0 oy
705 göst.
Diğer kategorisinde (725 puan) tarafından

Küçükken Bayram da unutamadığınız bir anınız var mı? :'(

8 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Baska bir ilceye babaannemlere gitmiştik her bayram babaannemde toplanilirdi amcamlar halamlar kuzenler vs bizim gibi uzaktan gelenler yatili kalirdi 1 2 gun. 12 yaslarinda falanim. Bayram gunu öğle saatleriydi mutfak masasinda kola gordum erkek kardesim kendine 1 bardak doktu icti bende tam uzandim babaannem aldi elimden ve sen kizsin bırak dedi bende aglamistim cok zoruma gitmisti annem gelip kizinca da yemekten once icmesin diye aldim demişti. 
(725 puan) tarafından
İçinizde ukte kalmis desenize bende olsam unutmam :( benim de çok küçükken sabaha yakın babam kapıyı çalmiş bana o zamanlar da hayalim olan ayakkabıyı almiştı bu babamın ilk ve son hediyesiydi ayakkabım yoktu ama o ayakkabıyı haftalarca giymedim şeker toplamaya gider yıkar yine saklardım ahhh çocukluğum :(
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle insan biseylerin kiymetini bazi seyler olunca daha iyi anliyor galiba.
(725 puan) tarafından
Kesinlikle evet öyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben her bayram para biriktirirdim ayicikli canta aliym diye. Hic de birikmezdi o para. Hala ayicikli cantalara bakinca icim tuhaf oluyo. Kizima her cesidini alcam insallah
(725 puan) tarafından
Zaten insan yaşayamadıkşarını çocuklarına yaşatmak ister benim de hiç oyuncağım olmadı bende çocuğuma ne isterse gerekirse kıyafetimi satar yinede alırım diyorum :(
0 oy
tarafından
Elimize poşet alıp tüm mahalleyi gezerdik 
(725 puan) tarafından
Ahhh bizde öyle hiç unutmam mahallenin yukarısında oturan bir yaşlı teyze vardı hiç unutmam :) akşam ezanı okundu mu kadın bayram bitti der ve şeker vermezdi :)
tarafından
Allah Allah :) uyaniga bak
(725 puan) tarafından
He yaa dayak yerdim yani şeker yüzünden :) :) :)
0 oy
(545 puan) tarafından
Annemin dayisi vardi pek kimse sevmezdi bende cocukken kortizon kullandığım icin baya kilolu bi cocuktum  bi bayram gittik bayramlasmaya kalabalikti evleri bende demekki ozamanlardan beri utangac bi cocukmusumki utana skila girdiğimi hatirliorum odaya konu nerden dolasti geldiyse kiloya geldi beni rezil etmisti o adam oyle hatirliorum uzun surr kendime gelememistim zaten taa cocuklugumdan beri hic memnun degildim kilodan ama kortizon sisirio malesef bide onun oyle dalga gecmesi derin bi iz birakti bende simdi sukur barisigim kendimle severim beni ama bayram diyince pek hoslasmam.aslinda  siradan bi gun sayilir benim.icin
(725 puan) tarafından
Bende kilolu yum bunu okuyunca aklıma küçükken eve gelen misafirler geldi :(çocokluk işte misafir geldiğinde evdeki kardeşlerime para verir abur cubur alıp verirlerdi bende çok utangaç ve konuşmadım bana para verilmezdi mahallenin yukarısında gider ağlardım hiç unutmam.. :(sırf kilom var büyük gösteriyorum diye bir yere götürmezlerdi mahallede oyun oynadığmda kadınlar git otur çeyiçini yap derlerdi :(
(382 puan) tarafından
Aynı bende öyle koritozon kullandım kilolu bı çocukluk geçirdim o yüzden çok utanirdim büyüklerden yaşıtlarıyla oynar eğlenirdm kavga edince dalga gecerlerlerdi kilomla ilgili ahh ahh
(725 puan) tarafından
Bazen iyi ki büyüdüm diyorum :(
(545 puan) tarafından
Aynen buyudum hala kiloluyum ama bence cok tatliyim :) saka biyanada bnce kimse kimsenin dış gorunusune tek binsoz dahi etmeye hakkinyok bak aglatmisar utandirmislar hepimiz cocuktuk neden cocujlugumuzun anilarinda bole sacmaca ter almak istedilerki iyi davransalardi ii hatorlicaktik
(725 puan) tarafından
Ağladığımı hatırlarım neden herkes zayıf ben neden kilolu yum diye :) çocukluk işte zoruma giderdi kilom var diye oyuncağım bile olmadı
0 oy
(90 puan) tarafından
10 yaşında falandim kendime pembe bi kazak aldım. Gelip babama göstermiştim o da tokati yapistirmisti. 
(725 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Biz yaşadıklarımızı yaşatmayalım..
tarafından
Değişik ya insan evladına neden böyle bir şey yapar ki biz çocuklarımız için öyle kendimizi parçalarken böyle şeyler duymak çok garip ve üzücü cidden
(725 puan) tarafından
Ben evladıma yaşattıklarımı yaşatmıyacağım inşallah :(.. Evlattan evlada fark olurdu bizde şimdi evlendim tabii herkes üstüme titrer ya da öyle gösterirler
(90 puan) tarafından
Valla canim yaşadıklarımı anlatsam roman olur. Evet yaşadıklarımı yaşatmama çalışıyorum ama işte şiddet şiddeti doğurur derler ya aynen öyle yasadiklarimdan olsa gerek psikolojim bozulmuş bazen kızım su istese bile bir bakıyorum bagirmisim
(725 puan) tarafından
Yazdıklarımız ruhumuzda kalıyor.. Ama çocuklarımıza bunu yapmaya hakkımız yok elbette
0 oy
(186 puan) tarafından

pek iyi bir anım degil ama küçükken  annem her sene arife günü  kendi eliyle börek açardı  küçük bir tepside  kıymalı yapardı biz seviyoz diye neyse o gün yaptı böregi yedik benim küçük bir kardeşim var onu çagırdık çagırdık gelmemişdi o zmnlar bilgisayar mesurdu yaa bilgisayarın başından kalkıp gelip yemediydi neyse biz yedik o kalktı geldi onada az bisey ayırdıydık onu yedi doymamış misafire yapılan börektende yemiş annemle kavga etmişti babamda kızmıstı  annen sabahtan beri ugrastı sen niye yedin ondan diye dövecedi odasına kendini kitlemişti sonra çıktı geldi özür fln dilediler barıştılardı neyse ben birgün onun dolabildan bir defter alacaktım defterin ortasında bir seyler yazıyor meger o gün odada onları yazmış  hiç unutmam hale aklımda bir dilim börek için beni evden maldan dışladınız  vs vs biseyler karalamış onun etkisinde mi kaldım o zmndan beri ben bayramlarda börek yemem:(

(725 puan) tarafından
Benim de buna benzer bir olayım var 3 sene ya oldu ya olmadı iftardan sonra çarşı ya gitmiştik kızlarla bayram gecesiydi.... Eve geldım pilav vardi canım nasıl da istemişti pilavi getirdim soğuk pilavi çok severdim yanına yoğurdu çıkardım baktım annem geldı bağırdı çağırdı ne görsen yiyorsun daha az evvel yedin yoğurdu silip süpürme yarın misafir gelecek misafire vereceğim demişti e böyle deyince bende dolaba koydum annem vicdan azabı mı ne çekti bağırdı neden koyuyorsun falan az zıkkımlan demişti bende sessiz sessiz ağlamıştım hayır yemem dediğim de dövmüştü beni hemde yoğurt için.. Çok acı kaldı içimde
(186 puan) tarafından
İnanki bu bayramlarda annelere bir sey  oluyor   bayram temizligi  diye bir temizlik yaparlar her yer birbirine girer  batacak diye batırmayalım diye elimden gelse  galoşla gezdirecek yaa çok mu önemli  gelecek olan misafir çok mu önemli evladından   yaa
(725 puan) tarafından
Aklımda temizlik kalsaydı da yoğurt kalmasaydı keşke :)
(186 puan) tarafından
Aynen canım aynen keşke sende yogurt bende börek kalmasaydı:):)
(725 puan) tarafından
Keşkeeee ama asıl acı olan şuydu. Abim eve gelince yemişti yoğurtta o yüzden belki de unutmuyorum
0 oy
(351 puan) tarafından
Ailecek yaşadığımız bayram telaşı akraba ziyaretleri.. şimdi evliyim hiç bilmediğim insanlara gidiyoruz bayram gelmiş neyime diyorum
(725 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım kapıyı kimse çalmıyor çok acı....
0 oy
tarafından
Kapı kapı gezer şeker verirdiler bize bizde o şekerleri tekrar kapılarının önüne bırakır giderdik 

Amaç para versinler şekerden ziyade :) 
(725 puan) tarafından
Ahahahh:) demek şeker beğenmezdiniz :) parayı alabiliyor muydunuz bari :) :)
tarafından
Alıyorduk daha elit sitelere gidiyorduk :)))
(725 puan) tarafından
Bizde elit siteler yoktu mahallede büyüdük ama kardeşim bana benzediği için bana şeker vermez hatta kapıdan kovarlar Dı :) :) :) ikinci defa nasıl gelirsin diye :)
tarafından
Hahaha iyiymiş he :) biz kuzenlerle toplu giderdk ama tek bitkisel para verirdiler sonra 4 e 5e bolunduk baya para toplrdk
(725 puan) tarafından
Hatırlayınca bile güzel oluyor bu anıları :) :)

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 530 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde brck (271 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 351 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 130 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Annakuzusu (106 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 282 göst.