0 oy
1,856 göst.
Diğer kategorisinde (230 puan) tarafından
Kızlar hayırlı geceler buzluğa içli köfte bırakmak istiyorum da normal yaptığımız içli köfteyi yapıp çiğ şekilde buzluğa mı atıyoruz? Yoksa başka şekil mı yapıyoruz 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet çiğ şekilde buzdolabı posetine koyuyorum yiyicem zaman çıkarıp kaynatiyorum
(230 puan) tarafından
Anladım cnm peki çıkarırken buzunun erimesini mı bekliyim yoksa direk kaynar suya mı atayım
tarafından
Suyunu kaynat biraz bes dakika beklet suya at bide püf noktası veriyim sana hem tadı güzel oluyor dağılmasını istemiyorsan pişerken biraz nar eskisi dök suyuna
(230 puan) tarafından
Hadi ya daha önce hiç duymadım canım:)
(230 puan) tarafından
Cnm birşey sorcam buzluğa atsam daha sonra 2 saatlik bir yola götürsem tekrar buzluğa atarsam bir sorun olur mu
tarafından
Öyle olmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızartıp atıyorum cnm öbür türlü yapışır
(230 puan) tarafından
Hadi ya
tarafından
Yapışıyo canm sonuç ta buzlukta çıkarınca erimesini bekliyorsun oda yapışıyor
(230 puan) tarafından
Hmm anladım cnm
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Evet cig olarak koyacaksin
(5,913 puan) tarafından
Yok canim direk suya at dondururken ust uste koyma tek tek diz posetlere yada bir kucuk tepsiye koy buzlukta dondur sonra onlari posetle oyle ust uste dizebilirsin
(230 puan) tarafından
Anladım cnm yani buzunun erimesini beklemiyim demi
(5,913 puan) tarafından
Yok cqnim bekleme direk at suya
(230 puan) tarafından
Sağol cnm
(230 puan) tarafından
Canım buzluğa atsam daha sonra 2 saatlik bir yola götürsem tekrar buzluğa atsam bisey olur mu
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Biz çiğ şekilde atıyoruz, buzluğa girecek bi tepsinin üstüne dizip dondurduk sonra da poşetledim. Geçen kızarttım mis gibi oldu aynı taze gibi
(5,491 puan) tarafından
Böyle dondurursan kesinlikle yapışma olmaz hiç merak etme
(230 puan) tarafından
Sağol cnm
(5,491 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Haşlama seviyorsan çiğ at 

Kızarmış seviyorsan kızartıp at
(230 puan) tarafından
Haşlama seviyoruz cnm
(1,794 puan) tarafından
Çiğ at o zaman. Pisirecegin zaman suyu kaynat buzluktan çıkarıp hemen içine at beklerse hamur olur
(230 puan) tarafından
Anladım cnm sağol
0 oy
(1,616 puan) tarafından
Buz dolabı poşetine katıyorum veya saklama kabına pişirmeden yarım saat öncesi çıkarıyorum sonrada pişiriyorum
(230 puan) tarafından
Hm yanı pisirmeden buzunun erimesi lazım değil mi cnm
(1,616 puan) tarafından
Aynen tabi aksi takdirde direk çıkarıp katarsan hemen çatlar ikiye ayrılır buz sonuçta
(230 puan) tarafından
Bi arkadaşta direk at pişir demiş cnm beklersen hamur olur demiş
(230 puan) tarafından
Canım mesala dondurmam daha sonra da 2 saatlik bi yola götürsem tekrar buzluğa atarsam bir sorun olur mu acaba
0 oy
(2,722 puan) tarafından

Tepsiye dizip once donduruyorum buzlukta sonra cikarip posetleyip atiyorum buzluga

Ha bide pisirmeden yepsiye dizip buzunu cozduruyorm canm 
(230 puan) tarafından
Hm kimide direk atıyormuş canım
(2,722 puan) tarafından
Yapisir bnce
(230 puan) tarafından
Yok cnm içli köftenin buzunun erimesini beklemeden hemen yapyorlarms
(2,722 puan) tarafından
Denemek lazim
0 oy
(2,209 puan) tarafından
Önce tepside şokla daha sonra buzdolabi poşetine koy birşey olmaz
(230 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
tarafından
Ben çig koydum yapıştılar hep birbirlerine 
(7,441 puan) tarafından
Poşetlere koymadan önce bı tepside  veya tabakta buzluğa koyup dondurmak gerekiyor biraz sonra posetlenmeli o zamam yapismiyor
(230 puan) tarafından
Hm bazı arkadaşlar tepsiye diz dondur daha sonra poşetle demiş cnm mantıklı geldi sende dene istersen
0 oy
tarafından
Ben kizartiyorum cigden atan da var da yapisir diye dusundugum icin oyle yapmiyorm
(230 puan) tarafından
Hmm anladım.cnm sağol
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Çiğ şekil de atican canm
(230 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
(586 puan) tarafından
Cif şekilde koyyorum ama kesinlikle bir birine yaklastirmiyorum bazen yer olursa küçük tepsilere koyup poşetle kapatıyorum hiç bir birine yapismiuo oyle koyunca o sonra da çıkarıp kızartıyorum buzu çözüldükten sonra tabi 
(230 puan) tarafından
Anladım.cnm sağol
0 oy
tarafından
Biz yapıyoruz ilk bi tepsiye dizip yan yana dolaba atıyoruz derin donduruya donduktan sonra saklama kabına alıyoruz yoksa birbirine yapışıyor sonra ne zaman istersem kızartıp yiyorum doğuma giderken öyle 50 tane filan yaptirmistim kolaylık oldu benjm icin
(230 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Yapışır demişler de yapınca bı tabakta veya tepsi de buzluğa koy canım dönsün sonra poşetle hiç yapismiyor çıkardığında ise direk kaynayan suya at cozmesink bekleme ben sürekli bu şekilde yapıyorum ne dağılıyor ne de yapışıyor 
(230 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Ben çiğ şekilde saklan kabının altını çok az unlayip tek tek dizip atıyorum
(230 puan) tarafından
Anladım cnm

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
11 Nisan 2023 Aile kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 93 göst.
22 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra1212 (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 143 göst.
25 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
21 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Gulsah6640 (1,763 puan) tarafından soruldu

379,427 soru

11,357,613 cevap

34,835 kullanıcı

...