0 oy
478 göst.
Aile kategorisinde (95 puan) tarafından
Kizlar gurbetteyiz kızım 1 yaşında tek başıma bakıyorum zorlanıyorum... Mesela gece nedense 4 te uyandı 1 saat uyumadı ayakta salladım biraz eşim salladı o da ise gidecek mecbur uyudu tekrar neyse 5 te uyudu .. sabah kalktı kahvaltısı oyunu öyle geçti..mutfağı toplayamadim toplatmiyor.buzdolabini açıyor domatesleri meyveleri elinde eziyor odalara göturuyor.tezgahta iş yapacağım kucak istiyor.ev de supurulup silinecek..şimdi uyuttum aşırı uykusuz ve yorgunum dizlerim ağrıyor.is yapmasam ev pis kalacak yapmaya kalksam iyi değilim.bir gün iki gün değil hep böyleyiz...nereye kadar da yatıp dinlenecegim.. sütüm de azalıyor yorgunluktan..eşim evdeyken yardım eder ama bebek çok hareketli elimde öyle yavaş değildir ama yinede ev işi bitmiyor. Yani şöyle diyim size biri gelse bu kadın hiç evini temizlemiyor der.bir yandan temizliyorum bir yandan kirleniyor dağılıyor..ne yapsam bir plan bir fikir lütfen .. ev böyle oldukca da bunaltiyor beni.

12 Cevaplar

+1 oy
(735 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Masumlar apartmanını izledikten sonra temizlik yapmak istemiyorum :D 

Eşin evde olunca yap çocuktan önemli değil ya
(95 puan) tarafından
Öyle yapiyorum ztn ama bu seferde eşimle vakt geciremiyorum.yani sorun şu aslında..şu an uyuyor yapabilirim ama yorgunum uykusuzum . Yorgunluk normal mi anlamiyorum.yapanlar nasıl yapıyor off
(735 puan) tarafından
Ben daha doğurmadım Canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Mama sandalyesine falan kat oyuncak kat önüne eline yicek bişeyler ver çocuklar böyle çok çabuk sıkılıyorlar ama alisacaksin benim oğlumda öyle 
(95 puan) tarafından
Hepsini yaptım hiç birini istemiyor oturma odasında benimle oyun oynayacak başka şey kabul etmiyor ya da kucağıma cikacak
tarafından
O zamn o yatarken yapacaksın yada eşin evde olduğu zaman oynatacak  öyle yapacan Allah yardımcimiz olsun
(95 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bence bir çözümü yok bunun. benim kızımda bazen gece de 3 kere kalkıyor. mesela dün akşam 3 kere kalktı. ama 2 kere kalkmazsa olmaz diyebilirim. birde en az 1 saat oturur senin bebek gibi her gece böyle. aciktigindan mi yoksa alışkanlıktan mi bilmiyorum ama böyle geçiyor bizim günlerimiz. dediğin hareketli bi bebek maşallahı var ne diyeyim. bebeğim uyanıkken iş yapamıyorum ben. yemek dahi yiyemem. uyuyunca yaparım işlerimi
(95 puan) tarafından
Sen yorgun olmuyor musun peki nasıl idare ediyorsun mesela benim şu an dizlerim ağrıyor ama mecbur ev işi beni bekler:)
(3,836 puan) tarafından
yoruluyorum valla stresten zona çıkıyor sırtımda galiba. ama bi faydası yok bu stresin. yorgunlukta hep bi sonraki güne devrediyor. eşim evdeyken biraz toparlarım ortalığı.  ama artık kızla başa çıkması zor olduğu için sen kıza bak ben evi süpürmeye raziyim diyor. öyle bi kız benim ki maşallah var yani :D işe başladım bu aralar inan ki bulaşık koyamıyorum makineye. eşim de geç geliyor işten. kayinvalidem bakıyor kıza normalde birde altlı üstlü oturuyoruz ama işte bazı şeyler hiiiiiiç değişmez
(95 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım tek değilim demekk ki en azından bu tesellim olsun :)
(3,836 puan) tarafından
aynen sayımız çok değil ama her bebek başka türlü işte sağlıklı olsunlar da inşallah bizde rahata edicez yakında :)
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Ben her şeyi oyuna çevirdim mesela ev supuruyorum  bebeğimi  korkutmadan  oyun seklinde yakala  yakala vs yaptım  bu gibi birsuru  hersey  oyun
(95 puan) tarafından
Ayy onlari hep yapıyoruz :)
0 oy
(25 puan) tarafından
Ben de hep öyleydim taaakii emmeyi bırakana kadar. Bıraktıktan sonra bağımsız hareket etmeye başladı. Daha rahatladım. Biraz sabırr. 
(95 puan) tarafından
İnsaAllah canım :)
0 oy
tarafından
3 aylık bebeğim ve 5 yaşında kızım var . Büyük anaokuluna gidiyor hergun boya yaptır şunu keselim bunu yapıştıralım diye uğraşıyoruz . Küçük desen gaz sancısı oluyor kucağa alıştı kucaktan inmiyor . Eşim 7 24 çalışıyor hicbir tatili bile yok yardim eden kimsem yok . 9 da kızları uyutuyorum  eşim gelene kadar temizlik yapıyorum. Eşim gelince karnını doyuruyor falan yatmam 3 ü buluyor . 7 de alarm çalıyor eşimle birlikte uyanıyorum tabi arada bebegin kalktıklarını saymazsam. 
(95 puan) tarafından
Yorgun olmuyor musun canım sütun azalmıyor mu benim azalıyor ya bol su içiyorum arrik
tarafından
Açıkçası bayağı sütüm var hatta çamaşır yetistiremiyorum. Incir ceviz hurma falan çok yiyorum bide çok su iciyorum
(95 puan) tarafından
MasaAllah:)
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım çocugun öyle olması senden kaynaklı alıştırmıssın hep pisletir yemek yedirceginde mutlaka onluk tak sofra bezine otuttur gezerken eline bisey verme 
(95 puan) tarafından
Dolaptan alıyor diyorum yemek yerken yapıyor demiyorum cnm neyse boşver :)
(2,127 puan) tarafından
İste canım onlemini alabilirsin benim buzdolabında bile cocuk kilidi var
(95 puan) tarafından
Kilito biz de düşündük alacağız
(2,127 puan) tarafından
Al al cok iyi oluyo bizim evi gorsen dusa kabine kadar kilit var :)
(95 puan) tarafından
Maşallah Allah kolaylık versin bacım :D
0 oy
(291 puan) tarafından
Bebek arabası var öı canım, içine koy hem onla konuş hem işini yap. 
(95 puan) tarafından
Hiç bir şekilde kabul etmiyor çok nadir yani HP oyna benimle başımda dur diyor
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Buyuyecek sende unutursun ozaman bu zamanlari özlersin bile belki

Ev işi zaten nankör. Ev kötü temizliğe haftada 1 kadın al yemegide bı sekilde yaparsın insallah
0 oy
(449 puan) tarafından
Benim kızımda aynı öyle dün uyumadı bile hep ağlıyordu eşimde gece işte tek baş ettim ve diplik temizliğe giriştim ben temizliyorum o bozuyor 1 günde 1 oda temizleyebiliyorum ancak
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Kanguru varsa ve bebek çok ağır değilse kanguru ile yapmayı deneyin, biz de öyle maşallah yerinde durmaz kanguruya koyuyorum evet yoruluyorum ama yavas yavas dinlene dinlene ona da anlatıyorum yaparken  :) makine yi açtığımda oturup beni izliyor :) toz vs de kanguru ile yapıyorum.. 
0 oy
tarafından
Çocuk büyütürsen evi temiz tutmaya çalışmak kar yağarken kapının önünü süpürmeye benzer onun için kasma kendini ama o kadarda salma 

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 843 göst.
0 oy
24 cevap 586 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde Gaygqqgyahv 65344 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 330 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,074 puan) tarafından soruldu