0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben sadece farzları kılıyorum bebeğim olduğu için bırakmıyor ağlıyor veya gidip birşeylere bulaşıyor ödüm kopuyor kendine zarar verecek diye şimdi ben günaha giriyor muyum eskiden günde 11 namaz kılardım ama artık sadece beş bi yanım eksik kılıyorsun hiç kılma diyor biyandan kılmadan yapamıyorum kendimi kötü hissediyorum sizce ne yapam ben 

15 Cevaplar

0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kil birakma canm Allh bilyo goryo 
-Reklam-
0 oy
(10,554 puan) tarafından
Cnm Allah korusun çocuğuna bir zarar gelecek olsa her halde gelir ki bunun için namazını terk etme derim ne olursa olsun önceliğin namaz olmalı inan Rabbim korur meleğini 
tarafından
Doğru söylüyorsun canım
0 oy
(310 puan) tarafından
Sakın bırakma böyle de olsa kıl ama gayretce et
0 oy
tarafından
Kız 11 kılıyorum ne demek hiç anlamadım 
(48,713 puan) tarafından
kusluk namazi falandir
tarafından
Kazalarımı kılıyordum canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Aynı oda içinde zarar gelmesine neden olacak şeyler olmayan bi odada beraberinde de kılablrsn

En azından elinden geleni yapmalısın

Mümkün olmaz aralarda farzlarını da kılablrsin tabi ki ama hep yapma gayretin olsun
tarafından
Rabbim şeytanın şerrinden korusun haklısın canım
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Canmsen farzlardan sorumlusun ancak kılablecegin en ufak vaktin varsa kılman gerekli hepsini. Diger konudada seytan kılmaman icin sana vesvese veriyor. Böyle kılacaksan hic kılma vs. Bunlar senin düşüncelerin degil sen kıl namazanı bırakma. Sen allahın emrini yerine getiriyorsun rabbim kabuk eder dilerse. Diger türlü düşünme içini ferah tut
0 oy
(790 puan) tarafından
Cnm cocugu yanina al kil namazini sunnetide terk etmemeye gayret et Allah korur bsy olmz bende oyle yapiym yanimda oynuyo bazen mecbr bozuym tekrar kiliym ama terk etmemeye gayret et namazida birakma Allah biliyo icini
tarafından
Allah affetsin kuzum haklısın
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Kilma diyen yanin şeytan

.benim düşüncem bu biz nekadar dikkat etsekte bebekler düşüyo yada kendilerine zarar veriyo onlari koruyan Allah.. ve sende Allah icin namaz kiriyosun o yüzden dosdogru kil canim..  

Bebegi verende Allah ve eger bebegin agliyo ve sen namaz kiliyosan bebegin biraz anladiigda dicekki annem Beni cok seviyo ama namaz kilmayi daha cok seviyo bana dayanamaz ama namaz kiliyo namazin nekadar önemli oldugunda kücük yaştan göstermiş olursun inşaAllah ●bide bakmişsin o kiliyomuş yaninda inşaAllah ♡♡♡
tarafından
Amin kuzum inşallah doğru söylüyorsun
0 oy
tarafından
Bebeğin kaç aylık bilmiyorm ama ben oğlum 5 aylıkken durmuyordu yanıma yatak yapıp oyun halisina koyar öyle kılardım şimdi 1.5 yaşında tek olunca TV odasını yatak odası mutfak kapısını kapatıyorum oğlumun odasında oyuncakları döküyorum öyle içim rahat ediyor hiç bir sıkıntı yada tehlikeli bir şeyi yok odasında 
0 oy
tarafından
Kapıyı kapat aynı oda da kalın bizim oğlan tepeme çıkıyor bazen geliyo seccadeye oturuyor ama bi zaman sonra alışıyor bebisler de
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Şafi mezhebine göre farzları kilamk yeterli sünnet zaten sünnet olduğu için kılınır ama Hanefi mezhebine göre sunnnette farz oluyor
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canim farzını kıl kızın büyüyünce diğerlerini de kılarsın allah görüyor seni merak etme
0 oy
(107 puan) tarafından
Benimde kızım durmuyor cnm geliyor tamda seccadenin ortasında duruyor kucagıma çıkmaya çalışıyor Bn odanın kapısını kapatıyorum sende öyle dene istersen 
0 oy
(77 puan) tarafından
Bize fsrz olan farzlar canım sünneti efendimiz farz gibi zorunlu sanmayalim dye arada terk edermiş sonuçta mazeretin var Allah biliyor için rahat olsun hiç kılmayandan iyidir.
0 oy
(319 puan) tarafından
Canim gunaha girmiyorsun sunnetleri kilsan tabi guzel olur ama zaruri durumun var. Dinimiz kolayliklar sunmustur hep rabbim de merhameti boldur. Zaten yarim kiliosun kilma diyen dusuncen degil seytan vesvesesi. Sakin birakma. Cocugun hep boyle olack degil. Bu arada şafi mezhebi sadece farz kiliyormus biliyor musun. Duyunca sasirmistim 
tarafından
Bende şafi mezhebindeyim kuzum bilmiyordum
(319 puan) tarafından
Arkadaşım şafi o soylemisti

İlgili bir soru bulunamadı

380,882 soru

11,403,149 cevap

34,941 kullanıcı

...