0 oy
293 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kizlar enistem elma toplamis ablam banada gönderdi baya var 3 4 kilo kadar doğrayıp buzluğa atacam hoşaf için bide rendelesem elmalı kurabiye için sizce olur mu buzlukta 

10 Cevaplar

+1 oy
(319 puan) tarafından
Canim ben kurabiye icini hazirladim sicakken kavanozladim. Acinca birini buzdolabina koycam. Inan 1 sene bisi olmuo
tarafından
Aa ne guzel anlatır mısın nasil yaptığını
(319 puan) tarafından
Tabiki canim 3 elmaya 1 cay bardagi seker 1 tatli kasigi tarcin olacak olcude yaptim. Once elmayi soydum rendeledim sekerle birlikte tencereye koydum pisirdim . Ocaktan almaya yakin tarcini ekliyorsun. Basta koyarsan kararir cok. Sonra sicak sicak kavanozladim. Sıkıca kapatip ters cevirdim. Tutmussa disarda durur bence. Ama soguyunca direk dolaba at 1 sene bisey olmaz :)
-Reklam-
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Kararır sanki canım ya 
tarafından
Benimde aklıma geldi ya acaba kararıp sulanır mi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kız 3-4 kilo elmayı otur ye 2 günde bitiririm valla :D 
tarafından
Inanir mısın hic sevmem elmayı oyle yemeyi küçüklüğümde tiksinmisim ondan beri 1 senedir yiyorum anca tatli da yerim meyveyle aram yok zaten :D
0 oy
(16,489 puan) tarafından

Bende elma sevmem yaa :)

0 oy
(790 puan) tarafından
Cnm elmali kurabiye icin ayni pisir icine iste tarcin koy pisir ceviz koyma ama sogut onu posetle at buzluga cikar hic bsy olmuyi taptaze cikiyi ben yapym kullaniym oyle cevizide istersen cikinca koy seviyosan 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Dolaba atma kompostoyu menemen gibi konserve yapıyorlar öyle yapsan daha iyi olur kararma yapar yoksa dondurucuda
0 oy
(712 puan) tarafından
Canm ben elmalı kurabiye içi yapıyorum artarsa buzluğa atıyorum hoc bişey olmuyor çıkarıp yapıyorum içi tekrardan
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Elma marmelatı yapabilirsin kuzum hem kahvaltıda hemde kurabiyelerde kullanabilirsin ben öyle ypcm 
0 oy
tarafından
Sirkede yapabilirsin ...
(391 puan) tarafından
Kesinlikle sirke yapın her derde deva her sene yaparım
tarafından
Evet hemde çok güzel oluyor
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Rengi gider elmanın sicakkene kavanoz yap 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
4 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde _sema_ (1,595 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
15 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Alpingo!!45 (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.
29 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbbir garip yolcuu (194 puan) tarafından soruldu

378,125 soru

11,317,438 cevap

34,763 kullanıcı

...