0 oy
423 göst.
Diğer kategorisinde (39 puan) tarafından
Eşimden şiddet görüyorum ve artık bıktım 7 aylık hamileyim bi tanede oğlum var. Boşansam ne gibi yardımlar alırım devletten gelirim ne kadar olur çalışacak durumda değilim yani. İki çocukla geçinebilr miyim ailem yok. Bilgi verirseniz sevinirim artık ezilmekten yoruldum 

5 Cevaplar

0 oy
(2,627 puan) tarafından
Valla devlet desteği  olur ama hayatta cok pahali bi eve ciksan kira fatura derken  eline para kalmaz  sahip cikacak kimsen yokmu çalışsan 
(1,331 puan) tarafından
Ben ufak bı bölgede yaşıyorum buraya baktığımda çokda zor görünmüyor büyük sehirlerdede yaşadım İzmir'de İstanbul'da ama Antalya'nın ufak bı kasabasında yaşıyorum ben akrabalarıma bile buraya gelin diyorum burası rahat biyer temiz bı yer ve sebze meyve yeri çok şükür biber salata domates yeme içme konusunda herseyimiz dışardan kolu komşudan geliyor ihtiyaçtan değilde herkeste fazla fazla çünkü herkes birbirine veriyor kiralar nirmla ama burada serada çalışan çocuklarını o şekilde büyüten insanlar var günlük 95 lira sabah 7 de giriyorlar öğlen 11 de eve geliyolar 2 de birdaga gidip 6 da bırakıyorlar zaten herşey serada yetiyor sebze meyve ihtiyacı yok çoğu kadın çocuğunu bileyanindan ayirmiyor seralarda buyuyolar benm eşim gorumcelerim karşı komşumuz bu şekilde hayat zorrr çok zor ama tabi yinede nerde olyrsan ol bırinin elinin altında olmasında iyi olur kardeş gibi
(2,627 puan) tarafından
Kendine guveniyosan herseyi yaparsin  ama o adamdan ayrilip orda durabilcekmisin bide o var gecinirim diyosan hic çekme  o adami defolsun gitsin hayatindan aranizda ne var bilmiyorum ama hamilelik  piskojisiyle yanlış  düşünmüyosun dimi siddet görüyorum  demissin ama sözlümu fizikselmi iyi düşündünmu eger  ben basarabilirim diyosan ayrıl  gitsin her kadin cok güçlüdür biz istersek  herseyi başarabiliriz
(643 puan) tarafından
Antalyanin  neresinde yaşıyorsun cnm
-Reklam-
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Devletin destek vereceğini dusunme canım destek mestek yok. Yani calısmak zorundasın. Bosanırken nafaka alabilirsin yoksulluk artı 2 cocuk için ama toplasan bunun 3 ü 1000 TL eder etmez tabi kocanın maddiyat da onemli. Bunun yanında bilemem ama maddı manevi tazminat alabilirsin 
0 oy
(449 puan) tarafından
Cnm boşanmadım ama devlet fazla para vermez.dulluk maaşı veriyor 2 ayda bir 400 lira falandır. Sana tavsiyem çalış pars biriktir.cocugunu emanet edecek biri varsa çalış. Ya da kadın sığınma evlerine git.
(39 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(391 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun hamile olmasan neyse çocuğunu da büyütmussun ama attık zor gibi 
0 oy
tarafından
Ben adli avukata başvurdum dava açtım sonra sosyal hizmetlere gittim başvurdum aylık 780tl maaş bağlandı devlet vakfından da iki ayda bir 250tl veriyorlar çok şükür kızımla idare ediyoruz
(39 puan) tarafından
Ev kirası filan nasıl yapıyorsun cnm
tarafından
Ev annemin evi kira yok sdce su elektrik ödüyorum
(39 puan) tarafından
O konuda şanslısın

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 83 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Elifflz (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 555 göst.