arkaya olunca
(2,692 puan) tarafından
Zişan, kesinlikle katılıyorum. Bir iki yıl zorlanırsın ama sonra ikisi de aynı dönemleri yaşadıkları için ortak aktivite yapılabilir. Ama ilki 5 yaşında hamile kalsan, onun tam enerjik zamanında hamilesin, sonra yenidoğan sendromları... Sonra birinin etkinliği diğerini sarmayacak falan. Yani bana o daha zor geliyor, herkesin kendi görüşü tabi :)
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Büyük çocuk bir şeylerden anlamaya başlayınca kıskanma ve zarar verme ihtimali artıyor bence. Ben oğlum 7 aylıkken hamile kaldım. Şuan oğlum 16 aylık benim doğumum yakın. Tam istediğim gibi oldu elhamdülillah. Zorlukları olacaktır illa ki ama ilerde benim için de onlar için de böylesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Ama tabi ki kendini tartmalısın, gözün kesiyorsa niyetlen bu işe, herkes kaldıramayabilir. 
(1,143 puan) tarafından
Benimkise 16 aylık bende dşünüyorum yapsam mı diye ama yardım edecek kimse yok tek başıma bğyütücm her koşulda
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Yap hemen senin ideal şimdi tam
0 oy
(954 puan) tarafından
Benim de 10 aylık oğlum var 5 aylık da hamileyim  kızıma çok zor ikiz gibi buyutursun iyi olmuş diyorlar ama zorlanıyor um tabi bence en az 2-3 sene olmalı 
0 oy
(582 puan) tarafından
3,4 yaş. Birde sipariş verir gibi şu cinsiyeti istiyorum demeyin .
(392 puan) tarafından
İstiyorum gönlümden geçiyor size ne?? Boş boş yorumlar yapmayın
(582 puan) tarafından
Bos  yapan sensin :D gönlünden geçiyormuş oğlum var kızım olsun istiyorum yaş aralığı kaç olmalı sanki özel sipariş veriyorsun cümlende sıkıntı var.
(392 puan) tarafından
Çok komiksiniz ya gerçekten bir sorun var bence. Böyle şeyleri düşünürsünüz planlar ve istersiniz gerisi Allah'ın takdiridir. Siz plansız yaşıyorsanız ve hayattan bir isteginiz beklentiniz yoksa bişey diyemeyeceğim. Anlamamanizi normal karşılıyorum. Neyse anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...
(582 puan) tarafından
He canım he ayrıca ikinci çocuğu düşünmek için daha çok erken oğlunu büyüt ilk önce ona ilgi göster sonra ikinciyi dusun.
(392 puan) tarafından
Ben oğluma gereken ilgiyi fazlasıyla veriyorum merak etmeyin siz kafanızı yormayın. Ayrıca sizin saçma öğütlerinize ihtiyacım yok. Başka postu sabote edin. İyi günler..
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bu sene kiz senesi elini cabuk tut ozaman 
0 oy
(323 puan) tarafından
Üç ayı dolunca kal bence yaşın da zaten iki çocuğa uygun yaş ilerledikçe basn kaldırmaz birde esin destek ci se yani eş de önemli
0 oy
(5,491 puan) tarafından
O sana kalmış tatlım, gücüm yeter ikisine de bakarım dersen 1 yaştan sonra yap ikinciyi. Yok biraz elden çıksın derden 2 sene bekle bence
0 oy
(235 puan) tarafından
Yeni dogum yapmışsn hiç mi korkmuyorsun bi dur şimdiden ikinvi cocugu düşünüyosn benm oglum 6 aylık hala dogum aklımda çıkmaamış :))) 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 501 göst.
0 oy
27 cevap 368 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 354 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,247 soru

11,321,193 cevap

34,765 kullanıcı