0 oy
555 göst.
Aile kategorisinde (2,132 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar boşanma sürecine giriyorum. Ailem arkamda hiçbir sorun yok o konuda. Ben İstanbul'da yaşıyorum. Bir kızım var, İstanbul'da kalırsam babası ile aynı şehirde olacak ve daha çok vakit geçirecek. Annem babam ayrı. Annem Muğla'da yaşıyor onun evine bir odaya yerleşebilirim. Babam İstanbul'da yaşıyor, müstakil evinde karşı dairesine yerleşebilirim. Yani ayrı oturmak gibi düşünün. Kapım, mutfağım, hesabım ayrı olacak. İçimden İstanbul'da babamın karşı dairesinde oturmak geçiyor. Annemle de babamla da iyi anlaşıyorum. 

Boşanan arkadaşlara soruyorum, tecrübelerinize dayanarak hangisini seçmeliyim. Kızım bir buçuk yaşında, çalışmayı düşünmüyorum şuan 

18 Cevaplar

+2 oy
(15,036 puan) tarafından
Babanın karşısına geç. Ve çocuğun babasıyla daha sık gorussun. Şuan en önemli şey onun psikolojisi. Böylece bosandiginizi çok hissetmez
(2,132 puan) tarafından
Bana da öyle geliyor ama çok yeni bir karar o yüzden aklım karıştı
-Reklam-
0 oy
(645 puan) tarafından
Babası ile aynı memlekette olmak hakkıdır diye düşünüyorum 
(2,132 puan) tarafından
Evet, kötü bir baba değil aynı şehirde olursak sık sık gelir görmeye
(645 puan) tarafından
Allah yolunu açık etsin kardeşim
0 oy
(966 puan) tarafından
Bn boşanma aşamasındaym ailemin yanına geldim geldiğimde aklımda ayrı evde ayrı düzen kurmak vardı ama depremi yaşadık şuan beraberken bile içim rahat deil ayrı kalsam nasıl rahat olurum bilemiorum bir kizjm var . Annenin yanında olman şuan için daha iyi bence 
(2,132 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım, teşekkür ederim fikrin için
(966 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(4,285 puan) tarafından
Annene yakin olmak daha iyi diye düşünüyorum 
(2,132 puan) tarafından
Anneme yakın olma fikri güzel ama aynı ev değil de aynı mahalle olsaydı
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Bence babasıyla aynı şehirde babanın karşı evinde yalnız yaşa 
(2,132 puan) tarafından
Evet ben de öyle düşündüm ama kararsız kalmıştım
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Babasıyla aynı yerde olması daha iyi görüşmeleri daha rahat olur 
(2,132 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum ama emin olamadım
0 oy
tarafından
Anne babayla aynı kaderi yaşamak :(
(2,132 puan) tarafından
Evet canım ablam da boşandı. Hepimizin ki başka başka sebepler ama sonuç aynı
tarafından
Rabbim yardımcınız olsun çok zor çocuk içinde kadın icinde
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Annen İstanbula gelmez mi senin yanina
(2,132 puan) tarafından
Belki sonrasında annem de İstanbul'a taşınır. burası çok pahalı o yüzden zor gibi ama aynı evin içinde daralır mıyım annem de olsa bilmiyorum
(5,283 puan) tarafından
Aranızdaki ilişkiyi bilemem tabi ben annemle rahat ederdim hiçbişeyime  karışmaz uysal biri bazı anneler hırçın oluyor kaynanam mesela darliyor çocuklarını
(2,132 puan) tarafından
Benim annem uyumludur ama her şeyi birlikte yapmamız gerekecek. Ben liseden beri yatılı okuyorum pek alışık değilim kendi düzenim mi olsa diyorum. Yoksa annemle olsam kızımı rahatça bırakabilirim, her şeyimi kolaylaştırır.
(5,283 puan) tarafından
Ben 14 yaşımdan beri hem yurtta hem öğrenci evlerinde kaldım hatta evlendiğimde 25 yasindaydim ailemden ayrı yaşıyordum. İnsan alışıyor kendi başına olmaya anlıyorum. Gece yanlız kalmak seni etkiler mi eğer raharsan tek denersin ilk once
(2,132 puan) tarafından
Haklısın denemek en iyisi
0 oy
(48,507 puan) tarafından
hakkinda hayirlisi olsun canim duzelme ihtimali varsa insallah düzelir

babanin karsi dairesi daha mantikli 

kizin cok kucuk doktora götürmen.gerekir birine emanet etmen gerekir baban ve babasi destek olurlar 
(2,132 puan) tarafından
Babasıyla benim sorunum var yani iyi bir baba, kızımdan uzak olmasını istemem. Farklı şehirde olursak yılda iki üç kez görüşecekler. Sanırım aynı şehir daha mantıklı
(48,507 puan) tarafından
baba güveni ve destegi cocuklar icin cok onemli zor süreç gerçekten Allah kolaylik versin. eger esin güzel ilgilenirse yakin olmasi çok güzel
(2,132 puan) tarafından
İleriye doğru da tatillerde alip götürecek zaten göremiyorum diyecek uzun kalmasını isteyecek. Aynı şehirde olursak uzun süre yatılı kalmaz herhalde
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ben de İstanbul'da diyorum
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Eğer baba sevgi dolu çocuğumu seven ilgilenen bir baba ise aynı şehir de olsunlar 
(2,132 puan) tarafından
Öyle canım yani iyi bir baba, ilgili
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Maddi açıdan sıkıntın yoksa babasına yakın şehirde olmanw daha mantıklı olur. Ayrıca senin baban herşeyine karismayacaksa nerdeydin niye evde değilsin gibi darlamayavaksa karşı karşıya oturulabilir. 
(2,132 puan) tarafından
Yok babam hiç karışmaz ya o konuda sorun yaşamam. Sadece anneme yakın olmak işlerimi kolaylaştırır da aynı evde olmak zor gelebilir
(6,247 puan) tarafından
Annen otoriter biriyse evet zor olur. Mesela benim annem iyidir hoştur bana iş yaptırmaz çocuğuma bakar gelip kaldığında çok rahat ederim keşke annemle yaşasam. Benim düzenim neyse hiç bozmadan öyle hareket eder yani. Ama sert mizaçlı biri olsaydı yapamazdim.
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Çocugun için İstanbul'da kalmalisin bence .

Babasından uzak buyumemeli diye düşünüyorum.
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Maddiyatin varsa kesinlikle ayrı ev bacım.ust katları olsa da kapın ayrı olmalı.
(2,132 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum ama bir an emin olamadım annemle olmak daha mı kolay olur benim için
(10,784 puan) tarafından
Yok canım ben 1 seneyi gecik annemle yaşadım.ev üstüne ev olmuyor sana birşey diyor sen yutkunamiyorsun.hele ki çocuk varsa
(2,132 puan) tarafından
Haklısın böyle olursa annem gelir bende kalır, biz gider onda kalırız sık sık daha keyifli olur
(10,784 puan) tarafından
Aynen öyle o gelip senin evinde kalsın canım o zaman herşey çok farklı olur
0 oy
(7,871 puan) tarafından
Neden bosaniyosun canım en son yorumda konuşmuştuk oysa okadar değişik fantezilerinizde vardı :) yanlış anlama güldürmek için yazdım biraz. Hakkınizda hayırlısı olsun inşallah 
(7,871 puan) tarafından
Ne bu tepki be? Terbiyesiz sensin ulu orta özelini anlatan sensin ben soyleyincemi zoruna gidiyor bunu dile getiren sen degilmiydin?
(2,132 puan) tarafından
Boşanıyorum diyen insana söylenecek şey mi ya bir de güldürmek için demiş, gülünecek bir şey mi var? Kalbin gerçekten çok kötüymüş
(7,871 puan) tarafından
Asil senin kalbin kötü ben sana kötü bişey demedim. Sen zamanında bunu kendin anlattın ben soeyince terbiyesiz oldum. Ben sana gerçekten şakasina yazmıştım. Ben yorumumda art niyetli bişey yazmadım. Sen yanlış anlasilmaya müsait bir insan oldugun belli. Daha fazla yazma işine bak.
(2,132 puan) tarafından
Ben eski konuşmalarımla ilgili terbiyesiz demiyorum sana. Boşanma sürecinde olan bir kadına söylediklerin bir de gülücük koyduğun için terbiyesiz dedim. Fantezi kurmak terbiyesizlik değildir ama boşanma sürecindeki bir kadına bunları söylemek terbiyesizliktir. Başkalarının acıları ile eğlenmek, gülmek kötü kalpliliktir. Herkes kalbinin ekmeğini yer, bir gün yaşarsan anlarsın
(7,871 puan) tarafından
Canım ben hepsini yaşadım merak etme. Burda aldatildim diye post açmıştım bir kaç gün sonra acimdan vurmaya çalışanlar oldu. Ee seninde eşin seni aldatmamismiydi sen nasıl sindirdin ozaman şu bu. Yaptığım her yorumun altına kötü kötü yorumlar yapıyorlardı. Ama benim amacım seni acilarinla eğlenmek değildi. Ben yine diyorum sen beni yanlış anladın yinede kusuura bakma.
0 oy
(826 puan) tarafından
Çalışmayı düşünüyorsan annemin yanına giderdim ben şayet kziini evi sana sorun çıkarmadan idare edebilecek biriyse.   Ben çocuğum yokken bosandim babamla yaşadım ayrı evdeydim gönlü olmadı yanına getirdi 
0 oy
(672 puan) tarafından
İstanbul diyorum canım ben 
0 oy
tarafından
Ben ailemle kalıyorum ayrı eve çıkmak istemem burada abım kardesim var onların sayesinde gece korkmadan yatabılıyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 208 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Kaoskizzz (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 424 göst.
22 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Hozgenaz (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 509 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 50 göst.